Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok! Lenne egy olyan problémám az autómmal ami astra f 1.6 16v hogy olyan a hangja mintha huppogna valami,gyetya most lett cserélve de a hiba most is megvan! meg még valamikor le is áll az autó és újraindítom akkor megy ugyanúgy! Mi lehet a gond? Köszi a választ!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne egy olyan problémám az autómmal ami astra f 1.6 16v hogy olyan a hangja mintha huppogna valami,gyetya most lett cserélve de a hiba most is megvan! meg még valamikor le is áll az autó és újraindítom akkor megy ugyanúgy! Mi lehet a gond? Köszi a választ!

Hát, szerintem még nem született meg az az ember aki ez alapján pontos diagnózist állapítt meg, valaki hallgassa meg aki ért hozzá. :icon1: Hibakód nincs eltárolva?

Link to comment
Megosztás:

Igen:

0 fok : 4.8-6.6 Kohm

20 fok : 2.2-2.8 Kohm

40 fok : 1.0-1.4 Kohm

80 fok : 270-380 ohm

Persze némi eltérés lehet, de ha nagyon más az ellenállás érték, akkor rosszul állítja a be a benzin -levegő keveréket.

Kisebb eltéréssel, de jók az értékek. Szóval most még tippelgetek, hogy mitől van, hogy melegen nagyobb gázfröccsre és tartos menet után egyszerüen lefullad az autó, majd 1-2 indítás után áll csak fel stabilan az alapjárat, amíg az előzőleg elhangzottak egyike nem lép fel. Készítek videót és megmutatom.

üdv addig is

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kuplung csere előtt állok, az autó egy Opel Astra 1.6 16V 1997 X16XEL lenne. A kuplung eléggé kopott az autóban 147.500Km-van lehet hogy még a gyári van benne? Eléggé kopott már, a szerelő kipróbálta hogy felakasztott kézinél gázadással le tudja-e fullasztani a motort, hát nem! Honnan tudom hogy 200 vagy 205mm-es kuplung kell-e bele? Az Unixnál két féle van a szettben. Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kuplung csere előtt állok, az autó egy Opel Astra 1.6 16V 1997 X16XEL lenne. A kuplung eléggé kopott az autóban 147.500Km-van lehet hogy még a gyári van benne? Eléggé kopott már, a szerelő kipróbálta hogy felakasztott kézinél gázadással le tudja-e fullasztani a motort, hát nem! Honnan tudom hogy 200 vagy 205mm-es kuplung kell-e bele? Az Unixnál két féle van a szettben. Előre is köszönöm!

Hátőőő, mennyire bízol a szerelőben, illetve volt neked gondod a kuplungal? Én is tudok úgy játszani vele, hogy nem fullad le a motor mert nem nyomom ki teljesen. :D A nagykönyv szerinti ellenőrzés: kézifék be, kutyát-macskát nagymamit eltávolítani a kocsi orra elől, felpörgetni a motort úgy 3000-ig és 3-ban lelépni a kuplungról. Ha a motor egyből lefullad akkor jó. Akkor szokták cserélni ha a szegecsek már majdnem kilógnak a kopófelületre.

Link to comment
Megosztás:

Volt bajom a ktplunggal, elindulásnál hosszan csúszik, 2. ban is csúszik. Szóval érezhető hogy kopott emdelkedőn is csak csúszik.

Akkor tényleg megérett a cserére. :rolleyes: Neked a pedál nem állt magasan az utóbbi időben? Nekem már annyira fent van alapból hogy szinte a térdem a kormánynál van.

Link to comment
Megosztás:

Alapból feljebb kell lennie, de nem mindegy mennyire. :rolleyes:

A motortérben lehet állítani a bovdenen, a pedál magasságot tudod állítani. Kuplung cserénel ugye leveszik a váltót a motorról, mit kellekötni róla? Féltengelyek? Váltórudazat? Gondolom a váltó olaj is elfolyik.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kuplung csere előtt állok, az autó egy Opel Astra 1.6 16V 1997 X16XEL lenne. A kuplung eléggé kopott az autóban 147.500Km-van lehet hogy még a gyári van benne? Eléggé kopott már, a szerelő kipróbálta hogy felakasztott kézinél gázadással le tudja-e fullasztani a motort, hát nem! Honnan tudom hogy 200 vagy 205mm-es kuplung kell-e bele? Az Unixnál két féle van a szettben. Előre is köszönöm!

