Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

az enyémen is meg kell már csinálni, hiába volt hétvégén centírozva, jelentősen kevesebb ugyan, de maradt némi vibráció. lőterek ezek, nem utak. :lol:

egyenesen örültem, hogy megyek gumishoz, a 81-esen tábla nélkül egyszercsak felbukkant egy 6 centis szintkülönbség, persze felfelé, hadd üssön.

Lehet én is azt fogtam meg a multkor, és attól lett szálszakadásos a bal elsőm. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ma az újpesti tescó(váci uti) parkolójában belefutottam egy autóklub és bridgestone akcióba. Egy mobil mérőállásban lengéscsillapítót, fékerőt, guminyomást,profilt mérnek.. INGYEN!! a végén meg adnak egy profil mérő-autógumi nyomás ellenörző kütyüt,meg egy idegbaj levezető gumi bizba..t :lol:

Szóval ha gondoljátok, holnap, azaz ma még ott vannak..

A vicc, hogy nekem EZT az eredményt dobta.. álítólag jók még ezek a gátlók.. mondom akkor mitől olyan hajókázós a kocsi? Rugók? mire.. lehet. vagy nem igazán ebbe való gátlók..(hátúl még az van amivel vettem).

Viszont hátúl lehet visszacserélem az eredeti rugókra.. asszem az nem olyan nehéz,nagy mutatvány..Lehet, hogy ki vannak lágyúlva ezek a rugók.. (raptortól vettem, asszem '92es vasból valóak)

Link to comment
Megosztás:

Ma az újpesti tescó(váci uti) parkolójában belefutottam egy autóklub és bridgestone akcióba. Egy mobil mérőállásban lengéscsillapítót, fékerőt, guminyomást,profilt mérnek.. INGYEN!! a végén meg adnak egy profil mérő-autógumi nyomás ellenörző kütyüt,meg egy idegbaj levezető gumi bizba..t :lol:

...

Erre is jöhetnének...

Amúgy műszakin lehet megbukna a géped a kézifék miatt, asszem 15% a max eltérés :lol:

Link to comment
Megosztás:

Érdekes jelenség van a kocsimon:

kicsit jobbra húzott a kocsi nyári kerekekkel (jó guminyomással, új gumikkal) erre ahogy felraktam a télieket, megszűnt ez a jelenség. Az összes 175/70 R13. Van tippetek, mitől lehet ilyen? Újra megnézem a nyáriakon a guminyomást asszem - lehet, hogy néhány kúton a légpisztoly sem egzakt...

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy szálszakadt a gumi, vagy kopottabb, mint a másik oldali.

...

Jáj, neee... Kopás nem lehet, de jobb oldali gumi és bp-i utak... Le kell szereltetem a gumit a felniről? Csak akkor derül ki, hogy szálszakadt-e?

Ja, és maradjak témánál... ha nincs gondom futóművel, akkor milyen időközönként illik állíttatni?

Link to comment
Megosztás:

Érdekes jelenség van a kocsimon:

kicsit jobbra húzott a kocsi nyári kerekekkel (jó guminyomással, új gumikkal) erre ahogy felraktam a télieket, megszűnt ez a jelenség. Az összes 175/70 R13. Van tippetek, mitől lehet ilyen? Újra megnézem a nyáriakon a guminyomást asszem - lehet, hogy néhány kúton a légpisztoly sem egzakt...

Ugyanez volt nálunk a Caravanon, mikor megvettük: húzott jobbra a kormány. Gumisnál is hiába nézegettük, tök egyformák a gumik, végül az lett a megoldás, hogy megcseréltük az elsőket és a hátsókat. Azóta nem húz semerre.

Link to comment
Megosztás:

ja nagyobb sulyt, de 30mm vel rövidebb

am ma felvilágosultam futóműből rendesen

a hátsó az megvolt nyáron a kocc után, ma szervizbe egy 8 éves astrának mindneét szinte ki kellett cserélni

volt ott minden talpas csere leng villa csere stab göbfejcsere leng csill csere uh komoyl volt

egész nap szinte csak azt csináltam:)

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki!

Egy 2002-es F Astra-m van,és az lenne a gond,hogy ma rakattuk át a téli gumikat (4 darab Matador MP58),és azóta (ill.rögtön felrakás után) jobbra húz az autó,és elég rendesen!Mitől lehet ez?Gumi,felni,vagy futómű?Nyárival nyíl egyenesen ment!

Köszi:IMI

Nem lettek összecserélve a kerekek a tavalyi használat óta? Nem mindegy, melyik hová kerül, mert nem egyformán kopnak. Próbáld meg, hogy megcseréled az elsőket és a hátsókat.

Link to comment
Megosztás:

Most tünt fel, hogy amikor jobbra tolatok, és teljesen alá van szedve a kormány, akkor a jobb oldalról valami ropogást hallok. Ha kicsit visszáb veszem a kormányt akkor elhallgat. A jövő héten felkerül a téli szett, utána megyek futóműveshez, majd velük megnézetem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.