Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

2 órája, inemeth írta:

Sziasztok!

A rángatózás elhárítása érdekében mindenképpen berendeltem 1 garnitúra DIS-re való gyertyakábelt. Az egyik (legalsó, 3-as henger) DIS felőli kupakjánál van egy kábelkötegelő is a gumin, szóval ott volt valami kaland. Egyelőre még nem húztam le. A többit megnéztem. Olajosak. A DIS felől. Sajnos nem ismerem a belső felépítését ennek a modulnak, ezek ugyanúgy olajban úsznak, ami nálam szivároghat? GM amúgy még, 22 éves.

Máshonnan, gondolom, nem kerülhet oda olaj.

Gyakorlati kérdés: ugye ennek a modulnak a cseréje egyszerű? Szóval lehúzom a 4 + 1 csatlakozót, lecsavarom a régit, felcsavarom az újat, visszadugom a 4 gyertyakábelt és az elektronikához menő csatlakozót, és ennyi? Szóval itt nincs semmiféle állítási lehetőség, mint mondjuk a korábbi, tornyos kivitelnél, ugye?

Ha ezt is cserélni kell, milyet érdemes venni a heroin árú GM helyett?

Jah, a gyertyák szépek (tudom, ez semmit nem jelent), egyedül a 3-as egy nagyon picit kormos, szóval valószínűleg az kihagyogat vagy a DIS vagy a kábelcsatlakozás miatt. Kétpólusú, GM-ek. Amúgy a motorba (X16SZ) én úgy látom a gyári cikkszám alapján, hogy egypólusú kellene. Számít valamit, akár pozitívan, akár negatívan az én esetemben? :)

Amúgy fura, de tényleg nincs semmiféle hibakód. A gyújtáskimaradást az elvárt szöggyorsuláshoz való aktuális viszonyítással nem veszi észre, nem nézi a Multec ezek szerint?

Köszi ismét!

Pont nem rég írta valaki, hogy a DIS csak azért van ott mert oda rakták, nincs nyitva arra a bütyköstengely ház. 

2 órája, Kispotter írta:

Itt van így néz ki!

Kép: 

 

 

Bocsi nemtudom mért fejjel lefele rakja be..

A szívókosár meg ott van: 

2403889-20161129-WQIFTu.jpg

Szerintem ott a váltónál a horpadásnál nincs belül semmi. Max a terelőlemezt nyomta el, de inkább még azt sem.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, inemeth írta:

Sziasztok!

A rángatózás elhárítása érdekében mindenképpen berendeltem 1 garnitúra DIS-re való gyertyakábelt. Az egyik (legalsó, 3-as henger) DIS felőli kupakjánál van egy kábelkötegelő is a gumin, szóval ott volt valami kaland. Egyelőre még nem húztam le. A többit megnéztem. Olajosak. A DIS felől. Sajnos nem ismerem a belső felépítését ennek a modulnak, ezek ugyanúgy olajban úsznak, ami nálam szivároghat? GM amúgy még, 22 éves.

Máshonnan, gondolom, nem kerülhet oda olaj.

Gyakorlati kérdés: ugye ennek a modulnak a cseréje egyszerű? Szóval lehúzom a 4 + 1 csatlakozót, lecsavarom a régit, felcsavarom az újat, visszadugom a 4 gyertyakábelt és az elektronikához menő csatlakozót, és ennyi? Szóval itt nincs semmiféle állítási lehetőség, mint mondjuk a korábbi, tornyos kivitelnél, ugye?

Ha ezt is cserélni kell, milyet érdemes venni a heroin árú GM helyett?

