Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok! Hát srácok az elmúlt időszakban akadtak problémáim bőven a verdával,katalizátor+üzemanyagrendszer dugulás stb...ezeket már megoldottam,DE....még van egy amit már nagyon régóta nem tudok orvosolni...a gyorsításkori megtorpanást!!!! Hall jeladó cserélve a komplett gyújtásrésszel(bontott)trafó cserélve(új)gyújtásmodul cserélve(bontott),motorhőfok jeladó cserélve(új)gyújtáskábelszett cserélve(új)gyertyák cserélve(újak)lambda cserélve(új),és még mindig néha rájön ez a hülyeség hogy másodikban odalépek neki vagy harmadikban és megtorpan...úgy vettem észre hogy csak meleg motornál csinálja!Mi a franc okozhatja még ezt a bosszantó hibát???Mert nem okoz üzemképtelenséget de azért főleg előzésnél bosszantó és talán veszélyes is.... :o

Előgyújtás a helyén van?

Link to comment
Megosztás:

"Hűtőfolyadék hőmérséklet érzékelő" cserélve újra, hibát már ma tapasztaltam is, haladok vele, gondoltam kidobom üresbe, erre csak pörög vagy 1500-2000 környékén, megálltam, pár másodperc és beállt rendesre. Tanácstalan vagyok most már. Valakinek esetleg tipp, amin átsiklottam volna?

Van valami jeladó, érzékelő, ami figyeli az autó sebességét és jelet küld az ecu-nak, hogy még mozgásban van? (C14nz). Mivel ez a pörgés dolog, akkor szűnik meg mikor teljesen megáll az autó. Most egy olyan elmélet született meg bennem, hogy lekötöm a kilométeróra spirált és megnézem olyankor mit csinál, ha nem fog pörögni, akkor valami a műszeregységben lehet.

Link to comment
Megosztás:

Van valami jeladó, érzékelő, ami figyeli az autó sebességét és jelet küld az ecu-nak, hogy még mozgásban van? (C14nz). Mivel ez a pörgés dolog, akkor szűnik meg mikor teljesen megáll az autó. Most egy olyan elmélet született meg bennem, hogy lekötöm a kilométeróra spirált és megnézem olyankor mit csinál, ha nem fog pörögni, akkor valami a műszeregységben lehet.

Megmondom, lefullad a kuplung kinyomásakor + 24-es hibakódot dob.

Link to comment
Megosztás:

Utána kerestem a forumon és írják, hogy az órában (hátulján) van a sebesség jeladó, ami figyeli, hogy most megy az autó vagy áll és küldi az ecunak. Nem lehet, hogy nekem ez nem működik rendesen? A bosszantó az, hogy nem állandóan csinálja így nehéz kiszűrni. Van, hogy napokat kell várnom mire reprodukálható a jelenség:)

Link to comment
Megosztás:

Utána kerestem a forumon és írják, hogy az órában (hátulján) van a sebesség jeladó, ami figyeli, hogy most megy az autó vagy áll és küldi az ecunak. Nem lehet, hogy nekem ez nem működik rendesen? A bosszantó az, hogy nem állandóan csinálja így nehéz kiszűrni. Van, hogy napokat kell várnom mire reprodukálható a jelenség:)

Le kell nyomni egyszerre a középkijelző két gombját olyan 5 másodpercre, ilyenkor kiíírja a pillanatnyi sebességet 53Km/óráig. Ehhez ad jelet az út (vagy sebesség) jeladó az óra hátuljában. Ha működik akkor látni fogod. Persze közben az útra is figyelj, menj valami forgalommentes nyugodt helyre. Ha 53-nál gyorsabban mész akkor +53-at ír ki. Amúgy nekem szakadt spirállal sem állt le a motor csak hosszú motorféknél dobta a hibakódot, de az alapjárat szerintem nem ezért hullmzik.

Link to comment
Megosztás:

Előgyújtás a helyén van?

Nos megmondom őszintén,a gyújtást"fülre"állítottam be... :goofy: Van ugye 2 jelzés,egy a szelepfedélen,egy pedig a forgatható gyújtásrészen...Most egy kicsit a gyújtásrészen levő jel beljebb van mint a szelepfedélen levő..Ráadott gyújtásnál(még nem indítózok)a trafót+elosztót összekötő gyújtáskábel ad egy szikrát..Ez így a jó vagy állítsak még rajta valamerre???

Link to comment
Megosztás:

Le kell nyomni egyszerre a középkijelző két gombját olyan 5 másodpercre, ilyenkor kiíírja a pillanatnyi sebességet 53Km/óráig. Ehhez ad jelet az út (vagy sebesség) jeladó az óra hátuljában. Ha működik akkor látni fogod. Persze közben az útra is figyelj, menj valami forgalommentes nyugodt helyre. Ha 53-nál gyorsabban mész akkor +53-at ír ki. Amúgy nekem szakadt spirállal sem állt le a motor csak hosszú motorféknél dobta a hibakódot, de az alapjárat szerintem nem ezért hullmzik.

Ezt kipróbálom még, de egyszerűen nem jövök rá mi lehet. Már cseréltem lambdád, gyertyákat, rotort, kipufogó dobokat is, katalizátor is jó, vízhőfok jeladót, cserés volt a termosztát is, ecu-t is, map szenzort próbára, alapjárati motort, tiszta minden, körbefújkáltam féktisztítóval nem szívott falsot. Mikor jó tök szépen jár a motor meg minden, jól is megy amúgy, csak ez, hogy néha rájön az 5 perc és pörög. Legalább ennyire leredukáltam, hogy amikor előjön a hiba és megállok beáll rendes alapjáratra. Ebből kell valamerre kiindulnom, csak kérdés, hogy mi tudja ennyire befolyásolni és, hogy miért nem állandóan csinálja.

