Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Xe-seket kérdezném.

Katalógus 55-ös csövet hoz rá, közép dob, és hátsó dob vonatkozásában. Ám a hátsó dobért mindenhol 35-40 rugót akarnak leakasztani az emberről. Ráadásul ez nekem fel se megy, mert 3 függesztős, nekem a kasznin meg csak kettő van. Kérdésem az, hogy mi van akkor, ha kap egy 8v-s 50-es rendszert? Nagyon fogná? Egyáltalán kell neki az az 55-ös cső?

Kerestem tavaly 50-es középdobot, de egyiket sem hoztam el végül az autósboltokból, pedig végigpróbáltam a boltok kínálatát. Az volt a probléma velük, hogy mindegyiken a cső volt 50-es, de a középdobnak 45-ös volt belehegesztve, akkor pedig tökmindegy az 50-es cső. Pedig meghozattam Walker-t, MTS-t, noname-t, mindent amit meg tudtak hozni. Volt ahol a dob 45-ös csöve még be is volt peremezve. :icon11:

XE-m nincs de az 1,6-ból kiindulva, ahol egy kis piszkálódás után kellene a 45-nél nagyobb cső, az XE-hez sem árt az 55-ös. A tuning topicban volt szó nemrég kipufogó csőméret számításról. ;)

Szóval mindenképp érdemes belenézni a csőbe, hogy a dob milyen méretű. (ha találnál normális középdobot ami végig 50-es, arról küldhetnél infót) :icon1:

Link to comment
Megosztás:

De, az amit te magad csinálsz. :D Én most végülis vészmegoldásként megrendeltem unixnál a legolcsóbb verzióban egy c20ne rendszert ami névlegesen 50-es, (21 pénz) de szerintem nem sokáig marad rajta. Mostmár tényleg elmegyek vagy egy kipufogóshoz, vagy szerzek valahonnan rozsdamentes csövet, és lehajtjuk a ....

Link to comment
Megosztás:

Srácok adjatok tanácsot!

Megvettem az Astrát még októberben és azóta sincs vele semmi gond, fantasztikus kis jószág, de...

...mostanában mikor hajnalban elindítom és hagyom melegedni (amíg pl. a jeget verem le a szélvédőről) időnként egy-egy kattogás jön a motorból.

Ha gázt adok semmi, ha meleg a motor semmi hangja, csak mikor hidegen jár alapjáraton, akkor, de ez kb. 2-3 napja...

Mi lehet a baj? Nem kéne alapjáraton hagyni melegedni? (nem félórát járatom, csak kb 5 percet) Vagy az olajnyomás lehet gyenge ilyenkor?

Lehet, hogy felül megdermednek a hidrotőkék ezekben a mínuszokban?

Azért furcsa, mert mínusz 13-ban nem volt kattogás egy-két hete...

Módosítva : szekfizsolt
Link to comment
Megosztás:

Srácok adjatok tanácsot!

Megvettem az Astrát még októberben és azóta sincs vele semmi gond, fantasztikus kis jószág, de...

...mostanában mikor hajnalban elindítom és hagyom melegedni (amíg pl. a jeget verem le a szélvédőről) időnként egy-egy kattogás jön a motorból.

Ha gázt adok semmi, ha meleg a motor semmi hangja, csak mikor hidegen jár alapjáraton, akkor, de ez kb. 2-3 napja...

Mi lehet a baj? Nem kéne alapjáraton hagyni melegedni? (nem félórát járatom, csak kb 5 percet) Vagy az olajnyomás lehet gyenge ilyenkor?

Lehet, hogy felül megdermednek a hidrotőkék ezekben a mínuszokban?

Azért furcsa, mert mínusz 13-ban nem volt kattogás egy-két hete...

Kattogás sokminden lehet de így ha nem hallja az ember tippelni sem lehet. A hidrotőke általában kelepel, és folyamatos hangja van a motorforulatszámtől függően és nem csak néha kattan egyet.

Link to comment
Megosztás:

Kattogás sokminden lehet de így ha nem hallja az ember tippelni sem lehet. A hidrotőke általában kelepel, és folyamatos hangja van a motorforulatszámtől függően és nem csak néha kattan egyet.

Pedig tud a hidrotőke néha is kattogni, nekem nem tudom mért, a szívó szelepek közül az egyik, esetleg 2db egymás mellett (16V) hidegen vagy melegen koppant 4-5 nyitásnál majd elhallgat, aztán kis idő múlva ismét, de van hogy elmarad, olajcsere előtt adok neki valami tisztító adalékot, aztán kiderül csinál,e valamit...

