Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Kényes erre az Opel?

Álltalában nem jellemző, tapasztalatom szerint,hogy a szerelők ezt is cserélik.

Bár nekem is dereng valami a hengerfejcsavarok megnyúlásáról.

Szerintme azért az 1.6SI fokozottan igénybe van véve, elképzelhető egy átlagon felüli használatnál, hogy deformálódik a dolog.Csak a tömítést cserélni szerintem is csak félmegoldás.Akkor már ÉN megcsináltatnám a többi sallangot is, függetlenül attól, hogy eladásra megy a kocsi.Szeretek nyugodtan aludni.

Link to comment
Megosztás:

Minden alu hengerfej vetemedik valamennyire egy idő után. Ezért kell síkolni. A hengerfejcsavarok meg nem egyformán nyúlhatnak, és ebből lehet később gond, ha vissza van rakva (cserélni csak akkor szokták, ha már idős, tehát egy fél éve berakott csavargarnitúrát nem kell cserélni).

Link to comment
Megosztás:

(cserélni csak akkor szokták, ha már idős, tehát egy fél éve berakott csavargarnitúrát nem kell cserélni).

Az lehet, hogy ti csak akkor szoktátok, de az nem helyes. A modern motorok hengerfejcsavarjai maradandó alakváltozást szenvednek "megfolynak" amikor lehúzod , ezért nem ajánlatos többször felhasználni őket.

Link to comment
Megosztás:

Alaposan le lettem hurrogva.... ;) A hozzászólásokkal egyetértek,de már eddig is rengeteget költöttem egy gyakorlatilag eladhatatlan kocsira,és a kormány még mindíg ráz! :evil: Most már meg akarok tőle szabadulni,annak ellenére,hogy ezen hibáján kívül hibátlan és nagyon is megkímélt! Csak beszámíttatni tudom egy fiatalabba,és a kereskedő szívfájdalom nélkül fog rá 600-at mondani,akármilyen szép!Akkor meg minek küzdjek :?: :?:

Link to comment
Megosztás:

Milyen motorról beszélünk amúgy ?

c14se

Álltalában kívülröl nem annyira látványos, egyszerűen csak el szokott szakadni, mikor már túl van használva.Ezt célszerű azért elkerülni azzal, hogy betartjuk a csere periódust, vagy ha használtan vettük, a vétel után ha nincs vezett szervízköny, egyszerűen csináltatunk egy nagyszervízt a verdán.Szíj, vízpumpa, vezetőgörgők, és egybekötve egy olaj+összes szűrő dologgal.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.