Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nem és mindig csak a motor gyujtást égeti ki és csak a 2-es 3 as hengert. És félünk megint bele rakni egy computert. ja és imos.. és elvileg az imo a azt a 2 hengert szakitja legalább is az elektronikás azt mondta létezhet az. esetleg ha az imot hogy lehet kiiktatni ha egy olyan computert teszünk bele ami nem imos az nem lesz gond? A kábelt a motrotol a biztositék táblán keresztül a computerig kicseréltük. valami öttlet? merjek bele tenni uj computert és ha igen milyet?

Dis gyújtásnál nem nagyon van 3 hengerezés, max gyertya vagy kábel miatt.

Mivel a gyújtás kivezérlés egyik fele hal meg folyton, én arrafele keregélnék.

DIS és elektronika még nem szokta szeretni, ha réz eres gyújtáskábelt használnak, de állítólag azok is jók. :huh:

Immo nélküli ECU-t be lehet tenni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Küzben kiderült hogy az imo kábele eldörzsölödöt a szervodobnál és az letestelve vágta haza az ecut. de mi most cseréltünk komplet kábel köteget. csak azt nem értem hogy az imo miért jön ki a motortérbe? lehet tényleg szakit cserélek.. valami nem koser..lehet hogy az lpg átalakitás nál valamit megbojgatak?

Link to comment
Megosztás:

Küzben kiderült hogy az imo kábele eldörzsölödöt a szervodobnál és az letestelve vágta haza az ecut. de mi most cseréltünk komplet kábel köteget. csak azt nem értem hogy az imo miért jön ki a motortérbe? lehet tényleg szakit cserélek.. valami nem koser..lehet hogy az lpg átalakitás nál valamit megbojgatak?

Hát szerintem inkább csak a riasztó kábelek szoktak kimászkálni a motortérbe.

Üdv mindenkinek! lenne 1 olyan kérdésem h szerintetek mitől lehet az f astránál c16nz hogy 1500-as fordulattól kb 3000-ig dadog az autó és olyan mintha le akarna fulladni! Szerintetek mitől lehet ez? Válaszaitokat nagyon köszönöm!

Üdv, például halódó lambda szonda vagy kétvezetékes vízhőfok jeladó miatt rossz a keverékképzés, és ezen a fordulaton túl dús vagy éppen szegény keveréket kap a motor. Vagy mondjuk a pillangószelep poti ebben a tartományban ki van kopva. Neked van vákumos EGR-szeleped a szelepfedél mögött, de azt nem tudom ezt szokták-e takarítani.

Link to comment
Megosztás:

Kisfékes rásegítőt kb utánad hajítják, csak vidd. Persze a bontós lehet hogy elkér érte vagy 3000ft-ot.

Arra,mivel x16sz-ről beszélünk. Ezért gondoltam én is erre, de azt írja a kollega volt cserélve.

Én újonnan 76.000 Ft-ért találtam...akkor lehet valamit nagyon benéztem :D

Na akkor ennek neki futok még egyszer...most már csak jó lenne tudni hol van, és hogy kell kiszedni?! :)

Egyébként valószínűleg ez a baja, mert a fékpedál szinte mindig egyforma kemény...felpumpálni se nagyon tudom...ugyan szuszog párat, de szinte egyforma kemény, indítás előtt, után, alatt..

Link to comment
Megosztás:

Hát szerintem inkább csak a riasztó kábelek szoktak kimászkálni a motortérbe.

Üdv, például halódó lambda szonda vagy kétvezetékes vízhőfok jeladó miatt rossz a keverékképzés, és ezen a fordulaton túl dús vagy éppen szegény keveréket kap a motor. Vagy mondjuk a pillangószelep poti ebben a tartományban ki van kopva. Neked van vákumos EGR-szeleped a szelepfedél mögött, de azt nem tudom ezt szokták-e takarítani.

Hát én is ugy tudtam.. lehet hogy ez az elektronikás még sem olyan jo.. de sajnos vidéken van a kocsi és ott csak ilyen van..

