Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Végül is állandó, csak halkabb. Eddig nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, azt hittem a normál működés velejárója, elvégre áramlik víz, levegő, kipufogógáz, benzin, forog ez-az. De tegnap feltűnően hangos lett. A generátort majd megnézem, ha tényleg nem normális ez a hang, akkor remélem csak ő a felelős érte.

A kattogó injektorok jobban zavartak anno, de több szerelő is azt mondta, hogy nem kell vele foglalkozni, meg jobban belemélyedve a Multec-M rendszerbe ha jól értem szimultán befecskendezéssel működik; 4 elektromágneses szelep egyidejű működése meg csak járhat ilyen hanggal...

Egy injektornál ( központisnál) is hallatszik a kattogás, ha közel hajolsz hozzá, vagy csak simán figyelsz a hangra.

Link to comment
Megosztás:

Végül is állandó, csak halkabb. Eddig nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, azt hittem a normál működés velejárója, elvégre áramlik víz, levegő, kipufogógáz, benzin, forog ez-az. De tegnap feltűnően hangos lett. A generátort majd megnézem, ha tényleg nem normális ez a hang, akkor remélem csak ő a felelős érte.

A kattogó injektorok jobban zavartak anno, de több szerelő is azt mondta, hogy nem kell vele foglalkozni, meg jobban belemélyedve a Multec-M rendszerbe ha jól értem szimultán befecskendezéssel működik; 4 elektromágneses szelep egyidejű működése meg csak járhat ilyen hanggal...

Csak kettő kettő, párban kapcsolja őket.

AMúgy az összes se-nek ilyen hangja van. Az enyém is csattog.

Link to comment
Megosztás:

Valahol van egy leírásom a Multec vezérlőkről, hogy milyen esetekben dob hibakódot és annak mi a következménye. Egyébként ha összekötött A-B diag kapcsokkal indítod el a motort, akkor a lambda integrátort jelzi vissza, hogy mikor billen szegényből dúsba és oda vissza. Ha másodpercenként egyet villan alapjáraton, akkor nagy probléma nincs, zárt hurkú szabályozás van. Ha gyorsan villog, az pedig azt jelenti, hogy nem veszi figyelembe a lambda jelet, nyílt hurkú a rendszer.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Pénteken voltam műszaki vizsgán az autómmal, akkor a káros anyag kibocsájtás mérésére meghajtották magas fordulaton szegénykét, azóta kopog egy hidrotőke, hol picit, hol úgy akár egy dízel motor.
Korábban kb 3 hónapja volt kiszedve az összes tőke, átmosva, újra feltöltve friss olajjal, egy hibás cserélve is lett.
Szóval most eléggé zokon vettem ezt az ügyet :unsure:
Az a tervem, hogy kicserélem az összeset, valamilyen webshopból rendelek újakat, de nem tudom honnan kéne, bárdi, unixot most mellőzném. Valaki tud valami webshopot mondani, ami megbízható, vagy ha nem túl nagy kérés, valakinek van valamilyen kedvezménye esetleg valahol? :blush:
Előre is köszönöm a választ!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pénteken voltam műszaki vizsgán az autómmal, akkor a káros anyag kibocsájtás mérésére meghajtották magas fordulaton szegénykét, azóta kopog egy hidrotőke, hol picit, hol úgy akár egy dízel motor.

Korábban kb 3 hónapja volt kiszedve az összes tőke, átmosva, újra feltöltve friss olajjal, egy hibás cserélve is lett.

Szóval most eléggé zokon vettem ezt az ügyet :unsure:

Az a tervem, hogy kicserélem az összeset, valamilyen webshopból rendelek újakat, de nem tudom honnan kéne, bárdi, unixot most mellőzném. Valaki tud valami webshopot mondani, ami megbízható, vagy ha nem túl nagy kérés, valakinek van valamilyen kedvezménye esetleg valahol? :blush:

Előre is köszönöm a választ!

Veszel INA márkájút és jó lesz. Az a gyári beszállító is ha jól emlékszem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Srácok!
Reggel elindítottam az autót Astra F 1.4 8V (2001), mentem vele 500m-t, majd kiszálltam és beszélgettem pár szót egy ismerősömmel. Közben alapjáraton járt a motor. Mire visszaültem már égett a Check Engine, azonnal leállítottam a motort. Azóta meg sem nyekken az autó. Nem indít, nem csinál semmit, csak a visszajelző lámpák égnek gyújtáson. Mi lehet a baj? Tudtok segíteni? Akksi jó, az biztos. Ha a generátor halt volna meg, lemerült volna, de nincs lemerülve. Ha az önindító halt volna meg, nem alapjáraton gyullad ki a motorhiba ugye? Olyan, mintha az elektronika letiltott volna, de fogalmam sincs, mit kezdjek vele...

