Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hello!

1.4 Nz kombi F astrán van és motorikusan mivel gyárilag 60 pacis így nagy csoda nem várható tőle.

De 1-2 hónapja azt tapasztalom, hogy lomhább ennél is sőt mentem vele dimbes dombos helyen és igen csak elment az a kis nyomatékom is. Gyakorlatilag nem hajlandó 100- 110 nél többet menni, korábban 130-140 jártam vele tartósan.A dombnál hiába lendületből neki mentem akkor is vissza eset a sebesség akár 70-80km ra.

Van benne bőven kilóméter több mint 300 ezer.

Jó olajat használok bele már régóta 5w-40et. (lehet luxus is benne de meghálált a télen is és a hidrotöke kopogás is elhalgatott) kb.10-13 km ként cserélem benne.

Egy ismerős a szelep fedelet levette hogy megnézze kopott a e vezérmű tengely de kiugrót kopás nem látott rajta.

Mit tegyek hol kezdejem?

Kompresszió mérés?

Nyilván anyit költök rá amennyit még megéri.

Látványosan nem eszi az olajat. (10ekm nél 1.5 liter öntöttem utána)

Van aki azt mondja hogy gyűrűzés? - lehet?

A motornak még nincs rossz hangja csak éppen nem megy nem visszi át azt a kevés erőt vagy csak alig. és a hegy megfogja illyetve és 110 alig megy többet. És ha terhelt akkor nyílván az is le vesz belőle.

Lehet kuplung? de akkor pörögne és vagy csúszna ezt sem érzékelem így - mondjuk elég fent fog.

Köszi a véleményeket előre is remélem jó fórumba írtam

Első körben a vákum csövek vizsgálata az utastérben is van!A vezérlés elállítódása a másik valószínű ok zotya975 kartársnak igaza lehet!

Link to comment
Megosztás:

Helló Srácok!

Kéne egy kis segítség, mégpedig:

Ráraktuk OP-COM-ra az astrát (C14SE), és olyanokat ír ki, hogy:

Levegő/Üzemenyag: Szegény

Motor fordulatszám alapjáraton: 325

Motor fordulatszám álló motornál: 1225

Hűtőfolyadék hőmérséklet: 65°C viszont a műszer már 95°C mutat

Előgyujtás: -63° és ez átfordított "oktánstekkernél" is -63°

Plusz hibának kidobja, hogy az inditásgátló kódolása rossz.

Ezeket mi okozhatja, és hogy orvosolhatóak?

Hozzáteszem NZ-ből lett átalakítva.

Link to comment
Megosztás:

Helló Srácok!

Kéne egy kis segítség, mégpedig:

Ráraktuk OP-COM-ra az astrát (C14SE), és olyanokat ír ki, hogy:

Levegő/Üzemenyag: Szegény

Motor fordulatszám alapjáraton: 325

Motor fordulatszám álló motornál: 1225

Hűtőfolyadék hőmérséklet: 65°C viszont a műszer már 95°C mutat

Előgyujtás: -63° és ez átfordított "oktánstekkernél" is -63°

Plusz hibának kidobja, hogy az inditásgátló kódolása rossz.

Ezeket mi okozhatja, és hogy orvosolhatóak?

Hozzáteszem NZ-ből lett átalakítva.

Mit cseréltetek ki? Motor kábelköteg és ECU is cserélve lett? Írd le az ECU számát.

Link to comment
Megosztás:

Mit cseréltetek ki? Motor kábelköteg és ECU is cserélve lett? Írd le az ECU számát.

Mi lett cserélve?

-Hengerfej

-Bütyköstengelyház

-Vezérműtengely

-DIS gyujtás

-Komplett kábelköteg

-ECU

-Szívósor

-Jeladó az olajpumpánál

-AC pumpa

ECU számot holnap tudok irni! Mit tudsz abból leszűrni?

Amúgy a hibakód gondolom azrt van mert immos lehetett az előző autó amiben volt....

Link to comment
Megosztás:

Mi lett cserélve?

-Hengerfej

-Bütyköstengelyház

-Vezérműtengely

-DIS gyujtás

-Komplett kábelköteg

-ECU

-Szívósor

-Jeladó az olajpumpánál

-AC pumpa

ECU számot holnap tudok irni! Mit tudsz abból leszűrni?

Amúgy a hibakód gondolom azrt van mert immos lehetett az előző autó amiben volt....

Rá van irva az ECUra.

Link to comment
Megosztás:

Mi lett cserélve?

-Hengerfej

-Bütyköstengelyház

-Vezérműtengely

-DIS gyujtás

-Komplett kábelköteg

-ECU

-Szívósor

-Jeladó az olajpumpánál

-AC pumpa

ECU számot holnap tudok irni! Mit tudsz abból leszűrni?

