Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

4 perce, koqxdió írta:

T. Kartársak!

Hengerfejtömítést cseréltem, motoröblítő után kapott Castrol 10w40-et(Bárdis ciksz. CAS 203-1). Olaj felmelegedéskor/után nincs olajnyomás(pislákol a lámpicsek), hidrotőkék is csörömpölnek... (((

Üdv...ki kellene tekerni a túlnyomás szelepet a blokk elején bal oldalt a főtengely szíjtárcsa mellett. Lehet öblítéskor odakerült vmi kosz és kitámasztja. Mivel az olajpumpán van a karter felett elméletileg nem fog kifolyni az olaj. 

Link to comment
Megosztás:

Na sziasztok! Nekem voltak elkopva a vez kerekek az autón. Tegnap megejtettem a cserét. Sajna összehasonlító képet elfelejtettem csinálni, de így is látszik azért a kopás. A szíjba 8 ezer km volt.

cf0eywd7ztci61di2kun.jpg

ydzuqs9h3fh56zrrh6su.jpg

9kdczobknydr39w71wk7.jpgJa és ügye nekem voltak hidegen indítási problémák. Nem tudom mi köze hozzá, de mióta ki lett cserélve nincs!

Módosítva : Kispotter
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

36 perce, Kispotter írta:

Na sziasztok! Nekem voltak elkopva a vez kerekek az autón. Tegnap megejtettem a cserét. Sajna összehasonlító képet elfelejtettem csinálni, de így is látszik azért a kopás. A szíjba 8 ezer km volt.

 

 

Ja és ügye nekem voltak hidegen indítási problémák. Nem tudom mi köze hozzá, de mióta ki lett cserélve nincs!

Érdekes, sosem láttam még ennyire kopott tárcsát.:confused:

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Érdekes, sosem láttam még ennyire kopott tárcsát.:confused:

Hát énsem értem. Sok olyan astra van amiben van 500 ezer km és semmi baja a tárcsáknak. Szóval vagy sokkal több km van a kocsimban és visszalett tekerve vagy rosszul volt rajta valamikor a szíj. Túl volt feszítve vagy valami hasonló. Bár a sok km kizárnám mert a motorja eléggé jó állapótban van. Aztán kitudja lehet ezek a blokkok milliót is elmennek úgy hogy jó állapotba marad. Nem értem azt sem miért befolyásolja a kopott kerék az indítást. Talán ha kopik van egykis játéka és azért.. nem tudom..

Link to comment
Megosztás:

Sziaztok!

A következő problémám adódott!
Van egy Opel Astra F 1.6 16V 101 Le járművem, amikor a szivató megy kb 1300-1500-as fordulatnál a motor be remeg nagyon, mikor le esik ~1100 ig a remegés abba marad. 

Nem tudom mitől lehet, gyertyát gyújtókábelt cseréltem, üzemanyag szűrőt szintúgy, a motor kipufogó szelepeit nemrég kicserélték, ugyanis az egyik hengeremben alacsony volt a kompresszió, azóta a kocsi rendben van, megy mint régen. Egyéb problémáról nem tudok. A hidro tőkék kerepelnek kicsit, de a szerelő szerint ez még nem jelenthet problémát. A motortartó gumibakokat is kiártnak tartja, mert akkor azt érezném menet közben is.

Aki találkozott már ilyen problémával, vagy valami megoldást tud kérem írjon, tanácstalan vagyok, minden tanácsot szívesen várok.

A válaszokat előre is köszönöm! 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Tomas1989 írta:

Sziaztok!

A következő problémám adódott!
Van egy Opel Astra F 1.6 16V 101 Le járművem, amikor a szivató megy kb 1300-1500-as fordulatnál a motor be remeg nagyon, mikor le esik ~1100 ig a remegés abba marad. 

Nem tudom mitől lehet, gyertyát gyújtókábelt cseréltem, üzemanyag szűrőt szintúgy, a motor kipufogó szelepeit nemrég kicserélték, ugyanis az egyik hengeremben alacsony volt a kompresszió, azóta a kocsi rendben van, megy mint régen. Egyéb problémáról nem tudok. A hidro tőkék kerepelnek kicsit, de a szerelő szerint ez még nem jelenthet problémát. A motortartó gumibakokat is kiártnak tartja, mert akkor azt érezném menet közben is.

Aki találkozott már ilyen problémával, vagy valami megoldást tud kérem írjon, tanácstalan vagyok, minden tanácsot szívesen várok.