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Reggel elindítottam az autót Astra F 1.4 8V (2001), mentem vele 500m-t, majd kiszálltam és beszélgettem pár szót egy ismerősömmel. Közben alapjáraton járt a motor. Mire visszaültem már égett a Check Engine, azonnal leállítottam a motort. Azóta meg sem nyekken az autó. Nem indít, nem csinál semmit, csak a visszajelző lámpák égnek gyújtáson. Mi lehet a baj? Tudtok segíteni? Akksi jó, az biztos. Ha a generátor halt volna meg, lemerült volna, de nincs lemerülve. Ha az önindító halt volna meg, nem alapjáraton gyullad ki a motorhiba ugye? Olyan, mintha az elektronika letiltott volna, de fogalmam sincs, mit kezdjek vele...

Villogtasd ki a hibat.
Link to comment
Megosztás:

Tudom, hülye kérés, de nincs esetleg valaki a közelben XI. kerület, aki tudna segíteni? Nagyon hálás lennék. Ameddig jutottam eddig. Kivillogtattam a hibakódot, de nem volt, folyamatosan 1 - 2 -t villog, ami a diagnosztika kezdetét jelenti, de mást nem. Betoltam, úgy beindult, akkor már nem égett a motorhiba. Leállítottam, ugyanúgy semmit nem csinál. Kiszedtem az önindítót, egy pár percig próbálgadtam és működött, most nem működik megint... Gyújtás van, viszont valamiért most nem megy semmi visszajelző lámpa. A hajam kihullik, hulla fradt vagyok, jól jönne egy kis segítség... :)

Link to comment
Megosztás:

Miután ma reggel meghalt a kis Astrám (check engine, aztán se kép, se hang), egész nap a tűző napon bütyköltem. Trafó, gyújtás, mindent átnéztem, biztosítékok, önindító ki és be, hibakódok, stb... (nyakig olajosan) Elkeseredtem... :(
Ezután eljött apám, aki valamit szöszmötölt a motortérben (én addig alul az önindítót csavaroztam vissza) és láss csodát, pöcc-röff...
Azt hittem a hajam kihullik (a maradék), a gyári test csatlakozás nem érintkezett rendesen, ezért egyszerűen megszűnt a (-), gondolom ezért jelzett be a motorhiba... Megigazgatta és mintha mi sem történt volna. Ennyi. smile hangulatjel Egy napot kínlódtam vele.

Link to comment
Megosztás:

Miután ma reggel meghalt a kis Astrám (check engine, aztán se kép, se hang), egész nap a tűző napon bütyköltem. Trafó, gyújtás, mindent átnéztem, biztosítékok, önindító ki és be, hibakódok, stb... (nyakig olajosan) Elkeseredtem... :(

Ezután eljött apám, aki valamit szöszmötölt a motortérben (én addig alul az önindítót csavaroztam vissza) és láss csodát, pöcc-röff...

Azt hittem a hajam kihullik (a maradék), a gyári test csatlakozás nem érintkezett rendesen, ezért egyszerűen megszűnt a (-), gondolom ezért jelzett be a motorhiba... Megigazgatta és mintha mi sem történt volna. Ennyi. smile hangulatjel Egy napot kínlódtam vele.

Előfordált már ilyen másnak, is, meg még tuti lesz is. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Előfordált már ilyen másnak, is, meg még tuti lesz is. :rolleyes:

Viszont az alapjáratom elég gyenge, össze-vissza pufog és mintha le akarna állni... Gondolom eleve szutykos lehet az alapjárati motor és a computer nullázása (órákig volt akksi nélkül) betett egy lapáttal... Mi a véleményetek? Vasárnap megpucolom, de nekem ez az első Astrám, hátha van tapasztalat...

Link to comment
Megosztás:

Viszont az alapjáratom elég gyenge, össze-vissza pufog és mintha le akarna állni... Gondolom eleve szutykos lehet az alapjárati motor és a computer nullázása (órákig volt akksi nélkül) betett egy lapáttal... Mi a véleményetek? Vasárnap megpucolom, de nekem ez az első Astrám, hátha van tapasztalat...

Hát első körben ki lehet takarítani az alapjárati léptető motort és a fészkét is, a kúpot nem szabad csavargatni. Továbbá megnézheted nem kap-e valahol fals levegőt, vákumcsöveknél, és hogy a tűzfalon található "ufó" szelep csövei tiszták-e nincs-e bennük szénpor az aktívszenes tartályból.

Link to comment
Megosztás:

Miután ma reggel meghalt a kis Astrám (check engine, aztán se kép, se hang), egész nap a tűző napon bütyköltem. Trafó, gyújtás, mindent átnéztem, biztosítékok, önindító ki és be, hibakódok, stb... (nyakig olajosan) Elkeseredtem... :(

Ezután eljött apám, aki valamit szöszmötölt a motortérben (én addig alul az önindítót csavaroztam vissza) és láss csodát, pöcc-röff...