Jah, a gyertyák szépek (tudom, ez semmit nem jelent), egyedül a 3-as egy nagyon picit kormos, szóval valószínűleg az kihagyogat vagy a DIS vagy a kábelcsatlakozás miatt. Kétpólusú, GM-ek. Amúgy a motorba (X16SZ) én úgy látom a gyári cikkszám alapján, hogy egypólusú kellene. Számít valamit, akár pozitívan, akár negatívan az én esetemben? :)

Amúgy fura, de tényleg nincs semmiféle hibakód. A gyújtáskimaradást az elvárt szöggyorsuláshoz való aktuális viszonyítással nem veszi észre, nem nézi a Multec ezek szerint?

Köszi ismét!

Szerintem csak a vezérműház fedél tömítése engedheti az olajat.

A DIS-es gyújtásúakhoz kell a két pólusú gyertya. Ugyanis ez a gyújtás párban szikráztatja a gyertyákat. Ergo kétszer annyi szikrát dob egy gyertya, mint a rotorosoknál. Így hamarabb elfogyna az egy pólus. :blush:

A cseréjét pediglen jól írtad le! :)

 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, zotya975 írta:

 a DIS csak azért van ott mert oda rakták, nincs nyitva arra a bütyköstengely ház.

Jaja, pont erre gondoltam, hogy kb. csak a gyertyakábelek miatt került a szokásos helyre.

Köszi ismét a válaszokat!

Amúgy az olaj a tüskékre menő gumipipákon belülről jön. Nem esztétikai okokból, de nálam az egyik első dolog egy autó megvásárlását követően, hogy rendesen lemosom a motorteret, ill. ami olyan, megkenem (huzalok, csuklók, rudazatok stb.). Ennek azért van jelentősége, mert nagyon könnyen be lehet azonosítani, ha valami szivárgás van, és hogy honnan jön. A DIS modul emiatt tökszáraz kívülről, a pipákon belül viszont olajos. Nem mondom, lehet, hogy kívülről szivárgott be, de ennek valószínűségét csökkenti az a tény, hogy a korábban említett, 3-as - kábelkötegelős pipa körül kissé olajgőzös a DIS modul csonkja. Ami biztosan száraz volt a nagytakarítást követően. (Amúgy annyira olajos-zsíros a motortér, amennyire egy 22 éves autónál elvárható. Meg azért az előző tulaj jól kifújkálta az aktuális fáradtolajjal az üreges részeket, nem is rohadnak. Bár erre a célra szerintem a trafóolaj jobb, a fáradtolaj meg mivel savas is lehet, nem biztos, hogy túl jó.)

Remélhetőleg ma meglesz a kábelszett csere, akkor már okosabb leszek.

Link to comment
Megosztás:

7 perce, inemeth írta:

Jaja, pont erre gondoltam, hogy kb. csak a gyertyakábelek miatt került a szokásos helyre.

Köszi ismét a válaszokat!

Amúgy az olaj a tüskékre menő gumipipákon belülről jön. Nem esztétikai okokból, de nálam az egyik első dolog egy autó megvásárlását követően, hogy rendesen lemosom a motorteret, ill. ami olyan, megkenem (huzalok, csuklók, rudazatok stb.). Ennek azért van jelentősége, mert nagyon könnyen be lehet azonosítani, ha valami szivárgás van, és hogy honnan jön. A DIS modul emiatt tökszáraz kívülről, a pipákon belül viszont olajos. Nem mondom, lehet, hogy kívülről szivárgott be, de ennek valószínűségét csökkenti az a tény, hogy a korábban említett, 3-as - kábelkötegelős pipa körül kissé olajgőzös a DIS modul csonkja. Ami biztosan száraz volt a nagytakarítást követően. (Amúgy annyira olajos-zsíros a motortér, amennyire egy 22 éves autónál elvárható. Meg azért az előző tulaj jól kifújkálta az aktuális fáradtolajjal az üreges részeket, nem is rohadnak. Bár erre a célra szerintem a trafóolaj jobb, a fáradtolaj meg mivel savas is lehet, nem biztos, hogy túl jó.)

Remélhetőleg ma meglesz a kábelszett csere, akkor már okosabb leszek.

