Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Üdv!

Megrendeltem kovácséktól 2 rüville komplett lengőkart, de nem hiszem, hogy teljesen komp lett, mivel szerintem nincsenek a készletben a csavarok. Tudna nekem mondani valaki pontos méretet a 2 nagyobbik csavarra? Előre is köszi!

2000609_opel_gyari_opel_gyari_csavar_a_l

Ezt a készletet kb. sehol sem lehet kapni.

Módosítva : Csücsök
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Megrendeltem kovácséktól 2 rüville komplett lengőkart, de nem hiszem, hogy teljesen komp lett, mivel szerintem nincsenek a készletben a csavarok. Tudna nekem mondani valaki pontos méretet a 2 nagyobbik csavarra? Előre is köszi!

Ezt a készletet kb. sehol sem lehet kapni.

Ezek a csavarok hol vannak? Emlékeim szerint a szilentnél olyan csavar van aminek a feje alatt van egy kis perem, a vége meg fel volt hasítva "mintha" önmtesző lenne. A vízszintes csavarhoz ráadásul 18-as krova kell (vagy 16-os? :icon14: ) ami ugye általábna nincs a készletben. A régi lengőkar csavarjai nem jók?

Link to comment
Megosztás:

Ezek a csavarok hol vannak? Emlékeim szerint a szilentnél olyan csavar van aminek a feje alatt van egy kis perem, a vége meg fel volt hasítva "mintha" önmtesző lenne. A vízszintes csavarhoz ráadásul 18-as krova kell (vagy 16-os? :icon14: ) ami ugye általábna nincs a készletben. A régi lengőkar csavarjai nem jók?

http://www.ecat24.com/catalog/part/1/7/413/4341/24654,24656/

3-as és 4-es. Lehet jók lesznek a régi csavarok, csak még egyben van az egész, és ki tudja, hogy hogy fognak kijönni. 18 év, az 18 év. :D Nem akarok majd pünkösd vasárnap arra ébredni, hogy honnan a francból vegyek most csavarokat.

Itt ugyan szépen leírja, hogy mind a kettő M12x90, de érdekes módon, ha megnézek egy szilentet, akkor ott belső átmérő 16 (http://alkatreszek.hu/termek_oldal/hu/?cikkkod=205+472+755%7CK#.U4mOJfl_uls). Vagy a persellyel együtt már OK lesz?

Link to comment
Megosztás:

http://www.ecat24.com/catalog/part/1/7/413/4341/24654,24656/

3-as és 4-es. Lehet jók lesznek a régi csavarok, csak még egyben van az egész, és ki tudja, hogy hogy fognak kijönni. 18 év, az 18 év. :D Nem akarok majd pünkösd vasárnap arra ébredni, hogy honnan a francból vegyek most csavarokat.

Itt ugyan szépen leírja, hogy mind a kettő M12x90, de érdekes módon, ha megnézek egy szilentet, akkor ott belső átmérő 16 (http://alkatreszek.hu/termek_oldal/hu/?cikkkod=205+472+755%7CK#.U4mOJfl_uls). Vagy a persellyel együtt már OK lesz?

Szerintem a persely nem olyan vastag, szemre csak fél milis a fala, de max 1 miliméter. Normális krovafej kell hozzá, de először nekem is nehezn indult meg.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, olyan kérdésem lenne hogy szeretném átt alakítani a futóművem elől is és hátul is kombi astrám van 5 csavarosra hogy nagyobb fékeket tehessek fel, miből kéne gazdálkodni vagy miből a leg egyszerűbb? a omega vagy vectra vagy valami egyéb?!

Link to comment
Megosztás:

Öt csavarosra alakítani rohadt sok pénz, és elég ritka is, mert csak a v6-os vectrának volt olyan. A nagyobb fékhez nem kell öt csavar, 4-el is van lehetőség bőven.

jó reggelt, most 256-os van rajta azért szeretnék nagyobb féket mert motorikussan is hozzá van nyúlva a kocsihoz (c20xe fokolt tengelyek stb...) de érdekel 4csavarossan is a nagyobb fék, mik a lehetőségek?!

Link to comment
Megosztás:

jó reggelt, most 256-os van rajta azért szeretnék nagyobb féket mert motorikussan is hozzá van nyúlva a kocsihoz (c20xe fokolt tengelyek stb...) de érdekel 4csavarossan is a nagyobb fék, mik a lehetőségek?!

Gyárilag a c20xe-n is akkora a fék. Mondjuk lehet hogy kevés hozzá.

Nekem 280-as meriva fék van elöl. 57/25-ös b vectra nyereggel. Hátul meg a gyári 261-es tárcsa. Ennél annyi van, hogy mivel a b vectra 288-as eredetileg, így a betét picit túllóg a tárcsán, és nem a tárcsa vállasodik. Vagy szokták még asszem a clio rs tárcsáját ráalakítani, az átmérőben passzol, viszont macerásabb feltenni.

De mostmár valszeg több a meriva is a bontókban, tehát már találni arról is nyerget, és akkor nem fog lelógni.

Link to comment
Megosztás:

De a Meriva nyereg felfogató furatok távolsága nem stimmel Astrával úgy tudom.

