Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Az enyémbe Sachs szettet tettek és kb fél év múlva már hidegen visít a nyomcsapágy... :(

Amúgy nem a kuplung kopik el, hanem a nyomcsapágy pereme és az a rész, ahová a nyomcsapágy felfekszik a szerkezeten... az enyém is így járt...

Nem csúszott meg, de a hűtőt is nyomtam már a kuplunggal, mire kioldott...

Nekem meg vándorol felfelé a pedál már lassan a kormányt érem a térdemmel ha rálépek, de még rendesen kiold és nem csúszik meg. Érdekes ha beljebb tekerem a csavart akkor még feljebb jön. Szemre még nem kopott el a szegecsfejek fölött még van 2-3 mili ferrodol.

1648082-20141108-m5cJas.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg vándorol felfelé a pedál már lassan a kormányt érem a térdemmel ha rálépek, de még rendesen kiold és nem csúszik meg. Érdekes ha beljebb tekerem a csavart akkor még feljebb jön. Szemre még nem kopott el a szegecsfejek fölött még van 2-3 mili ferrodol.

Nekem akkor kezdett megcsusszanni, mikor már épphogy nem érte el a szegecset. Volt egy szegecs, amibe már egy hangyányit belekapott. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon és mindjárt egy kérdéssel indítanék!

Nem akarom megsérteni a szabályokat, inkább megkérdem, hol tudok apróhirdetést feladni itt a fórumon belül, van-e egyáltalán rá lehetőség?

Köszönöm nektek!

itt jobb oldalt hírdetés hozzáadása

Módosítva : aholy
Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat!! :) Holnap napfény mellett fogok vele foglalkozni. Most délután már megtaláltam egyébként az oktánszámdugót. A tetején már csak a 9-es látszik, de holnap szétszedem és megnézem a másik oldalát is. Remélem, hogy az nem lesz lekopva.

Megnéztem most délután mindent. Az oktánszám dugó 95-ös állásban volt/van, az ötös teteje még egy kicsit látszott. Inkább rá is írtam alkoholos filccel újra a 95-öt.

Sikerült kivillogtatni a hibát. 3x12 után jött a 3x13 (13 Lambda szonda – nincs feszültségváltozás) - pont mint Róóóbi-nál. Tehát elvileg a lambda szonda a rossz. Ez okozhat csörgést? Ha esetleg valami más baja is lenne, akkor a 13-as kód után nem megint a 12-es jönne, hanem jönne az újabb hibakód villogtatás?

Még valami: amikor járó motornál kapcsoltam össze a két lábat, akkor elronthattam esetleg valamit?

Előre is köszi! :)

Link to comment
Megosztás:

Még valami! Nem tudom normális-e, mert "kezdő" Opeles vagyok. Adott a 1.4 8V 60le motor. Kifogástalan, nagyon szép hangja van, de...

...nyitott motorháztetővel hallom, hogy nem egyenletes az alapjárat. Kicsit "össze-vissza" jár. Amikor kicsit húzom a gázbowdent, akkor remeg az egész motor és szintén nem tűnik kiegyenlítettnek, pedig mind a 4 henger jár, de olyan, mintha valahol kimaradna gyújtás. Létezik? Lehet, hogy a gyertyákat kellene átnéznem? Vagy ez teljesen normális?Bent az autóban egyébként ezt abszolút nem érezni, de sok motort láttam már és a háromhengereseket leszámítva nem rázkódott ennyire kb. 2 ezres fordulaton... A kipufogó is "tüsszent" időnként, szerintem az is ezzel lehet összefüggésben...

Módosítva : szekfizsolt
Link to comment
Megosztás:

Megnéztem most délután mindent. Az oktánszám dugó 95-ös állásban volt/van, az ötös teteje még egy kicsit látszott. Inkább rá is írtam alkoholos filccel újra a 95-öt.

Sikerült kivillogtatni a hibát. 3x12 után jött a 3x13 (13 Lambda szonda – nincs feszültségváltozás) - pont mint Róóóbi-nál. Tehát elvileg a lambda szonda a rossz. Ez okozhat csörgést? Ha esetleg valami más baja is lenne, akkor a 13-as kód után nem megint a 12-es jönne, hanem jönne az újabb hibakód villogtatás?

Még valami: amikor járó motornál kapcsoltam össze a két lábat, akkor elronthattam esetleg valamit?

Előre is köszi! :)

Nálam nincs csörgés (pontosabban van, de nem motorikus eredetű). Ha lenne még kód, akkor a 13-as után villogná.

Update: nálam a lambdaszonda vezetéke a rossz, valószínűleg toldott vagy próbálták toldani-forrasztani, biztos hogy ez a hiba.

