Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

gyors segítségre lenne szükségem.
Mennyit ér kb egy olajteknő, bontva jó állapotban X16XEL hez
az X16SZ teknője jó hozzá?

Ja és ha olajszint jelzős a teknő (de az autó nem az), azt le lehet zárni valamivel, vagy azt nem tudom akkor felhasználni?

Ezer hála

Módosítva : Dave89
Link to comment
Megosztás:

Na ez is felkerült végre :D

WP_001990_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

WP_001991_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Wookie ötletének hála, az SE Y csövét összeházasítottuk az NZ kúpos csövével tűzkarikával, így megmenekültem a flexicső átkától.

WP_001997_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A rövidtávú tapasztalat: csendesebb, alulról nyomatékosabb, tovább érdemes pörgetni és furcsán lemarad mindenki a lámpánál :D

Link to comment
Megosztás:

gyors segítségre lenne szükségem.

Mennyit ér kb egy olajteknő, bontva jó állapotban X16XEL hez

az X16SZ teknője jó hozzá?

Ja és ha olajszint jelzős a teknő (de az autó nem az), azt le lehet zárni valamivel, vagy azt nem tudom akkor felhasználni?

Ezer hála

Aluminium? Mert akkor szívesen megszabadítalak attól a teknőtől, ha neked van. Pont olyat keresek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Én is belefogtam egy kartergáz szűrő kivitelezésébe, sok órát töltöttem a keresgéléssel, mire meglett a kivitelezési ötlet.
Aztán tegnap kb 3 óra meló eredménye, az olajleválasztó szivacs, az fémsúroló installáció :smartass:
Képek:
Ötletadó
11737913_1003636133002902_37182336896779

Kezdetek:
11038646_1003635773002938_50591710435581

Készülőben:

10425051_1004243359608846_84663762445212

Belvilág:
11011184_1004242856275563_26903538132876

Festés előtt:
11220076_1004242062942309_70036745010269

Kíváncsian várom az eszköz végét, működését!

Link to comment
Megosztás:

Aluminium? Mert akkor szívesen megszabadítalak attól a teknőtől, ha neked van. Pont olyat keresek.

Férreérthető voltam. Én is keresek :) Van egy ajánlat, de olajszint jelzős. azon ha jól tudom van egy lyuk.

Szóval az lenne a kérdés, hogy azt fel tudom-e használni valahogy?

Egyébként melyik motorok olajteknőjével kompatibilis az X16XEL?

A szereléshez mindenképpen le kell venni a kipufogót? Nem lehet valahogy kiforgatni anélkül?

Nincs se szerelőaknám, se emelőm, szóval aláfekvősen kellene megcsinálni a cserét :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én is belefogtam egy kartergáz szűrő kivitelezésébe, sok órát töltöttem a keresgéléssel, mire meglett a kivitelezési ötlet.

Aztán tegnap kb 3 óra meló eredménye, az olajleválasztó szivacs, az fémsúroló installáció :smartass:

Képek:

Ötletadó

Kezdetek:

Készülőben:

Belvilág:

Festés előtt:

Kíváncsian várom az eszköz végét, működését!

Jól néz ki...de nem tudom a szintjelző meddíg lesz használható a habos trutyi ott fog maradni szerintem akkor is ha már ki van üritve. Hogyan tervezed a bekötést? Ugye 2 kartergáz cső van.

Férreérthető voltam. Én is keresek :) Van egy ajánlat, de olajszint jelzős. azon ha jól tudom van egy lyuk.

Szóval az lenne a kérdés, hogy azt fel tudom-e használni valahogy?

Egyébként melyik motorok olajteknőjével kompatibilis az X16XEL?

A szereléshez mindenképpen le kell venni a kipufogót? Nem lehet valahogy kiforgatni anélkül?

Nincs se szerelőaknám, se emelőm, szóval aláfekvősen kellene megcsinálni a cserét :(

Ki lehet forgatni, de elég copós felrakni amior a kocsi alatt fekszel, egyik kezeddel a teknőt tartod a helyén a másikkal tekered be a csavarokat, közben a harmadikkal keresed a kulcsot. Jó ha van valaki segíteni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ez már elég bíztató nekem, hogy azt mondod lehetséges. Segítségem lesz.

Azt kellene még tudnom, hogy milyen olajteknő felel meg az X16XEL-re.

Valahol úgy láttam hogy az össezs 1.6-os jó, meg az X14XEL. Ez lehetséges?

Olajszint érzékelősnél a lyukat le lehet zárni valamivel?

Link to comment
Megosztás:

Már csak az olajszint érzékelő lyukra kell kitalálnom valamit :)

Ha benne van a jeladó, akkor nem kell ledugózni, ha nincs benne, akkor egy sima lemezzel + tömítéssel lezárható. Akár tömítés nélkül is pasztázva, de nem bonyolult hozzá tömítést sem vágni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Férreérthető voltam. Én is keresek :) Van egy ajánlat, de olajszint jelzős. azon ha jól tudom van egy lyuk.

Szóval az lenne a kérdés, hogy azt fel tudom-e használni valahogy?

Egyébként melyik motorok olajteknőjével kompatibilis az X16XEL?

A szereléshez mindenképpen le kell venni a kipufogót? Nem lehet valahogy kiforgatni anélkül?

Nincs se szerelőaknám, se emelőm, szóval aláfekvősen kellene megcsinálni a cserét :(

És honnan lenne az a teknő? Mert nekem is kéne, hátha van még egy.

Link to comment
Megosztás:

Jól néz ki...de nem tudom a szintjelző meddíg lesz használható a habos trutyi ott fog maradni szerintem akkor is ha már ki van üritve. Hogyan tervezed a bekötést? Ugye 2 kartergáz cső van.

Ki lehet forgatni, de elég copós felrakni amior a kocsi alatt fekszel, egyik kezeddel a teknőt tartod a helyén a másikkal tekered be a csavarokat, közben a harmadikkal keresed a kulcsot. Jó ha van valaki segíteni.

Szia!

Nem tudom, hogy a szintjelző meddig lesz tiszta, de gyorscsatis, akár mikor tisztítható.

A szelepfedélből jövő és a levegőcsőbe menő csőből nekem csak 1 van, abban lesz a szűrő benne.

Link to comment
Megosztás:

Na ez is felkerült végre :D

Wookie ötletének hála, az SE Y csövét összeházasítottuk az NZ kúpos csövével tűzkarikával, így megmenekültem a flexicső átkától.

A rövidtávú tapasztalat: csendesebb, alulról nyomatékosabb, tovább érdemes pörgetni és furcsán lemarad mindenki a lámpánál :D

Cáááá. A katalizátorra ráhegesztettétek?

Kár, hogy nincs az SE leömlőből klímás edition. :D Akkor én is felraknám... :(

A klímának mi köze hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.