Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Azt honnét tudom hogy a nyomásszabályzó rendben működik e?

 

Hát ha kicsi a nyomás a rendszerben, akkor nagy fordulaton szerintem torpan...mert nem megy be annyi benzin mint kellene és ha túl megy egy határon, akkor szegény keverékre hivatkozva sárga lámpát villant...

Egy ismerősnek állandóan dőlt bele a torokba a benzin, fulladozott a motor, a végén kiderült hogy a nyomásszabályzó akadt fenn.

Link to comment
Megosztás:

üdv!

 

egy ideje kínlódok az egr szeleppel az x14xe-n

egyszer már levakítottam(tömítés helyett egy teli alu lap) de mindig világít a motorellenőrzés lámpa

nemrég kitakarítottam, elég kokszos volt a zárócsavar feje, most szép tiszta mozog rendesen, de mégis világít a lámpa

ha bemelegszik és egy kis motorfék van akkor egyből világít a lámpa amíg hideg addig nem

hogy lehet ezt megszüntetni?

köszi!

 

Link to comment
Megosztás:

üdv!

 

egy ideje kínlódok az egr szeleppel az x14xe-n

egyszer már levakítottam(tömítés helyett egy teli alu lap) de mindig világít a motorellenőrzés lámpa

nemrég kitakarítottam, elég kokszos volt a zárócsavar feje, most szép tiszta mozog rendesen, de mégis világít a lámpa

ha bemelegszik és egy kis motorfék van akkor egyből világít a lámpa amíg hideg addig nem

hogy lehet ezt megszüntetni?

köszi!

 

Van hogy "belemozog" a lyukba a szelep és ha lezárod lemezzel akad benne, meg kell nézni ez mennyire jön ki. De úgy tudom falazás után több emberke is mondta hogy néha reklamál rá a sárga lámpics.

Link to comment
Megosztás:

Van hogy "belemozog" a lyukba a szelep és ha lezárod lemezzel akad benne, meg kell nézni ez mennyire jön ki. De úgy tudom falazás után több emberke is mondta hogy néha reklamál rá a sárga lámpics.

dupla lemez van alatta, és a felsőn ki van fúrva a csavar fej alatt mert pár tizedet kilóg a síkból, szóval nem kellene akadnia

mozgatva elég könnyen és akadálymentesen jár

Link to comment
Megosztás:

dupla lemez van alatta, és a felsőn ki van fúrva a csavar fej alatt mert pár tizedet kilóg a síkból, szóval nem kellene akadnia

mozgatva elég könnyen és akadálymentesen jár

Sajnos a lezárás félmegoldás.

Ugyanis motorfék közben az ECU megmozgatja a szelepet és közben figyeli a szívócsőben létrejövő nyomás változást.

Ugye a lezárás miatt ilyen nem jön létre, ezért hibásnak ítéli az eszközt.

Ha lezárja az ember, akkor meg kell tanulni élni a lámpicsekkel, vagy pedig nem lezárni és két évente cserélgetni a szelepeket... :(

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a lezárás félmegoldás.

Ugyanis motorfék közben az ECU megmozgatja a szelepet és közben figyeli a szívócsőben létrejövő nyomás változást.

Ugye a lezárás miatt ilyen nem jön létre, ezért hibásnak ítéli az eszközt.

Ha lezárja az ember, akkor meg kell tanulni élni a lámpicsekkel, vagy pedig nem lezárni és két évente cserélgetni a szelepeket... :(

ebayen létezik valami egr cheater vagy faker vagy vakami ilyesmi néven ami átveri az ecu-t mintha működne a szelep

Link to comment
Megosztás:

De motorfék közben sem dob sárgalámpicseket teszt közben?

Mert elektronika ide, vagy oda, a szívócsőben nem lesz nyomás változás...

Ez mindent le tud emulálni... Ezért emulátor a neve, és ugye a bekötése nem csak az EGR-t érinti, így tehát lesz egy hibátlannak tűnő autód... Gondolkodtam, hogy szétkapm a szelept, és bele forrasztom, úgy akár észrevehetetlen is lenne, de végül nem álltam neki.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is le van zárva, de nem nagyon reklamál érte. Eddig kétszer volt. Legutóbb Horvátországba menet autópályán egyszer csak felvillant miatta a check, aztán azóta sem. Ez úgy 3-4 éve lehetett. :D Igaz, az elmúlt hónapokban több évnyi világítást behozott, a TPS poti miatt, ami amúgy cserélve lett, de még mindig anyázik miatta.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, daykiller írta:

Nekem is le van zárva, de nem nagyon reklamál érte. Eddig kétszer volt. Legutóbb Horvátországba menet autópályán egyszer csak felvillant miatta a check, aztán azóta sem. Ez úgy 3-4 éve lehetett. :D Igaz, az elmúlt hónapokban több évnyi világítást behozott, a TPS poti miatt, ami amúgy cserélve lett, de még mindig anyázik miatta.

Nekem lezárás óta, kb 30 km-enként dobja...

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, stirlitz írta:

Na megvan a kis kocsog:

http://astra.taylor.hu/UserError/

Mondjuk user error az igaz, egyébként egy olyan csavar ami nyaka körül ott az a réz karika, ami a burkolatban tartaná.....most mindenhol kapott menetrögzítőt

viszont most nekiállt csörögni a katalizátor....asszem

Nekem csak a karter-szelepfedél csavarok szoktak meglazulni , lent már beragasztottam őket, fent meg most húztam utána, mert ezek szerint ott nem menet rögzitőztem.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 10. 31., individor said:

üdv!

 

egy ideje kínlódok az egr szeleppel az x14xe-n

egyszer már levakítottam(tömítés helyett egy teli alu lap) de mindig világít a motorellenőrzés lámpa

nemrég kitakarítottam, elég kokszos volt a zárócsavar feje, most szép tiszta mozog rendesen, de mégis világít a lámpa

ha bemelegszik és egy kis motorfék van akkor egyből világít a lámpa amíg hideg addig nem

hogy lehet ezt megszüntetni?

köszi!

 

Ez megoldás: http://www.ebay.com/itm/02-EGR-Cheater-Simulator-Opel-Vauxhall-1-6-1-4-16V-X14XE-X16XEL-X16SZR-Z14XE-/171081708033?hash=item27d543b201:g:TjgAAOSw-jhUEUT2&vxp=mtr

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2015. 11. 19., gigantika írta:

Hali lenne egy kérdésem hogy van nekem 1993 astra f-em 1.4 c14nz motora és nekem meg olvadt a gyujtás vezérlő csatlakozoja ,és hogy hol lehet ilyet kapni

 

 

Bontóban levágod a kábelkötegről a csatit 10 centi dróttal együtt és átforrasztod. Ha az is elfüstöl akkor a gyujtásmodul rossz. Kéretik áthelyezni a megfelelő topicba...kösz

Módosítva : forumadmin
Áthelyezés megtörtént.
Link to comment
Megosztás:

34 minutes ago, Diabo6 írta:

Sziasztok! Remélem jól és jó helyre írok. Mobilról vagyok. C14NZ f astrámnál kivillogtattam a hibakódot. 44et jelzett. Lamba szonda szegény keverék. Tudnátok segíteni, hogy ilyenkor mi a teendő? Köszönöm.

Lehet üzemanyag ellátási probléma is, de lehet még test kötéshiba, kilazulás vagy csak döglődik már. Azt kéne leírnod, hogy hogyan jelentkezik a hibalámpa? Félterhelésen haladsz és egyszer csak kivillan vagy erősen rángatózik vagy berángat párat és akkor dobja a hibakódot?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.