Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Van egy 1991 decemberi 1.4 SI C14SE 60 kW os Astrám.

A probléma a következő:

jó fél éve kezdett ritkán nem elindulni.

Aztán egyre sűrűbben jelentkezett, végül már menet közben is leállt.

Ha pihen egy kicsit 2-10 perc akkor pöccre indul. Akkor van baj, ha az akksi nem bírja a sok indítást.

Van hogy két hétig semmi baj, aztán meg egy nap 5X is leáll.

Korábban gázadás nélkül indult, mostanában van hogy adni kell egy kis gázt, hogy ne essen vissza annyira a fordulatszám, hogy leálljon a motor.

Cseréltünk üzemanyagszűrőt, gyertyákat(már ráfért), azóta az 1es hengernél most vettem gyújtókábelt, mert néha nem kapott szikrát az a henger. Azaz tegnap vettem és még nem cseréltem ki.

Amikor megy az autó, akkor hibátlan, különösen a gyertyacsere óta.

Gyanúsítva van a Lambda szonda, illetve kaptam tippet HAL jeladóra.

Várok mindenféle ötletet, kritikát, segítséget!!

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Van egy 1991 decemberi 1.4 SI C14SE 60 kW os Astrám.

A probléma a következő:

jó fél éve kezdett ritkán nem elindulni.

Aztán egyre sűrűbben jelentkezett, végül már menet közben is leállt.

Ha pihen egy kicsit 2-10 perc akkor pöccre indul. Akkor van baj, ha az akksi nem bírja a sok indítást.

Van hogy két hétig semmi baj, aztán meg egy nap 5X is leáll.

Korábban gázadás nélkül indult, mostanában van hogy adni kell egy kis gázt, hogy ne essen vissza annyira a fordulatszám, hogy leálljon a motor.

Cseréltünk üzemanyagszűrőt, gyertyákat(már ráfért), azóta az 1es hengernél most vettem gyújtókábelt, mert néha nem kapott szikrát az a henger. Azaz tegnap vettem és még nem cseréltem ki.

Amikor megy az autó, akkor hibátlan, különösen a gyertyacsere óta.

Gyanúsítva van a Lambda szonda, illetve kaptam tippet HAL jeladóra.

Várok mindenféle ötletet, kritikát, segítséget!!

Köszönöm.

Valamint a kétvezetékes motorhőmérséklet jeladó is gyanúsított, illetve a leeső fordulatszámot okozhatja még az alapjárati motor koszossága. A kétvezetékest ki tudod mérni multiméterrel, hogy jól mér-e. Hagyod egy éjszakát pihenni, aztán kimész, ha tudja kijelződ, akkor megnézed mennyit ír külső hőmérsékletnek, majd a hőgomba ellenállását megméred. Korábban volt egy táblázat arról, hogy milyen hőmérsékleten mennyinek kell lennie az ellenállásának körülbelül.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az Astrámból el szeretném adni a C16SE motoromat mindenestől.... blokk, váltó, computer, kábelköteg stb.

Mennyiért lehet ezt eladni?

(Egy 2 hete volt a vezérlés kicserélve, erre kitaláltam h C20NE blokkot kap :huh: )

esetleg egy jó állapotú C20NE-t mennyiért lehet kapni? 40-50e ft?

Természetesen papírral mert átszeretném írni a forgalmiba is.

Köszönöm a segítségeteket!

Üdv.!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az Astrámból el szeretném adni a C16SE motoromat mindenestől.... blokk, váltó, computer, kábelköteg stb.

Mennyiért lehet ezt eladni?

(Egy 2 hete volt a vezérlés kicserélve, erre kitaláltam h C20NE blokkot kap :huh: )

esetleg egy jó állapotú C20NE-t mennyiért lehet kapni? 40-50e ft?

Természetesen papírral mert átszeretném írni a forgalmiba is.

Köszönöm a segítségeteket!

Üdv.!

ha nem falja az olajat stb, akkor 40-50 ezerét váltóval együtt biztos elviszik.

ha meglenne már a sajátom, én biztos megvenném

a c20ne kb annyi amit írtál.

Link to comment
Megosztás:

ha nem falja az olajat stb, akkor 40-50 ezerét váltóval együtt biztos elviszik.

ha meglenne már a sajátom, én biztos megvenném

a c20ne kb annyi amit írtál.

Két olajcsere között olyan fél deci-deci hiányzik, az meg nálam 10-11e km. Opel 10W40-es olajból, Metabondal.