Link to comment
Megosztás:

Pedig tud a hidrotőke néha is kattogni, nekem nem tudom mért, a szívó szelepek közül az egyik, esetleg 2db egymás mellett (16V) hidegen vagy melegen koppant 4-5 nyitásnál majd elhallgat, aztán kis idő múlva ismét, de van hogy elmarad, olajcsere előtt adok neki valami tisztító adalékot, aztán kiderül csinál,e valamit...

Én ezekben a tisztitó lötyikben azért nem bízok, mert ha fellazítt egy darabka olajsárt az esetleg olyan helyen akad meg hogy nagyobb gondot okoz mint előtte. Majd inkább kiveszem a tőkéket és kitakarítom őket, ha nem javul akkor meg csere.

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem, de a rallysok-túrázók kólával szokták locsolni a csúszó ékszíjat, a cukros ragacsos létől megjön a tapadás. :icon1: De lehet kapni direkt ilyen célra valami sprét is.

Ez igaz,mi anno svájcból hoztunk haza csúszó kuplunggal autót a rá locsolt kóla segítségével :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!
Látom pont a hidrotőkékről volt szó, így lenne egy odavágó kérdésem.
Létezik az hogy a hidrotőke random elkezd csattogni? Hidegen kicsit hangosabban (traktor) melegen szolidabban de csattog. Olajnyomástól, fordulatszámtól függetlenül. (Illetve magasabb fordulaton gyorsabb és hamarabb abbamarad). Tehát mikor éppen "úgy gondolja" csattog 10-20-60mp-ig és "varázsütésre" elkussol.
5W40 Castrol Magnatec van benne és az olajban kb 600km.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Látom pont a hidrotőkékről volt szó, így lenne egy odavágó kérdésem.

Létezik az hogy a hidrotőke random elkezd csattogni? Hidegen kicsit hangosabban (traktor) melegen szolidabban de csattog. Olajnyomástól, fordulatszámtól függetlenül. (Illetve magasabb fordulaton gyorsabb és hamarabb abbamarad). Tehát mikor éppen "úgy gondolja" csattog 10-20-60mp-ig és "varázsütésre" elkussol.

5W40 Castrol Magnatec van benne és az olajban kb 600km.

Castroltól nekem is csattogtak.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Akkor az ön készülékében lehet a hiba mert nekem a (tuti hamisított :D ) GM-től sem csattognak. A gyárból is tuti úgy jöttek ki ezek az autók, hogy egyenlőre GM-mennek, de majd ha lesz Castrol meg Metabond az lesz az igazi! :D

Anno 150e km használat után elvittem a Swift-emet márkaszervízbe, mert sürgősen kellett a műszaki. Mondtam nekik, hogy 10 ezrenként csinálom becsülettel az olajcserét és GM olajat használok 6 éve. Erre hátravitt a szerelő és megmutatta a nagy GM hordókat. Az összes autóba ezt teszik kötelező szervízkor. Megnyugodtam, azóta is ezt használom. :)

Mondjuk az Astrán még nem csináltam, majd tavasszal, de nem hiszem, hogy pont Ő nem szeretné...

Más:

Ma reggel úgy indult az autó hidegen, mintha csak 3 henger járna... Össze-vissza pufogott ki és kis gázadásra kezdett magához térni és egyenletesen járni. Ez a hideg indítás nem éppen az erőssége az enyémnek... Gyertya lehet? Ötlet?

Módosítva : szekfizsolt
Link to comment
Megosztás:

Akkor az ön készülékében lehet a hiba mert nekem a (tuti hamisított :D ) GM-től sem csattognak. A gyárból is tuti úgy jöttek ki ezek az autók, hogy egyenlőre GM-mennek, de majd ha lesz Castrol meg Metabond az lesz az igazi! :D

Mondjuk akkor a motor is hulladék volt, de a castroltól és GM-től minden baja volt. Mobil-tól pl halkabb lett. Illetve a Castrollal és GM-mel is jó volt, de 1000km után hangos lett a moci.

Amióta a motor meg félgenerálozva lett, azóta csak Valvoline-t kap. A generál után meg az első 5000km-t metabonddal tette meg.

Link to comment
Megosztás:

Anno 150e km használat után elvittem a Swift-emet márkaszervízbe, mert sürgősen kellett a műszaki. Mondtam nekik, hogy 10 ezrenként csinálom becsülettel az olajcserét és GM olajat használok 6 éve. Erre hátravitt a szerelő és megmutatta a nagy GM hordókat. Az összes autóba ezt teszik kötelező szervízkor. Megnyugodtam, azóta is ezt használom. :)

Mondjuk az Astrán még nem csináltam, majd tavasszal, de nem hiszem, hogy pont Ő nem szeretné...