Módosítva : Róóóbi
Link to comment
Megosztás:

Nálam nincs csörgés (pontosabban van, de nem motorikus eredetű). Ha lenne még kód, akkor a 13-as után villogná.

Update: nálam a lambdaszonda vezetéke a rossz, valószínűleg toldott vagy próbálták toldani-forrasztani, biztos hogy ez a hiba.

Értem, akkor Te nem cseréltetted még ki a szondát? Nem is tervezed? Nekem nem toldottak a vezeték, próbáltam az érintkezőket tisztítani, de ugyanúgy előjön a hibakód.

Link to comment
Megosztás:

Értem, akkor Te nem cseréltetted még ki a szondát? Nem is tervezed? Nekem nem toldottak a vezeték, próbáltam az érintkezőket tisztítani, de ugyanúgy előjön a hibakód.

Nem cseréltem még ki (ehhez csak én nyúlok, meg Wookie :) ), de már be van készítve a másik. Csak neki kell állni.

A menetnél, a tövénél a leömlőn gyakran meg kell kínálni valami vékony olajjal, csavarlazítóval, ilyesmivel, és jól felmelegített motornál kell kivenni, mikor még jócskán meleg a leömlő. A menetet meg jól ki kell takarítani, mert ha van benne kosz, tönkre tud menni könnyen.

Link to comment
Megosztás:

Értem, akkor Te nem cseréltetted még ki a szondát? Nem is tervezed? Nekem nem toldottak a vezeték, próbáltam az érintkezőket tisztítani, de ugyanúgy előjön a hibakód.

a hibakód csak x (10-20körül, nem tudom pontosan)hibamentes indítás után törlődik

Link to comment
Megosztás:

C14NZ (1.4 8V 60le) vegyes (főleg város) 8 literes fogyasztás normális ugye? Most mértem le. Autópályán mekkora sebesség ideális? Mentem vele 140-el, de szerintem sok neki. 110 körüli utazóval még jó lehet?!? Az az igazság, mivel nincs fordulatszámmérőm fogalmam sincs mennyit pörög?!? 100-nál 3000 körül? Hosszúnak tűnik a váltója, lehet kevesebbet forog?

Módosítva : szekfizsolt
Link to comment
Megosztás:

Értem, akkor Te nem cseréltetted még ki a szondát? Nem is tervezed? Nekem nem toldottak a vezeték, próbáltam az érintkezőket tisztítani, de ugyanúgy előjön a hibakód.

Sztem mielőtt nekiállsz lambdát cserélni, ellenőrizni kéne az előgyújtást (strobival, rövidrezárt diagcsati lábakkal, mint amikor kivillogtatni próbáltad a hibákat). A másik dolog, hogy nézd át a vezetékét, nincs-e sérülés rajta, csatlakozónál kontakthiba, ill. egy multiméterrel ellenőrizd, hogy a motorblokk és a lambda fém háza között van-e kontakt.

Link to comment
Megosztás:

C14NZ (1.4 8V 60le) vegyes (főleg város) 8 literes fogyasztás normális ugye? Most mértem le. Autópályán mekkora sebesség ideális? Mentem vele 140-el, de szerintem sok neki. 110 körüli utazóval még jó lehet?!? Az az igazság, mivel nincs fordulatszámmérőm fogalmam sincs mennyit pörög?!? 100-nál 3000 körül? Hosszúnak tűnik a váltója, lehet kevesebbet forog?

Nagyjából ennyit fogyaszt nekem is rövid távokon városban, úgy emlékszem 105-110-körül van a fordulatszám 3000-en , ez egy kicsi motor nem érdemes gyorsabban menni vele.

Link to comment
Megosztás:

C14NZ (1.4 8V 60le) vegyes (főleg város) 8 literes fogyasztás normális ugye? Most mértem le. Autópályán mekkora sebesség ideális? Mentem vele 140-el, de szerintem sok neki. 110 körüli utazóval még jó lehet?!? Az az igazság, mivel nincs fordulatszámmérőm fogalmam sincs mennyit pörög?!? 100-nál 3000 körül? Hosszúnak tűnik a váltója, lehet kevesebbet forog?

Szerintem normális. Én 150-nel szoktam menni sokszor, bírja. 130-nál nekem 4100-4200-at pörög
Link to comment
Megosztás:

Nagyon tetszik a '97-'98 körüli Astrák csomagtér ajtaján lévő fekete "díszléc"... Az az ajtóval együtt van, vagy lehet olyat külön beszerezni? A Classic-okon már nincs ahogyan láttam (az enyémen sem).

