Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Az Isuzu turbódízel 82LE ha jól tudom.

Őszintén szólva az autóvásárlást nem a pancsolt gázolaj beszerzésére alapoznám :)

Szét kell nézni és felmérni hogy egyáltalán milyen állapotúakat találsz és mi az amit meg tudsz fizetni. Aztán hogy 68-75-82 LE az már ugyanmindegy. Nem amiatt fogsz elkésni mert kevés a lóerő :D

Szerintem ugy is az lesz, hogy kinézek 1-2 jó állapotú benzinest, és dt-t, és majd ugy is ki lesz próbálva, és ami megtetszik.

Csak ha már kocsit veszek akkor lehessen vele haladni is :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

a rozsdamentest azt nem véletlen írtam úgy ahogy. amúgy nekünk van most a családban egy F astra caravan, és CSAK a hátsó csomagtér ajtónál rozsdásodik egy foltban. Ami a tipikus opel betegsége.

De mindenféle képp ferdehátú kivitelre gondoltam. Azért is, mert annak a belső utas tere legalább 10-15 centivel nagyobb mint a kombié.

Ez nekem pedig jó, mivel én közel "fekve" vezetek, és ha mögöttem ül valaki, akkor a térde már a hátamban van. A kombinál.

Benzinesből ha jól tudom az Ecotech-es motort nem szabad venni, dízelből pedig az Isuzu motorosat.

Disel kocsit azért is szeretnék kicsit jobban, mert lehet hogy innen onnan szerezhet az ember olcsóbban gázolajat. Még, benzint pedig sehonnan.

De itt megint az van, hogy az 1.7 d vagy 1.7 dt 68 Le kevés. DE ( ha jól láttam akkor van 1.7 TD ami kb 90 Le)

Szóval akkor bármelyik benzinessel fogyasztásba egy 8 liter számolható. +/- 1 liter.

Minél többet olvasok utána, és tájékozódok, annál bizonytalanabb vagyok hogy akkor mégis milyet, és melyiket is.

Én szerintem egyikben sincs hátrább a hátsó üléssos, és az utastér nagyjából egyforma. De lehet rosszul tudom.

Link to comment
Megosztás:

Én szerintem egyikben sincs hátrább a hátsó üléssos, és az utastér nagyjából egyforma. De lehet rosszul tudom.

Ezt személyesen tudom hogy nem így van.

Mégpedig.

Családi F astra kombi van otthon. ahogy nekem kényelmes a vezetés, úgy be van állítva az ülés.

És abban a pozícióban hátra ültem, és már a vezető hátába volt a térdem.

Viszont, a ferdehátúba is ültem már, és ott is megcsináltam ugyan ezt, és ott még volt kb 15 centi a térdemtől, a vezető ülésééig.

Nem tudom hogy akkor a kombinak a csomagtartója ennyivel nagyobb lenne, hogy inkább még a hátsó ülés sor is előrébb lenne rakva annyival.

De ez személyes tapasztalatom.

Link to comment
Megosztás:

Ezt személyesen tudom hogy nem így van.

Mégpedig.

Családi F astra kombi van otthon. ahogy nekem kényelmes a vezetés, úgy be van állítva az ülés.

És abban a pozícióban hátra ültem, és már a vezető hátába volt a térdem.

Viszont, a ferdehátúba is ültem már, és ott is megcsináltam ugyan ezt, és ott még volt kb 15 centi a térdemtől, a vezető ülésééig.

Nem tudom hogy akkor a kombinak a csomagtartója ennyivel nagyobb lenne, hogy inkább még a hátsó ülés sor is előrébb lenne rakva annyival.

De ez személyes tapasztalatom.

Ezt azért nem hiszem. Tengelytávja ugyanaz. Ajtó efforma méretűek.

Link to comment
Megosztás:

Ezt azért nem hiszem. Tengelytávja ugyanaz. Ajtó efforma méretűek.

Erre már csak azt tudom mondani hogy bele kell ülni, és ki kell próbálni :D

Elhiszem hogy a tengelytáv, és az ajtók mérete egyforma.

Én mondjuk arra gondoltam hogy a kombiba a hátsó üléssor előrréb van tolva kicsivel, hogy nagyobb tér legyen a csomagtartónak.

Link to comment
Megosztás:

Erre már csak azt tudom mondani hogy bele kell ülni, és ki kell próbálni :D

Elhiszem hogy a tengelytáv, és az ajtók mérete egyforma.

