Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Az a lyuk a kesztyűtartó felé menő cső helye. Azzal lehet hűtött kesztyűtartót csinálni. Klímás a kocsid? Mert ott valóban nem sok különbség van a középső és a szélső fúvókák között (van azért, de nem sok). Amúgy ha minden jól működik, akkor sem megy 100%ban csak oda a levegő ahova állítod. A műszerfali fúvókákon mindig jön valami. Ha pl a szévédőre akarod tolni akkor odaállítod, a műszerfali fúvókákat pedig le kell tekerni...

Igen, klímás. Lehet hogy akkor ledugászolom, télen nem jöjjön az asszony lábára a hideg :D.

Akkor viszont nem is biztos, hogy rosszul működik a levegőelosztóm... Csak egy picit furcsa ez számomra így.No midnegy majd megszokom :P

Link to comment
Megosztás:

Aha, lökötöd a két csövet a motortérben a tűzfalnál, nyomsz rá slagot és kimosod. Esetleg feltöltöd egy kis időre vízkőoldóval, és aztád mosod ki. De azt azért vedd figyelembe, hogy a vízkő, trutyi sokszor jótékonyan tömítt is..

Inkább ecettel célszerű feltölteni egy fél napra, az nem támadja meg a fémeket.

Link to comment
Megosztás:

Inkább ecettel célszerű feltölteni egy fél napra, az nem támadja meg a fémeket.

volt 1 asconám annak a hűtőjét szétkaptam és tele volt szutyival nem tudott áramlani a viz benne .

1 ismerősöm a levegő +viz kombinációt ajánlotta , mindenesetre savazni nem fogom mert a hűtőfolyadékból biztos nem csapódhatott ki annyi vizkő ami eltömithetne 1 ujjnyi csövet .

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenki!

Volna egy kérdésem, szerelt vagy szereltetett már be valaki az autójába állófűtést?

Olyat ami nem a fagydugó helyére sem a benzinzabálós verzió, sem a levegő fűtős, hanem olyat, ami a Hűtő vizet melegíti fel??

Mivel még nem találkoztam olyannal ami cirkuláltatná a vizet miközben melegíti, így csak az ismert fűtőszálas megoldás van!Szereztem is egyet, be is raktam 1 perc multán hallani lehetett hogy forr a víz egy adott helyen...Nos ez nemjó.

Így átraktam egy másik helyre, ott sokkal jobb a helyzet de még mindig csak a csövekben melegedett a víz, a motorban még mindig nem! Mivel a c14se-ben 2hely van ahol a motorba befelé megy a víz az az egyik a víz pumpa, a másik a tetején ami az utastér fűtő radiátorából jön ki! Mivel nincs keringető szivattyú ezért a molekuláris hőközlekedés van azaz a meleg víz csak felfelé áramlik, tehát a tetején bemenő vízcső kiesett mert fentről lefelé nem fog menni a meleg víz ezért nem is fogja a motort felfűteni!A másik a vízpumpa ami megint kiesett mert a kedves tervező mérnökök olyan f..án kitalálták hogy a pumpa elé tettek egy vertikális kanyart amitől megint csak nem tud bemenni a víz a motorba!

Kérésem a következő: Van e valakinek valami ötlete, megoldása hogy a MOTORT tudjam fűteni álló helyzetben, ezzel a vízmelegítős megoldással?

Szereljek be egy keringető szivattyút?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Az idei tél lesz az elsô amit együtt töltünk az astrával, de szomorúan tapasztaltam, hogy a középsô szellözô rostélyon csak hideg levegô jön a többin pedig meleg levegô bekapcsolt fûtésnél természetesen. Másnál is tapasztalható ez a jelenség vagy csak nálam tapasztalható ez a jelenség.

Nekem is középen csak hideg jön!Nem jön a meleg!Én is szivacsot raktam be a középső szellőzőkbe!És nem jön ott semmi!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenki!

Volna egy kérdésem, szerelt vagy szereltetett már be valaki az autójába állófűtést?

Olyat ami nem a fagydugó helyére sem a benzinzabálós verzió, sem a levegő fűtős, hanem olyat, ami a Hűtő vizet melegíti fel??

Mivel még nem találkoztam olyannal ami cirkuláltatná a vizet miközben melegíti, így csak az ismert fűtőszálas megoldás van!Szereztem is egyet, be is raktam 1 perc multán hallani lehetett hogy forr a víz egy adott helyen...Nos ez nemjó.

Így átraktam egy másik helyre, ott sokkal jobb a helyzet de még mindig csak a csövekben melegedett a víz, a motorban még mindig nem! Mivel a c14se-ben 2hely van ahol a motorba befelé megy a víz az az egyik a víz pumpa, a másik a tetején ami az utastér fűtő radiátorából jön ki! Mivel nincs keringető szivattyú ezért a molekuláris hőközlekedés van azaz a meleg víz csak felfelé áramlik, tehát a tetején bemenő vízcső kiesett mert fentről lefelé nem fog menni a meleg víz ezért nem is fogja a motort felfűteni!A másik a vízpumpa ami megint kiesett mert a kedves tervező mérnökök olyan f..án kitalálták hogy a pumpa elé tettek egy vertikális kanyart amitől megint csak nem tud bemenni a víz a motorba!

Kérésem a következő: Van e valakinek valami ötlete, megoldása hogy a MOTORT tudjam fűteni álló helyzetben, ezzel a vízmelegítős megoldással?

Szereljek be egy keringető szivattyút?