Illetve honnan érdemes olcsón beszerezni az első oldalablakra azt a kis műanyag "ívet", amivel esőben is le lehet engedni az ablakot 2 cm-re és nem ázok be?!?

Az a baj, hogy mikor lecsapódik a pára és picit le van engedve az ablakom, szépen befolyik a víz az ajtó kárpitra... Ezzel oldanám meg.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon tetszik a '97-'98 körüli Astrák csomagtér ajtaján lévő fekete "díszléc"... Az az ajtóval együtt van, vagy lehet olyat külön beszerezni? A Classic-okon már nincs ahogyan láttam (az enyémen sem).

Illetve honnan érdemes olcsón beszerezni az első oldalablakra azt a kis műanyag "ívet", amivel esőben is le lehet engedni az ablakot 2 cm-re és nem ázok be?!?

Az a baj, hogy mikor lecsapódik a pára és picit le van engedve az ablakom, szépen befolyik a víz az ajtó kárpitra... Ezzel oldanám meg.

2 lehetőséged van! Veszel komplett ajtót, és átrakod műanyagostól, vagy veszel műanyagot, és ráragasztod valami dögerős ragasztóval. Ilyen példul a sikaflex. Az egyébként az ajtón kialakított csapokra van rögzítve műanyaggal. kb így:

http://p1.vatera.hu/photos/88/b4/3277_1_big.jpg

Párásodás esetén próbáld a hátsóablakokat leengedni, mert ott már nem ver be annyira, nálam legalábbis nem vert be. Mondjuk én klímázok...

Link to comment
Megosztás:

2 lehetőséged van! Veszel komplett ajtót, és átrakod műanyagostól, vagy veszel műanyagot, és ráragasztod valami dögerős ragasztóval. Ilyen példul a sikaflex. Az egyébként az ajtón kialakított csapokra van rögzítve műanyaggal. kb így:

http://p1.vatera.hu/photos/88/b4/3277_1_big.jpg

Párásodás esetén próbáld a hátsóablakokat leengedni, mert ott már nem ver be annyira, nálam legalábbis nem vert be. Mondjuk én klímázok...

Na erre voltam kíváncsi, köszönöm! :) Ezek szerint azoknak más a hátsó ajtó, mert van felfogatás is hozzá. Megfurkálni biztosan nem furkálnám, de azon lepődtem meg, hogy nem láttam sehol sem külön azt a csíkot... ...most már tudom miért...

Az Astrám full "fapad" (ami nem feltétlenül baj, kevesebb hibalehetőség... :)), így menet közben kizárt, hogy tekergessem a hátsó ablakokat, de az a műanyag terelő megoldaná a bajom... Annakidején a Swift-emen volt és szinte állandó jelleggel le volt engedve 1-2 cm-re az ablak... Csak ahhoz képest, hogy egy kis darab műanyag elég "drágáért" láttam őket...

Link to comment
Megosztás:

Na erre voltam kíváncsi, köszönöm! :) Ezek szerint azoknak más a hátsó ajtó, mert van felfogatás is hozzá. Megfurkálni biztosan nem furkálnám, de azon lepődtem meg, hogy nem láttam sehol sem külön azt a csíkot... ...most már tudom miért...

Az Astrám full "fapad" (ami nem feltétlenül baj, kevesebb hibalehetőség... :)), így menet közben kizárt, hogy tekergessem a hátsó ablakokat, de az a műanyag terelő megoldaná a bajom... Annakidején a Swift-emen volt és szinte állandó jelleggel le volt engedve 1-2 cm-re az ablak... Csak ahhoz képest, hogy egy kis darab műanyag elég "drágáért" láttam őket...

Az a baj, hogy a díszcsíkosnál a csomagtér zár kiképzése is már.

Könnyebb ha komplett ajtót cserélsz... :)

A légterelőt meg autósboltban tudsz hozzá venni. Olyan 8000 körüli áron. :)

Módosítva : pszilaj
Link to comment
Megosztás:

Sztem mielőtt nekiállsz lambdát cserélni, ellenőrizni kéne az előgyújtást (strobival, rövidrezárt diagcsati lábakkal, mint amikor kivillogtatni próbáltad a hibákat). A másik dolog, hogy nézd át a vezetékét, nincs-e sérülés rajta, csatlakozónál kontakthiba, ill. egy multiméterrel ellenőrizd, hogy a motorblokk és a lambda fém háza között van-e kontakt.

Köszi! :) Sérülést nem láttam. Multiméterrel mértem, van kontakt a kettő között. Elviszem a szerelőhöz, aztán majd ő megmondja.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.