Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

nem, feljebb van , szemből nézve hátul , , a szürke öntvény alatt , és a homlokfal között , egy kis lemezen ül " valami " , azokra megy fektetve két csati , és alatta van még egy .

mi a tapasztalat , szerinted , kimehetnek ezek az erzékelők egy 12 éves verdán ?

Ha csak a csatik vannak, akkor azok a pozíció jeladók csatijai lehetnek, ill asszem még a kopogás szenzor csatija van ott.

Bármi megeshet, de ez nem skoda, meg nem lada, csati huzogatással nem fog eldőlni, mi a baj.

Link to comment
Megosztás:

Ha csak a csatik vannak, akkor azok a pozíció jeladók csatijai lehetnek, ill asszem még a kopogás szenzor csatija van ott.

Bármi megeshet, de ez nem skoda, meg nem lada, csati huzogatással nem fog eldőlni, mi a baj.

megpróbálom a helyi ( Debrecen ) opel boltban kipróbálásra kölcsönkérni egy új map-ot , és egy iat-ot , addig kár megvennem .

map : 25.000 ft , iat : 8000 ft

Link to comment
Megosztás:

megpróbálom a helyi ( Debrecen ) opel boltban kipróbálásra kölcsönkérni egy új map-ot , és egy iat-ot , addig kár megvennem .

map : 25.000 ft , iat : 8000 ft

csodálkoznék ha adnának :D

vagy egyáltalán lenne raktáron :D

próbálkozz inkább bontóban, ott jobb eséllyel megoldható ez :P

Link to comment
Megosztás:

megpróbálom a helyi ( Debrecen ) opel boltban kipróbálásra kölcsönkérni egy új map-ot , és egy iat-ot , addig kár megvennem .

map : 25.000 ft , iat : 8000 ft

no még egy földi

(titokzatos profilok)

A derék utcán szerintem nem fognak csak úgy adni próbára. :D

Illetve ez nem szokás.

Ha bizonytalan vagy, és nincs megbízható szerelőd, tudok ajánlani.

Link to comment
Megosztás:

no még egy földi

(titokzatos profilok)

A derék utcán szerintem nem fognak csak úgy adni próbára. :D

Illetve ez nem szokás.

Ha bizonytalan vagy, és nincs megbízható szerelőd, tudok ajánlani.

és ki lenne az ? csak nem a Kányási ? már millió szerelőnél jártam , de a problémám azóta sem oldódott meg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan gondom lenne hogy, van egy 1995 1.4L hengerenkénti befecskendezős 8 szelepes Astrám. És az érdekelne hogy mi adhatja a ciripelő hangot a motorból? Amugy szép az alapjárata csendes jól húz. Előre is köszönöm.

nekem is ciripel ,főleg indulásnál , azt modja a szaki ,hogy a generátorból jön a hang :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan gondom lenne hogy, van egy 1995 1.4L hengerenkénti befecskendezős 8 szelepes Astrám. És az érdekelne hogy mi adhatja a ciripelő hangot a motorból? Amugy szép az alapjárata csendes jól húz. Előre is köszönöm.

Szerintem is lehet a generátor, ill. nálam még a főtengely ékszíjtárcsája ér hozzá néha a vezérműszíj-burkolathoz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan gondom lenne hogy, van egy 1995 1.4L hengerenkénti befecskendezős 8 szelepes Astrám. És az érdekelne hogy mi adhatja a ciripelő hangot a motorból? Amugy szép az alapjárata csendes jól húz. Előre is köszönöm.

Az injektorokból jön a hang,azok ciripelnek, elég nehéz behatárolni.Ahány Si -vel volt dolgom, mindegyik csinálta, 1,4 Si Sedanom is , a mostani kocsim is ,meg még két haveré. Ez van ,nem kell vele foglalkozni.

Link to comment
Megosztás:

Az injektorokból jön a hang,azok ciripelnek, elég nehéz behatárolni.Ahány Si -vel volt dolgom, mindegyik csinálta, 1,4 Si Sedanom is , a mostani kocsim is ,meg még két haveré. Ez van ,nem kell vele foglalkozni.

nem tudom.. az én autóm gázüzemben is ciripel , kikapcsolt benzin injektorokkal

Link to comment
Megosztás:

Hmm.. akkor nemtom.. Azt azért megkérdezném,ha OFF is a dolog itt, hogy milyen gázrendszer (szekvenciális vagy keverős)van a tiédben és mennyit eszik?

zavoli hengerenkénti injektoros rendszer , 15 % többet eszik ,mint benzinnel , viszont nem érzhető különbség a dinamikában

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan gondom lenne hogy központi záras az autó de nem akar mükszeni távirányitóról csak ha kulcsal zárom be de akkor bezárt mind a 4 ajtó. Az elem jó mert megnéztem múszerrel. Hol kell keresni a próblémát? Előre is köszönöm szépen a segítséget. Hogyan lehetne kiszámolni mennyit eszik az Astrám?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan gondom lenne hogy központi záras az autó de nem akar mükszeni távirányitóról csak ha kulcsal zárom be de akkor bezárt mind a 4 ajtó. Az elem jó mert megnéztem múszerrel. Hol kell keresni a próblémát? Előre is köszönöm szépen a segítséget.

Azért próbáld meg egy másik elemmel, mert attól, hogy műszerrel rámérsz üresjáratban, lehet, hogy terhelve leesik a feszültsége. Vagy esetleg elhangolódhatott a távirányító, ha ven benne trimmerkondi, meg lehet próbálni óvatosan valami nem fémes dologgal tekerni rajta, de előtte jelöld meg pontosan, hol állt, mert ha nem változik tőle a helyzet, vissza kell állítani az eredeti helyzetbe. Nem volt az akkusaru levéve mostanában? Némelyik távirányítós cuccot tanítani kell áramtalanítás után.

Link to comment
Megosztás:

Üdv :D

Benzinpumpa okozhat olyat, hogy megyek állandó sebességgel, aztán egyszercsak elkezd belassulni a kocsi? Meg hogy elmegy az ereje a motornak? Hidegen-melegen, mindenhogy csinálja. Meg rángat is, eddig csak 2000 alatt, most meg már fölötte is. Ha üresben megy a motor alapjáraton, adok egy kis gázt, aztán gyorsan el is veszem, akkor néha előbb "horkant" egyet, mielőtt felpörögne. Azért gondoltam a pumpára, mert annak régebben már volt néha ilyen visítós-magas hangja.

1 éven belül cserélve volt: benzin-légszűrő, alapjárati motor, gyertyák, kábelek, rotor, elosztófedél, gyújtásmodul, motorhőfok-jeladó. Légtömegmérőm nincs :D . Lambda ki lett mérve, és most le is van húzva, így az sem lehet. Falsot nem szív elvileg. AGR lezárva. AC relé nincs megégve. Hibakód nincs. Km óra mutat rendesen. Kézifék ki van engedve ;) .

Köszönöm előre is :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.