Hát a trafóolaj, is csak akkor jobb szerintem ha új volt és nem használt, ki tudja abban milyen folyamatok mennek végbe használat során. Mindenesetre a semminél biztos jobb mindegyik.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Hát a trafóolaj, is csak akkor jobb szerintem ha új volt és nem használt, ki tudja abban milyen folyamatok mennek végbe használat során. Mindenesetre a semminél biztos jobb mindegyik.

Nos, a szürkét úgy 18-20 éve fújtuk ki trafó olajjal. Még a restaurálást követően is szivárog itt-ott a küszöbből, pedig a legutolsó négyzetmilliméterig fel lett újítva - amihez hozzá fértem :) Belülről nem rohadt semmi, csak kívülről volt rozsda a küszöbvégeknél a felrakódó latyak miatt. Leghátul a beteg. Elöl pedig a romboló. A kép készítésekor már nem az én tulajdonom volt, de egy - első - csoportképet még azért készítettem - a végén. De ez már nem a Motor topikba való, abbahagyom az offolást.

flotta.jpg

Módosítva : inemeth
Link to comment
Megosztás:

5 perce, inemeth írta:

Nos, a szürkét úgy 18-20 éve fújtuk ki trafó olajjal. Még a restaurálást követően is szivárog itt-ott a küszöbből, pedig a legutolsó négyzetmilliméterig fel lett újítva - amihez hozzá fértem :) Belülről nem rohadt semmi, csak kívülről volt rozsda a küszöbvégeknél a felrakódó latyak miatt. Leghátul a beteg. Elöl pedig a romboló. A kép készítésekor már nem az én tulajdonom volt, de egy - első - csoportképet még azért készítettem - a végén. De ez már nem a Motor topikba való, abbahagyom az offolást.

 

Dáciáknál volt divat hogy küszöbcsere után teljesen feltöltötték őket trafóolajjal.  Én üregvédővel fújtam ki pár éve, de már akkor rozsdás volt, talán egy kicsit lassítja a folyamatot.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Mostanában eléggé ingatag az alapjáratom. Általában gurulás közben van az, hogy olyan alacsonyra engedi, hogy a megfulladás szélén áll a motor. Ha megállok ekkor általában észbe kap, de van amikor jól működik szóval guruláskor magasabb és megálláskor leejti a fordulatot normálra. Mostanában álló helyzetben is néha leesik az alapjárat ekkor hirtelen észbekap ekkor kicsit jobban felpörgeti majd kezdődik ugyanez egy fél perc leforgása alatt. Az alapjárati motort kipucoltam már, de alig volt rajta kosz viszont a kúpos része meg van kopva picit. Ez baj? Okozhatja ez a problémát szerintetek? 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 25. at 15:51, inemeth írta:

Sziasztok!

Márciusban vettem egy F Astra Caravant, mindössze egy szilentet, egy talpast, egy kormánygömbfejet, egy külső gumiharangot, két hátsó gátlót kellett cserélnem. Jövőre hátul a szokásos ív-tank lakatolás, legalább az egyik oldalon kell. Amúgy nagyon meg vagyok elégedve vele, de ezek nagy részét lehetett látni, szóval jó vétel volt. A motor X16SZ (Multec, 1.6, központi, 8V), talán az egyik legmegbízhatóbb. Füzetkébe vezetett életút, amióta az előző tulajnál volt (10 éve). Hosszú távon 4.9 literrel eljárkálok vele, GPS-szel, mindig telecsorgatott tankkal mérve (óra szerint 80 km/h, ami kb. 75, érintő gáz, 185/akármilyen téli gumi 2.5bar, egy személy, 2 tető sín).

