Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ma hajnali negyed 2kor jöttem ki fehérvárról Csór fele. Amint elhagytam a város jelző táblát, odaléptem neki négyesben, majd kapcsoltam egy ötödiket 80-nál és felgyorsítottam 90-95-ig. Ekkor kivillant a sárga lámpám. Most voltam lent kivillogtatni, de csak a 12-es kódot löki, ami ügye semmit nem jelent. Meg most mentem is vele egy kört, eljátszottam a hajnali helyzetet, de semmi. Mikor kivillant, abszolút nem éreztem semmit, ami a haladást hátráltatta volna. Pl rángatás, lassulás. Tipp? :huh:

Talán EGR? <_<

Link to comment
Megosztás:

Ma hajnali negyed 2kor jöttem ki fehérvárról Csór fele. Amint elhagytam a város jelző táblát, odaléptem neki négyesben, majd kapcsoltam egy ötödiket 80-nál és felgyorsítottam 90-95-ig. Ekkor kivillant a sárga lámpám. Most voltam lent kivillogtatni, de csak a 12-es kódot löki, ami ügye semmit nem jelent. Meg most mentem is vele egy kört, eljátszottam a hajnali helyzetet, de semmi. Mikor kivillant, abszolút nem éreztem semmit, ami a haladást hátráltatta volna. Pl rángatás, lassulás. Tipp? <_<

Próbáld úgy alakítani, hogy legalább fél percet világítson a sárga.

Link to comment
Megosztás:

Nem mondod komolyan,hogy te elhiszed,hogy a tiédben ennyi van? <_<

Miért, vannak még csodák. Most láttam egy 2001-es Astrát 47ezer Km-volt benne, és ez biztos mert a csaj rokontól vette ott laktak tőlük nem messze, és tudja hogy alig használták. Télen nem jártak vele, garázsban állt. Amikor megkérdezték mennyit megy az volt a válasz hát 130-at csak annyit lehet pályán nem? Vmi kisöregé volt. Olyan volt a motortere mintha most jött volna a szalonból. Persze az ilyen ritka. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nagyszerü. közben kicsit utánaolvastam az 12 egy separate azaz diagózis elválasztó kód is egyben. mert nekem csak folyamatosan 12-özött. de akkor ezek szerint ez a jó.

Mindig a 12-es kóddal kezdi, ez a diagnózis kezdete, és utána amit kivillog azt a kódot kell figyelni.

Minden kódot 3* ismétli.

Link to comment
Megosztás:

Miért, vannak még csodák. Most láttam egy 2001-es Astrát 47ezer Km-volt benne, és ez biztos mert a csaj rokontól vette ott laktak tőlük nem messze, és tudja hogy alig használták. Télen nem jártak vele, garázsban állt. Amikor megkérdezték mennyit megy az volt a válasz hát 130-at csak annyit lehet pályán nem? Vmi kisöregé volt. Olyan volt a motortere mintha most jött volna a szalonból. Persze az ilyen ritka. :huh:

Ritka, de dízeleknél még ritkább <_<

Link to comment
Megosztás:

Ma hajnali negyed 2kor jöttem ki fehérvárról Csór fele. Amint elhagytam a város jelző táblát, odaléptem neki négyesben, majd kapcsoltam egy ötödiket 80-nál és felgyorsítottam 90-95-ig. Ekkor kivillant a sárga lámpám. Most voltam lent kivillogtatni, de csak a 12-es kódot löki, ami ügye semmit nem jelent. Meg most mentem is vele egy kört, eljátszottam a hajnali helyzetet, de semmi. Mikor kivillant, abszolút nem éreztem semmit, ami a haladást hátráltatta volna. Pl rángatás, lassulás. Tipp? <_<

Lambda lehet még, ha kezd döglődni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tud valaki valami egyszerű "házi" módszert, hogyan lehetne kideríteni, hoigy hol engedi el a motor az üzemanyagnyomást álláskor? Most már egyre többször kell hosszan indítózni, és már csak a nyomásra tudok gondolni, motorhőfok és főtengely jeladó a tippek és hibakódok alapján cserélve, de semmi változás. Az a nehézség, hogy nem mindig csinlja, csak az esetek felében. leállítás után rögtön indítható, de pár óra állás után már nem. máskormeg napokkal később megint gond nélkül indul. És csak indításkor van gond... Valaki mondta, hogy esetleg ereszthet az injektor, vagy az AC. De lehet, hogy csak "időnként"? Hogy lehetne ezt a kettőt ellenőrizni?

Link to comment
Megosztás:

Van az injektor hídon egy szelep, olyasmi, mint a keréken. Azt benyomva tudod ellenőrizni, hogy

van-e valami nyomás a rendszerben. A főtengely jeladó úgy lett kizárva, hogy egy tuti jó GYÁRI típusú

került bele? <_<

Mi a tuti jó gyári? Mert ugye, kimérni nem lehet... Amúgy ha az a gond, akkor nem kellene menet közben is leállnia néha?

A szelepet már néztem, csak nem nagyom mertem eddig nyomkodni... :huh: Na akkor majd most. Mondjuk ha azt találom, hogy nincs nyomás, akkor is még több helyen elmehet. Akkor hogyan tovább?

