Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

persze, komplett agy + ABs jeladó. ugyanis ugy csinálták meg, hogy egybe van!!!!

azaz akkor is csapágyat cserélsz, ha az ABs jeladó szarik be...

olcsó autózni..... :?

Ez egy érdekes egybeesés.Meg drága is.Egyébként a GSÍ hátsó agya is ilyen?Külön a csapágy nem cserélhető?

Link to comment
Megosztás:

Asszem az első agy is úgy van, hogy gyárilag csak komplett

kerékagyat tudsz cserélni, de egyébként műszakilag megoldható

csak a csapágy cseréje, lehet hozzá külön kapni több nagy márkát

is. A hátsó bizti nem így működik?

nem.nem. az elsőnl csak csapágyat cserélsz, de cserélhetsz agyat is. az a golyalábba van préselve.

a hátsó nem szétszedhető, és csak aggyal együtt van. SKF nél is lehet kapni, ott egy picit olcsobb....

de ott az nem ABS est tudták volna adni, megkérdeztem, de nem mondták hogy az ABs est betudnák szerezni.....

Link to comment
Megosztás:

Holnap viszem a masinériát futóművet állítani! Megkapta ma az új balos kormánygömbfejet a régi harangja szakadt volt, bár még nem kopogott.

Remélem lesz annyi esze a futóművesnek hogy előtte megmelegiti a csavarokat utánna tekeri ki és nem szakítja bele a fejét .... Mert akkor Én fogom az övét ! :evil:

Más : Akkor első kerékcsapágyat lehet simán cserélni ha ABSes a gép ?

Link to comment
Megosztás:

Mi lehet a baj?

Mostanság olyan furcsa kopogó hangot hallok előröl csak nem tudom behatárolni, hogy honnan jön, de kicsit egyenletlen úton a kormányt kicsit elfordítva lehet a legjobban hallani!

Én a torony csapágyra gyanakodtam, de nem értek hozzá.

Elvittem egy autószerelőhöz /nem ahhoz akihez szoktam menni/ azt mondta, hogy a kórmányműnek van ilyen hangja, valami műanyag vezettőt kellene benne kicserélni :shock: :?:

Lehet ez?

Link to comment
Megosztás:

Mi lehet a baj?

Mostanság olyan furcsa kopogó hangot hallok előröl csak nem tudom behatárolni, hogy honnan jön, de kicsit egyenletlen úton a kormányt kicsit elfordítva lehet a legjobban hallani!

Én a torony csapágyra gyanakodtam, de nem értek hozzá.

Elvittem egy autószerelőhöz /nem ahhoz akihez szoktam menni/ azt mondta, hogy a kórmányműnek van ilyen hangja, valami műanyag vezettőt kellene benne kicserélni :shock: :?:

Lehet ez?

Nem lehet esetleg hogy lengescsillapitot csereltetek es nem lett meghuzva a csavarja?

Esetleg a feknyereg nem lazulhatott le ?

Link to comment
Megosztás:

Nahhh...

Megvan a szilentblokkos elérhetősége. Két heti megfeszített munka

után megleltem a cetlit. :lol:

Pákozd u. 12-14., 2824700

:D

(Astrába két éve 12e ft volt a négy első lengőkarszilent, és jó minőség! +szerelés)

:oops: :oops: :oops: Ha tudom ,hogy erről a szilentesről van szó akkor nem kellett volna ennyit keresned, mert a reklámtáblája mellet járok el heti minimum 2 akalommal.

Akkor a kormánymű kizárva!

Mi van a toronycsapány és a toronyszilent párosításal?

Link to comment
Megosztás:

Az nem kopogni szokott, hanem ropogni.

Na ez a gondom nekem is.Középtájról ropogó hang hallasztik(főleg szar úton). Álló helyben ha mozgatom a kormányt akkor is kopog, és ha a pedálon van a lábam kicsi mozást érzek. Tehát szerintem a kormány művem rossz :lol: . Ja és úton tartani is elég komoly feladat. E kadetté nagyon más? Mert hirtelen csak ez van a garázsban.

A szilentek cseréje 9600/4db ha te veszed ki a lengőkarokat.

Link to comment
Megosztás:

Gondolkodom egy kis ültetésen. Volt alkalmam menni Speed autójával és ahol az enyém már dől ott az övé még majdnem vízszintesen fekszi az utat. Azthiszem -3cm Irmscher ultetőrugö ami akár gyárinak is nevezhető. Kérnék egy kis felvilágosítást tőletek hogyan is van ez? Nekem van horgom ugyan még csak egyszer használtam de ültetés után is szeretném. Lehet-e? Terhelhetőség megváltozik e? Lengéscsillapítók igénybevétele, más alkatrészek hamarabb tönkremehetnek e az ültetés miatt?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Tomi!

rengetegszer szó volt a témáról már korábban...

Nem kérem, hogy olvass vissza, de mégis... :wink:

Szóval igen tönkremetnek gyorsabban más alaktrészek, mert más erőhatásoknak lesz minden kitéve...

A terhelhetőséget illetőleg, meg tulajdonképpen ugye közelebb kerül a földhöz az autó, de keményebb rukókat kap, úgyhogy szerintem nem változik... :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.