A válaszokat előre is köszönöm! 

A váltókaron is érezni a remegést ha ráteszed a kezed? Ha járó motornál egyenként lehúzkodod a pipákat, és valamelyiknél nem történik változás akkor az adott henger nem jár, a 3 hengerezés is okozhat remegős egyenetlen járást. Motortartó bak ( főleg a hátsó a váltónál) ha odavan, akkor gázadásnál látszik hogy a motor nagyon billeg, álló autónál a motortérben húzva a gázt meg lehet ezt nézni. Vagy megnézed őket közelről és szemre ha látszik hogy szakadt a gumi vagy lóg, esetleg nincs szimetrikusan középen az sem jó. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Gyertyával vannak problémáim :) Állandóan fellazulnak. Úgy veszem észre, hogy sokat fogyaszt az autó. Valószínű, hogy nem húzom meg rendesen, mert nem merem :)

Most vettem új gyertyákat, hétvégén kicserélem mert már megérett. Van valami ökölszabály, hogy ne kelljen már nyomatékkulcsot vennem? Gondolok itt olyanra, hogy mondjuk kézzel betekerés után kulccsal mondjuk 3/4 fordulat még új gyertyánál használtnál meg negyed fordulat, mert annál már nem lapul az alátét vagy valami hasonló? Szerintem tényleg az lehet a probléma, hogy nem húzom meg rendesen a gyertyákat.

25-30 nm kellene ami egy 30 cm-s gyertya kulcson kb. 10kg-nak megfelelő erőhatás de ezt is nehéz behatárolni főleg ha vízszintesen kell. (vagy oldalra borítom az autót :)

Köszönöm a választ!

Link to comment
Megosztás:

15 órája, ftomi28 írta:

Sziasztok!

 

Gyertyával vannak problémáim :) Állandóan fellazulnak. Úgy veszem észre, hogy sokat fogyaszt az autó. Valószínű, hogy nem húzom meg rendesen, mert nem merem :)

Most vettem új gyertyákat, hétvégén kicserélem mert már megérett. Van valami ökölszabály, hogy ne kelljen már nyomatékkulcsot vennem? Gondolok itt olyanra, hogy mondjuk kézzel betekerés után kulccsal mondjuk 3/4 fordulat még új gyertyánál használtnál meg negyed fordulat, mert annál már nem lapul az alátét vagy valami hasonló? Szerintem tényleg az lehet a probléma, hogy nem húzom meg rendesen a gyertyákat.

25-30 nm kellene ami egy 30 cm-s gyertya kulcson kb. 10kg-nak megfelelő erőhatás de ezt is nehéz behatárolni főleg ha vízszintesen kell. (vagy oldalra borítom az autót :)

Köszönöm a választ!

Az a baj hogy direkt azért találták ki a nyomaték kulcsot, mert az érzésre meg a kábé, meg a kissé húzd még túl dolgok mint emberfüggőek. Mivel alumínium a hengerfej nem olyan nehéz túlhúzni amitől ugye előbb-utóbb megszakad a menet. Én is inkább kevésbé húzom meg mint megtépem, főleg mert az egyik gyertya ferdén van betekerve és nincs határozott szorulás hanem már inkább nyúlós a vége, de még nem fúj ki és ki sem lőtte. Ha megnézed az alátétet és az dupla "üreges" ( a belső felénél általában nyitott látni a dupla lemezt) akkor addíg nem fog megszorulni rendesen amig össze nem lesz lapítva. nem jellemző hogy kilazul, ha könnyen be lehet tekerni akkor be kell addíg amig csak a krovaszárat fogva racsnis kulcs nélkül lehet aztán rátenni a kulcsot és meghúzni, na itt van az hogy nem lehet pontosan meghatározni hogy mennyire. 25-30Nm-re írják több helyen a nyomatéket, az kábé még a kézzel tekert megszorulás után 1/8-ad fordulat. De inkább még kevesebb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Van egy opel astra f 1.4 16v ecotec.A kérdésem az lenne hogy állo helyzetbe 1es sebességbe rakva hintáztatom az autot és ilyen nyikorgo hangot ad.A motor nem jár.Simán 1esbe van állo helyzetbe.Ugyanezt a nyikkano hangot adja amint beindul az auto.De csak egy pillanatra adja a hangot.A gumibakok kilőve.Nem onnan jön a hang.Szerintetek mi lehet a gond.Köszönöm a segitséget.

