Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Aha, szóval akkor tszecsőnek is az volt az egyik legköltségesebb dolog hogy az elektronikát és a hozzá tartozó kábelköteget kicserélje a verdában. Vágom. Pedig milyen jó lett volna egy sima hengerfej cserével plusz Le-ket nyerni. :(

Félreértessz, nem az volt a legtöbb, hanem még azok is hozzáadódtak. Jobb, ha beszélsz vele, vagy a tuning topicban visszaolvasol, asszem ott tárgyalták ki ezt a dolgot. Egyébként úgy tudom a blokk nem változott.

Link to comment
Megosztás:

Félreértessz, nem az volt a legtöbb, hanem még azok is hozzáadódtak. Jobb, ha beszélsz vele, vagy a tuning topicban visszaolvasol, asszem ott tárgyalták ki ezt a dolgot. Egyébként úgy tudom a blokk nem változott.

Oks, majd visszaolvasok a tuning topicban. Köszi azért. :(

Link to comment
Megosztás:

szerintem az elektromos dolgok nem tettek ki jelentős összeget, a heng fej, meg a szerelés volt a nagyobb pénz

én visszakerestem, de még eddig nem sok sikerrel, és eléggé kiábrándultságot olvastam ki mikor irta hogy kész lett

nem érdemes igy kinlodni vele, mert sok pénz kell hozzá.. igaz olcsobb a biztosítás..

Link to comment
Megosztás:

szerintem az elektromos dolgok nem tettek ki jelentős összeget, a heng fej, meg a szerelés volt a nagyobb pénz

én visszakerestem, de még eddig nem sok sikerrel, és eléggé kiábrándultságot olvastam ki mikor irta hogy kész lett

nem érdemes igy kinlodni vele, mert sok pénz kell hozzá.. igaz olcsobb a biztosítás..

Igen, úgy gondolom én is, hogy a hf lehetett a legdrágább. A többi meg jön vele :( .

Link to comment
Megosztás:

Hát én most elkezdtem visszafelé olvasgatni kettesével szedtem az oldalakat és tszecső avatarját kerestem a sorok között, de semmi. Elmentem 2005 fabruárjáig de nem nagyon találtam olyan hozzászólást amiben az alkatrészlista lett volna megemlítve, sőt nem sok utalást látok a motorátalakításra sem. Volt egy srác aki kérdezgette hogy mi kellhet még hozzá pluszban de az is csak 4-5 komment volt. :(

Link to comment
Megosztás:

de nehéz is volt ez neked :(

am még egy oldalt kellett volna elolvasgatni és meglett volna:D

az megvolt hogy kész, de a következő beirásodat nem láéttam, vagyis de... bazki nem görgettem le:S

:P :cry: :D ;)

lementettem, hátha eccer eljutok odáig,mondjuk egy 1.6ossal....

ahogy elolvastam kell egy komplett heng fej, elektronika meg szijtárcsa..ja meg légszűrő rendszer

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is, ilyen használatra gazdaságosabb egy kis köbcentis diesel, pl. 1.5d Corsa.

Egy kérdés a cartársakhoz: tud valaki mondani egy hatékony üzemanyagadalékot, ami a szelepekre rakódott szennyeződéseket segítene eltávolítani? Alapjáraton, főleg hidegen hallani a kipufogóból némi buffogó hangot, szerelő srác szerint valamelyik szelep nem zár rendesen. De szétszedni nincs kedvem emiatt a motort, ha nem muszáj...

Próbáld meg a Metabond Megalene-t! Kevesebbet fogyaszt az autó, kis mértékben tisztítja az üzemanyagrendszert, apró részekre bontja az üzemanyagban a vizet (amit aztán el tud égetni a motor), keni a mozgó alkatrészeket a rendszerben, megkönnyíti a hidegindítást (következmény-kíméli az önindítót és az akkut), növeli az oktánszámot, javítja az égést. Röviden ennyi.