Én mondjuk arra gondoltam hogy a kombiba a hátsó üléssor előrréb van tolva kicsivel, hogy nagyobb tér legyen a csomagtartónak.

Pénteken kiderítjük, mert hoznak hozzám egy 5 ajtósat.. :P De amúgy a kombi hátrafelé hosszabb a kerék mögött.

Link to comment
Megosztás:

Ezt személyesen tudom hogy nem így van.

Mégpedig.

Családi F astra kombi van otthon. ahogy nekem kényelmes a vezetés, úgy be van állítva az ülés.

És abban a pozícióban hátra ültem, és már a vezető hátába volt a térdem.

Viszont, a ferdehátúba is ültem már, és ott is megcsináltam ugyan ezt, és ott még volt kb 15 centi a térdemtől, a vezető ülésééig.

Nem tudom hogy akkor a kombinak a csomagtartója ennyivel nagyobb lenne, hogy inkább még a hátsó ülés sor is előrébb lenne rakva annyival.

De ez személyes tapasztalatom.

A kombiban pont ott van a hátsó ülés síkja, mint a simában. A sárvédőre támaszkodik, ami viszont a tengelytáv miatt szintén ugyan úgy van Caravan, és csótányseggű esetén is. Ajtókárpit is szinte azonos, illetve megnéztem pár képet, és vagy összement a lábad a csótányban, vagy volt valami turpisság az ülésednél, mert szinte totál azonos mind a háttámla, mind az ülő rész, illetve az ülő rész laposabb, mert a kasztni magasabb alatta. De még a hamutartó távolság is azonos!!! 15 centi különbség abszolút nem lehet. Már csak azért sem, mert a kombi segge hátra hosszabb, és szinte totál megegyezik a belső rész a többi változattal. Egyébként a kombi egy sima f-es, aminél át lett alakítva a csomagtér, de a hátsó lábtérig totál azonos a felépítése. Holnapra lemérem kollégámét, és az enyémet, és pontos adatot tudok mondani, de kizártnak tartom, hogy 15 centi különbség legyen!

Link to comment
Megosztás:

Erre már csak azt tudom mondani hogy bele kell ülni, és ki kell próbálni :D

Elhiszem hogy a tengelytáv, és az ajtók mérete egyforma.

Én mondjuk arra gondoltam hogy a kombiba a hátsó üléssor előrréb van tolva kicsivel, hogy nagyobb tér legyen a csomagtartónak.

nem lehet, hogy az ülésmagasság állító megkavart?

ha tekered az nem csak fel-le megy, hanem dől is hátra, lehet nem volt egyformán a 2 kocsiban

mivel a hátsó ajtó efforma és az ülés háttámla az ajtó végénél van, nincs az odébb, főleg nem 15cmmel

Link to comment
Megosztás:

Elhiszem mindenkinek hogy egyformának kell lennie.
De bele ültem a családi kombiba.
Hátra húztam az ülést, illetve döntöttem is, ahogy nekem kényelmes, majd pedig hátulra is beültem, és ott szűkös volt a hely nagyon.
Viszont, átültem a másikba, (ugyan az az f astra, csak ferde hátú)
És ott is megcsináltam az ülést ahogy nekem jó. és ott több hely volt.
Ha tudok, akkor most már csinálok képeket a hétvégén róla. a hátsó ülésen ülve, hogy szemléltetni is tudjam ezeket :D
De ezen ne vesszünk össze szerintem :D
De nem mondanám ha nem így lenne. Csak nekem is egy apró érdekesség volt.

Link to comment
Megosztás:

Elhiszem mindenkinek hogy egyformának kell lennie.

De bele ültem a családi kombiba.

Hátra húztam az ülést, illetve döntöttem is, ahogy nekem kényelmes, majd pedig hátulra is beültem, és ott szűkös volt a hely nagyon.

Viszont, átültem a másikba, (ugyan az az f astra, csak ferde hátú)

És ott is megcsináltam az ülést ahogy nekem jó. és ott több hely volt.

Ha tudok, akkor most már csinálok képeket a hétvégén róla. a hátsó ülésen ülve, hogy szemléltetni is tudjam ezeket :D

De ezen ne vesszünk össze szerintem :D

De nem mondanám ha nem így lenne. Csak nekem is egy apró érdekesség volt.

