Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Az nem teljesen jó, bár nem is iszonyat rossz. Ha mondjuk volt reálisan 24 fok, akkor ott 3K feletti ellenállásértéket kellett volna mérni.

Amit mértél, az a 30 fokos hőmérsékletnek felel meg. Mindenesetre egy próbát megér, ha esetleg valakinek a kocsijából át tudod rakni,

hamar megvan B) alapjáratot sok dolog befolyásolja, ez alapján nem lehet kiszűrni...

Kicseréltem egy biztosan jóra... Semmi nem változott. Amúgy a fals levegőtől hogyan kezd emelkedni az alapjárat? Valahogy észreveszi a szegényedést, és elkezd dúsítani? Mert ha leveszem az alapjárati motor csatiját, akkor nincs semmi ingadozás, minden szép egyenletes. Gondolom, ha fals levegő lenne, akkor az ilyenkor is jelentkezne... Nem? Ebből azt gondolom, hogy valami olyan bibi van, ami miatt az alapjáratit vezérli, több levegő, több benya, és nem fals levegő...

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltem egy biztosan jóra... Semmi nem változott. Amúgy a fals levegőtől hogyan kezd emelkedni az alapjárat? Valahogy észreveszi a szegényedést, és elkezd dúsítani? Mert ha leveszem az alapjárati motor csatiját, akkor nincs semmi ingadozás, minden szép egyenletes. Gondolom, ha fals levegő lenne, akkor az ilyenkor is jelentkezne... Nem? Ebből azt gondolom, hogy valami olyan bibi van, ami miatt az alapjáratit vezérli, több levegő, több benya, és nem fals levegő...

Szerintem a MAP kell, hogy észrevegye a változást.

Elvileg igen, de ha csak olyan kis lyuk van, hogy az bezavarja a MAP jelét de levegőt nem igazán tud engedni, akkor ide-oda szabályozza az alapjáratit. Persze ez nem biztos csak elmélkedem. B)

Jut eszembe MAP-ot cseréltél már? B)

Link to comment
Megosztás:

Baromság! Sajnos a mai szerelők többsége nem is nevezhető szerelőnek! Ezek máshoz nem értenek csak az alkatrész cseréhez. Káposztalé van a fejükben. Ha ez márkaszervízben történt akkor az még súlyosabb eset.

Valószínű azért is pattintják le ilyen dumával az embert, mert ők is tudják, hogy ha összecsapják 10 perc alatt, akkor szar lesz,és majd megy vissza reklamálni az ügyfél, ha meg megcsinálják tisztességesen, szépen lepucolva a régi darabjait a hengerfejről, ráadásul betesznek egy normális minőségűt, akkor már nem éri meg, mert nem tudnak érte annyit elkérni, amivel még hasznuk is van, és az ügyfél hajlandó kifizetni. Egyébként nem kell a paszta, ha jó a tömítés és jól rakod össze. Legalábbis nekem a gumihoz nem kellett.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a MAP kell, hogy észrevegye a változást.

Elvileg igen, de ha csak olyan kis lyuk van, hogy az bezavarja a MAP jelét de levegőt nem igazán tud engedni, akkor ide-oda szabályozza az alapjáratit. Persze ez nem biztos csak elmélkedem. B)

Jut eszembe MAP-ot cseréltél már? :D

Nem, mert baromi sok pénz egy új, és most hirtelen nem tudok honnan kölcsönkérni egy biztosan jót. De azt még akkor sem értem, ha valahonnan észreveszi a falsot (pl. a MAP érzékeli), akkor miért küldene rá még egy adag levegőt az alapjárati motor szabályzásával?! Tényleg jó lenne tudni, hogyan szabályozza pontosan az alapjáratot, de úgy látszik, ezt senki nem tudja konkrétan... B)

Link to comment
Megosztás:

Nem, mert baromi sok pénz egy új, és most hirtelen nem tudok honnan kölcsönkérni egy biztosan jót. De azt még akkor sem értem, ha valahonnan észreveszi a falsot (pl. a MAP érzékeli), akkor miért küldene rá még egy adag levegőt az alapjárati motor szabályzásával?! Tényleg jó lenne tudni, hogyan szabályozza pontosan az alapjáratot, de úgy látszik, ezt senki nem tudja konkrétan... B)

Nem ráküld, hanem elvesz. Utána meg kevésnek érzékeli és akkor küld rá megint.

