Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

De a két csőnek nem külön kell forrósodnia? Mert nekem a bal oldali egyszerre melegszik a jobb oldali csővel is, míg a másik két motornál a bal oldali már forró, mikor még a jobb oldali jég hideg.

Hát ahogy kinyit a termosztát persze a bal oldala lesz előbb forró, de nagyon hamar pár másodperc alatt átjut rajta a forró víz utána már a jobb oldala is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X14NZ-nél kinek mennyire melegszik fel a motor mostanában? Mondom a tüneteket.

Megvettem a kocsit kb 3 hete, jöttem vele 150 kilométert, de a vízhőfok mutató még a kék sávot sem hagyta el. Ha álltam vele kb 10 percet, akkor felment 95 fokig, de ahogy elindultam, és van egy kis menetszél, már vissza is hűlt a kékre. Ez tudtam, hogy nem jó így, hát cseréltem benne termosztátot (vernet, 92 fokos).

Most azt produkálja, hogy nagyon lassan (kb 5-10km) felmelegszik óra szerint 88 fokig. Ha dugóban állok, szintén felmegy 95 fokra, majd ha tudok haladni, vissza 85-88-90 köré. A motort, ha beindítom a hűtésre menő két cső ugyanúgy melegszik, nincs különbség a kettő között. Míg az itthon lévő X14XE és Z14XEP G Astráknál a bal oldali, felső cső már forró, és utána kezd a jobb oldali gyorsan melegedni. Azoknál nem is ingadozik a hőmérséklet.

Namost, X14NZ-nél ennek úgy kell működnie, ahogy én leírtam, vagy -ahogy én is sejtem- rossz a termosztat,amit vettem bele?

Esélyes, hogy rossz a termosztát. Enyém most Behr termosztátot kapott, mert a csodálatra méltó Wahler 3 év után feladta és azt produkálta mint neked. Most nekem szépen beáll 92 fokra a víz hőfök, miután 95-re felment és kinyitott a termosztát.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

34 Manifold Absolute Pressure (MAP) sensor Low voltage

A MAP szenzor vákumcsővét is átt kéne nézni a tűzfalon van egy fekete-zöld hasáb. Ha van rá lehetőséges tegyél bele egy másikat próbára csak egy csati meg egy cső megy rá.

A vízhőfok ingadozni szokott nincs a mutató odaszegelve egy pontra, menetszélre visszahül dugóban ácsorogva felmegy. Hideg motort indítva olyan 10-15- perc mulva kell a hűtő kunkori cső felöli sarkának hirtelen forrósódnia, ha már az elejétől fogva langyi akkor a termosztát hibás, nem zár el. Nekem olyan 5 kilóméteren megy ki a mutató a kék mezőből ekkor már érezhető fűtés van.

Amm akkor nekem nem teljesen jó a hibakód listám. Sejtettem, hogy az lehet. És azt meg tudod nézni hogy a 35 az nálad mit ír?

Néztem a map csövét az tiszta és ép, az injektor házon lévő csonk is tiszta. Volt a kocsihoz egy másik MAP-SZENZOR vissza rakom azt meglátom mi lesz.

Nekem is volt ilyen bajom a vízhőfokkal, de cseréltem termosztátot és az megoldotta a problémát, csökkent a fogyasztás is, hogy melegebb lett a motor. :D

Link to comment
Megosztás:

Amm akkor nekem nem teljesen jó a hibakód listám. Sejtettem, hogy az lehet. És azt meg tudod nézni hogy a 35 az nálad mit ír?

Néztem a map csövét az tiszta és ép, az injektor házon lévő csonk is tiszta. Volt a kocsihoz egy másik MAP-SZENZOR vissza rakom azt meglátom mi lesz.

Nekem is volt ilyen bajom a vízhőfokkal, de cseréltem termosztátot és az megoldotta a problémát, csökkent a fogyasztás is, hogy melegebb lett a motor. :D

http://www.topbuzz.co.uk/info/fault_codes/fault_codes.htm#gm Ha feljebb görgetsz az oldalon, bejön egy motorkód lista, ott meg tudod nézni a tiéédhez melyiket kell nézni.

Link to comment
Megosztás:

Esélyes, hogy rossz a termosztát. Enyém most Behr termosztátot kapott, mert a csodálatra méltó Wahler 3 év után feladta és azt produkálta mint neked. Most nekem szépen beáll 92 fokra a víz hőfök, miután 95-re felment és kinyitott a termosztát.

Akkor nekem a Vernet termosztat gyárilag rossz volt...nagyon jó. Kicseréltem a gyári rosszat egy új rosszra.

Link to comment
Megosztás:

A fokolását lehet megnézni különböző táblázatokban, vagy mire gondolsz?

Hány főtengely foknál nyílik és záródik a szívó-, kipufogó szelep ? :) illetve azt megtudja valaki mondani, hogy mekkorák lehetnek a szelepátmérők? Előre is köszi ;)

Módosítva : HSzabesz92
Link to comment
Megosztás:

Hány főtengely foknál nyílik és záródik a szívó-, kipufogó szelep ? :) illetve azt megtudja valaki mondani, hogy mekkorák lehetnek a szelepátmérők? Előre is köszi ;)

A főtengely kettőt fordul, amíg egyet a vezérműtengely. Annyit tudok, hogy vezérlés alaphelyzetben az 1. hengernél van felső holtpont (kipufogás utáni), míg a negyedik hengernél szelepváltás.