California kivitel, jelentsen ez bármit is (tetőablak?), eredetileg emiatt akartam regisztrálni, hogy erről kicsit tájékozódjak. :)

Azonban üzemzavarok miatt végül ide vagyok kénytelen írni. Az autó hihető 267.000 km-t futott, a hátsó gátlók pl. még _a_ gyáriak voltak, lerohadt a fejük, az egyik elpattant menet közben, a másik csak oldáskor. Egyéb alkatrészek állapota és a füzetke alapján is  hihető.

A motoron ami cserélve volt az utolsó tulajnál (a rendszeres dolgokat nem írom):

- injektor

- 60e km-rel ezelőtt NGK gyertya lett betéve, de most GM van (ez valószínűleg nem lett felírva a füzetbe)

- 100e km-rel ezelőtt lambda szonda

A hibajelenség: hidegen jó minden, melegen, nagyobb gázadásra torpan, rángat. Illetve van, hogy óvatosan gyorsítva is bele-bele bicsaklik. A tartomány kb. az, ahol leginkább használnám a motort: a 20% - 60% közötti szakasz). Felül, miután meglódul, mintha már nem csinálná. A kérdést, gondolom, kitaláltátok: mi okozza? :) Leszögezném, hogy nagyon sokat olvastam ez ügyben, itt is, máshol is. A "Benzinbefecskendező és motorirányító rendszerek" című könyv vonatkozó fejezeteit is elolvastam, nem lettem sokkal okosabb, egy-két lényeges alkatrész fölött elegánsan elsiklik. A hiba, bár mostanában jött elő, nem a külső hőmérséklet csökkenése miatt jelentkezik, 20 fok fölött is csinálta.

Még egy tünet eszembe jut: pl. lámpánál állva, alapjáraton ketyegve néha szintén belebicsaklik a motor, mintha elmenne a gyújtás egy-egy pillanatra. Egyszer le is állt, de általában "visszahúzza" magát. "Égéskimaradás" - ahogy az egyik oldalon fogalmaztak.

Hibakód nincsen, a műszerfalon sem jelez. Folyamatosan "12"-t villog, ha rövidre zárom a megfelelő érintkezőket a csatlakozónál.

Hidegen, melegen könnyen indul.

Nem zabál.

Az AGR le van falazva, megnéztem. Bár nem bontottam le, látszik (kilóg és vág) a falazáshoz használt sörös doboz vagy ilyesmi. A benzinszűrő 1-2 éve cserélve. Leírnám a következtetéseimet. Sajnos minden alkatrészt kizártam. Egyet biztosan tévesen. :)

- gyertya, gyertyakábel, trafó: felsőbb tartományban nem csinálja, meg hidegen sem (ez utóbbi rossz kifogás, mert egy rossz trafó jellemzően bemelegedéskor rossz, olyankor nehéz is újra elindítani a motort)

- elosztó-rotor: nincs, helyette DIS, persze ez sem örökéletű,

- rossz benzin: nem hatja meg a benzin változása,

- eldugult benzinszűrő, keveset termelő AC, eldugult injektor: az első kettő hosszabb forgatás után jelentene inkább gondot, amikor nincs utánpótlás előre. Az eldugult injektort pedig az zárja ki, hogy magasabb tartományban jól megy, hidegen - amikor csak úgy "szívatja" a motort az elektronika - szintén.

- MAP, pillangószelep potméter: ezeket is kizárnám a fentiek miatt.

- lambda szonda: na, pont emiatt olvasgattam, hogy megtudjam, hogyan kezeli a jelét az elektronika. Hidegen valószínűleg helyettesítő értékkel dolgozik, és csak melegen figyeli. Viszont, ha melegen rossz, akkor esetleg okozhat ilyet. Bár ezt kizárja az a tény (inkább sejtés), hogy padlógáznál, nagy terhelésnél szintén nincs figyelembe véve ez a kis finomhangolásra való input.

- hőfokjeladó: akkor szerintem csak a fogyasztásom nőne meg.