Link to comment
Megosztás:

Én újonnan 76.000 Ft-ért találtam...akkor lehet valamit nagyon benéztem :D

Na akkor ennek neki futok még egyszer...most már csak jó lenne tudni hol van, és hogy kell kiszedni?! :)

Egyébként valószínűleg ez a baja, mert a fékpedál szinte mindig egyforma kemény...felpumpálni se nagyon tudom...ugyan szuszog párat, de szinte egyforma kemény, indítás előtt, után, alatt..

Akkor az 99% hogy szervódob.

Mi hol van? A rásegítő?

Ez az, a nagy fekete:

2047_3_big.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ezidáig boldog tulajdonosa voltam (most épp kevésbbé boldog) egy 95-ös C14NZ motoros szépségnek.

Olvasgatás alapján csak tippjeim voltak mi lehet a gond, a szerelőm azonban cáfolta őket.

Szóval egy ideje egyre gyakrabban előforduló hiba, hogy indítás után ugyan van fordulat, de mikor sebességbe rakom elvész és semmi ereje nincs a motornak. Le nem fullad, de még kettesben is gyök kettőre képes ilyenkor aztán szépen lassan, nagyon lassan gyorsul, de mikor váltani kell, megint kezdi. Ötösig nem is lehet vele eljutni ilyenkor(max autópályán). Ilyenkor ha félreállok, leállítom a motort és újraindítom, utána megy rendesen.

Nem tudom eseményhez kötni, csinálja hidegen, melegen, télen, nyáron, van hogy újraindításnál leesik a fordulat és hirtelen felpörög, van hogy csak simán elindul.

Ami újonnan jött hozzá pár hete, hogy előfordul indítás után egyesben berángatás, van hogy még kettesben is, de ez szerintem külön kuplung gond lesz (asszonynak most lett meg a jogsija :D )

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ezidáig boldog tulajdonosa voltam (most épp kevésbbé boldog) egy 95-ös C14NZ motoros szépségnek.

Olvasgatás alapján csak tippjeim voltak mi lehet a gond, a szerelőm azonban cáfolta őket.

Szóval egy ideje egyre gyakrabban előforduló hiba, hogy indítás után ugyan van fordulat, de mikor sebességbe rakom elvész és semmi ereje nincs a motornak. Le nem fullad, de még kettesben is gyök kettőre képes ilyenkor aztán szépen lassan, nagyon lassan gyorsul, de mikor váltani kell, megint kezdi. Ötösig nem is lehet vele eljutni ilyenkor(max autópályán). Ilyenkor ha félreállok, leállítom a motort és újraindítom, utána megy rendesen.

Nem tudom eseményhez kötni, csinálja hidegen, melegen, télen, nyáron, van hogy újraindításnál leesik a fordulat és hirtelen felpörög, van hogy csak simán elindul.

Ami újonnan jött hozzá pár hete, hogy előfordul indítás után egyesben berángatás, van hogy még kettesben is, de ez szerintem külön kuplung gond lesz (asszonynak most lett meg a jogsija :D )

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!

Üdv, hát elég sokminden lehet....akár halódó benzinpumpa is, bár inkább a gyujtásoldalon nézelődnék. Ha nem volt mostanában cserélve, akkor lehetne elosztót-rotor-gyertyákat cserélni, ezek kopóalaktrészek a hibától függetlenül is. Trafót, gyujtásmodult, Hall-jeladót , pillngószelep potit inkább csak próbálgatással lehet kiszűrni, vagy egy ugyanolyan autóból teszed átt egy próbakörre, vagy vannak olyan bontók ahol el lehet kérni az alkatrészt tesztelni, aztán akkor fizetsz ha tényleg az kell. A szerelő mire tippel?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv, hát elég sokminden lehet....akár halódó benzinpumpa is, bár inkább a gyujtásoldalon nézelődnék. Ha nem volt mostanában cserélve, akkor lehetne elosztót-rotor-gyertyákat cserélni, ezek kopóalaktrészek a hibától függetlenül is. Trafót, gyujtásmodult, Hall-jeladót , pillngószelep potit inkább csak próbálgatással lehet kiszűrni, vagy egy ugyanolyan autóból teszed átt egy próbakörre, vagy vannak olyan bontók ahol el lehet kérni az alkatrészt tesztelni, aztán akkor fizetsz ha tényleg az kell. A szerelő mire tippel?

Köszi!

