Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Aha...értem...Thx az infót... sokkal hajlamosabb lesz? :?

Majd óvatosabban megyek... Meg kitapasztalom. 8)

Igaz, eddig nekem még egyszer se indult el a segge(kivéve havat jeget), igaz nem is volt különbözö méret... csak minta 8) illetve összel a most elhalálozott téligumesz volt hátul, és a nyári elöl. télen meg forditva... oda is kellett figyelnem, mert elég volt egy kis trutyi ho az aszfalton egy kanyarban, és már indult is a segge...szal ez már nem érne váratlanul :shock: :)

Link to comment
Megosztás:

....Nem véletlen mondják, ha téligumit is csak kettőt vesz az ember, azt inkább hátra tegye, mint előre. :idea:....

Én a Gabival értek egyet. Inkább elől legyen téli gumi - biztosabb elindulás, megállás, kormányozhatóság-, mint csak hátul. Az előbbi esetben viszont a kanyarokban fokozottabb figyelem és kisebb sebesség ajánlott, mert ha ez nincs meg, akkor tényleg beelőz a hátsó traktus. Viszont a Felvonolási téren kézifék nélkül is lehet játszadozni :wink:

Link to comment
Megosztás:

Aha...értem...Thx az infót... sokkal hajlamosabb lesz? :?

Majd óvatosabban megyek... Meg kitapasztalom. 8)

Igaz, eddig nekem még egyszer se indult el a segge(kivéve havat jeget),

Laci4,

OFF

Kőváry még a trabanttal, szappanos vizet akart enegdni kanyarban a hátsó kereke elé :) :lol: :D ON

Annyira szeintem nem lesz vészes, ha jó állapotban vannak a hátsók, csak kicsit meg kell szokni.

Ja, és a csomagtartó se legyen tele könyvvel.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szumma-szummárum, egy orrnehéz elsőkerekes autónál szerintem

elöl a jobb tapadású gumi helye.

Szerintem az orrnehéz-en van a hangsúly, emiatt jobban tapad, míg a hátulja könnyebb és ezáltal hajlamosabb a csúszásra. Gondolom ezért javasolják hátra a jobb tapadásút.

Ugyanis ha megcsúszik a hátulja, az

autó még kormányozható marad (nem is olyan nehéz megtanulni az

ilyen kisebb korrekciókat).

Ez így van, én is ellenkormányoztam párszor a télen

Viszont ha hátul van a téli gumma, akkor

az a helyzet fordulhat elő, hogy az eleje mászik ki egy nem túl óvatosan

vett kanyarban, és azt már nem lehet megfogni.

Ezért kell mindig óvatosan vezetni, főleg mikor leesnek a havakok

És az első téligummákkal még el is lehet indulni jégen és hóban. :lol:

Sőt, megállni is könnyebb. :)

Ezt nem vitatom.

(nekem is elől van a jobb tapadású gumi :oops: , de miután a hátulja többször is elkezdett előzni, komolyan elgondolkodtam a cserén, én is ezért írtam példának a téligumit. Most ott tartok, hogy veszek 4 zsír újat, biztos ami biztos :!: )

Link to comment
Megosztás:

Izé....

most Nyári gumiról an szó 8)

Télre tuti 4 télit veszek...bár annak is megvolt a feelingje, hogy nem kellet kézifék, csak egy kis trutyi, egy erösebb kormány mozdulat, és már elözött is a segge :wink:

De idén télen inkább nem akarok keresztbefordulni egy kanyarban, mint ahogy idén is siikerült. :?

Nyári meg, még kiderül. Csak most nem áll jól a kassza :)

2 muszáj, arra összeszedtem(kölcsön) és remélem fizet majd a FKF+Allianze :twisted:

Ja: és nincs neon alatta :!: :twisted: ..

nem is lesz.. :lol: Max benne.. az már van...kaptam ajándékba egy kedves barátnömtöl, csak nincs beszerelve..ennek ellenére a 2öböl egyet már sikeresen eltörtem. :? 8) :evil:

Link to comment
Megosztás:

hmm...az optika egyenlöre másodlagos..csak menjen rá... pedig ez gyári Opel Könnyüfém.. :shock:

Csak lehet nem a GSI-kre?!?!? Vazze... Nah majd 2 óra múlva kiderül..akkor megyek a Szentmihályira a felniért...Görgözték.

Akkor rakatom rá...remélem azért tényleg rámegy... :?

Ui: még a végén vmi normálisabb felni projectbe is bele kellene fognom :)

Link to comment
Megosztás:

Na halli!

Jó futómüvest tudtok újpest környékén?

Fennvannak a gumik. Igaz kicsit megszenvedtek vele a srácok. Nem akart a helyéreugrani. Opel16v igazad volt, határeset. :?

Elösször kicsit furcsa volt. Mintha nehezebb lenne tekerni a kormányt is. meg mintha kicsit nehézkesebben menne a kocsi. De ez lehet csak pszihés.. lehet még nem merem annyira nyomni neki. :wink:

Viszont biztos jobban tapad..király érzés. Nem gondoltam volna hogy ennyit számít 1centi. :shock: Kicsit azért próbálgattam :oops: eddig nem tünik veszélyesnek a hátulja...igaz, kicsit tényleg kevésbé tapad.. de eddig még allig észrevehetöen... majd késöbb még tesztelek...csak be kellene állitani a futóművem is

Link to comment
Megosztás:

Hi!!!!