De SpZoli tud mindent az ötcsavarosításról. :D

Megmondom őszintén, nem volt még a kezemben meriva nyereg, (láttam már közelről,de a tulaj furán nézett volna ha hirtelen felindulásból felpróbálom a vectrára) de abból kiindulva hogy a rekordra is felment a vectra nyereg, és az első meriva még erősen g-astra/zafira származék én meg merném tippelni hogy stimmel. (De egyébként engem marhára nem zavar hogy a betét vállasodik a tárcsa helyett)

Ötcsavarosítás nem nagy wasist, ha kis kerékagy van elöl akkor gólyaláb is csere, meg féltengelyek, ha nem, akkor csak kerékagy. De szerezni nehéz, drága is, plusz ugye felnik is mennek a levesbe. Én is agyaltam rajta nagyfékesítés előtt, de több mint 100-ba jött volna ki. (mondjuk nálam kisblokk a kiindulási pont)

Egyébként szerintem maga a tárcsa már bőven elég, inkább egy többdugattyús nyerget kéne ráaggatni, meg hátra is a nagyobb nyegeket felapplikálni calibra/a omegáról, ha valakinek a gyári nem elég. No meg persze megfelelően nagy ffh-el.

Ja igen, és 256-nál nagyobb féknél minimum 15-ös felni kell.

Módosítva : wookie
Link to comment
Megosztás:

G Astra / Zafira nyereg már nem jó Astrára, ha már jó lenne akkor Calin is 308as fék lenne elől. :)

Ezt szomorúan hallom, és főleg nem nagyon értem why.

A 308-ra meg van megoldás. :) B vectra i500 tárcsák, meg nyeregtartó. A nyereg sima 57/25 azon is. :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok jó estét, köszönöm a válaszokat.alapból, igen 256os van rajta nekem gyárilag. de hátul sajna dobfékes, nem nagyzolni akarok nem azért szeretnék nagy féket tényleg a biztonság a fontos, ne csak menjen az autó... az hogy a felni megy a levesbe annyira még nem is érdekel mivel édesapám gumis így felnink van bőven. az A Omega meg azért volt kérdés, nemrég láttam egy hirdetést használtauton egy kombi astra 5csavaros és az volt írva hogy sok a omega futómű alkatrésszel.. és mivel pont bontok egy a omegat így kapóra jött volna de ha van 4X100ba egyszerűbb megoldás az a legjobb ennek a merivás dolognak utána nézek. köszönöm a válaszokat még egyszer.

Link to comment
Megosztás:

Tudom... :) De az új féknyereg tartó 35e-40e között van, i500ról, meg Saabról találni egyenlő a nullával. :D

Ezt szomorúan hallom, és főleg nem nagyon értem why.

A 308-ra meg van megoldás. :) B vectra i500 tárcsák, meg nyeregtartó. A nyereg sima 57/25 azon is. :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok jó estét, köszönöm a válaszokat.alapból, igen 256os van rajta nekem gyárilag. de hátul sajna dobfékes, nem nagyzolni akarok nem azért szeretnék nagy féket tényleg a biztonság a fontos, ne csak menjen az autó... az hogy a felni megy a levesbe annyira még nem is érdekel mivel édesapám gumis így felnink van bőven. az A Omega meg azért volt kérdés, nemrég láttam egy hirdetést használtauton egy kombi astra 5csavaros és az volt írva hogy sok a omega futómű alkatrésszel.. és mivel pont bontok egy a omegat így kapóra jött volna de ha van 4X100ba egyszerűbb megoldás az a legjobb ennek a merivás dolognak utána nézek. köszönöm a válaszokat még egyszer.

Az omegából kb semmi nem jó az astrára, az ugyanis hátul hajt.

Hát igen, mondjuk a dobféket mindenképpen illik cserélni.

Hátulra meg fel a GSi 260as fék, viszont ha nem Caravanod van akkor a fékerő szabályzást is meg kell oldani.

A hátsó tárcsa patronos, el kell hozni a fékkel együtt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ma észrevettem hogy a hátsó tengelyen lévő gumik belső oldalán erősen kopik a gumi :/ Mitől lehet ez? (Astra F ferdehátú) Hátulról szemmel is látni hogy a kerekek befelé dölnek picit(vagy csak belelátom:) ) Másnak tapasztalat erről?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ma észrevettem hogy a hátsó tengelyen lévő gumik belső oldalán erősen kopik a gumi :/ Mitől lehet ez? (Astra F ferdehátú) Hátulról szemmel is látni hogy a kerekek befelé dölnek picit(vagy csak belelátom:) ) Másnak tapasztalat erről?

Feltételezve hogy a csapágyak nem lógnak, mert akkor szerintem hangjuk lenne és a híd merev ( erre mindjál jön valakitől egy pontosabb megfogalmazás :D ) elméletileg nem csinálhat ilyet. Ha esélyes hogy előtted tuning csávónál volt az autó megnézhetet hogy a csapágyház és a híd között a 4 csavarnál nincs-e valami közdarab, vagy allul alátét.

1486346-20140606-Ztb6C7.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.