Link to comment
Megosztás:

Megvan a vezérlés csere, kicsit copattam magam a vízpumpával, mert hiába tekergettem nem akart a feszítő jelre állni. Aztán utólag kiderőlt nem tekertem be eléggé a csavarjait, kibillent, miután meghúztam a 3 csavart szépen jelen volt. Kicseréltem a vízhűtőt is, majd a szintet kell nézni és utántölteni illetve légteleníteni a jeladónál.

Link to comment
Megosztás:

Megvan a vezérlés csere, kicsit copattam magam a vízpumpával, mert hiába tekergettem nem akart a feszítő jelre állni. Aztán utólag kiderőlt nem tekertem be eléggé a csavarjait, kibillent, miután meghúztam a 3 csavart szépen jelen volt. Kicseréltem a vízhűtőt is, majd a szintet kell nézni és utántölteni illetve légteleníteni a jeladónál.

Milyen szettet tettél bele???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!94-es Astra f 1,7 D szívó dízelem van motorkódja 17DR 44KW/60LE. Problémám a következő hidegen nehezen indul + fokban is,ha beindul kicsit dadogva jár kb. 3 másodpercig majd kisimul közben szürkés kékes füstöt ereget.(izzító gyertyák újak) Melegen ha megállítom 5 percre ismét nehezen indul. Kompressziót még nem mérettem igaz az olajam is fogy (CASTROL MAGNATEC DIESEL 10W-40W van benne) Melegen feketén füstöl de nagyon ha gázt adok. Szerintetek motor vagy adagoló esetleg mindkettő. Valaki tudna nekem ebben segiteni,hogy hol kezdjem a javítást Előre is köszönöm a válaszotokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!94-es Astra f 1,7 D szívó dízelem van motorkódja 17DR 44KW/60LE. Problémám a következő hidegen nehezen indul + fokban is,ha beindul kicsit dadogva jár kb. 3 másodpercig majd kisimul közben szürkés kékes füstöt ereget.(izzító gyertyák újak) Melegen ha megállítom 5 percre ismét nehezen indul. Kompressziót még nem mérettem igaz az olajam is fogy (CASTROL MAGNATEC DIESEL 10W-40W van benne) Melegen feketén füstöl de nagyon ha gázt adok. Szerintetek motor vagy adagoló esetleg mindkettő. Valaki tudna nekem ebben segiteni,hogy hol kezdjem a javítást Előre is köszönöm a válaszotokat!

Meg kéne nézni a porlasztócsúcsokat, ha brunyálnak, akkor tud ilyeneket alkotni. Legközelebbi olajcseréhez próbálj ki egy Mobil S2000-et. ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Srácok,tegnap ahogy bütyköltem a gyújtást,kivettem a forgórészt a vezérműtengelynél.Ahogy kihúzom a helyéről,találtam egy kb.2cm átmérőjű és kb.1cm-es lyukkal a közepén egy megkeményedett paraerű alátétet vagy tömítést a nyílásban az olajban belül...El volt kétfelé törve,egyik fele a gyújtás forgórészébe volt beleragadva a másik meg a felcsapodó olajba volt benne,odaragadva belülről a blokkhoz,de sikerült kipiszkálnom... :blink: Nem emlékszem hogy a gyújtásnál lenne ilyen tömítés bárhol is...Vagy"mélyebbről"jött és felhozta az olaj? :goofy: Mi a csuda lehet ez,és hogy a francba került oda???Remélem a motor működését nem befolyásolja??Legalábbis még nem vettem észre...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Srácok,tegnap ahogy bütyköltem a gyújtást,kivettem a forgórészt a vezérműtengelynél.Ahogy kihúzom a helyéről,találtam egy kb.2cm átmérőjű és kb.1cm-es lyukkal a közepén egy megkeményedett para######erű alátétet vagy tömítést a nyílásban az olajban belül...El volt kétfelé törve,egyik fele a gyújtás forgórészébe volt beleragadva a másik meg a felcsapodó olajba volt benne,odaragadva belülről a blokkhoz,de sikerült kipiszkálnom... :blink: Nem emlékszem hogy a gyújtásnál lenne ilyen tömítés bárhol is...Vagy"mélyebbről"jött és felhozta az olaj? :goofy: Mi a csuda lehet ez,és hogy a francba került oda???Remélem a motor működését nem befolyásolja??Legalábbis még nem vettem észre...

Lehet az o-gyűrűt akarta így pótolni valaki. Vagy az megvan?

Link to comment
Megosztás:

Megmondom, lefullad a kuplung kinyomásakor + 24-es hibakódot dob.

Ma volt időm tesztelni és arra jutottam, hogy, ha kikötöm a kilométeróra spirált, akkor semmi gond az alapjárattal, viszont, ha be van kötve, akkor felpörög. Ezt eljátszottam vagy 5X és mindig így volt. Nem fulladt le a motor, nem történt semmi különös, mikor ki volt kötve, hibakód sem jött, viszont gyönyörűen leejtette a fordulatot váltáskor is és megálláskor is és nem pörgött. Ez milyen hiba lehet?

Link to comment
Megosztás:

Ma volt időm tesztelni és arra jutottam, hogy, ha kikötöm a kilométeróra spirált, akkor semmi gond az alapjárattal, viszont, ha be van kötve, akkor felpörög. Ezt eljátszottam vagy 5X és mindig így volt. Nem fulladt le a motor, nem történt semmi különös, mikor ki volt kötve, hibakód sem jött, viszont gyönyörűen leejtette a fordulatot váltáskor is és megálláskor is és nem pörgött. Ez milyen hiba lehet?

Lehet az útjeladó rosszalkodik és hibás adatot küld. Nekem sem volt hibalámpa csak hosszú motorféknél.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.