Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Erre vannak táblázatok, hogy milyen széles felnire milyen széles gumit illik rakni:

http://vwfan.freeweb.hu/gumi.htm

Nem a legjobb táblázatot találtam meg de az látszik belőle, hogy 7" széles felnire a legkisebb gumiszélesség az a 195-ös de szerintem ez nagyon (alsó)határérték.

Jó ez a táblázat. Ezek azok az értékekek lehetnek ahol sohasem fog ugy feszülni a gumi mint a fönti képen.

A 7"-ra meg tényleg a 205 az ideális, linkelhetnék egy nagyon szép és esettanulmányak beillő fehér gsi-t példának de most nemteszem :) ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Pedig nem venném zokon, ha megosztanád velünk azt a linket.

Tudod én kíváncsi ember vagyok! :)

Naaaaaaaa! léééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééégyszi!

Magyarul 7"-ra 185 vagy ha megy még kisebb, és akkor ez a látvány fog fogadni a garázsomban reggelente?

Módosítva : GombiTomi
Link to comment
Megosztás:

Jójó, csak a példa kedvéért írtam, ha már a 7 coll jött szóba.

De nem lenne olyan hülye látvány.

Láttad volna azokat a lemezfelniket, amiket múltkor felraktam, mert ki kellett próbálni.

185/60R14

Ja, és terepmintás!

Na az nem volt semmi látvány!

Kb 10 percig hagytam fent!

Módosítva : GombiTomi
Link to comment
Megosztás:

Akkor szerinted az a feszített gumi, ami az előző oldalon van, nem túl biztonságos?

Szerintem nem biztonságos. Persze ha kifejezetten ilyen célra készített a gumi (bizos van ilyen arany árban) akkor talán az elszállás esélye kisebb de garantáltan hamar leamortizálódik a felni és a gumi (patka,kátyú).

Én amúgy sem vagyok a túl széles gumik híve hiszen mindennapos használatra van az autóm és ha esik az eső akkor igen veszélyes tud lenni a széles papucs.

De opel16V aki versenyzik ő is a 195-öst szokta ajnlani mint ideális méret F astrához.

Most biztos lesznek ellenérvek :)

Na majd hétfőn megnézem.

Jó hétvégét mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Tulajdonképpen én csak annyit akartam megtudni, hogy a Borbet BS felni melyik méretben és milyen gumival megy fel biztosan GSi-re. Ehhez képest jól elkanyarodtunk. :)

Na nem baj, jó pap holtig tanul.

Szóval aki penge a dologban, ossza meg velem a tapasztalatait.

Szóval adott egy garnitúra Borbet Bs felni három méretben 7*15,8*15,7,5*16.

Melyik fér el Gsi Astrában és milyen gumival anélkül, hogy beleérne a kaszniba, vagy akárhova?

Előre is köszi mindenkinek, aki válaszol nekem!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kép és méretek alapján meg tudjátok-e mondani nekem, hogy a bemutatott rugók jók-e f astra caravan-ba hátra???

Sajna az enyém eltörött, és nincs pénzem drágára, ezt meg olcsón odaadják...

Mégse jó az enyém? :blink:

Tulajdonképpen én csak annyit akartam megtudni, hogy a Borbet BS felni melyik méretben és milyen gumival megy fel biztosan GSi-re. Ehhez képest jól elkanyarodtunk. B)

Na nem baj, jó pap holtig tanul.

Szóval aki penge a dologban, ossza meg velem a tapasztalatait.

Szóval adott egy garnitúra Borbet Bs felni három méretben 7*15,8*15,7,5*16.

Melyik fér el Gsi Astrában és milyen gumival anélkül, hogy beleérne a kaszniba, vagy akárhova?

Előre is köszi mindenkinek, aki válaszol nekem!

Én azt mondom,hogy ha azt szeretnéd hogy úgy álljon a gumi a felnin mint a képen amit beraktál,akkor mindig 1 mérettel kisebb gumit kell felrakni mint amilyen széles a felni.

Nekem több ismerösőm jár ilyen felnivel évek óta és eddig nem volt vele semmi próblémájuk.Anti tavaly blitz-weekend-en még szlalomozott is vele.

még egy jótanács:ne rakjál fel 16"-nál kisebb alufelnit a gsire.