Amúgy a hibakód gondolom azrt van mert immos lehetett az előző autó amiben volt....

Az ECU számából az derülne ki, hogy az-e, aminek gondolod, nem valami másik motorhoz való. Az immoval nem tudom, mit lehet kezdeni, talán márkaszervízben tech2-vel le tudják tiltani. Ezt a "Motor fordulatszám álló motornál:" dolgot csak én nem tudom értelmezni?

Link to comment
Megosztás:

Az ECU számából az derülne ki, hogy az-e, aminek gondolod, nem valami másik motorhoz való. Az immoval nem tudom, mit lehet kezdeni, talán márkaszervízben tech2-vel le tudják tiltani. Ezt a "Motor fordulatszám álló motornál:" dolgot csak én nem tudom értelmezni?

Le van állítva a motor, csak gyújtáson ír 1200-as fordulatot.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan gondom támadt, hogy NZ-SE átalakítás és 20ekm után feltűnően nem húz 2200-2500 fordulat alatt, majd 2500-tól hirtelen megindul, mintha turbós lenne, eddig annyira ez nem volt érezhető, valamint 120 körül és felette kb. 99 °C-ig melegszik a víz, míg 80-as tempónál és városban is tartja a 93-4 fokot, télen szereltem fel karter védőt, ez leronthatja a hűtést ennyire? Gyertyák kétpólusú GM-ek, normál színnel, lerakódás nélkül, kábeleket érdemes lenne cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan gondom támadt, hogy NZ-SE átalakítás és 20ekm után feltűnően nem húz 2200-2500 fordulat alatt, majd 2500-tól hirtelen megindul, mintha turbós lenne, eddig annyira ez nem volt érezhető, valamint 120 körül és felette kb. 99 °C-ig melegszik a víz, míg 80-as tempónál és városban is tartja a 93-4 fokot, télen szereltem fel karter védőt, ez leronthatja a hűtést ennyire? Gyertyák kétpólusú GM-ek, normál színnel, lerakódás nélkül, kábeleket érdemes lenne cserélni?

Nekem a víz azért csinálta ezt, mert a hűtővízjeladó más az SE-ben mint az NZ-ben!

A húzás nálam is így volt, de tettem rá egy nagy direktszűrőt, és azóta közel sem torpan meg annyira!

Link to comment
Megosztás:

Az ECU számából az derülne ki, hogy az-e, aminek gondolod, nem valami másik motorhoz való. Az immoval nem tudom, mit lehet kezdeni, talán márkaszervízben tech2-vel le tudják tiltani. Ezt a "Motor fordulatszám álló motornál:" dolgot csak én nem tudom értelmezni?

ECU-m Delco, száma: 16163449

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,köszönöm amultkori segítségeket. sikerült a C18nzből és 18e-ből össze hozni egy motort, nagyon jó lett, 11,5baros kompreszio mind a 4hengerben. ugyan az a két blok, anyi a külömbség kicsit más a dugatyu kiképzése, az 18e-n nagyob bemélyedés van mint a c18nz-n gondolom emiatt is nagyobb a kompreszionk.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a víz azért csinálta ezt, mert a hűtővízjeladó más az SE-ben mint az NZ-ben!

A húzás nálam is így volt, de tettem rá egy nagy direktszűrőt, és azóta közel sem torpan meg annyira!

Nekem a víz azért csinálta ezt, mert a hűtővízjeladó más az SE-ben mint az NZ-ben!

A húzás nálam is így volt, de tettem rá egy nagy direktszűrőt, és azóta közel sem torpan meg annyira!

A jeladó az SE-ből jött, eddig jó volt, csak amikor jöttek a meleg idők. Én a karter védőre gondolok, nem sok helyet hagy a kiáramló levegőnek. Még a vezérlést leellenőrzöm, bár 54000-nél jár. lehet le is cserélem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan gondom támadt, hogy NZ-SE átalakítás és 20ekm után feltűnően nem húz 2200-2500 fordulat alatt, majd 2500-tól hirtelen megindul, mintha turbós lenne, eddig annyira ez nem volt érezhető, valamint 120 körül és felette kb. 99 °C-ig melegszik a víz, míg 80-as tempónál és városban is tartja a 93-4 fokot, télen szereltem fel karter védőt, ez leronthatja a hűtést ennyire? Gyertyák kétpólusú GM-ek, normál színnel, lerakódás nélkül, kábeleket érdemes lenne cserélni?

