Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Mert mit állít rajta? :D Összetartás meg ettől nem mehet(ne) el.

Például azt hogy a legutóbbi futómű beállítás a régi kopott gömbcsuklóval történt aminek volt már mondjuk 3 miliméter kottyanása. Amikor berakod az újat be kell állítatni , igaz hogy nem olyan olcsó nekem 7 ezerért csinálták de még mindíg olcsóbb mint 2 új gumi.

Link to comment
Megosztás:

Például azt hogy a legutóbbi futómű beállítás a régi kopott gömbcsuklóval történt aminek volt már mondjuk 3 miliméter kottyanása. Amikor berakod az újat be kell állítatni , igaz hogy nem olyan olcsó nekem 7 ezerért csinálták de még mindíg olcsóbb mint 2 új gumi.

Köszönöm, hogy leírtad helyettem. ;)

Nálunk 5E-ért csinálják.

Link to comment
Megosztás:

Hali!
Nemrég gumishoz kellett mennem, mert az egyik tappancs szálszakadt lett. A miért/hogyan részt, most hagyjuk... <_<

Akkor vettem észre, meg a csóka is mondta, hogy a hátsó lengéscsillapítóim viccesek. Egyik szarabb, mint a másik, egyik jobban ereszti az olajat, mint a másik. Ritka boldoggá tett. Októberben megy a traktor műszakira, addig kihúzzák, de cserélni kell őket. Nézegettem Bárdinál és a Unix-nál teleszkópokat, de elég tág határok között mozognak az árak. Ti mit ajánlotok? Nem állítható WRC futóművet akarok, csak valami normális nem egy év alatt széthulló darab kellene.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nemrég gumishoz kellett mennem, mert az egyik tappancs szálszakadt lett. A miért/hogyan részt, most hagyjuk... <_<

Akkor vettem észre, meg a csóka is mondta, hogy a hátsó lengéscsillapítóim viccesek. Egyik szarabb, mint a másik, egyik jobban ereszti az olajat, mint a másik. Ritka boldoggá tett. Októberben megy a traktor műszakira, addig kihúzzák, de cserélni kell őket. Nézegettem Bárdinál és a Unix-nál teleszkópokat, de elég tág határok között mozognak az árak. Ti mit ajánlotok? Nem állítható WRC futóművet akarok, csak valami normális nem egy év alatt széthulló darab kellene.

Előre is köszönöm.

Kayaba, Lip, Sachs

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nemrég gumishoz kellett mennem, mert az egyik tappancs szálszakadt lett. A miért/hogyan részt, most hagyjuk... <_<

Akkor vettem észre, meg a csóka is mondta, hogy a hátsó lengéscsillapítóim viccesek. Egyik szarabb, mint a másik, egyik jobban ereszti az olajat, mint a másik. Ritka boldoggá tett. Októberben megy a traktor műszakira, addig kihúzzák, de cserélni kell őket. Nézegettem Bárdinál és a Unix-nál teleszkópokat, de elég tág határok között mozognak az árak. Ti mit ajánlotok? Nem állítható WRC futóművet akarok, csak valami normális nem egy év alatt széthulló darab kellene.

Előre is köszönöm.

Esetleg az említetteken kívül Bilstein, néha jó kis akciókat lehet kifogni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv!

Pár nappal ezelőtt kezdődött, hogy amikor megyek az úton és fordítom balra a kormányt akkor kopogó hangot ad a jobb eleje, sebességtől függ milyen gyorsan kopog.

De ezt a hangot akkor is hallom amikor kiálok a parkolóból aminek van egy kis padkája.

Szerintetek ez mi lehet ?

A külső féltengely csukló szokott sebességfüggően ropogni, de nem kopogni. Minél jobban ki van tekerve a kormány annál inkább és állandóan nem csak néha-néha egy-egy koppanás. ha csak néha hallatszik akkor talpas-kormány összekötő-stabrúd környékén kell nézelődni. Vagy középső kipufogótartó gumibak. Ha álló helyzetben is hallani akkor meg akár toronycsapágy is lehet. Hozzáértő fül nagy valószinűséggel azonnal megmondja melyik.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit.Egy olyan kérdésem lenne hogy az autómon (1.4 karaván) megszólalt a jobb első kerékcsapágy,de az autó ABS-es.Az ABS-es kerékcsapágy az ugyanolyan mint a sima,vagy teljesen más?Illetve ha simát teszek bele akkor mi van?Mert gondolom az ABS-es sokkal drágább mint a sima.A másik kérdés hogy párban illik cserélni vagy elég csak azt az oldalt ahol búg?Lehet hogy túl sok a kérdés de próbáljatok nekem segíteni.Előre is köszönöm.Zsolt.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit.Egy olyan kérdésem lenne hogy az autómon (1.4 karaván) megszólalt a jobb első kerékcsapágy,de az autó ABS-es.Az ABS-es kerékcsapágy az ugyanolyan mint a sima,vagy teljesen más?Illetve ha simát teszek bele akkor mi van?Mert gondolom az ABS-es sokkal drágább mint a sima.A másik kérdés hogy párban illik cserélni vagy elég csak azt az oldalt ahol búg?Lehet hogy túl sok a kérdés de próbáljatok nekem segíteni.Előre is köszönöm.Zsolt.

Én úgy tudom hogy csak a féltengelycsuklóban van eltérés...a csapágyban nincs.

Link to comment
Megosztás:

Üdv, '95ös 1.4es caravanomba szeretnék berakni egy szervokormányt, ennek milyen anyagi és műszaki vonzatai lehetnek?

Hát ugye először is venni kell egy szervós kormányművet tartállyal, szivattyúval együtt ez szerintem olyan 15-20 ezer forint. Aztán ki kell szedni a régit és be kell szerelni helyette ezt, ha Te csinálod ingyen van ha szerelő akkor meg amennyit kér érte.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.