Bp-en ill. környékén keresek nagy lerakatot használt alufelniből, ahol válogatni is lehet, nem csak 2-3 garnitúra van!!

Köszi

Gropa Kft.

1223. Kelenvölgyi utca 21.

226-2590 (368-6967?)

Non-Stop Gumisműhely

Csepel, Szabadkikötő út (Agip mellett)

Telek-Trans

XVI. Rákospalotai határút 63.

405-6840, 06/30 925-1936

Link to comment
Megosztás:

Laci4!

Itten van egy futóműves:(nem ujpest de ha nincs más akkor menj ide) 1141 fogarasi ut 202 tel:2211823 www.gumikiraly.hu

amugy lehet azér nehezebb tekergetni mert más a gumiban a nyomás....sztem csekkold le ha esetleg nem tetted volna meg....azt nem is vágtam egyébként hogy az optimális nyomás a tanksapka belsö falában van egy matrinnyában leirva.....7végén vettem észre :)

Link to comment
Megosztás:

Lacik!

Az az optimális nyomás a gyári méretű gumira érvényes! :)

A 195/50R15-nél nálam a 2.4-es hidegnyomás jött be leginkább.

De minimum 2.3 kell bele, főleg hogy a Géjesi nehezebb is...

Egyébként mindenképpen nehezebb tekerni a kormányt, sokat ad

hozzá az az egy centi. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lacik!

Az az optimális nyomás a gyári méretű gumira érvényes! :lol:

A 195/50R15-nél nálam a 2.4-es hidegnyomás jött be leginkább.

De minimum 2.3 kell bele, főleg hogy a Géjesi nehezebb is...

Egyébként mindenképpen nehezebb tekerni a kormányt, sokat ad

hozzá az az egy centi. :D

Vazz!! Akkor jól mondta a gumis srác... :? :oops: az enyémben most lehet csak 2.1-2.2 van :? Holnap megnézem!

És a 185/55be?

Egyébként már kezdem megszokni. Már fel se tünik annyira...hogy nehezebb tekerni... viszont jobb az uttartása :twisted:

És eddig nem éreztem hogy elindulna a segge..igaz nem is zavartam meg nagyon....csak ugy 60-70%ban...(mármint kanyarban) :wink:

Nah de legyünk kicsit ON topik is.

Voltam futómívesnél...azt mondta a csávó, hogy minden oké, csak épp vmi dölésszög túl nagy... 2fok5' és csak 1vmennyi lehetne. Mondom ez mit takar? Asszondja, valszeg a gólyalábam van elferülve :)

Mondja, h az elég huzos pínz...

ezzel vkinek tapasztalata? Bárminemü hozzászólása...

aztmondta nem gáz, csak épp megeszi a gumim belsejét...mármint belsö felét a futőfelületnek..

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk azt láttam is a téligumeszon amik elszáltak..az egyik(ezekszerint a jobbos) belsö mintacsikja szinte tökre le volt kopva, mig a másik nem annyira..

Az nem gáz h csak az egyik oldal ilyen? Mennyivel eszi meg jobban? (idö) sokkal hamarabb?

pl most vadzsi uj gumesz van rajta...mitom én egy év..?

Link to comment
Megosztás:

Laci4 vételezz egy ültető rugó szettet és elfelejtheted hogy valaha is megcsúsztál az enyémből most vettem ki de ahol eddig 140 volt kanyarban ott most 100 nál majdnem elszált persze a konfort érzet is nőt a gyári rugóval és momentán van egy eladó garnitúrám ha érdekel nézd meg eladó alk.ban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nyári gumit akarnék venni...Mik a bevált márkák,amik persze árban sincsennek elszállva?Ugye nincs számottevő különbség a 175/65 R14 és a 175/70 R14 között?Tök mindegy melyiket veszem nem?

Köszi a válaszokat!

(Astra F 1.4 16V)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nyári gumit akarnék venni...Mik a bevált márkák,amik persze árban sincsennek elszállva?Ugye nincs számottevő különbség a 175/65 R14 és a 175/70 R14 között?Tök mindegy melyiket veszem nem?

Köszi a válaszokat!

(Astra F 1.4 16V)

Én most fogok felrakatni 4 db Dayton gumit (F3000-ben használják) 175/65 R14-est 9700 Ft/db árért centírozzák és fel is szerelik, a hivatalos kereskedőjüknél.

Igaz én kecskeméten lakom.

Ha szélesebbet rakatsz fel, az biztos, hogy stabilabb lesz az autó, de a fogyasztásban is jelentkezni fog a szélesedés.

http://www.w3plaza.hu/cgi-bin/freeshop/fre...d=1079818575473

Link to comment
Megosztás:

Gumis témában tudom ajánlani Gyulát, neki a 13. kerben van

gumisműhelye, nagy Opel fan, úgyhogy csak meg kell említeni hogy

Opelos vagy, és máris haver leszel. :)

Kérhettek tőle tanácsot is, hogy most éppen mit érdemes rárakni,

milyen gumi van most jó ár/teljesítmény arányban.

Tel: 30/9065848

13. ker. Tatai u.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.