- injektor talp tömítés: hmmm... a "melegen" azt jelenti, hogy megyek kb. 500m-t, ekkor fizikailag az injektor és környéke szerintem még alig melegebb, mint induláskor, vagyis nem hinném, hogy hőtágulás miatt akkora változás állna be a tömítés környékén. Na meg padlógáznál, a csúcsteljesítmény környékén, amikor forog a motor és ömlik bele a benzin + levegő elegy, egy minimális fals levegő nem tud ilyet okozni.

- egyéb: mi? :)

A motor amúgy csendes, nem kormos belül, a víz nem fogy, az olaj szép, minimálisan csípi (2 deci / 1000 km) abszolút nem füstöl vagy ilyesmi. Kopp-kopp.

Ha esetleg valaki tapasztalt volna ilyet, légyszi, írja meg, hogy milyen tünetek voltak nála, és mi lett a megoldás. De bármilyen tanácsnak örülnék. Köszi előre is!

Nem rángat, úgy néz ki. Alapjáraton néha bele-belenyeklik, de csak alig, nincsen leállás határon. Ezt csinálta a fenti konkrét hiba előtt is. Valószínűleg az alapjárati vagy az AGR okozza. Ezeket revíziózom mindenképpen, amint egy kicsit melegebb lesz.

A megoldás: gyertyakábel szett csere.

A kiszerelt szettből is szerintem csak az egyik volt rossz, a 3-as hengeré (erről korábbi hozzászólásaimban írtam), Elteszem a pótkerékhez, tartaléknak. A DIS csatlakozóit kifújkáltam féktisztítóval. Száradást követően összeraktam, a tesztkör alatt nem rángatott egyszer sem. Előtte fél órával mentem a kocsival (elmentem a kábelszettért), hidegen is, melegen is rángatott. Nem tudom, hogy a gyári volt-e még benne, nincsen márkajelzés rajta, csak annyi, hogy double silicone, talán valami ISO szám. Tovább jóval lágyabbnak tűnik az újnál. Az új a legolcsóbb Magneti Marelli, Class D, kedvezménnyel 4e :) Ha nem bírja, hát nem bírja, én már annak örülök, hogy megvan a hiba oka, és az első alkatrész csere megoldotta a problémát. (A sárga rombolónál tavaly egyszerre ment el a kábelszett, a toronyban a Hall-jeladó és a trafó. Egy élmény volt keresni a hibát...)

Amúgy a szelepfedélen lévő fémfülekbe illeszkedő kábelrendező műanyagokat lehet valahol kapni? A 2-es hengernél lévő nincs meg. :(

Köszi mindenkinek a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Kispotter írta:

Sziasztok. Mostanában eléggé ingatag az alapjáratom. Általában gurulás közben van az, hogy olyan alacsonyra engedi, hogy a megfulladás szélén áll a motor. Ha megállok ekkor általában észbe kap, de van amikor jól működik szóval guruláskor magasabb és megálláskor leejti a fordulatot normálra. Mostanában álló helyzetben is néha leesik az alapjárat ekkor hirtelen észbekap ekkor kicsit jobban felpörgeti majd kezdődik ugyanez egy fél perc leforgása alatt. Az alapjárati motort kipucoltam már, de alig volt rajta kosz viszont a kúpos része meg van kopva picit. Ez baj? Okozhatja ez a problémát szerintetek? 

Szerintem nem...útjeladód működik rendesen? 

3 órája, inemeth írta:

Nem rángat, úgy néz ki. Alapjáraton néha bele-belenyeklik, de csak alig, nincsen leállás határon. Ezt csinálta a fenti konkrét hiba előtt is. Valószínűleg az alapjárati vagy az AGR okozza. Ezeket revíziózom mindenképpen, amint egy kicsit melegebb lesz.

A megoldás: gyertyakábel szett csere.

