Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

ja.koszi...hening a segitseged kerem, latom vagod a temat es mindenhez hozza tudsz szolni:)...a problemam a kovetkezo..fentebb meg irtam rola de mostmar azt is eszrevettem h pl a korforgalomban ahogy megyek korbe s kanyarodom hallatszik 1 erdekes duborges, ezenkivul razos,durvabb utszakaszokon csattogas a kormanymu felol es erzik is a kormanykereken rendesen, azonban holtjatek semmi.ugyanakor ami meg erdekesseg h bizsergo razast erezni a pedaloknal. fog sincs mi lehet de megeszi az eletem!!! probaltam erthetoen irni mindent. segitseged elore is koszonom!

Hogy én vágom a témát?

Hidd el ha hosszabb ideig olvasgatod a forumot, rájössz, hogy nálam többen is "jobban" vágják a témát. :lol:

A rázás lehet a lengőkar szilentek hibája is, a gömbfejek hibája is, esetleg a toronycsapágy adta meg magát. :sowwy:

Ha állóhelyben is érezni, akkor az a motortartó bakok közül vmelyik vagy több hibája is lehet. :lol:

Link to comment
Megosztás:

nah..olvasgattam mas forumokat is, jelen esetben 1 corsas forumban akadtam erre a kopogasra iranyulo temakorre. ott tobben is beszamoltak arrol, hogy a kormanyoszlop aljan, van egy csuklo, es annak a felso csavarja lelazulhat. es az kopog. vajon az astrainkon is fellelheto problema lehet ez?

Az astra-n is van olyan "hardy tárcsa". 2 csavar van benne, de belevan ragasztva. Így igen kicsi az esélye, hogy az lenne a hiba. :sowwy:

Persze befeküdhetsz az ülés elé és lámpával bevilágítva megkeresheted. Egy kör alakú gumilapot keress, karokkal rászegecselve két, a tengelyekre csatlakozó hüvelyt. Ezeknek a hüvelyeknek az oldalán találod meg a csavarokat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

allohelyzetben minden franko, sot nem minden fele uton erezheto. a godroknel sem mutatkozik csak a razos utakon "csattog". azt elfelejtettem irni h nemreg voltak cserelve toronycsapagyak szilentestol,nyuszifulek, kormanyosszekoto diok na meg also villa buksak...igy szukebb a kor.

Link to comment
Megosztás:

itt mindenki mindent masneven emlit :sowwy:

a nyusziful az a kanyarstabilizator rudjat koti ossze az also villaval...gombfejes ize

az also villa buksa az a gumi bigyusz ami a villa hatso reszeben helyezkedik el ahol a kasztnihoz csatlakozik

a kormanyosszekoto dio az ami a golyalabon van es kormanyrudat koti ossze a felfuggesztessel...

telleg bocs a kifejezesekert de itt frankon mindenki szaknyelven beszel...

Link to comment
Megosztás:

itt mindenki mindent masneven emlit :sowwy:

a nyusziful az a kanyarstabilizator rudjat koti ossze az also villaval...gombfejes ize

az also villa buksa az a gumi bigyusz ami a villa hatso reszeben helyezkedik el ahol a kasztnihoz csatlakozik

a kormanyosszekoto dio az ami a golyalabon van es kormanyrudat koti ossze a felfuggesztessel...

telleg bocs a kifejezesekert de itt frankon mindenki szaknyelven beszel...

Akkor esetleg az alsó gömbfej lehet még, ha azt nem cseréltétek.

A lengőkar végén van, és arra csatlakozik a gólyaláb.

Link to comment
Megosztás:

na ugy nez ki a vegere jartunk a dolognak....a zakatolas a kormanykazettabol jott, a szerelo spanom allitott rajta picit s maris franko. a razkodas nagyresze elmult a nyari gumik felhelyezesevel,(eszmeletlen mekkora a valtozas, meg a kormany is maskepp viselkedik, nagyobb erovel huz az ellenkezo iranyba, na meg nem duborog a kanyarokban) viszont a jobb elso fektarcsam cserere erett...hullamos....ez lehet az oka a pedal razkodasanak....

Link to comment
Megosztás:

na ugy nez ki a vegere jartunk a dolognak....a zakatolas a kormanykazettabol jott, a szerelo spanom allitott rajta picit s maris franko. a razkodas nagyresze elmult a nyari gumik felhelyezesevel,(eszmeletlen mekkora a valtozas, meg a kormany is maskepp viselkedik, nagyobb erovel huz az ellenkezo iranyba, na meg nem duborog a kanyarokban) viszont a jobb elso fektarcsam cserere erett...hullamos....ez lehet az oka a pedal razkodasanak....

Az mi?

apropo minden gombfejet, minden szilentet atneztunk de minden OK!!!...csak a tarcsa lehet!