Azt hittem a hajam kihullik (a maradék), a gyári test csatlakozás nem érintkezett rendesen, ezért egyszerűen megszűnt a (-), gondolom ezért jelzett be a motorhiba... Megigazgatta és mintha mi sem történt volna. Ennyi. smile hangulatjel Egy napot kínlódtam vele.

Nyugi, engem a rekordomnál egy ugyanilyen testhiba a motoron egy hétig szopatott, pedig már akkor autószerelőnek tanultam. :D

Link to comment
Megosztás:

Nyugi, engem a rekordomnál egy ugyanilyen testhiba a motoron egy hétig szopatott, pedig már akkor autószerelőnek tanultam. :D

Te is boldog lehettél, mire rájöttél... Most, ami izgat, hogy az alapjárat bolondozik, de vasárnap megnézem az alapjárati motort, illetve alul a vízpumpánál van egy gomba (gondolom a vízhőmérséékletet méri), ott ereszt a vízem... Ritkán mászok alá, most ez meglepett... Ott lehet tömítést cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Ott gomba? Azon a környéken csak az olajnyomás kapcsoló van, a hőgomba ami a műszernek ad jelet a szívósorban van, a hengerfej mellett az egyes hengernél, ami a motornak az meg a szívósor hátulján a tűzfal felől.

Nem inkább a vízpumpa ereszt? Ha igen, akkor esélyes hogy nem volt cserélve a legutóbbi vezérléscserénél.

Alapjárati motor takarítás első körben, illetve fals levegőt is érdemes megnézni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Menni kell vele pár kört, illetve hagyni járni egy kicsit, hadd tanulja vissza a korrekciós értékeket. Ha nem segít akkor a fentebb írtak ;)

Viszont az alapjáratom elég gyenge, össze-vissza pufog és mintha le akarna állni... Gondolom eleve szutykos lehet az alapjárati motor és a computer nullázása (órákig volt akksi nélkül) betett egy lapáttal... Mi a véleményetek? Vasárnap megpucolom, de nekem ez az első Astrám, hátha van tapasztalat...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Az mitől lehetett auchanhoz beálltam tankolni kb 15 liter nyomtam a kocsiba, majd felmentem az autópályára és a kocsi olyat csinált hogy berángatott majd ment tovább kivillant chek engine lámpa is, mentem tovább majd megint kivillant és rángatott lejöttem pályáról megálltam, kivillogtattam hiba kódot de semmi 12 es kódot nyomtatott csak az a szerviz kód elején megnéztem.utána jönne a hiba ha jön de nem jött:)

elindultam kocsival és utána már nem jött elő a hiba vajon mitől lehetett ez???

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Az mitől lehetett auchanhoz beálltam tankolni kb 15 liter nyomtam a kocsiba, majd felmentem az autópályára és a kocsi olyat csinált hogy berángatott majd ment tovább kivillant chek engine lámpa is, mentem tovább majd megint kivillant és rángatott lejöttem pályáról megálltam, kivillogtattam hiba kódot de semmi 12 es kódot nyomtatott csak az a szerviz kód elején megnéztem.utána jönne a hiba ha jön de nem jött:)

elindultam kocsival és utána már nem jött elő a hiba vajon mitől lehetett ez???

Benzin ellátási problémái lettek és a szegény keverék miatt reklamált a check engine-nel. Lehetséges, hogy már nagyon eltömődött a benzinszűrő és nagyobb terhelés esetén már nem tudja fenntartani a nyomást az AC.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Egyre gyanúsabb, hogy amellett, hogy az alapjárati motor el lehet dugulva, valami más probléma is lehet... Nem tudom, hogy a kipufogóm sz@r, vagy a fene tudja... Tünetek: Indítom az autót, felbőg a motor (konkrétan 3e fordulat körül), majd leesik 7-800-ra... Ezután viszonylag szépen jár alapjáraton, de össze-vissza durrogtat a kipufogó (aminek egyébként szinte semmi hangja), de alapjáraton, mint egy WRX STI... Mi a fene lehet vele? A kipufogómmal van gáz, vagy lambdaszonda, vagy alapjárati motor?

Link to comment
Megosztás:

Benzin ellátási problémái lettek és a szegény keverék miatt reklamált a check engine-nel. Lehetséges, hogy már nagyon eltömődött a benzinszűrő és nagyobb terhelés esetén már nem tudja fenntartani a nyomást az AC.

valamint utána tankoltam bele prémium minőségi benyát is ,de egyébként azóta nem jött elő:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.