Ha véletlen nem lenne jó bele a "hozzávaló" kuplung szerkezet akkor az 1.7 diselét nézd meg! saját tapasztalat!

Link to comment
Megosztás:

Alapból feljebb kell lennie, de nem mindegy mennyire. :rolleyes:

Nos van egy érdekes fejlemény a kuplung ügyben, úgy vettem az autót, hogy a pedál nagyjából úgy állt ahogy eddig, ma egy ismerős ránézett és érdekesnek találta, hogy elindulásnál csúszik, kopott kuplung 4. és 5.-ben szokott megcsúszni. Elmentem egy kicsit dombos helyre, nem csúszott (érdekes módon) egyesben mentem fölfelé kapart mint az őrült, de nem csúszott, kipróbáltam a gyári kuplung ellenőrést is (kézifék behúzva 3. ban kuplung föl, ha lefullad az autó akkor minden oké, ezen a teszten is átment). Majd vissza az ismerőshöz, állított a kuplung bovdenen, így a pedál útja rövidebb lett a probléma megszűnt. Azt mondta hogy folyamatosan picit csúszott avval a beállítással a kuplungom. Így sokkal rövidebb a pedálút és taposni kell főleg hátramenetnél a kuplungot.. jó ez így?

Link to comment
Megosztás:

Nos van egy érdekes fejlemény a kuplung ügyben, úgy vettem az autót, hogy a pedál nagyjából úgy állt ahogy eddig, ma egy ismerős ránézett és érdekesnek találta, hogy elindulásnál csúszik, kopott kuplung 4. és 5.-ben szokott megcsúszni. Elmentem egy kicsit dombos helyre, nem csúszott (érdekes módon) egyesben mentem fölfelé kapart mint az őrült, de nem csúszott, kipróbáltam a gyári kuplung ellenőrést is (kézifék behúzva 3. ban kuplung föl, ha lefullad az autó akkor minden oké, ezen a teszten is átment). Majd vissza az ismerőshöz, állított a kuplung bovdenen, így a pedál útja rövidebb lett a probléma megszűnt. Azt mondta hogy folyamatosan picit csúszott avval a beállítással a kuplungom. Így sokkal rövidebb a pedálút és taposni kell főleg hátramenetnél a kuplungot.. jó ez így?

Ha beállítással megszünt a probléma akkor jó, a csúszó kuplungot elég hamar észrevenni (de inkább 1-2-ben amikor még jobban húz a motor) ha a napi normál használatkor nincs gondod vele akkor ennyi volt. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Nos van egy érdekes fejlemény a kuplung ügyben, úgy vettem az autót, hogy a pedál nagyjából úgy állt ahogy eddig, ma egy ismerős ránézett és érdekesnek találta, hogy elindulásnál csúszik, kopott kuplung 4. és 5.-ben szokott megcsúszni. Elmentem egy kicsit dombos helyre, nem csúszott (érdekes módon) egyesben mentem fölfelé kapart mint az őrült, de nem csúszott, kipróbáltam a gyári kuplung ellenőrést is (kézifék behúzva 3. ban kuplung föl, ha lefullad az autó akkor minden oké, ezen a teszten is átment). Majd vissza az ismerőshöz, állított a kuplung bovdenen, így a pedál útja rövidebb lett a probléma megszűnt. Azt mondta hogy folyamatosan picit csúszott avval a beállítással a kuplungom. Így sokkal rövidebb a pedálút és taposni kell főleg hátramenetnél a kuplungot.. jó ez így?

http://www.opelforum.hu/topic/357-sebessegvalto/page-183#entry865059 ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha beállítással megszünt a probléma akkor jó, a csúszó kuplungot elég hamar észrevenni (de inkább 1-2-ben amikor még jobban húz a motor) ha a napi normál használatkor nincs gondod vele akkor ennyi volt. :icon1:

Nagyon úgy tűnik hogy jó lett! Mondtam itt egy autószerelőnek a problémámat, azt mondta, hogy 4. és 5.-ben szokott kopott kuplunggal csúszni gyorsításkor, de nekem 4.-ben 110nél sem csúszott meg, jónak kell lennie. :icon10:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kopott olajszivattyú okozhatja, hogy így a meleg megérkeztével 1500-2000 között csörög a motor? Valamint városban , mikor közeleg a mutató a 100-ashoz, akkor alapjáraton, elkezd pislákolni az olajnyomásjelző lámpa. Olaj friss van benne, Unix-os 10W-40-es Meisterteile.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.