Link to comment
Megosztás:

AC relé már volt mint hibalehetőség? Vagy ilyenkor lehet tudni, hogy megy az szivattyú? <_<

Bár látom, ez inkább nehezen indulás, nem hol indúl,hol nem... :irul-pirul:

Igen, azon is túlvagyunk... :huh: Az AC megy, azt néztem. Csak ugye, az én motoromnál úgy van, hogy csak indítózásnál indul az AC, nem elég a gyújtást ráadni. Akkor nem lenne gond.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, tudom h mar tema volt hogy milyen gyertyat tegyunk az autoba es hogy nem ajanlot a 4 polusu, de a beru marka modeleket nezegetve nem talatam csak 2 iletve 4 polusut ami az en automba javasolt altaluk (z74 es uxf79). Akkor most mi legyen? Mikor az autot nemreg elhoztam nemetbol es megneztem a gyertyakat ugyan csak 2 polusu bosch volt benne.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, tudom h mar tema volt hogy milyen gyertyat tegyunk az autoba es hogy nem ajanlot a 4 polusu, de a beru marka modeleket nezegetve nem talatam csak 2 iletve 4 polusut ami az en automba javasolt altaluk (z74 es uxf79). Akkor most mi legyen? Mikor az autot nemreg elhoztam nemetbol es megneztem a gyertyakat ugyan csak 2 polusu bosch volt benne.

Talán ne beru-t tegyél bele. <_< Gyári, ha nem kínai.

Link to comment
Megosztás:

Igen, azon is túlvagyunk... <_< Az AC megy, azt néztem. Csak ugye, az én motoromnál úgy van, hogy csak indítózásnál indul az AC, nem elég a gyújtást ráadni. Akkor nem lenne gond.

Üdv a fedélzeten,nekem is ilyen gondom van 1.6 16V-vel.kicseréltem én is mindent mégis a hiba megvan.Annyi változás viszont van ,hogy bejött a hideg idő és ilyenkor szépen indul pöcre még 13-14 óra után is.kicsit melegebb lesz újrakezdi amúgy én cseréltem injektort,meg ac-t is.mégse jó:huh:

Link to comment
Megosztás:

honan tudom melyk kinai? Ha a 4 polusu miert is nem jo, mar nem emlekszem. vagy 2 polusu.?

Amelyikre rá van írva made in china.

Működni fog a többivel is, lehet hogy még különbséget sem fogsz érezni. Vannak mindenféle tudományos magyarázatok, de a lényeg a gyári a legjobb nem is drága, akkor meg minek bonyolítani az életet?

Link to comment
Megosztás:

Mi a tuti jó gyári? Mert ugye, kimérni nem lehet... Amúgy ha az a gond, akkor nem kellene menet közben is leállnia néha?

A szelepet már néztem, csak nem nagyom mertem eddig nyomkodni... <_< Na akkor majd most. Mondjuk ha azt találom, hogy nincs nyomás, akkor is még több helyen elmehet. Akkor hogyan tovább?

3 helyen mehet el a nyomás:

- AC visszacsapószelep

- Injektorfejek

- lyukas cső vagy rossz illesztés valahol, de akkor lehetne érezni benyaszagot.

Amúgy az eresztő injektorfejek hibájára utalhat az, ha a leállítás után kis idővel (fél óra- óra) indul a legnehezebben,

mert ilyenkor a nyomás a szívócsőbe ürül, ahol emiatt túl dús lesz a keverék az indítózásnál, és amíg

nem húzza ki a benyát a szívócsőből, nem fog beindulni.

Amit még érdemes megnézni: IAT szenzor, ez a szívócsőben van, kis szenzor, kétvezetékes csatival. Ez a beszívott

levegő hőmérsékletét méri, és lehet az is okozója ennek a hibának. Ellenállásmérővel ellenőrizhető egyszerűen a

működése, meg kell mérni a két lábán az ellenállást, lehúzott csatinál. Írjátok be ide, meg hogy mennyi volt

éppen a hőmérséklet (lehetőleg ne meleg motortérnél mérjetek) megmondom jó-e.

Link to comment
Megosztás:

3 helyen mehet el a nyomás:

- AC visszacsapószelep

- Injektorfejek

- lyukas cső vagy rossz illesztés valahol, de akkor lehetne érezni benyaszagot.

AC-t nem olyan rég mérettem, akkor még jó volt.

Benzinszag nincs, meg a fogasztás is elég jó, elvileg szivárgás nincs.

Injektorfejeket tudom valahogy ellenőrizni? Ha az a szar, mit lehet csinálni, mert csere elég dárga lehet...

Amúgy az eresztő injektorfejek hibájára utalhat az, ha a leállítás után kis idővel (fél óra- óra) indul a legnehezebben,

Hát pontosan ez van... 1-2 perc után indul szépen, meg napokkal később is, csak a pár óra után nem.

Amúgy a katalizátornak mennyire gáz ez? Tönkremehet tőle, ha így járok vele amíg megoldódik?

Amit még érdemes megnézni: IAT szenzor, ez a szívócsőben van, kis szenzor, kétvezetékes csatival.

Ok, megmérjük, bár ez tavasszal volt cserélve.

Link to comment
Megosztás:

AC-t nem olyan rég mérettem, akkor még jó volt.

Benzinszag nincs, meg a fogasztás is elég jó, elvileg szivárgás nincs.

Injektorfejeket tudom valahogy ellenőrizni? Ha az a szar, mit lehet csinálni, mert csere elég dárga lehet...

Hát pontosan ez van... 1-2 perc után indul szépen, meg napokkal később is, csak a pár óra után nem.

Amúgy a katalizátornak mennyire gáz ez? Tönkremehet tőle, ha így járok vele amíg megoldódik?

Ok, megmérjük, bár ez tavasszal volt cserélve.

De nem csak a nyomását mérték az AC-nek?

Ez azért eléggé valószínűsíti az injektorfejek pisilését.

Katalizátor sem örül ilyenkor a túldúsított kompozitnak <_<

gats vagy mifene cég takarítja a fejeket ultrahanggal, meg is mérik

neked utána, hogy jók-e. De kézben kell odavinni őket, tehát ki-be

szerelés saját móka (nem ördöngősség). Párezer ft, Tápiószecső

kartárs tud személyes élményekkel szolgálni ezügyben :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.