Link to comment
Megosztás:

:( :P :cry:

Kéne írni róla egy leírást, és mehetne a magazin oldalra. :P

Lehetne, de mit? Lista ott van, szerelésről nem tudnék sokat mondani meg az egyértelmű nagyjából, tapasztalatok meg inkább a fórumba valók mint egy objektív leíró cikkbe.

Más: 110 után egész érdekes diskurzosok vannak. ;) Még nekem is mondtak újat, pedig egy részét én írtam. :D

Link to comment
Megosztás:

na ez igen hasznos tápi

egyébként megvan a megoldás a termomra egy darabig legalábbis király kartonlap a fél hűtő elé :( :P

de megvettema termosztátot is gates termosztát gumikkal együtt, rem sikerül házat csináltatni hozzá

kp zár utolagos beépítése esetleg érdekelheti a magazint??

arrol irnék szívesen, képekkel illusztrálva.

más említésreméltó átalakítást eddig sajnos még nem vittem véghez...

csak ilyen "sufnis" dolgokat csináltam még, mint a lábtérvilágítás, csomi tér világítás neonnal, meg az orrába is van egy árvácska neon..., de mondjuk a lábtérnek haszna is van, igy utolag belegondolva, meg a féklámpám van még átalakitva, ugy ahogy gabinak is, a ködlámpa is üzemel féklámpával együtt, de forditva nemigaz.

Link to comment
Megosztás:

Döglődik a termosztátom, csere lesz, de nem tudom eldönteni, hogy megcsináltassam e a vezérlés cserét is egyúttal, még 10000 km lenne addig, 1 olajcsere...

Gyári alkatrészek mibe kerülnek most 1,4 8V vezérléshez?

Az olajcseréhez már megvettem a cuccot, a hétvégére terveztem.

Link to comment
Megosztás:

Döglődik a termosztátom, csere lesz, de nem tudom eldönteni, hogy megcsináltassam e a vezérlés cserét is egyúttal, még 10000 km lenne addig, 1 olajcsere...

Gyári alkatrészek mibe kerülnek most 1,4 8V vezérléshez?

Az olajcseréhez már megvettem a cuccot, a hétvégére terveztem.

Szerintem megcsináltathatod, a 60e km nem szentírás, előbb lehet :(

Árak kb:

- vezérműszíj: Gates, ~6000Ft, Opel 8700Ft

- vízpumpa: gyári 17391Ft, Ident Opel 7984Ft

- feszítőgörgő: 12000Ft, Ident Opel 9800Ft

A termosztát tömítéssel Gates-ből olyan 3000Ft körül lehet.

Link to comment
Megosztás:

A termosztát tömítéssel Gates-ből olyan 3000Ft körül lehet.

1550ért vettem nagyker áron, de kisker ára is 2200 volt

gumival együtt gates...

azért nekem nyáron is szurta a szemem, hogy kék tetejéről else mozdult, de msot meg már kék alját se éri el, de betettem egy kartonpapirt, és most még fentebb van mint nyáron :(

rem haamr sikerül a többi cuccot előállítani.

Na holnap de. nekem is ki lesz cserélve, ha minden jól megy.

Link to comment
Megosztás:

Meg ha a gyertyák sem voltak cserélve az utóbbi 40000 km-en, akkor azokat sem ártana.

És a benzinszűrő? :(

Meg a fékolaj? Ezek mikor voltak? :P

Ja, és új fagyálló is dukál a termoszcserével egyetemben :D

;)

gyertya ~15000 km es

benzinszűrő még egy hetes sincs

fékolaj nyáron lett cserélve féktárcsacserekor

a fagyálló meg egyértelmű :cry:

De számolgattam asszem csak kivárom még azt a 10 000 ret... most lett a futómű rendbetéve... jön a karácsony is...

A termosztátot + az olajat szürőkkel kicserélem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.