Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gyorsulás méricske (Dyno)


voszi

Recommended Posts

A futam elég szép lett, a váltások meglehetősen rövidek, a kocsi egy rövid időre megcsípi a 0,5G-s értéket. Kösznhető a könyűkeréknek is (habár nehéz kerekekkel is belekarcol a 0,5G-be).

Ami nem látszik, de megnéztem, és meglepett, olyan óvatos az elindulás, hogy 0,52mp lett a 10" rollout értéke. Tehát ez a futam 16,07mp lenne 1/4 mérföldön. A célvonali sebesség 140 km/h felett van. Az bizony elég jó, az én 125LE-s Corsa GSi-m ment ilyesmiket. Igaz, az jobb ET-t teljesített, de a rollout mértékéből láthatóan ez is lehetett volna 16,4 is akár.

Ami még feltűnik, hogy a kerékteljesítmény 100LE felett van rendesen. Vagy a kocsi súlya nagyobb, mint amit Tápiószecső kolléga gondolt neki, vagy a motor kicsit meg van piszkálva mégis. (Nem ő építette, akár még ez is meglehet). Mindenesetre a főtengely teljesítmény 125LE környékére jött ki. Az idő alapján még reális is lehet. De lehet csak a keréknek betudni. Nem tudom. Egy súlymérés jó lenne, azzal kiderülne az igazság.

ésazenyém?? <_<

Link to comment
Megosztás:

...

Ami még feltűnik, hogy a kerékteljesítmény 100LE felett van rendesen. Vagy a kocsi súlya nagyobb, mint amit Tápiószecső kolléga gondolt neki, vagy a motor kicsit meg van piszkálva mégis. (Nem ő építette, akár még ez is meglehet). Mindenesetre a főtengely teljesítmény 125LE környékére jött ki. Az idő alapján még reális is lehet. De lehet csak a keréknek betudni. Nem tudom. Egy súlymérés jó lenne, azzal kiderülne az igazság.

Szép eredmények, gratula Tápinak!

Egyébként nincs ebben semmi ördöngősség, a C18XE gyárilag 125LE-s <_<

Link to comment
Megosztás:

Egyébként nincs ebben semmi ördöngősség, a C18XE gyárilag 125LE-s :lol:

Ja, én is épp írni akartam, hogy a C18XE 125 lovas.

De amúgy tényleg nagyon jó értékek ettől a motortól.

Ha kész lesz a hajszárítós kisautóm, akkor nekem is mérhetnénk egy ilyent, ha már az XE-vel elmaradt. <_<

Link to comment
Megosztás:

magának bármikor :lol: hajszárítóval, meg anélkül is. a pionírok előnyben részesülnek. én nem voltam az XE mérésnek sem ellenére.

a 125LE-t meg köszi, Tápi mondta, hogy 115LE-s, de tényleg, most, hogy így írjátok, hogy 125, rémlik. külön öröm, hogy akkor újabb igazolás, hogy jól mér a dínó (ha jól vannak beállítva a paraméterek).

@lantoskészülék:

tudtam, hogy szívni fogod a vérem, de az olvasás, mint hasznos tevékenység elnyeire felhívnám a figyelmed:

voszi vrót:

"Közbevetésképpen megjegyzem, hogy Lanti bácsi passzátszelének a mérését elfelejtettem levenni, ezért majd legközelebb (remélhetőleg hétvégén lesz rá időm) fog felkerülni. Bocsi érte."

<_< :lol:

na megyek, guberálom a fócvágened papírját. :lol:

Link to comment
Megosztás:

a száguldó lanti

===========

(színes, feliratos magyar horror film)

látom, 9-et futottál. ezek a fócvágenesek mohó lények, meg kell hagyni. <_<

az 1/4 időid:

17,55

17,20

17,43

17,45

17,13

17,76

17,82

17,89

17,56

a végére sztem a kuplungod miatt lettek az idők gyíkabbak. a 17,13-ra viszont nem emlékeztél, és az azért nem is rossz idő egy ilyen monstrumtól! az én csodálatos 1,8-as vektrámat lenyomtad, ezért külön haragszom! igaz csak egy ici-picivel. :lol:

0-100-as idő:

lanti-passat-0-100.jpg

1/8-os idő:

lanti-passat-1-8.jpg

1/4-es idő:

lanti-passat-1-4.jpg

Link to comment
Megosztás:

egész jót ment a taliga, pedig automata váltós, meg egy 1+ mázsás lanti is nehezíti a dolgát a készüléknek. sajnos amint 1,5 mp után picivel megtapadt a gumi, a kocsi lendülete meg is tört. nem tudom, hogy lehetne-e ebből 16-os időt kihozni (0" rollouttal), de szerintem igen. mi a gyári adat 0-100-ra, azt tudod?

Link to comment
Megosztás:

egész jót ment a taliga, pedig automata váltós, meg egy 1+ mázsás lanti is nehezíti a dolgát a készüléknek. sajnos amint 1,5 mp után picivel megtapadt a gumi, a kocsi lendülete meg is tört. nem tudom, hogy lehetne-e ebből 16-os időt kihozni (0" rollouttal), de szerintem igen. mi a gyári adat 0-100-ra, azt tudod?

Tényleg nem rossz idő a tepsihez képest,de nem automata hanem kézi és még én is bent ültem. <_<

Link to comment
Megosztás:

Talán ment 14.8 tetejét is...de 14.9-et többször is...Oszi is mért neki annyit, meg versenyen is sikerült neki...a súlyát meg tippelni sem merem... :lol:

Az nagyon szép idő! :lol: Lacházán 14,5 körüli időket mentek a civic type-r-ek +200lóval

Te még nem találkoztál Lantival? :D

Dehogyisnem! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.