Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Meg volt tegnap a stabilizátorrúd csere! :)

Tapasztalatokat még nem tudok mondani, de egy próba útra azért elmentünk, és kanyarban jobban érzi magát. :D

Viszont üröm az örömben, hogy megtaláltam a koporászás okát. A kormánymű kopog. :lol:

Lehet ezt valahogy javítani?

Na megvoltak az első tapasztalatok.

Csökkent a menetzaj a futómű felől. Nincs akkora dobolása. Igaz, hogy a kormánymű miatti koporászás megmaradt, de azt majd megpróbálom orvosolni.

A 4-es számú főúton van egy rosszabb szakasz, ami eléggé dobálós, döcögős. Na itt ért az első meglepetés. Elmúlt a "műszerfal az ölembe akar ugrani" érzés. Hiába ugyanazok a kemény teleszkópok vannak benne, nem rázkódik akkorát a kasztni.

Annyi negatívuma van a dolognak, hogy mindig elkezdtem nyomni a gázt, mert azt hittem, csak 60-70-nel megyek, holott már 95-tel mentem... :)

Szóval eddig úgy érzem, megérte! :D

Ja és még az első kerekekre kell szánjak egy kis pénzt/időt. Ugyanis 110 körül elkezdi remegtetni a kormányt, ami 140-nél elmúlik. Kifogom próbálni a kerék cserélést. Elsők hátra, hátsók előre. :D

Ha megoldódik a probléma, akkor fel kell raknom a tartalék gumikat, mert ezek kukások... ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg volt tegnap a stabilizátorrúd csere! :D

Fényképek nincsenek, mert elég volt a szerelés miatt fetrengeni meg kiugrálni a kocsi alól! :D

Nem volt egyszerű.

Pontosítok. Egyszerű, mert nem sok csavar bontással jár, de nem könnyű azokat megbontani. :D

A lengőkarról lekötni a bekötőket ugye nem olyan nagy dolog. A stabilizátorról le sem kell venni a bekötőket, mert azokkal együtt ki lehet húzni majd a kocsi alól.

A stabilizátor szillentjeit viszont csak úgy lehet levenni ha már a bölcsőt is megbontottuk.

A bölcső csavarjaihoz vagy egy nagyon jó és elég erős légkulcs kell, vagy pedig a mi módszerünkben használt félméteres acél vízcső... :lol:

Nagyon betudtak ragadni 15 év alatt. A bölcsőt a váltó alatt két db 18-as és két darab 16-os csavar fogja. Én először kitekertem a 16-osokat, amik a hátsó szillenteket is tartják. Majd ezután kezdtem a másik két csavar lazítását. Kb 3 centire engedtem le. Ekkor már épphogy hozzá lehet férni a stabrúd szillentjeihez. Azokat 13-as csavarok fogják fel. Ezután elkezdtük kihúzni a kocsi alól a stabrudat. De mivel én nem vettem le róla a bekötőket, nem akart kiférni. Ezért előbb az egyik oldalon vettem ki a bölcső csavarját, míg a másik tartotta, aztán pedig a másik oldalon is eljátszottam ugyanezt. Én betoji voltam, azért nem akartam egyszerre kivenni őket, nehogy elmoccanjon a bölcső. Ami így utólag felesleges aggodalom volt, mert a hűtő alatti csavarokat nem lazítottam meg, mert felesleges lett volna.

Az új stabrudat már az új bekötőkkel egybe szerelve fűztük vissza. Úgy ítéltük meg, hogy inkább a befűzéssel kínlódunk, mint a bekötők utólagos felrakásával. Ugyanis eléggé nyűgös volt az egyiket rápüfölni...

A visszafűzés nem volt olyan dolog, csak a bekötőket kell megfelelő helyzetbe forgatni menet közben.

A nagyobb cuclibekapás a stabrúd szillentjeinek berakása okozza.

Ide nagyobbak kellenek, tehát a bontóból a stabrúdhoz való gumit is és a kengyelt is el kell hozni!!!!

Nehezen hozzáférhető helyen van ezért nehéz belekapatni, de nem lehetetlen. :D

Ezután már bekötöttük a stabrúd bekötőket is, majd jött a bölcső rögzítése.

Itt arra kell figyelni, hogy ne maradjon ki a hátsó szillent csavarjánál, a bölcső és az alváz közti alátét!!!

Mi a rögzítő csavarokat bezsírozva raktuk vissza, hogy esetleges szillent cserénél könnyebb legyen a dolgunk.