A kiszerelt szettből is szerintem csak az egyik volt rossz, a 3-as hengeré (erről korábbi hozzászólásaimban írtam), Elteszem a pótkerékhez, tartaléknak. A DIS csatlakozóit kifújkáltam féktisztítóval. Száradást követően összeraktam, a tesztkör alatt nem rángatott egyszer sem. Előtte fél órával mentem a kocsival (elmentem a kábelszettért), hidegen is, melegen is rángatott. Nem tudom, hogy a gyári volt-e még benne, nincsen márkajelzés rajta, csak annyi, hogy double silicone, talán valami ISO szám. Tovább jóval lágyabbnak tűnik az újnál. Az új a legolcsóbb Magneti Marelli, Class D, kedvezménnyel 4e :) Ha nem bírja, hát nem bírja, én már annak örülök, hogy megvan a hiba oka, és az első alkatrész csere megoldotta a problémát. (A sárga rombolónál tavaly egyszerre ment el a kábelszett, a toronyban a Hall-jeladó és a trafó. Egy élmény volt keresni a hibát...)

Amúgy a szelepfedélen lévő fémfülekbe illeszkedő kábelrendező műanyagokat lehet valahol kapni? A 2-es hengernél lévő nincs meg. :(

Köszi mindenkinek a segítséget!

Szerintem csak bontóban.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

opel astra 1.6 8v klímás autómba elkezdett süvíteni a hosszbordás szíj. Ennek a cseréje menyire bonyolult illetve az volna a kérdésem , hogy a feszítő az automata vagy lehet rajta manuálisan is feszíteni? Tegnap este semmi sem volt, ma reggel munkába induláskor már süvített. Aki tud segíteni megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Rugós, magát feszíti. Görgőt is cserélj, de ne hagyd magad rábeszélni a 15 ezres komplett feszítőre, lehet kapni a görgőt is külön, van vagy 3000ft, de éppen ha úgy van akkor lehet csak a csapágyat is cserélni benne. (általában két félből szegecselt a görgő) A szíjcseréhez le kell oldani a motortartóbakot, mert át van fűzve a szíjon. (én a kasznira menő kettőt szoktam, és akkor emelővel picit lejebb engedem a motort, hogy le tudjam akasztani a szíjat)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, wookie írta:

Rugós, magát feszíti. Görgőt is cserélj, de ne hagyd magad rábeszélni a 15 ezres komplett feszítőre, lehet kapni a görgőt is külön, van vagy 3000ft, de éppen ha úgy van akkor lehet csak a csapágyat is cserélni benne. (általában két félből szegecselt a görgő) A szíjcseréhez le kell oldani a motortartóbakot, mert át van fűzve a szíjon. (én a kasznira menő kettőt szoktam, és akkor emelővel picit lejebb engedem a motort, hogy le tudjam akasztani a szíjat)

Először én is csak a görgőt cseréltem. De a kar ugyanúgy ferdén állt, és jöttek a "zajok". Komplett feszítőt kellett cserélnem. Még jó, hogy a boltosok jó fejek, és visszavették a görgőt.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, wookie írta:

Rugós, magát feszíti. Görgőt is cserélj, de ne hagyd magad rábeszélni a 15 ezres komplett feszítőre, lehet kapni a görgőt is külön, van vagy 3000ft, de éppen ha úgy van akkor lehet csak a csapágyat is cserélni benne. (általában két félből szegecselt a görgő) A szíjcseréhez le kell oldani a motortartóbakot, mert át van fűzve a szíjon. (én a kasznira menő kettőt szoktam, és akkor emelővel picit lejebb engedem a motort, hogy le tudjam akasztani a szíjat)

Köszi szépen a segítséget.
Tehát ha jól értem külön külön érdemesebb megvenni mert úgy olcsóbb? Azt láttam hogy szettben interneten 18000 körül mozog. Oldalról érdemes szerelni? Arra gondolok hogy kereket leszedem és úgy. ? Amikor felraktad a beállítás nehéz? Vagy minden a helyére kerül ?