Link to comment
Megosztás:

Szóval adott egy garnitúra Borbet Bs felni három méretben 7*15,8*15,7,5*16.

Melyik fér el Gsi Astrában és milyen gumival anélkül, hogy beleérne a kaszniba, vagy akárhova?

Előre is köszi mindenkinek, aki válaszol nekem!

Szerintem a legszebb a 7,5x16-os lenne 215/40 R16-os gumikkal. Ez a méret van MOR16V cartárs GSI-jén is és szerintem nagyon jól áll rajta. De ha olyan feszülöset szeretnél, akkor a legjobb a 9x16 lenne, szintén a 215-ös gumikkal. 15-ös kerekekkel ez már nem lenne olyan szép.

Eddig még soha nem hallottam, hogy valakinek leugrott volna a gumi a felniröl, ha annyira feszítik, még annak sem, aki a 8x13-as felnikre 175/50 R13-as gumikat húzott, pedig az már nagyon durván nézett ki. Pedig még szlalomozott is velük.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a legszebb a 7,5x16-os lenne 215/40 R16-os gumikkal. Ez a méret van MOR16V cartárs GSI-jén is és szerintem nagyon jól áll rajta. De ha olyan feszülöset szeretnél, akkor a legjobb a 9x16 lenne, szintén a 215-ös gumikkal. 15-ös kerekekkel ez már nem lenne olyan szép.

Eddig még soha nem hallottam, hogy valakinek leugrott volna a gumi a felniröl, ha annyira feszítik, még annak sem, aki a 8x13-as felnikre 175/50 R13-as gumikat húzott, pedig az már nagyon durván nézett ki. Pedig még szlalomozott is velük.

Legalább már ketten vagyunk akik így látjuk :blink:

Link to comment
Megosztás:

Jó, akkor meggyőztetek, marad a 7,5*16.

Mégegyszer hangsúlyozom, hogy gumi témában nem vagyok otthon, tehát bocsi mindenkitől, hogyha nem értek meg valamit elsőre.

Szóval 3 fennmaradó kérdés:

1: milyen ET-vel kell rendelkeznie a felninek ( 7,5*16 ), hogy kényelmesen elférjen, és az eleje is forduljon?

2: milyen méretű gumit tegyek rá, mert nem igazán értem ezt az "1 mérettel kisebbet".

ez azt akarja jelenteni, hogy ami a http://vwfan.freeweb.hu/gumi.htm táblázatban van.

az alapján kikeresem, hogy mivel 7,5"-os a felni, keresek olyan gumiméretet, ami mondjuk 6,5"-osra jó?

3: hogy alakul ilyenkor a váltóméret?

Ja, és tudtok valami hivatkozást, ahol esetleg megnézhetném MOR16V autóját ( illetve felnijét )?

Módosítva : GombiTomi
Link to comment
Megosztás:

A toronycsapágy elvileg kormánytekergetésnél ropog, meg kopog, meg ilyenek.Az F szériát Classic néven asszem 2002-ben dobták utoljára a harcvonalba, elég puritán felszereltséggel, 1.99M-ért.

oké, akkor csak féltengely lesz az.

Nah, köszönöm a válaszokat!

Tehát, ha jól raktam össze a képet "Féltenhely témában":

1) felújítottat felejtsem el;

2) bontott félt. az még lehet jó, üzembiztos;

3) kerítsek egy őszinte bontóst B) és 2002-es, roncsból szerválok féltengelyt.

OFF

amint kicseréltettem az AC pumpámat(péntek hajnalban elköszönt :blink: ), rámegyek a futóműre is

ON

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Találkozott már vki ilyennel?:

Elvittem lecseréltetni a téli gumikat nyárira. NA! Azota huz az auto jobbra:-(

A légnyomást néztem tök egyforma,kátyuba nem mentem,a téli gumival meg elengedett kézzel mentem eddig egyenesen! A centirozásnak gondolom nincs köze hozzá,mert akkor rázna...szal 5let?