Lényegében ezzel már készen is van. :D

Remélem hasznos lesz a leírás. :lol:

Tapasztalatokat még nem tudok mondani, de egy próba útra azért elmentünk, és kanyarban jobban érzi magát. ;)

Viszont üröm az örömben, hogy megtaláltam a koporászás okát. A kormánymű kopog. :)

Lehet ezt valahogy javítani?

:)

Akkor nem aknárol csináltad, hanem csak felbakoltad?

Link to comment
Megosztás:

Na megvoltak az első tapasztalatok.

Csökkent a menetzaj a futómű felől. Nincs akkora dobolása. Igaz, hogy a kormánymű miatti koporászás megmaradt, de azt majd megpróbálom orvosolni.

A 4-es számú főúton van egy rosszabb szakasz, ami eléggé dobálós, döcögős. Na itt ért az első meglepetés. Elmúlt a "műszerfal az ölembe akar ugrani" érzés. Hiába ugyanazok a kemény teleszkópok vannak benne, nem rázkódik akkorát a kasztni.

Annyi negatívuma van a dolognak, hogy mindig elkezdtem nyomni a gázt, mert azt hittem, csak 60-70-nel megyek, holott már 95-tel mentem... :lol:

Szóval eddig úgy érzem, megérte! :D

...

Mindezt egy erősebb stab.rúdtól? :D :D :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Tegnap vásároltam egy 60/40 es ültető szettet de eléggé félek hogy felfogok aakdni vele :S lehet elkéne cserélni kissebre,sima lökös van az enyémen nem gsi.Valszeg itthon lessz kicserélve futómű állitás nélkül kilehetcserélnia rugót és a lengéscsilalpítót? :D köszi :)

Kicserélni ki lehet futóműállítás nélkül is :D :D de utána mindenképpen tanácsos beállítatni. Az ültetőszett árához képest szinte ingyen van egy állítás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Első lengőkar szilenteket mennyire nehéz kicserélni???

Elvileg prés kell hozzá, és megfelelő közdarabok, amivel ki, és be lehet préselni a szilentet, de megteszi egy nagyobb satu is és passzoló átmérőjű csödarabok, végső esetlben be is lehet kalapálni, de ugye ügyesen kell csninálni. A vaterán láttam lengőkart szilentekkel együtt, de nem tudom milyen minőségüek lehetnek:klikk. A gyári talpas van szegecselve, le kell fúrni az új majd csavaros lesz.

Link to comment
Megosztás:

Lengőkar szílentezés után kell futómű beállítás?

Nekem júliusban volt az autó műszakiztatva. Minden szilent ki lett cserélve elől és utána futómű is be lett állítva. Azóta jobb az autó viselkedése, stabilitása. Szerintem is mindeképpen ajánlott a futóműállítás. :D Ha jót akarsz magadnak :)

Link to comment
Megosztás:

Lengőkar szilenteket nézegetem, és az első lengőkar hátsó szilentje van két fajta is. Van amelyik teli, és van amelyik ilyen üreges. Mi a kettő között a különbség? Jobb az egyik vagy a másik? vagy mindegy milyen?

Véleményem szerint, ha a tömört választod, akkor feszesebb lesz a futómű, viszont hamarabb elhasználódhat a szilent, mert nem olyan rugalmas mint az üreges. Szerintem a gyári is az üreges fajta, azért bírja olyan sokáig. De lehet, hogy csak én gondolom rosszul... :)

Link to comment
Megosztás:

Véleményem szerint, ha a tömört választod, akkor feszesebb lesz a futómű, viszont hamarabb elhasználódhat a szilent, mert nem olyan rugalmas mint az üreges. Szerintem a gyári is az üreges fajta, azért bírja olyan sokáig. De lehet, hogy csak én gondolom rosszul... :)

És mi az a két persely amit adnak hozzá? Mi célt szolgál? Azokat csak bele kell dugni a szilent közepébe és mehet be a helyére?

Link to comment
Megosztás:

És mi az a két persely amit adnak hozzá? Mi célt szolgál? Azokat csak bele kell dugni a szilent közepébe és mehet be a helyére?

Ezt nem tudom, nekem a szerelő cserélte az elejében az összes szilentet műszaki előtt. Mivel a garázsom most nem befogadó képes, így nem tudtam aknára állni. Itt megtalálod a rajzot és a leírást #29-es hozzászólás

Link to comment
Megosztás:

Véleményem szerint, ha a tömört választod, akkor feszesebb lesz a futómű, viszont hamarabb elhasználódhat a szilent, mert nem olyan rugalmas mint az üreges. Szerintem a gyári is az üreges fajta, azért bírja olyan sokáig. De lehet, hogy csak én gondolom rosszul... :)

Én is a tömör szilentekre cseréltem az üregest, és sokkal jobb lett az egyenesfutása az autónak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.