Link to comment
Megosztás:

Nem ráküld, hanem elvesz. Utána meg kevésnek érzékeli és akkor küld rá megint.

Ne épp ezért nem értem. Mert így logikus sztem is. De nekem nem esik le először, hanem pl. váltáskor a kuplungot kinyomva rögtön felpörög kicsit. Tehát csak emelkedik! Azt már megint nem értem, hogy az alapjárati motort miért kell oda-vissza állítgatással belőni a "kívánt" értékre. Az egy léptetőmotor, amit nagyon finomam lehet szabályozni. Mert ha a te teóriád jön be (és nekem is kezd ilyen érzésem lenni), akkor arról van szó, hogy állít egyet, aztán visszaállít, mert észrevette, hogy sok volt, aztán a vissza után már kevés, akkor megint állít, megint sok, .. és így tovább az idők végéig, és ettől hullámzik folyamatosan. Ha normális értékre állítaná be rögtön, akkor nem lenne ez az egész....

Link to comment
Megosztás:

Ne épp ezért nem értem. Mert így logikus sztem is. De nekem nem esik le először, hanem pl. váltáskor a kuplungot kinyomva rögtön felpörög kicsit. Tehát csak emelkedik! Azt már megint nem értem, hogy az alapjárati motort miért kell oda-vissza állítgatással belőni a "kívánt" értékre. Az egy léptetőmotor, amit nagyon finomam lehet szabályozni. Mert ha a te teóriád jön be (és nekem is kezd ilyen érzésem lenni), akkor arról van szó, hogy állít egyet, aztán visszaállít, mert észrevette, hogy sok volt, aztán a vissza után már kevés, akkor megint állít, megint sok, .. és így tovább az idők végéig, és ettől hullámzik folyamatosan. Ha normális értékre állítaná be rögtön, akkor nem lenne ez az egész....

Lehet, hogy azért nem tudja szépen beszabályozni, mert a MAP a hibás működés miatt rossz jelet ad. A körülmények folyamatosan változnak nem lehet csak úgy egy fix értékre belőni.

A MAP-ra menő vákuumcsövet megnézted alaposabban?

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy azért nem tudja szépen beszabályozni, mert a MAP a hibás működés miatt rossz jelet ad. A körülmények folyamatosan változnak nem lehet csak úgy egy fix értékre belőni.

A MAP-ra menő vákuumcsövet megnézted alaposabban?

Persze, az a leghibátlanabb. B) ki is vettem, kb 20 cm az egész, és alaposan végignéztem...

Link to comment
Megosztás:

X16XE, X16XEL, Z16XE

Tudnál vmi oldalt mutatni, ahol meg tudom nézni ezeknek az adatait? Érdekel a teljesítmény, a fogyasztás, és a korszerűség. Ugye ha már motort cserélek, akkor szeretném megtalálni a legmegbízhatóbbat, amire még nem kell regadót fizetnem.

Link to comment
Megosztás:

Tudnál vmi oldalt mutatni, ahol meg tudom nézni ezeknek az adatait? Érdekel a teljesítmény, a fogyasztás, és a korszerűség. Ugye ha már motort cserélek, akkor szeretném megtalálni a legmegbízhatóbbat, amire még nem kell regadót fizetnem.

Ezek közül a Z-s a legfiatalabb, az F-Astrában nem is volt már.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ami kábel jön a trafóbol az a gyújtókábel nem??

Ha igen akkor oks.

A másik kérdés az lenne, hogy egyik reggel mikor beindítottam, majd kicsit hozzáértem ehhez a kábelhez mintha áram rázott volna meg.

örülj, hogy élsz

nem kéne piszkálni B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.