Ez a komplett feszítő ugye?
http://mullerautowebshop.hu/opel/2535-opel-astra-tafira-corsa-ekszij-feszito-spanolo-gorgo-1400-1600-16-szel.html

Ez meg csak magában a görgő?
http://mullerautowebshop.hu/ekszijfeszito/208-opel-astra-g-corsa-vectra-zafira-ekszij-feszito-gorgo.html




 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, hening írta:

Először én is csak a görgőt cseréltem. De a kar ugyanúgy ferdén állt, és jöttek a "zajok". Komplett feszítőt kellett cserélnem. Még jó, hogy a boltosok jó fejek, és visszavették a görgőt.

Nyilván ha alapból szar, akkor csere, de általában csak a görgő adja meg magát. 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, wookie írta:

Nyilván ha alapból szar, akkor csere, de általában csak a görgő adja meg magát. 

Tud is csúnya dolgokat művelni a görgő, ha beáll a csapágya pályán haladva tempóval ~3500-as motorfordulattal eltépi a szíjat, aztán töltés, klíma és szervó nélkül hazamenni 40km-t. :D Akkor félhibrid volt a gépsas. Amúgy adott egy pofont a generátor csapágyának, illetve a klímakuplung is kapott akkorát, hogy folyamat kosztatott.

Módosítva : daykiller
Link to comment
Megosztás:

3 perce, daykiller írta:

Tud is csúnya dolgokat művelni a görgő, ha beáll a csapágya pályán haladva tempóval ~3500-as motorfordulattal eltépi a szíjat, aztán töltés, klíma és szervó nélkül hazamenni 40km-t. :D Akkor félhibrid volt a gépsas. Amúgy adott egy pofont a generátor csapágyának, illetve a klímakuplung is kapott akkorát, hogy folyamat kosztatott.

De azért egy csapágy mielőtt beáll, mert a golyótartó kosár szétesik, és összeszaladnak a golyók egy oldala már elég zajos egy ideje.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, zotya975 írta:

De azért egy csapágy mielőtt beáll, mert a golyótartó kosár szétesik, és összeszaladnak a golyók egy oldala már elég zajos egy ideje.

Az enyémnek most ilyen a hangja. Én úgy hallom nem csapágy hang. De ti mit gondoltok?

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Petiref írta:

Az enyémnek most ilyen a hangja. Én úgy hallom nem csapágy hang. De ti mit gondoltok?

 

Nekem innen erősen hosszbordás szíj feszítőgörgő hangnak tűnik.

Fogsz egy villáskulcsot ,ami a feszítőgörgő csavarjára passzol,a villáskulccsal el tudod fordítani annyira a görgőt,hogy levedd a szíjat.Kézzel meg kell forgatni a generátort is és a görgőt is és kiderül,hogy melyik zajong.

Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki,hogy megoldódott az én alapjárat és rángatózás gondom is.Kimentem vele városon kívülre és megfagyiztattam rendesen...

Nem szoktam tatásan vezetni,és megyek vele hosszabb távokat is meg fagyiztatás is volt ,de nem hatotta meg.

Most kettesben tiltáson mentem vele vagy 4-5 kilométert ,mintha kicserélték volna,kulturált lett a járása ,sokkal csendesebb is lett ,eddig gyorsításra leginkább a hangja nőtt először,most kilencvennel negyedikben behallatszik a menetszél.

Egyenlőre tartósnak látszik ,több mint egy hete jó.

Az rejtély,hogy miért volt a kezelés után pár napig büdös motorolajszag,szivárgásnyomot nem találtam sehol,és nem is a kipufogóból jött.

Természetesen egyből löktem rá a diagot,hátha az értékekből kiderül,hogy mi szívat,de semmi változás az adatokban.

Már arra is gondoltam,hogy a karterszellőzésben van valami anomália,mondjuk a szelepfedélben,ugye az enyém műanyag és nem bontható.