Üzemanyag pumpád milyen?
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,köszönöm amultkori segítségeket. sikerült a C18nzből és 18e-ből össze hozni egy motort, nagyon jó lett, 11,5baros kompreszio mind a 4hengerben. ugyan az a két blok, anyi a külömbség kicsit más a dugatyu kiképzése, az 18e-n nagyob bemélyedés van mint a c18nz-n gondolom emiatt is nagyobb a kompreszionk.

A 11.5 bar az nem a kompresszió hanem a sűrítési végnyomás,ez attól függ mennyire tömitett a henger(gyűrűknél,szelepeknél)

kompresszió az egy viszonyszám,a lökettérfogat és az égéstér hányadosa,ezért van az ha lesíkolnak a hengerejből nő a kompr.mivel az égéstér kisebb lesz

Link to comment
Megosztás:

A 11.5 bar az nem a kompresszió hanem a sűrítési végnyomás,ez attól függ mennyire tömitett a henger(gyűrűknél,szelepeknél)

kompresszió az egy viszonyszám,a lökettérfogat és az égéstér hányadosa,ezért van az ha lesíkolnak a hengerejből nő a kompr.mivel az égéstér kisebb lesz

Ugye tudod hogy most marha nagy butaságot mondtál?

A kompresszióVISZONY avagy helyesebb nevén sűrítési viszony, jelenti azt az arányszámot, ami megadja, hogy a motor az adott térfogatot hanyad részére nyomja össze.

A köznyelvben kompresszióként dolog, amit egyébként kompresszióVÉGNYOMÁSnak hívnak, pedig az a nyomás, amit a motor tud produkálni mikor beletesszük a kompressziómérőt. Bár ez a mérés nem sok mindenre jó igazából.

A konkrét számhoz visszatérve, a 11.5 lehet mindkét érték, bár én inkább a mért végnyomásra tippelnék, mert két "tök különböző" motor összevariálásával kapott kompresszióviszonyt nem lehet mérés nélkül (égéstér térfogata, sűrítőtér térfogata stb) megmondani, azt meg nem hiszem hogy a kollega nagyon nézegette volna.

Egyébként ha kompresszióviszonyt akarunk megadni azt úgy szokás hogy pl 9.5:1. (ez mondjuk a c16se motor gyári adata)

Sziasztok,köszönöm amultkori segítségeket. sikerült a C18nzből és 18e-ből össze hozni egy motort, nagyon jó lett, 11,5baros kompreszio mind a 4hengerben. ugyan az a két blok, anyi a külömbség kicsit más a dugatyu kiképzése, az 18e-n nagyob bemélyedés van mint a c18nz-n gondolom emiatt is nagyobb a kompreszionk.

Ha a dugattyún nagyobb a mélyedés, tehát több a hely, akkor az pont kisebb kompresszió végnyomást fog eredményezni, hiszen több a hely, ahova összenyomja az üzemanyag/levegő keveréket. Valszeg csak jobb állapotú volt az a blokk tömb. (meg a dugók gyűrűk persze)

Link to comment
Megosztás:

Ugye tudod hogy most marha nagy butaságot mondtál?

A kompresszióVISZONY avagy helyesebb nevén sűrítési viszony, jelenti azt az arányszámot, ami megadja, hogy a motor az adott térfogatot hanyad részére nyomja össze.

A köznyelvben kompresszióként dolog, amit egyébként kompresszióVÉGNYOMÁSnak hívnak, pedig az a nyomás, amit a motor tud produkálni mikor beletesszük a kompressziómérőt. Bár ez a mérés nem sok mindenre jó igazából.

A konkrét számhoz visszatérve, a 11.5 lehet mindkét érték, bár én inkább a mért végnyomásra tippelnék, mert két "tök különböző" motor összevariálásával kapott kompresszióviszonyt nem lehet mérés nélkül (égéstér térfogata, sűrítőtér térfogata stb) megmondani, azt meg nem hiszem hogy a kollega nagyon nézegette volna.

Egyébként ha kompresszióviszonyt akarunk megadni azt úgy szokás hogy pl 9.5:1. (ez mondjuk a c16se motor gyári adata)

Ha a dugattyún nagyobb a mélyedés, tehát több a hely, akkor az pont kisebb kompresszió végnyomást fog eredményezni, hiszen több a hely, ahova összenyomja az üzemanyag/levegő keveréket. Valszeg csak jobb állapotú volt az a blokk tömb. (meg a dugók gyűrűk persze)

Kedves Wookie!

Melyik állításommal mondtam "marha nagy butaságot"?

Kompresszióvégnyomás?Van ilyen?

"beletesszük a kompressziómérőt".Van ilyen mérőeszköz?

Na ezek a marha nagy butaságok!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.