Lehet egyedi astrád van. :D

Link to comment
Megosztás:

hát nem hinném hogy kettőből lenne összerakva. mert nem egyszer voltam már alatta, és azt csak láttam volna. amúgy még arra tudok akkor gondolni, hogy nem a gyári ülés van benne.. tehát sínnel együtt ki lett cserélve.
de mondjuk az se lehet, mert attól még az arányoknak maradnia kellene.
de nem tudom most már :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,van 2db opel astra F tipusú autóm,és az lenne a kérdésem hogy mondjuk az eggyikből szerelővel,kicseréltetném a motrot és beletetetném a másikba,valami szerződést csináltatnom kell? mondjuk okmányirodában,vagy más helyen?

Igen, okmányirodás ügyintézés...például:http://www.gyongyos.hu/okmanyiroda/gepjarmu/98-motorcsere-bejelentes de hivatalosan csak ugyanolyan motorkódú motor mehet bele. Pölö c14nz, c16nz, ..stb.

Link to comment
Megosztás:

Elhiszem mindenkinek hogy egyformának kell lennie.

De bele ültem a családi kombiba.

Hátra húztam az ülést, illetve döntöttem is, ahogy nekem kényelmes, majd pedig hátulra is beültem, és ott szűkös volt a hely nagyon.

Viszont, átültem a másikba, (ugyan az az f astra, csak ferde hátú)

És ott is megcsináltam az ülést ahogy nekem jó. és ott több hely volt.

Ha tudok, akkor most már csinálok képeket a hétvégén róla. a hátsó ülésen ülve, hogy szemléltetni is tudjam ezeket :D

De ezen ne vesszünk össze szerintem :D

De nem mondanám ha nem így lenne. Csak nekem is egy apró érdekesség volt.

A vészvillógó kapcsolótól mértem ugye az azért fix pontnak tekinthető, az 5 ajtósnál a hátsó üléssor felső éle 106 centi a caravannal 107centi.

Link to comment
Megosztás:

A vészvillógó kapcsolótól mértem ugye az azért fix pontnak tekinthető, az 5 ajtósnál a hátsó üléssor felső éle 106 centi a caravannal 107centi.

Akkor csak egy magyarázat van erre.

A családi opel az egyedi darab lehet akkor :D

Valami nagyon nem stimmel benne akkor.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nemtudom hogy jó helyre írok-e, de végülis motorhoz kapcsolódik. Daewoo Nexiám van és C20XE motor vásárlás előtt állok. A kérdésem az lenne, hogy vannak-e olyan tipikus dolgok ezen a motoron amit érdemes megnézni megvétel előtt? Tudnátok-e linkelni kapcsolási rajzokat a motorvezérlőhöz? Illetve összeállítási rajzokat vagy alkatrész katalógust, javítási útmutatót illetve bármilyen dokumentumot szívesen fogadok. A másik kérdésem az lenne, hogy a féltengelyek és a gólyalábak miben, mennyiben különböznek a "mezei" Astrától, Kadettól? Váltóból maradjon az F20 vagy esetleg F16 (olvastam valahol hogy ezzel is össze szokták rakni) vagy melyik hozzá a legjobb? Esetleg ha valaki eladó motort tud kompletten mindennel akkor az is írhat. Tényleg bármi kis infó érdekelne a témában, sokat segítenétek.

Előre is köszönöm.

Üdv.: Ricsi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nemtudom hogy jó helyre írok-e, de végülis motorhoz kapcsolódik. Daewoo Nexiám van és C20XE motor vásárlás előtt állok. A kérdésem az lenne, hogy vannak-e olyan tipikus dolgok ezen a motoron amit érdemes megnézni megvétel előtt? Tudnátok-e linkelni kapcsolási rajzokat a motorvezérlőhöz? Illetve összeállítási rajzokat vagy alkatrész katalógust, javítási útmutatót illetve bármilyen dokumentumot szívesen fogadok. A másik kérdésem az lenne, hogy a féltengelyek és a gólyalábak miben, mennyiben különböznek a "mezei" Astrától, Kadettól? Váltóból maradjon az F20 vagy esetleg F16 (olvastam valahol hogy ezzel is össze szokták rakni) vagy melyik hozzá a legjobb? Esetleg ha valaki eladó motort tud kompletten mindennel akkor az is írhat. Tényleg bármi kis infó érdekelne a témában, sokat segítenétek.

Előre is köszönöm.

Üdv.: Ricsi

Üdv..itt van pár rajz, bár nem magyarul...http://www.skandiasauna.de/opel/astra/

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.