Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Homályosítsatok föl egy kezdőt, mi a két olaj között a különbség?

A viszkozitási indexet (SAE 10W-40,SAE 15W-40,SAE 5W-30 stb.) a gyártók mindig feltüntetik a csomagoláson.

A "W" előtt lévő szám az olaj téli tulajdonságaira utal. Minél kisebb ez a szám, annál kevésbé sűrűsödik be hidegben az olaj.

A kötőjel utáni szám, a nyári tulajdonságaira utal ami hozzávetőlegesen megmutatja, hogy az adott olaj milyen külső hőmérsékletig használható.

Az olajok osztályozása történhet még teljesítményszint szerint is. Itt két szabvány az elfogadott az amerikai API és az európai ACEA. Az amcsi rendszerben az "S" a benzines, a "C" a dieselre utal. Minél hátrább található az ábécében az S-t illetve a C-t követő betű, annál magasabb az adott olaj telj.szintje. /SH, SJ stb/

Az ACEA szerinti besorolásban "A" vonatkozik a benzinesre, "B" pedig a dizelmotorok kenőanyagaira. Az előirtnál magasabb teljesítményszintű olaj használata nem hosszabbítja meg az olajcsere periódusát!

Többet itt olvashatsz: (bár nekem egy kicsit "hibás" a szöveg)

http://jht.gau.hu/~lajbi/motorok/Motorolajok.htm

Link to comment
Megosztás:

Calibra tulajdonos Viktor barátunkat nem leled fel a pult mögött :o

Ellenben van egy szemüveges srác, akit szintén így hívnak. Ha várni is kell arra, hogy tőle kérjem a szükséges alkatrészt, akkor is az "ő sorába" szoktam beállni, mert nagyon korrekt segítőkész srác.

Emlékeim szerint 10% a kedvezmény. Fizetés előtt szólni kell az első alkalommal, hogy klubtag vagy, ezt követően szerepelni fog a gépben, a többi adatod mellett ez is.

"Ellenben van egy szemüveges srác, akit szintén így hívnak"

a munkatársam volt :) :)

kicsi a világ. amugy tényleg korrekt srác, segit ahol tud!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!!

Peti Gsi,Sonique gsi,Kess!

Hogy álltok a tőke tisztitással?????

Itt a bontós száma amit 2 hete igértem! (bocsi) :)

Rácz autóbontó 06-30-959-0836

Nála biztos van tőke,de hogy mi a garancia hogy jó azt nem tudom!

Ha valaki szét tudja szedni a c20xe tőkéjét azonnal irjon nekem egy üzit,hogy én is szét tudjam szedni!!!!! :shock:

(egyszer már próbáltam-sikertelenül) :x

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!!

Peti Gsi,Sonique gsi,Kess!

Hogy álltok a tőke tisztitással?????

Itt a bontós száma amit 2 hete igértem! (bocsi) :)

Rácz autóbontó 06-30-959-0836

Nála biztos van tőke,de hogy mi a garancia hogy jó azt nem tudom!

Ha valaki szét tudja szedni a c20xe tőkéjét azonnal irjon nekem egy üzit,hogy én is szét tudjam szedni!!!!! :shock:

(egyszer már próbáltam-sikertelenül) :x

jol baszd az asztalhoz és kiesik a közepe

elöttem szedték szét ugyan igy

tökét mikor tisztitok

no ez jo kérdés engem is érdekelne :)

mert idöm az nincs most rá

Link to comment
Megosztás:

jol baszd az asztalhoz és kiesik a közepe

elöttem szedték szét ugyan igy

tökét mikor tisztitok

no ez jo kérdés engem is érdekelne :)

mert idöm az nincs most rá

Üdv!

Esküszöm szétkapom valamelyik nap mert én hiába huzogattam!

Ha szét jön a fejem is odaba....om az tuti!!!! :shock: :!:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nah néhány tapasztalat.........kb. 10km-t mentem mióta a hidrótőke tisztitó a motorban van.Menetközben hallhatóan halkabb a motor (melegen amúgy sem kopog 8) )de most nemrég beindítottam és még mindíg kattogott az az 1db hidrótőke (hidegen) :)

1-2 ismerősöm azt mondta menjek pár 100km-t hátha segít a dolgon ha nem akkor olajcsere :wink:

Link to comment
Megosztás:

iqbéla : igen pesti vagyok..... ami az érdekes,hogy amíg nem melegszik be addig kattog.(de csak 1db mert hallani) viszont ha abbamarad a kattogás tök csöndes a motor.Reggeli forgalomban nem hallható,hogy jár a motor :) De majd még kiderül mert keveset mentem majd ma megpróbálok picit hosszabb távot menni 8)

Kess: mennyibe kerül darabja a tőkének? :wink:

Link to comment
Megosztás:

iqbéla : igen pesti vagyok..... ami az érdekes,hogy amíg nem melegszik be addig kattog.(de csak 1db mert hallani) viszont ha abbamarad a kattogás tök csöndes a motor.Reggeli forgalomban nem hallható,hogy jár a motor :) De majd még kiderül mert keveset mentem majd ma megpróbálok picit hosszabb távot menni 8)

Kess: mennyibe kerül darabja a tőkének? :wink:

08364.jpg

az 1ik forrásból: kb 4500/db febi

de még megkérdem a másikat...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.