Link to comment
Megosztás:

Bocsánat nem a főtengely hanem a vezerműtengelyre vagyok kiváncsi. Hány foknál nyílik záródik a szelep? Megy egy szelep átmérő kéne.

Köszi :)

Hát a nyitást-zárást passzolom, a szelepátmérőt szerintem meg tudod nézni egy webshop leírásában, Láng pölö....ha jól látom a szívószelep 38 a kipufogó meg 31 milis átmérőjű.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Heló .Új vagyok a fórumon nem tudom hogy kell új kérdést feltenni ,megpróbálom itt. Van egy 93 as opel a vectrám

a második hengerben kihagy a gyujtás ,mi lehet a probléma?

A inpulzus jeladó tekercs nagyon mozog ez lehet baj ?

A gyujtás jeladót kicseréltem de nem az volt a baj,gyertyák cserélve elosztó fedél új kábelek újakak,a kipufógóból hallom hogy be be durrog. Most voltak a második hengeren szelepek cserélve mert bevoltak égve.A választ előre is köszönöm.Ferenc.

/Ha lehet a választ erre az imél címre írjátok csiri67@hotmail.com/

Üdv..nos hát ugye alapból ez a fórum astra része, de ez még nem lenne gond, mert szereltek egyforma motorokat a két autóba, de motorkódot tudni kéne hozzá. Gyanitom talán c16nz, és ha tuti kap szikrát ( és a szikre ellenőrzéssel már ki is tudod zárni az impulzus jeladó hibát is)ez a henger akkor valszeg mechanikus gondja lehet, szelep vagy esetleg gyűrű gond. Emailcímre ne nagyon várj választ mert ez egy autós fórum, és itt a fórumon szokták megbeszélni a tagok a kisebb-nagyobb ügyeiket, emalit irogatni nem fognak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki nem tud nekem olajnyomás értékekkel szolgálni különböző fordulatokon? (c20ne motoron pl. de úgy tudom hogy sok motoron volt ugyanez az olajpumpa). Mert nekem 3000 fordulaton az épphogy 2.5bar kevésnek tűnik, hiába pörgetem jobban nem éri el a 3bart sem. :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki nem tud nekem olajnyomás értékekkel szolgálni különböző fordulatokon? (c20ne motoron pl. de úgy tudom hogy sok motoron volt ugyanez az olajpumpa). Mert nekem 3000 fordulaton az épphogy 2.5bar kevésnek tűnik, hiába pörgetem jobban nem éri el a 3bart sem. :(

Kifejezetten opel olajnyomást nem találtam, de úgy általánosságban azt írják hogy 3000-fordulaton 3 bar körüli értéknek kell lennie, és ennek a 80%-a alatt kell aggódni. http://injektor.hu/kezdolap/13-alapok/46-olajnyomasrol-sokadszor-mert-nem-lehet-elegszer

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kifejezetten opel olajnyomást nem találtam, de úgy általánosságban azt írják hogy 3000-fordulaton 3 bar körüli értéknek kell lennie, és ennek a 80%-a alatt kell aggódni. http://injektor.hu/kezdolap/13-alapok/46-olajnyomasrol-sokadszor-mert-nem-lehet-elegszer

Akkor jogos az aggodalmam, mert 3-nak a 80%-a az 2.4bar. De akkor az úgy elmondható hogy kb 1000rpmenként 1barral kellene nőnie? Esetleg nem tudod megmondani, hogy milyen nyomáson nyit az elkerülőszelep? Mert nekem az gyanús, mivel 2 óra alatt lefolyik a motorból az összes olaj. (valahol olvastam hogy ez is lehet okozója)
Link to comment
Megosztás:

Akkor jogos az aggodalmam, mert 3-nak a 80%-a az 2.4bar. De akkor az úgy elmondható hogy kb 1000rpmenként 1barral kellene nőnie? Esetleg nem tudod megmondani, hogy milyen nyomáson nyit az elkerülőszelep? Mert nekem az gyanús, mivel 2 óra alatt lefolyik a motorból az összes olaj. (valahol olvastam hogy ez is lehet okozója)

Szerintem a megkerülőszelep csak az eltömődött olajszűrőt kerüli meg, az a rugós biszbasz ( ami látszik a főtengely szijtárcsa mellett) meg egyből az olajpumpán van, és nem játszik közre a visszafolyásban. Szerintem nem törvényszerű hogy így emelkedik, az a szelep korábban nyit már talán. De ki tudja hány autóban van ekkor vagy ennél kisebb olajnyomás, csak ugye nem tudják mérni az olajnyomás lámpa meg csak fél bar körül pislákol a leírás szerint.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem a megkerülőszelep csak az eltömődött olajszűrőt kerüli meg, az a rugós biszbasz ( ami látszik a főtengely szijtárcsa mellett) meg egyből az olajpumpán van, és nem játszik közre a visszafolyásban. Szerintem nem törvényszerű hogy így emelkedik, az a szelep korábban nyit már talán. De ki tudja hány autóban van ekkor vagy ennél kisebb olajnyomás, csak ugye nem tudják mérni az olajnyomás lámpa meg csak fél bar körül pislákol a leírás szerint.

Igazából az egész nem zavarna ha nem lenne mellette egy "hang" 2000 felett. Ilyen tak-tak-tak-tak majd kis szünet és újra. Nem akarom hogy zsebbenyúlós legyen a végére a történet, ha nem muszáj. Egyébként ezt a visszafolyósat egy kadettes oldalon olvastam. Talán itt: http://sgforum.hu/listazas.php3?id=1112026023&order=timeline&index=238&azonosito=kadettklub
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.