Szivattyút is lehetne beépíteni, igen, ráadásul nem is kéne nagy teljesítményű, épphogy mozgatnia kéne a vizet. Csak kérdés, hogy találsz-e olyan szivattyút, ami nem zavar bele a hűtőrendszer normális működésébe, azaz kikapcsolt állapotban át tudjon áramolni rajta a hűtőfolyadék. Egy ilyet be lehetne kötni pl. a fűtőradiátor körébe, ezzel egyúttal az utastér is mindjárt induláskor meleg lehetne. Egyébként miért kell Neked állófűtés benzines kocsiba, általában a dieselekbe szoktak ilyesmit tenni? Amúgy merrefelé lax pontosabban?

Link to comment
Megosztás:

Aha!Na majd ma megpróbálom!A felső részébe teszek szivacsot!Azt tudom,hogy a két szellőző egy csőbe végződik!De hogyha csak az egyikbe teszek akkor szerintem a másikon jönni fog a hideg!

A felső 1/3-on állandóan jön a hideg, ide tömöd a szivacsot, az alsó 2/3-án meg olyan levegő jön amilyent a tekerővel beállítasz, ezt hagyod szabadon. Nem a rács mögé kell tömni, hanem kiveszed a baloldali rácsot, ás olyan 10-15-centi mélyen van a záró zsalu, az mögé/főlé.

360934-20111016-GFy3IU.jpg

Link to comment
Megosztás:

A felső 1/3-on állandóan jön a hideg, ide tömöd a szivacsot, az alsó 2/3-án meg olyan levegő jön amilyent a tekerővel beállítasz, ezt hagyod szabadon. Nem a rács mögé kell tömni, hanem kiveszed a baloldali rácsot, ás olyan 10-15-centi mélyen van a záró zsalu, az mögé/főlé.

360934-20111016-GFy3IU.jpg

Aha!Igy már értem!Remélem le tudok oda valahogy nyúlni!Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Szivattyút is lehetne beépíteni, igen, ráadásul nem is kéne nagy teljesítményű, épphogy mozgatnia kéne a vizet. Csak kérdés, hogy találsz-e olyan szivattyút, ami nem zavar bele a hűtőrendszer normális működésébe, azaz kikapcsolt állapotban át tudjon áramolni rajta a hűtőfolyadék. Egy ilyet be lehetne kötni pl. a fűtőradiátor körébe, ezzel egyúttal az utastér is mindjárt induláskor meleg lehetne. Egyébként miért kell Neked állófűtés benzines kocsiba, általában a dieselekbe szoktak ilyesmit tenni? Amúgy merrefelé lax pontosabban?

És ha mondjuk párhuzamosan kötne egy keringető szivattyút a valamelyik vízcsővel?

Akkor az eredeti csövön szabadon mehetne a víz, és nem zavarná a szivattyú.

Ilyesmire gondolok.

Link to comment
Megosztás:

Kiesett belőle ez a biszbasz:

359432-20111015-oHV6KH.jpg

A kapcsoló helyén van egy nút a kapcsoló alján meg egy nútrendszer, a kettő közé kell betenni ettől marad bent a gomb minden második benyomáskor.

359433-20111015-pWW3Ct.jpg

Ott lesz valahol a szönyegen, ülés alatt..

köszönöm majd ráleselek lassan, még egy kérdés, muszáj megint szétszednem a műszerfalat, hogy kiszedjem a gombot, vagy elég egy késsel benyúlnom alá? jah és van egy darab rugó is az egyik szárra, melyikre való?:D

Link to comment
Megosztás:

köszönöm majd ráleselek lassan, még egy kérdés, muszáj megint szétszednem a műszerfalat, hogy kiszedjem a gombot, vagy elég egy késsel benyúlnom alá? jah és van egy darab rugó is az egyik szárra, melyikre való?:D

Elég a késes módszer is (bár szerintem könyebb ha szétkapod, legalábbis annyira, hogy ki tudd kissé feszíteni az alját), de mind a két száron kell legyen rugó, úgyhogy keresgess még egy kicsit vagy keress egy tollbetétrugót, ami megfelelő méretű! :P

Képpel ne idézz.

Link to comment
Megosztás:

Elég a késes módszer is (bár szerintem könyebb ha szétkapod, legalábbis annyira, hogy ki tudd kissé feszíteni az alját), de mind a két száron kell legyen rugó, úgyhogy keresgess még egy kicsit vagy keress egy tollbetétrugót, ami megfelelő méretű! :D

Képpel ne idézz.

nah megyek, megkéselem, ha nem megy akkor szétszedem...kép miatt sorry! egyébként ma pl 3 fok volt reggel mikor elindultam, én ilyen időben már egy 5 percet melegítem, mielőtt megteszem vele az első 1 métert....és kb 1-2 km után kezd el halvány langyosan melegíteni, ez így normális?

Link to comment
Megosztás:

nah megyek, megkéselem, ha nem megy akkor szétszedem...kép miatt sorry! egyébként ma pl 3 fok volt reggel mikor elindultam, én ilyen időben már egy 5 percet melegítem, mielőtt megteszem vele az első 1 métert....és kb 1-2 km után kezd el halvány langyosan melegíteni, ez így normális?

Sztem igen, nekem kb. 5km után éri el az üzemi hőfokot.

Link to comment
Megosztás:

nah elég volt a késes módszer, simán kiszedtem azzzal, anélkül, hogy a festés lepattant volna a műszerfalról :D rugót nem találtam meg, fogtam egy tollat, annak a rugójának majdnem a felét levágtam, ráhúz, az a kis réz bigyó aljára késsel odaszorít, és betol, voilááá láss csodát;) köszönöm mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.