Ha a tárcsa miatt rázott volna, azt állandóan érzed. :sowwy:

A fékben minden alkatrész párosával cserélünk. :lol: Tehát 2 db tárcsát, 4 db fékbetétet,.....stb. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

az lenne a kérdésem hogy cserélni akarom a talpas gömbfejeket, még gyári szegecsek vannak benne végig fel kéne fúrni, vagy elég egy darabig fúrni és kiütni valahogy, ill. féltengely gumiharmonika cserénél a féltengelycsukló szétszedéséhez itt is egy zégergyűrűt kell levenni mint a kadettnél?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

az lenne a kérdésem hogy cserélni akarom a talpas gömbfejeket, még gyári szegecsek vannak benne végig fel kéne fúrni, vagy elég egy darabig fúrni és kiütni valahogy, ill. féltengely gumiharmonika cserénél a féltengelycsukló szétszedéséhez itt is egy zégergyűrűt kell levenni mint a kadettnél?

Én először lekaptam a szegecsek fejét kisflexel,aztán átfúrtam először 4-es,aztán 8-as furóval.Még így is elég nehezen indult meg,de így már sikerült.

A féltengelycsukló pedig ugyanaz mint a kadettnél! :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

van egy olyan próbléma még hogy, menetközben néha, nyikorog vmi előről főleg, ha a kerék kicsit kanyarodik valamerre, ha a kormányt kicsit tekerem egyenesbe akkor megszünik majd újra előjön, váltóba egy ideig kevés olaj volt, most feltöltöttem, ha megemelem a kereket forgatom akkor nem csinálja, lehet hogy a féltengelycsuklók? leszedtem gumiharmonikát és vmi híg olajszerü jött ki belőle még a gyári lehet (96-os), most újra bezsírzom az összeset. a kerékcsapágy jónak tünik, nem nagyon kotyog a kerék.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

van egy olyan próbléma még hogy, menetközben néha, nyikorog vmi előről főleg, ha a kerék kicsit kanyarodik valamerre, ha a kormányt kicsit tekerem egyenesbe akkor megszünik majd újra előjön, váltóba egy ideig kevés olaj volt, most feltöltöttem, ha megemelem a kereket forgatom akkor nem csinálja, lehet hogy a féltengelycsuklók? leszedtem gumiharmonikát és vmi híg olajszerü jött ki belőle még a gyári lehet (96-os), most újra bezsírzom az összeset. a kerékcsapágy jónak tünik, nem nagyon kotyog a kerék.

Nekem így elsőre a toronycsapágy hibájának tűnik.

Link to comment
Megosztás:

na ugy nez ki a vegere jartunk a dolognak....a zakatolas a kormanykazettabol jott, a szerelo spanom allitott rajta picit s maris franko. a razkodas nagyresze elmult a nyari gumik felhelyezesevel,(eszmeletlen mekkora a valtozas, meg a kormany is maskepp viselkedik, nagyobb erovel huz az ellenkezo iranyba, na meg nem duborog a kanyarokban) viszont a jobb elso fektarcsam cserere erett...hullamos....ez lehet az oka a pedal razkodasanak....

Mit állított azon? B)

Kérdezd meg tőle légyszi!

Link to comment
Megosztás:

ma kész lett a futómű felújítás, ez tartalmazott lengéscsillapító, rugó, toronycsapágy ill. toronyszilent cserét hátra 1mm-rel vastagabb rugók kerültek, így bírja majd a strapát remélem. Lengéscsillapító LIP gázos került bele, erről hallottam sok rosszat is, de hát ez van ezt kell szeretni B)

Link to comment
Megosztás:

Ahol a kormánytengely csatlakozik a házba, ott alul van egy kontraanya, meg egy menetes "hüvely" B) , vagy minek nevezzem. Sztem azzal lehet állítani, bár én még sosem csináltam. B)

Holnap felemeljük és átnézem nekem mi lötyöghet/zöröghet,egyre jobban idegesít.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

féltengely ki és berakásnál mikre kell ügyelni? most szedem ki gumiharmonika csere miatt, de elég nehezen jön ki a váltóból.

ez a csergő van Budafokon is?

Igen, ők vannak Budafokon is.

Váltóból úgy lehet könnyen kiszedni, ha az első finom rántásra nem jön, akkor forgatás közben kell kicsit

cibálni (óvatosan), egyszercsak kiakad. Egy gyűrű van bepattanva a difibe, azt kell így oldani.

Link to comment
Megosztás:

Igen, ők vannak Budafokon is.

Váltóból úgy lehet könnyen kiszedni, ha az első finom rántásra nem jön, akkor forgatás közben kell kicsit

cibálni (óvatosan), egyszercsak kiakad. Egy gyűrű van bepattanva a difibe, azt kell így oldani.

hát rángattam már mindenhogy de nem jön, kadettnél egyszerübb volt! szervizkönyv meg csak annyit ir: csavarjuk ki!

7főn folytatom most megyek Somogybabodra Off roadra.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.