Van ebben valami szelepféleség?

Módosítva : Szabadij
Link to comment
Megosztás:

33 perce, Szabadij írta:

Nekem innen erősen hosszbordás szíj feszítőgörgő hangnak tűnik.

Fogsz egy villáskulcsot ,ami a feszítőgörgő csavarjára passzol,a villáskulccsal el tudod fordítani annyira a görgőt,hogy levedd a szíjat.Kézzel meg kell forgatni a generátort is és a görgőt is és kiderül,hogy melyik zajong.

köszi a segítséget , holnap megnézem és kiderül. Ma voltam érdeklődni autósboltba 18-at mondtak a szettre..... neten olcsóbban találni ha külön külön megveszem is..

Link to comment
Megosztás:

12 perce, Petiref írta:

köszi a segítséget , holnap megnézem és kiderül. Ma voltam érdeklődni autósboltba 18-at mondtak a szettre..... neten olcsóbban találni ha külön külön megveszem is..

 

Miért akarod a szerkezetet cserélni?Elég csak a görgőt,azt kb 5 papírból megúszod.A szerkezet ritkán megy szét.

 

Link to comment
Megosztás:

20 perce, Szabadij írta:

 

Miért akarod a szerkezetet cserélni?Elég csak a görgőt,azt kb 5 papírból megúszod.A szerkezet ritkán megy szét.

 

Mások írták hogy hiába cserélték csak a görgőt utána végül az egész szerkezetet is ki kelett. Nem szeretnék feleslegese költeni. De persze ez relatív mert ha nincs baja a szerkezetnek akkor meg azt felesleges lecserélni.Az biztos hogy a görgő megviseltnek látszik (futófelületére gondolok) Karcos hosszanti csíkok vannak rajta. De holnap kiderül :)

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Petiref írta:

Mások írták hogy hiába cserélték csak a görgőt utána végül az egész szerkezetet is ki kelett. Nem szeretnék feleslegese költeni. De persze ez relatív mert ha nincs baja a szerkezetnek akkor meg azt felesleges lecserélni.Az biztos hogy a görgő megviseltnek látszik (futófelületére gondolok) Karcos hosszanti csíkok vannak rajta. De holnap kiderül :)

Én is cseréltem már komplett feszítőt, de nem kellett volna, mivel csak a görgő ment szét. Azért cseréltem végül egybe, mert volt egy komplett tartalékba. Ami meg fent volt, az meg már láthatóan cserélt csapágyas volt, mivel csavarral volt összefogatva a görgő. Gyárilag ugye szegecselt.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Szabadij írta:

Úgy néz ki,hogy megoldódott az én alapjárat és rángatózás gondom is.Kimentem vele városon kívülre és megfagyiztattam rendesen...

Nem szoktam tatásan vezetni,és megyek vele hosszabb távokat is meg fagyiztatás is volt ,de nem hatotta meg.

Most kettesben tiltáson mentem vele vagy 4-5 kilométert ,mintha kicserélték volna,kulturált lett a járása ,sokkal csendesebb is lett ,eddig gyorsításra leginkább a hangja nőtt először,most kilencvennel negyedikben behallatszik a menetszél.

Egyenlőre tartósnak látszik ,több mint egy hete jó.

Az rejtély,hogy miért volt a kezelés után pár napig büdös motorolajszag,szivárgásnyomot nem találtam sehol,és nem is a kipufogóból jött.

Természetesen egyből löktem rá a diagot,hátha az értékekből kiderül,hogy mi szívat,de semmi változás az adatokban.

Már arra is gondoltam,hogy a karterszellőzésben van valami anomália,mondjuk a szelepfedélben,ugye az enyém műanyag és nem bontható.

Van ebben valami szelepféleség?

Az alu szelepfedélben nincs ha jól rémlik, csak valami fém szivacs olajat szűrni, meg egy terelőlemez.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.