 

Link to comment
Megosztás:

7 perce, mobilos3 írta:

Sziasztok.Van egy opel astra f 1.4 16v ecotec.A kérdésem az lenne hogy állo helyzetbe 1es sebességbe rakva hintáztatom az autot és ilyen nyikorgo hangot ad.A motor nem jár.Simán 1esbe van állo helyzetbe.Ugyanezt a nyikkano hangot adja amint beindul az auto.De csak egy pillanatra adja a hangot.A gumibakok kilőve.Nem onnan jön a hang.Szerintetek mi lehet a gond.Köszönöm a segitséget.

 

Üdv..valószinűleg a kipufogó leömlő és a cső csatlakozásánál a két csavar alatti rugó nyiszorog. Ha felnyitott motor háztetővel játszod a mozgatást hallani ha valóban innen jön a hang.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Szétszedtem az injektor házat szenet keresve  mert benzinszagvolt az autóba. Nem nagyon találtam semmit de lenne egy olyan kérdésem, hogy ha leveszem a házat marad egy csőcsonk belül a szívósorba egy nagyon apró lyukkal. Valóban az a tankszellőztetőé és a felette lévő a map szenzoréami már az injektorházon van?

Link to comment
Megosztás:

39 perce, Kispotter írta:

Sziasztok! Szétszedtem az injektor házat szenet keresve  mert benzinszagvolt az autóba. Nem nagyon találtam semmit de lenne egy olyan kérdésem, hogy ha leveszem a házat marad egy csőcsonk belül a szívósorba egy nagyon apró lyukkal. Valóban az a tankszellőztetőé és a felette lévő a map szenzoréami már az injektorházon van?

Az alsó csonkra a kartergáz vékonyabbik csöve megy a felső Map szenzoré. Már ha a hátsó két csonkról beszélünk. 

Link to comment
Megosztás:

18 perce, zotya975 írta:

Az alsó csonkra a kartergáz vékonyabbik csöve megy a felső Map szenzoré. Már ha a hátsó két csonkról beszélünk. 

Igen. De akkor nálam nagy katyvasz lehet. Alsó ami ügye nem leszedhető mert egyenesen a szívósorba megy egy pici lukkal nekem az ment az ufóba. De az annyira televan szénnel hogy 1 órálya szenvedek vele de még mindíg televan nem jelentkezik belül a féktisztító hiába fújom. Akkor rosszul volt bekötve nekem? Ha letudnád nekem írni hogy melyik cső hova pontosan azt nagyon megköszönném elől hátul az injektorházon. Mert itt szerintem nagy katyvasz van. Nekem pl ami jön a szelepfedéltől vékonyabbik cső az volt rádugva az alapjárati moci melletti csonkra. :/ 

Akkor az ufóbol menő vastagabbik cső ami a széntartályból jön az hova megy melyik csonkra?

Módosítva : Kispotter
Link to comment
Megosztás:

28 perce, Kispotter írta:

Igen. De akkor nálam nagy katyvasz lehet. Alsó ami ügye nem leszedhető mert egyenesen a szívósorba megy egy pici lukkal nekem az ment az ufóba. De az annyira televan szénnel hogy 1 órálya szenvedek vele de még mindíg televan nem jelentkezik belül a féktisztító hiába fújom. Akkor rosszul volt bekötve nekem? Ha letudnád nekem írni hogy melyik cső hova pontosan azt nagyon megköszönném elől hátul az injektorházon. Mert itt szerintem nagy katyvasz van. Nekem pl ami jön a szelepfedéltől vékonyabbik cső az volt rádugva az alapjárati moci melletti csonkra. :/ 

Akkor az ufóbol menő vastagabbik cső ami a széntartályból jön az hova megy melyik csonkra?

Na akkor ugye a kartergáz és a Map csöve már tiszta, a többi vákumcső meg itt van a  képen:

2571857-20170623-ZPuEda.jpg

Figyelj rá mert a képen  két cső keresztezi egymást ezért jelöltem nyilakkal. A piros nyilas a fékrásegítő vákumcsövére megy csak az már nem került rá a képre. 

2571858-20170623-PQxJx5.jpg

 

A vékony kék meg ugye megy a nagy fekete injektorház fedél hátuljába ahonnan megy tovább a légszűrőházig. 

 

Link to comment
Megosztás:

29 perce, zotya975 írta:

Na akkor ugye a kartergáz és a Map csöve már tiszta, a többi vákumcső meg itt van a  képen:

2571857-20170623-ZPuEda.jpg

Figyelj rá mert a képen  két cső keresztezi egymást ezért jelöltem nyilakkal. A piros nyilas a fékrásegítő vákumcsövére megy csak az már nem került rá a képre. 