THX!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Találkozott már vki ilyennel?:

Elvittem lecseréltetni a téli gumikat nyárira. NA! Azota huz az auto jobbra:-(

A légnyomást néztem tök egyforma,kátyuba nem mentem,a téli gumival meg elengedett kézzel mentem eddig egyenesen! A centirozásnak gondolom nincs köze hozzá,mert akkor rázna...szal 5let?

THX!

Hozzá kell állítani a futóművet.Előfordul az ilyen.Én pl. mikor gumit váltok, viszem a futóműveshez.3000ft-ot megér.

Link to comment
Megosztás:

A futóművet nem a gumihoz állítjuk.

Esetleg a rossz gumi miatt elhúzhat. Próbaképp át kell cserélni a jobbost a balra.

Arra akartam célozni, hogy én minden kerékcserénél, mert garnitúráim vannak, megyek a futóműveshez is, hogy ellenőrizzék a futóművemet.Mert a nyári garni 195/50-15, a téli pedig 175/65-14.De felnin van mind2.Ezért kell nekem a futómű állítás.

Persze szimpla gumicserénél elég egy jó centír, meg ha már le vannak szedve a kerekek, átnézni a futóművet, lógó, kopogó, kopott dolgok után kutatva! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Jó, akkor meggyőztetek, marad a 7,5*16.

Mégegyszer hangsúlyozom, hogy gumi témában nem vagyok otthon, tehát bocsi mindenkitől, hogyha nem értek meg valamit elsőre.

Szóval 3 fennmaradó kérdés:

1: milyen ET-vel kell rendelkeznie a felninek ( 7,5*16 ), hogy kényelmesen elférjen, és az eleje is forduljon?

2: milyen méretű gumit tegyek rá, mert nem igazán értem ezt az "1 mérettel kisebbet".

ez azt akarja jelenteni, hogy ami a http://vwfan.freeweb.hu/gumi.htm táblázatban van.

az alapján kikeresem, hogy mivel 7,5"-os a felni, keresek olyan gumiméretet, ami mondjuk 6,5"-osra jó?

3: hogy alakul ilyenkor a váltóméret?

Ja, és tudtok valami hivatkozást, ahol esetleg megnézhetném MOR16V autóját ( illetve felnijét )?

Szerintem a 7,5x16-os felnire 215/40 R16-os gumit, vagy ha azt akarod, hogy ráfeszüljön a széle, akkor esetleg 195/50 R16-osat raknák, de az elsö szerintem szebb. Ha mindenáron feszülöset akarsz, akkor szerintem megérné 9x16-os felniket venni és arra 215/40 R16-os gumikat húzni, na az nagyon állatul nézne ki.

Ez a Borbet BS felni 7,5x16-os méretben és 215/40-es gumikkal

9f_1_b.JPG

Ez pedig 9x16-os méretben ugyanazzal a gumimérettel. :blink:

36_1_b.JPG

A képek szerintem magukért beszélnek. B)

A maximális ET szám, ami elfér a kocsi alatt attól is függ, hogy már vannak-e peremezve, esetleg szélesítve a sárvédöívek.

Ha szeretnél képeket Mor16V kocsijáról, felnijeiröl, akkor a legjobb az lesz, ha írsz neki PÜ-t.

Link to comment
Megosztás:

Arra akartam célozni, hogy én minden kerékcserénél, mert garnitúráim vannak, megyek a futóműveshez is, hogy ellenőrizzék a futóművemet.Mert a nyári garni 195/50-15, a téli pedig 175/65-14.De felnin van mind2.Ezért kell nekem a futómű állítás.

Persze szimpla gumicserénél elég egy jó centír, meg ha már le vannak szedve a kerekek, átnézni a futóművet, lógó, kopogó, kopott dolgok után kutatva! :blink:

Oké,értem én hogy futómű gond van,csak azt nem birom felfogni,hogy egy kerékcserétől elállitodik?

2 honapja lettek cserélve a talpasok,szilentek,spirálrugok(mert kettétört),és utána futóműállitás...

Most ugy oldottam meg ideiglenesen hogy (ugye jobbra huz az auto) a jobb első kerékbe +0,3bart nyomattam

igy annyira nem vészes,de még mindig érezni..persze ez csak ideiglenes megoldás:-)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.