Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Bátorkodnám megjegyezni, hogy célszerű garniban cserélni, még ha nem is olcsó, mert kicserélsz 1t, aztán jön a következő a sorban.Szerintem.

Mindenképp, eszembe sem jutott egyenként. De ahogy rákérdeztem, nem is lehet egyesével rendelni (gyáriból semmiképp...)

Jó sok píz :oops: , de tízévente belefér... :(

Kösz Wolf, Te mindig kisütsz valamit...! ;) :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Fagyállót cserélnék. Először amióta nálam az autó így nem tudom most mi lehet benne.

Milyen fagyállót lehet, szabad beletenni?

Egyáltalán milyen időközönként kell cserélni? Van-e valami trükkje? Leeresztés, feltöltés, légtelenítés.

Tényleg nincs leeresztő csavar csak a hűtőcső leszedésével lehet leengedni?

igazándiból nem kell nagyon légteleniteni,mert kidolgozza magát,vagy csavard ki a hőmérő érzékelőjét az van a legmagasabban,ha ott ki folyik,akkor biztos tele.De javasolnám,hogy nyomj bele többször tisssszta deszt.vizet,és enged is,le úgy 2-3 szor,aztán töltsd fel fagyállóval/3 liter,a többi viz,ez úgy -30 -ig jó/és ne keverd össze a különbözö tipusúakat.

Az opeles,meg bármely ker.nél1000/lit alatt,van,és 5-6 évet simán elmegy...És ne tegyél bele HŰTŐTISZTITÓT!!!/eltömi a fűtőradiátor,lamelláit/

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Mennyi az a sok, mert valószínűleg nekem is cserélnem kellene! ;)

Szia Pjoc!

Itt Pécsen 35 000 Ft a gyári köteg. Ajánlott a figura egy másikat, utángyártott kivitelben (pont volt raktáron is), az 7 800 Ft volt.

De én itt a fórumon nevelkedtem, így nem lehetett eltántorítani a gyári terméktôl... :smt112

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem mindenkinek a Fórumón !

Kis segitégre szorulnék, tegnap kigyuladt az a "kis genyó sárga lámpám"

azóta néha pöcc röff és nincs lámpa majd következő újrainditásnál már csak 3-4 szeres inditózgatásra indul, ha beindul de a lámpa ég.

hiba kiiratás 10 335

Standard EOBD / OBD2 fault codes táblázat szerint

P0335 Crankshaft Position Sensor A Circuit Malfunction :shock:

heveny angol tudásom szerint főtengely helyzet jeladó vagy mi???

létezik ilyen és az egyértelmű,hogy valahol a fötengelynél van de kb merre kell keresni és vajon hogy nézhet ki? motor tipusa X20XEV

előre is köszönöm az építő hozzászolásokat !

Link to comment
Megosztás:

). Szinte mindegy hogy milyet teszel bele. Az Opelé elég drága, de pl. tapasztalatom alapján nagyon jó a shell hűtőfolyadék, de az olcsó kategóriában a Prelix (vagy vmi hasonló nevű) is jó.

Opelnél ezekszerint nincs megkötés , mint egy másik OFF típusnál,hogy:"csak gyárit,mert abban spec anyagok vannak,amik kenik a vízpumpát belűrről" ? (tényleg vannak benne + anyagok és tényleg keni! Tapasztalat)

Link to comment
Megosztás:

Opelnél ezekszerint nincs megkötés , mint egy másik OFF típusnál,hogy:"csak gyárit,mert abban spec anyagok vannak,amik kenik a vízpumpát belűrről" ? (tényleg vannak benne + anyagok és tényleg keni! Tapasztalat)

Szerintem a kenést a glycol teszi ami azért benne van szinte minden fagyállóban. Erre tervezik a vízpumpát és ezért szokott tönkremenni amikor desztvízzel használják. Inkább a korrózió gátló adalékok miatt szoktak megkötést tenni a gyártók. Ezt szokták a tesco szintű hűtőfolyadékokból kispórolni és ekkor kezdi el enni elsősorban az alumínium alkatrészeket.

Én azért kérdeztem mert azt hittem az opelnek is spec adalékos fagyálló kell. De ezek szeint nem.

Bár találtam neten opel piros fagyállót 900ft/kg körül. Annyit szerintem megér.

Link to comment
Megosztás:

Főtengely jeladó a szíjtárcsánál van, és általában nyakban törik a vezetéke, nem is lehet javítani, csere.

Fagyállóban mindegyikben benne van a kenés is, de abban igaza van Zsoltnak, hogy a tesco gazdaságos nem célszerű, mert az alumínium alkatrészek érzékenyek arra, hogy milyen összetételű. Olcsóból a prelix-et ajánlom, én is azt használom. Abban minden benne van, ami kell.

Drágából meg a shell-t, én azért szoktam le róla, mert év közben is le kell engedni a versenyautóból, vagy bármikor el is folyhat, ezért nem teszek bele drágát.

Link to comment
Megosztás:

Szia Pjoc!

Itt Pécsen 35 000 Ft a gyári köteg. Ajánlott a figura egy másikat, utángyártott kivitelben (pont volt raktáron is), az 7 800 Ft volt.

De én itt a fórumon nevelkedtem, így nem lehetett eltántorítani a gyári terméktôl... :smt112

Vajon az x20xev és a c20xe kábele nem ugyanolyan? csak mert nekem vmi 50 körüli összeg rémlik az enyémre :? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.