A B Vectránkhoz képest ez semmi, neki 1000km-erenként van ennyi fogyasztása vagy több.... Benzin 2.2 16V Ecotec de hát az olyan....

Várom mások véleményét is!

Link to comment
Megosztás:

Van egy 1991 decemberi 1.4 SI C14SE 60 kW os Astrám.

A probléma a következő:

jó fél éve kezdett ritkán nem elindulni.

Aztán egyre sűrűbben jelentkezett, végül már menet közben is leállt.

Ha pihen egy kicsit 2-10 perc akkor pöccre indul. Akkor van baj, ha az akksi nem bírja a sok indítást.

Van hogy két hétig semmi baj, aztán meg egy nap 5X is leáll.

Korábban gázadás nélkül indult, mostanában van hogy adni kell egy kis gázt, hogy ne essen vissza annyira a fordulatszám, hogy leálljon a motor.

Cseréltünk üzemanyagszűrőt, gyertyákat(már ráfért), azóta az 1es hengernél most vettem gyújtókábelt, mert néha nem kapott szikrát az a henger. Azaz tegnap vettem és még nem cseréltem ki.

Amikor megy az autó, akkor hibátlan, különösen a gyertyacsere óta.

Gyanúsítva van a Lambda szonda, illetve kaptam tippet HAL jeladóra.

Várok mindenféle ötletet, kritikát, segítséget!!

Köszönöm.

A gyártási dátumából gyanítom, hogy ez még nem DIS-gyújtásos, hanem a régi elosztós rendszerű, ugye? Ha igen, gaynús lehet a gyújtásmodul, az szokott ilyen nem indul-leáll hibákat okozni. Benzinszűrő mikor volt cserélve? Azt kéne megnézni egy ilyen nem indulós alkalommal, hogy melyik nincs, benzin vagy szikra? Tartasz magadnál egy plusz gyertyát (pl. amit kivettél a cserénél) és mikor nem akar indulni, az egyik gyertyapipát lekapod valamelyik gyertyáról, ezt a pótgyertyát beledugod, a menetes részét a hengerfejhez érinted, és valaki indítózik. Ha nincs szikra, gyújtás irányban kell keresgélni (pl. az előbb említett modul, ami a trafó alatt található, vagy a HALL jeladó), ha van, akkor üzemanyagrendszer (pl. AC-relé, eldugult szűrő).

Link to comment
Megosztás:

Gergolabs mondta múltkor, hogy már az is gagyitron2000 méd in csájna. :lol:

Nekem Continental van és már a fél vezérléscsere időt letudta. :huh:

a conti meg az is volt :lol:

volt már akinek az ilyen szakadt itt panaszolta

szal most ez ilyen

a gates legalább jó minőség volt eddig, de szerintem ezután is az lesz

most ha vki mond vmit, akkor neked az szentírás, és már nem is veszel olyat ? :D

én maradok egyenlőre a gatesnál.

Link to comment
Megosztás:

a conti meg az is volt :lol:

volt már akinek az ilyen szakadt itt panaszolta

szal most ez ilyen

a gates legalább jó minőség volt eddig, de szerintem ezután is az lesz

most ha vki mond vmit, akkor neked az szentírás, és már nem is veszel olyat ? :lol:

én maradok egyenlőre a gatesnál.

Nem, de van olyan ember, akinek a szavaiban nem kételkedek. :huh: Ez nem jelenti azt, hogy úgy is fogok tenni, ahogy ő mondja mindig.

Link to comment
Megosztás:

(Egy 2 hete volt a vezérlés kicserélve, erre kitaláltam h C20NE blokkot kap :huh: )

esetleg egy jó állapotú C20NE-t mennyiért lehet kapni? 40-50e ft?

Természetesen papírral mert átszeretném írni a forgalmiba is.

Na arra kíváncsi leszek, hogy hogyan fogod ezt lepapírozni. Tudtommal nem vagy csak útvesztőkön és súlyos forintokon keresztül vezet út egy ilyen cseréhez ha azt le is karod papirozni.

Arrol nem is beszélve, hogy valoszínű még a futoműhöz is hozzá kell nyulni mert csak motorcsere nem elég.

Na de ha sikerül leírhatod hogyan, többen kíváncsiak leszünk rá!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

valaki probált már valamiféle 100 körüli oktánszámú benzint? Ha ilyet tankolok akkor a motortérben lévő 95ös felíratú csatlakozót érdemes átfordítani a 98-ashoz?

üdv.

Én már igen, erősen megdobja a motor karakterisztikáját, szerintem érdemes átraknod. Nekem nem kell, mert kopogásszenzoros. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.