Gyertyák jók, elosztó jó, gyujtásra, trafóra azt mondta jó. Benzinpumpára azt mondta az nem indítástól indításig változna.

Szűrők most lettek cserélve, vezérléssel, olajjal egyetemben.

A Hall-jeladót és pillangószelepet még nem tudom micsoda :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Gyertyák jók, elosztó jó, gyujtásra, trafóra azt mondta jó. Benzinpumpára azt mondta az nem indítástól indításig változna.

Szűrők most lettek cserélve, vezérléssel, olajjal egyetemben.

A Hall-jeladót és pillangószelepet még nem tudom micsoda :D

A Hall-jeladó az elosztó alól kijövő csatihoz tartozik a pillangószelep poti meg ott van az injektorház oldalán a két benzincső között. Hát most figyelj, ha meg tudja mondani mi a jó, akkor mondja meg azt is mi rossz, és cserélje ki. :rolleyes: Mert ha a szerelő nem jön rá, akkor nem sok értelme van így távgyógyitani. Én ilyenkor cserélgetni szoktam az alaktrészeket, addíg amíg meg nem szűnik a hiba és az volt a rossz. Igazából a szerelők nagy része is ezt csinálja.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia. Tegyétek gépre és járó motornál nézzetek értékeket. Zárt ki azokat a cuccokat amiket az ECU felügyel és sárga lámpát dob ha szar. Szerintem se benzinpumpa, ECU a c14 nél nem felügyeli a gyujtáskimaradást, és a hibás gyujtószöget. Trafó alatti kocka szokott szarakodni, ne méregesd cseréld olcsóbb egy másik mint a munkadíj, meg multiméterrel nem tudja kimérni. A hall jeladó érdekesebb mert az drága aránylag, az is sanszos mert az ECU ehhez képest indítja a szikát. Ha ki van kopva a vezérmű tengely az is szopathatja. Ezek nem felügyeltek. Egy biztos a váratlanul jelentkező nem konstans hibák általában elektronikusan, ami folyamatos az mechanikus szokott lenni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi a tippeket!

Sajnos nem vagyok nagy szerelő, így lehet inkább keresek másik szerelőt aki az elektronikus problémákhoz jobban kapisgál.

Mindig van bennem felindulás, hogy magam szereljek, de valamiért mindig el is tántorodom...

Módosítva : Knife
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Van egy motorikus problémám, konkrétan nemrég óta "nyüsszögő" hangot ad ki a motor. Ütemesen, a fordulatszám emelkedésével. Először szíjra gyanakodtam, de a generátorszíj tuti nem, talán még a vezérmű szíj lehet, bár én nem tartom valószínűnek. Folyamatos "nyüsz-nyüsz-nyüsz-t (:D) lehet hallani, ami eddig csak néha jött elő, de mostmár mindig hallom.

Tudom hogy így leírva elég halovány esély van rájönni a hibára, de hátha volt már valakinek hasonló problémája. Minden tippet meghallgatok.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Van egy motorikus problémám, konkrétan nemrég óta "nyüsszögő" hangot ad ki a motor. Ütemesen, a fordulatszám emelkedésével. Először szíjra gyanakodtam, de a generátorszíj tuti nem, talán még a vezérmű szíj lehet, bár én nem tartom valószínűnek. Folyamatos "nyüsz-nyüsz-nyüsz-t ( :D) lehet hallani, ami eddig csak néha jött elő, de mostmár mindig hallom.

Tudom hogy így leírva elég halovány esély van rájönni a hibára, de hátha volt már valakinek hasonló problémája. Minden tippet meghallgatok.

Nekem az ékszij, amikor levettem akkor kussolt. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Van egy motorikus problémám, konkrétan nemrég óta "nyüsszögő" hangot ad ki a motor. Ütemesen, a fordulatszám emelkedésével. Először szíjra gyanakodtam, de a generátorszíj tuti nem, talán még a vezérmű szíj lehet, bár én nem tartom valószínűnek. Folyamatos "nyüsz-nyüsz-nyüsz-t ( :D) lehet hallani, ami eddig csak néha jött elő, de mostmár mindig hallom.

Tudom hogy így leírva elég halovány esély van rájönni a hibára, de hátha volt már valakinek hasonló problémája. Minden tippet meghallgatok.

Generátor csapágy?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.