2571858-20170623-PQxJx5.jpg

 

A vékony kék meg ugye megy a nagy fekete injektorház fedél hátuljába ahonnan megy tovább a légszűrőházig. 

 

Egy Isten vagy köszi! Főleg ha most csináltad a képeket. Hát nekem végül is a karter cső fel volt cserélve a tankszellőztetővel. Lehet ezért volt benzin szag meg alapjárat propléma. De amire a karter megy továbra is kokszos.. az nagy bajt jelent? Bár azon a kis lyukon amit szív megkockáztatom, hogy minden astrába elvan tömődve.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Kispotter írta:

Egy Isten vagy köszi! Főleg ha most csináltad a képeket. Hát nekem végül is a karter cső fel volt cserélve a tankszellőztetővel. Lehet ezért volt benzin szag meg alapjárat propléma. De amire a karter megy továbra is kokszos.. az nagy bajt jelent? Bár azon a kis lyukon amit szív megkockáztatom, hogy minden astrába elvan tömődve.

Igen, kábé minden kocsiban el van tömődve sok jelentősége nincs neki. Én is kis fúróheggyel kézzel pörgetve takarítottam ki. 

Link to comment
Megosztás:

18 órája, zotya975 írta:

Igen, kábé minden kocsiban el van tömődve sok jelentősége nincs neki. Én is kis fúróheggyel kézzel pörgetve takarítottam ki. 

Hát ez sajna nem jött be. Alapjárat üresben guruláskor még mindíg alacsony általában és benzinszag továbbra is van. Széntartályik a cső tiszta megpróbáltam én szívni de marha nehéz de szívható nem tudom normális e. Lehet annyira odavan a tartály, hogy azért van állóhelyzetbe benzinszag?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kispotter írta:

Hát ez sajna nem jött be. Alapjárat üresben guruláskor még mindíg alacsony általában és benzinszag továbbra is van. Széntartályik a cső tiszta megpróbáltam én szívni de marha nehéz de szívható nem tudom normális e. Lehet annyira odavan a tartály, hogy azért van állóhelyzetbe benzinszag?

Az a cső amelyik a széntartály felé megy a motortérből? Majd megnézem nekem mennyire átjárható. 

Szerk, na belefújtam, viszonylag könnyen átjárható és közben a lelógó végnél hallható kiáramlás ami a széntartálytól jön be, és a motortérben lóg le az ablakmosó alá kábé.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 24. at 16:08, zotya975 írta:

Az a cső amelyik a széntartály felé megy a motortérből? Majd megnézem nekem mennyire átjárható. 

Szerk, na belefújtam, viszonylag könnyen átjárható és közben a lelógó végnél hallható kiáramlás ami a széntartálytól jön be, és a motortérben lóg le az ablakmosó alá kábé.

Nekem marha nehéz belefújni, vagy szívni és ami lóg alul semmit nemhallok. Lehet kéne egy jobb állapotban lévő széntartályt vadásznom, mert sztem nekem teljesen meghalt.. marha idegesítő a benzinszag ilyenkor nem is annyira, de télen.. És tuti köze van hozzá..

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 17. at 9:46, zotya975 írta:

Üresben guruláskor motorleállást az útjeladó hiba is szokott produkálni. Ha lenyomod kábé 5 másodpercre a középkijelző 2 gombját akkor ki kell írnia a sebességet 53Km/ óráig. 

 

Na a szitu a következő .Ezt csinálja nekem a tid :


Illetve alapjárati motor ki -féktisztító , meg kicsit meg takarítottam a pillangó szelepet is , na nem akart utána indulni az autó , de a végén csak be röffent  ez ilyenkor normális ? 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Barret írta:

Na a szitu a következő .Ezt csinálja nekem a tid :


Illetve alapjárati motor ki -féktisztító , meg kicsit meg takarítottam a pillangó szelepet is , na nem akart utána indulni az autó , de a végén csak be röffent  ez ilyenkor normális ? 

Az itt megjelenő hibakódok csak a kijelzővel kapcsolatos hibákat jelentik, most nem tudom pontosan ez mit jelent, vagy azt hogy nem tudja mérni a külső hőmérsékletet, vagy nem gyári rádiód van és nem tud vele kommunikálni.

A féktisztító elég ,mint az üzemanyag, lehetséges hogy túl dús volt neki és azért nem indult elsőre.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.