Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Lehet,hogy beszívtam :D Kb. 1hónapja még ott volt :P

11-es út Esztergom felé. (Én spec. Esztergom felől jöttem és az arcomba világított szép nagy,piros,számokkal) :)

Ha arra mentek bizotos megfogjátok látni a lényeg,hogy gyorsabban menjetek 40-nél :D (nincs traffipax meg semmi.....szimpla mérő és visszajelző)

Azért írtam az éjszakát mert akkor nincs vagy alig van forgalom így pár tesztmérés és forgolódás a 11-es úton belefér :D

Link to comment
Megosztás:

Még annyi,hogy tök érdekes mikor mennek az emberek és hírtelen kivilágít akkor mindenki nyomja a féket :)

Elötte pár 10-100méterrel ott van egy 40km/h-s tábla :D

Szerintem ennek a pszihologiai hatása miatt van értelme mert sokan semmibe veszik a 40-es táblát viszont ha hírtelen kivilágít az 56km vagy 60km akkor a tag autómatikusan fékez :P

Tehát akarva akaratlanul csökkenti a sebességét :D

Ide tök szimpi a 100-120km/h-s sebesség. :D

Link to comment
Megosztás:

Ákos!

Ez most akkor mit is jelent???

Tudod mértünk kompressziót...

3) Kompresszió-arány (e) osztályok:

G: e £ 8.5

L: 8.8 < e &pound; 9.0

N: 9.0 < e &pound; 9.5

S: 9.5 < e &pound; 10.0

X: 10.0 < e &pound; 11.5

Y: 11.5 < e

Bővebben itt

Üdv.:Atommanó

Mivel a motorszám-értelmezést linkelted, ezért gondolom azok a karakterek a motorkód 4. karakterét akarják jelenteni. Mivel neked C20XE-d van, ezért gondolom gyári adat szerint a kompressziódnak valahol 10.0 és 11.5 között kéne lennie. De ha nagyon mellényúltam és mégse ezt jelentené, akkor majd jönnek az okosok és kijavítanak. :wink:

Link to comment
Megosztás:

....ez kib**** RONDA DOLOG ÁM :evil: :twisted: 101 KB (103 613 bytes) lett volna ami még modemmel is letölthetö

Azért egy ilyen táblázat kapcsán kicsit túlzás a 1024 x 819, szétnyomja az egész oldalt.

Szerintem 640X480-ban is jól látható, hogy mit akartál megmutatni, aki számára pedig nem, annak még mindig ott van a kép erdetei méretben, csak egy kattintás :wink:

A beillsztett képek kapcsán jó lenne, ha mindeki némi önmérségletet tanusítana bizonyos témákban.

Párszor már leírtam, hogy nyugodtan küldjétek el nekem a képet és átméretezem szívesen.

ui: visszarakod a képet és a linket a hozzászólásodba ?

vagy én kreáljak egy, új saját hozzászólást ?

Link to comment
Megosztás:

:shock: Most akkor a kompresszió meg a sűrítési arány nem ugyanaz? :shock:

(Főleg ángliusul compression ratio az mé' nem kompresszió?)

Amúgy megnéztem az Így csináld... könyvben (igaz, nekem Vectra/Calibra van), a C20XE adatai ugyan ott sem szerepelnek a kompressziómérés c. fejezetben, de azt viszont a dízelmotornál írják, hogy az 20 felett már jónak számít. Akkor most mér kevés a benzinmotor 10-11-es kompressziója?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.