Más:

Ma reggel úgy indult az autó hidegen, mintha csak 3 henger járna... Össze-vissza pufogott ki és kis gázadásra kezdett magához térni és egyenletesen járni. Ez a hideg indítás nem éppen az erőssége az enyémnek... Gyertya lehet? Ötlet?

Ha elosztófedeles-rotoros akkor lehet bepárásodott és ezért nem járt az egyik henger.

Mondjuk akkor a motor is hulladék volt, de a castroltól és GM-től minden baja volt. Mobil-tól pl halkabb lett. Illetve a Castrollal és GM-mel is jó volt, de 1000km után hangos lett a moci.

Amióta a motor meg félgenerálozva lett, azóta csak Valvoline-t kap. A generál után meg az első 5000km-t metabonddal tette meg.

Nem értek az olajhoz különösebben de sosem hittem-értettem azt a dolgot hogy egy autónak az olajtól van "baja". Az enyém 307ezret futott csak GM-el alig várom már hogy tönkremenjen tőle...az olaj árkülönbségből lehet kijön egy vadi új motor.. :D .Ez valami olyasmi lehet hogy nem tankolok itt meg ott mert rángat tőle az autó...nekem jó igénytelen autóm lehet mert bárhol tankolok semmire sem panaszkodik, meg tök jól elvan a "hamis" olajjal. Amúgy is tök poénos hogy a legolcsóbb olajtól féltek mert hamisitják a márkásat drágát meg tuti nem. :omg: :D

Link to comment
Megosztás:

Ha elosztófedeles-rotoros akkor lehet bepárásodott és ezért nem járt az egyik henger.

Nem értek az olajhoz különösebben de sosem hittem-értettem azt a dolgot hogy egy autónak az olajtól van "baja". Az enyém 307ezret futott csak GM-el alig várom már hogy tönkremenjen tőle...az olaj árkülönbségből lehet kijön egy vadi új motor.. :D .Ez valami olyasmi lehet hogy nem tankolok itt meg ott mert rángat tőle az autó...nekem jó igénytelen autóm lehet mert bárhol tankolok semmire sem panaszkodik, meg tök jól elvan a "hamis" olajjal. Amúgy is tök poénos hogy a legolcsóbb olajtól féltek mert hamisitják a márkásat drágát meg tuti nem. :omg: :D

Hozzátenném, hogy a Te motor hótegyszerű motor. Neked fix előgyújtásod van. Maximum az oktánszám dugóval tudsz variálni. Enyémben már kopogásérzékelős, amivel tudja szabályozni az előgyújtást, így több esély van rá, hogy a rosszabb benzintől rosszabbodik a menettulajdonsága a motornak. Ezért van az, hogy 100-as benzin után ha 95-öst kap, össze vissza kínlódik, mire hozzászokik.

A tiedben csak 307 ezer km van, enyémben meg már félmilla legalább. Amúgy a Valvoline nem is drága. :P A metabond meg főleg nem az.

Link to comment
Megosztás:

Ha elosztófedeles-rotoros akkor lehet bepárásodott és ezért nem járt az egyik henger.

Nem értek az olajhoz különösebben de sosem hittem-értettem azt a dolgot hogy egy autónak az olajtól van "baja". Az enyém 307ezret futott csak GM-el alig várom már hogy tönkremenjen tőle...az olaj árkülönbségből lehet kijön egy vadi új motor.. :D .Ez valami olyasmi lehet hogy nem tankolok itt meg ott mert rángat tőle az autó...nekem jó igénytelen autóm lehet mert bárhol tankolok semmire sem panaszkodik, meg tök jól elvan a "hamis" olajjal. Amúgy is tök poénos hogy a legolcsóbb olajtól féltek mert hamisitják a márkásat drágát meg tuti nem. :omg: :D

Az, akkor valószínű az lesz a baj, mert egyébként olyan, mint a műszer... :) Most nincs se időm, se kedvem belenyúlni, de tavasszal szépen kipucolom és a gyertyákat is kicserélem.

