Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Szerintem azt a gumicsövet hagyjátok úgy, és ott, ahova azt a gyár tette. Bár én még nem néztem, hogy hol van ez, de bizti nem lehet olyan ronda, ha egyszer eddig se tűnt fel. ;)

Viszont lenne egy kérdésem. Most vettem meg a szervízhez kellő alkatrészeket. Vettem 4 gyertyát is. A boltba BOSCH-t adtak. Viszont haverom, aki autószerelő, azt mondta, hogy mindent, csak BOSCH-t ne!!! :?

Nektek van ezzel kapcsolatosan véleményetek? Egyáltalán ez való bele gyárilag? Mert én úgy emlékszek, hogy a legutóbbi szervízkönyves szervizén GM-et raktak bele...

Astrába a gyári kétpólusú a legjobb. A BOSCH régen jó volt, de amióta Töröko-ban van a gyártás jelentős része azóta tényleg bármit csak bosch-t ne. Ha találsz még made in in germany feliratú Bosch terméket az lehet jó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Az X16XEL az milyen motor? Lenne most egy ilyen lehetőség, de nekem mintha az rémlene, hogy ez eco-tech. Felejtsem el?

Igen eco-tech

Szerintem nagyon jó! Nekem tetszik.

Pozitívumok: Kellő tertalékok (100le), kedvező fogyasztás ha úgy bánsz vele... Mind nagypapás takarékos mind pedig sprotos vezetésre alkalmas.

Negatívumok: kipuf visszavezetést ki kell iktatni a későbbi problémák elkerülése végett, kicsit eszi az olajat, 3ezer alatt kicsit lusta na de a felett... :wink:

Ez mind saját vélemény!

Link to comment
Megosztás:

Mintha azt olvastam volna, hogy az ecotekk nem yó. Vagy rosszul tudom?

Mesélnétek erről kicsit bővebben? Mennyire eszi az olajat, mennyit fogyaszt városban, mennyire megy jól...?

Vannak negatívumai de szerintem pl 1.6-ost alapul véve az a plusz 25le szerintem megéri.

Van benne sok plusz ami az eco jelző miatt tettek bele és ezek mind hibaforrást jelentenek de ha odafigyelsz a kocsira akkor nincs vele gond.

Mind az olaj mind az üzemanyag fogyasztás a lábadtól függ.

Nekem volt egy szlovákiai kirándulásom hegyi utak stb nem bítram magammal akkor pl megevett egy csomó (0.5l/600km) olajat is. Azóta viszont nem igazán fogy.

Benzin fogyasztás nekem:

75% országútt (90-110 nyugisan de teletalpas előzésekkel)

25% város (szintén nyugisan, lámapa előtt odagurulok. Gyorsításkor hamar felkapcsolok. Időnént azért ha a forgalom vagy a hév elkap akkor keményem odalépve)

Ez nekem 6.2-6.4l/100km(óra szeint a km)

Ha az országutat autópályára (130) váltom akkor ez 7.2

Tartós városi ill téli használatról még nincs tapasztalatom.

Csak országúti 90-es tempónál az 5.8 as fogyasztást is ki lehet hozni.

Link to comment
Megosztás:

Tartós városi ill téli használatról még nincs tapasztalatom.

Csak országúti 90-es tempónál az 5.8 as fogyasztást is ki lehet hozni.

Télen 8.5-8.7L városban.Az 5.8-at pedig meg tudom erősíteni, pedig az enyémben már 173e.km van, és semmi baja, tökéletesen muzsikál.Az olajat azé' csipegeti, dehát ez sajátosság ugye.Tölteni kell! ;)

Link to comment
Megosztás:

Grof!

Két emlegetett hátránya van a nyócszelepesekkel összehasonlítva: olajfogyasztás (normális vezetéssel minimális), magasabb karbantartási költség (60e kötelező 2x annyi).

Bogi!

Gyertyákat cserélném (szigorúan gyári kétpólusú!), gyertyakábel is gyanús lehet, valamint öntenék fél tank benyához protecet, majd ha kifogyott, benyaszűrőt is cserélnék. ;)

Meg lehet nézni a motor hőjeladót is.

Link to comment
Megosztás:

U.gy. vezérműszíj mennyit tud km-ben? Vagy mennyit kellett volna bírnia?

Ugyanis tegnap előtt elszakadt, hogy rohadjon meg, de hál istennek megúsztam. Gyorsan vettem másikat kb 45 perc alatt felraktam és láss csodát másodszor is megúszta a kalandot. Sőtt szerintem el volt rakva egy foggal mert most jobban megyegy hanygyányit.

Link to comment
Megosztás:

Minden cserélve lett. A görgő skf a vizpumpa nem tom milyen. De nem szorul semmi sem. Egyszerüen szar volt a szij. Meg volt töredezve.

Az semmi hogy megúsztam de én hülye amikor leállt még betoltam 2-be hogy hátha megindul. Akkor lett gyanús a dlolg mikor indítóztam úgy tekert az indító mintha nem lenne benne gyertya. Ez van de hál istennek már megint megúsztam 2-ből 2 szer. Tavalyelőtt mikor vettem a gépet rá egy hétre a feszítő görgő adta meg magát. de akkor ugrott át sem ugrott. Pedig az csörömpölt szépen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek milyen Álapotú az a motor ami spanyol országot(2000km-ert) 130-140 nel 5 személy + csomagok(100kg) viszafelé csak 120-130km/h az oda visza uton ha öszesen áltunk 3 orát!ott még 500km-er kocsikázás és amikor hazértünk megnéztem hogy mennyi oilt evet a technika egy kicsit töltötem bele és azt néztem hogy mennyi kellet bele és fél decit evetmeg! Az átlak fogyasztás 6,5 volt amikor 6,0 jöt ki de volt 7,2-is!

Ez egy 1,7 tds ugyhogy nagyon elégedet vagyok a tecnikával és egész uton hibátlanul müködött!

Sziasztok!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A jó múltkorában panaszkodtam a 42-es hibakóddal kapcsolatban. Azt olvastam, hogy 20 hibátlan indítás után a kód automatikusan törlődik a tárból, erre ismét megnéztem, és már nem volt benne. ;) Pedig nem nyúltam hozzá, csak bemértem a kábeleket. Ezek szerint vagy nem volt tökéletes az érintkezés, vagy csak pillanatnyilag meghülyült a gép?????

Na mindegy, annak örülök, hogy nem kellett semmit se csinálni rajta.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.