Az olajjal kapcsolatban abszolút osztom a véleményed. Mondom, a Swift-el 150 ezer kilométer GM olajjal és 240e kilométerrel adtam el gyakorlatilag majdnem újszerű motorral... :)

Link to comment
Megosztás:

Az okozhatja a véletlenszerű csattogást, hogy Castrol Magnatec DIESEL 5W-40 DPF olajat tettem bele ? Elvileg rendelkezik benzines besorolással. Lehet hamis lenne? 1900Ft/L áron vettem B-betűs autósboltban. A közelmúltban volt egy hengerfejtömítés csere is, lehet hozzá köze? Egyébként 208ekm van a motorban azért nem akarom elhinni a kopás miatti csörgést.
Egyébként, bocsánat hogy ide "pofátlankodtam", holott nem is Astra F-em van, de ez a fórum egyik legaktívabb része. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Hozzátenném, hogy a Te motor hótegyszerű motor. Neked fix előgyújtásod van. Maximum az oktánszám dugóval tudsz variálni. Enyémben már kopogásérzékelős, amivel tudja szabályozni az előgyújtást, így több esély van rá, hogy a rosszabb benzintől rosszabbodik a menettulajdonsága a motornak. Ezért van az, hogy 100-as benzin után ha 95-öst kap, össze vissza kínlódik, mire hozzászokik.

A tiedben csak 307 ezer km van, enyémben meg már félmilla legalább. Amúgy a Valvoline nem is drága. :P A metabond meg főleg nem az.

Értem...nemsokára készülök a dédihez, majd viszek neki Vénusz étolajat hogy azzal süsse a husit, és dobja el a disznózsírt amit használt 90 évig mert igaz ugyan hogy majd egy évszázadig jó volt neki de hát változik a világ van már jobb is . :D Végülis ha jól értem a dolgot: adott egy olaj amit több évtizede több millió autóba tettek meg tesznek mind a mai napig is. De nem, jó hamisítják, car meg nem tesz jót a kocsinak. Ennek ellenére se GM se a gyártók se a forgalmazók se a vásárlók nem csinálnak belőle zűrt nem volt még per nem lett betiltva pedig mindenki tudja hogy nem szabad ilyet venni. Jól látom? :icon14: :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Értem...nemsokára készülök a dédihez, majd viszek neki Vénusz étolajat hogy azzal süsse a husit, és dobja el a disznózsírt amit használt 90 évig mert igaz ugyan hogy majd egy évszázadig jó volt neki de hát változik a világ van már jobb is . :D Végülis ha jól értem a dolgot: adott egy olaj amit több évtizede több millió autóba tettek meg tesznek mind a mai napig is. De nem, jó hamisítják, car meg nem tesz jót a kocsinak. Ennek ellenére se GM se a gyártók se a forgalmazók se a vásárlók nem csinálnak belőle zűrt nem volt még per nem lett betiltva pedig mindenki tudja hogy nem szabad ilyet venni. Jól látom? :icon14: :rolleyes:

Zoli... ez az olajtéma örökélet + 2 napig vitatéma lesz. Úgy tudom, hogy FPepe évek óta metabondot tölt az autó motorjába. Egyszer töltött bele Castrol-t és csattogtak tőle a tőkéi.

De tessék, itt egy régi videóm, a lényege az, hogy itt GM olaj van benne. Valószínűleg hamis:

Lényeget hallani.

Link to comment
Megosztás:

Zoli... ez az olajtéma örökélet + 2 napig vitatéma lesz. Úgy tudom, hogy FPepe évek óta metabondot tölt az autó motorjába. Egyszer töltött bele Castrol-t és csattogtak tőle a tőkéi.

De tessék, itt egy régi videóm, a lényege az, hogy itt GM olaj van benne. Valószínűleg hamis:

Lényeget hallani.

Mi ezzel a baj tök szép hangja van neki! :blink: :D Mondom hogy jó a GM olaj. :D

Link to comment
Megosztás:

Majd csinálok csak neked videót, hogy most milyen hangja van hidegindításnál. :D Ég és föld. :D

Dobd el azt a motort Grázban -16 fok volt reggelente szinte csak hideg motorral jártam mert 2-3 kilóméterre volt a szállás a munkahelytől mégsem csattogott. :P

Mi 20 évig castrolt használtunk. Legutóbb már mobilt töltöttem az autóba, azóta hidegen nem csattognak a tőkék...

Egész véletlenül futottam össze a kocsi első tulajdonosával, konkrétan odajött a városba hozzám, ő mondta hogy csak szakszervízbe hordta olajcserére ott meg gondolom GM-et kapott, egyszer vettem Castrolt nem volt jobb meg rosszabb sem, azóta maradt a GM. Most hallom néha az egyiket a multkor meg mintha kalapáccsal ütötték volna a motorháztetőt olyan hnagos volt pár másodpercig, majd kiveszem őket a nyáron elmosogatni-átnézni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.