Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Én vettem áprilisban, de állam bácsi szponzorálta. Pontosabban az ótépé. muszáj volt, 3db gyerekkel kicsit körülményes tömegközlekedni. Meg rendszerint drágább is. :D Meg aztán kevés izgalom volt az életemben, meg nem tudtam mire elba@ni a pénzt. :lol:

aha ,éretem.

az izgalom az kijut mindenkinek,nyugii :lol: .

és 8V-s a kocsid vagy 16V?

mennyibe fájt a vas,ha publikus :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jogos, ott voltam mikor szétszedték, gáthibát nem láttunk rajta csak a tömítésen volt némi nyom. Van mikor nem látható?! :lol:

Motortisztítót még meglátom, igazad lehet...

az a helyzet,h ha fejes a gép azt ugyis tudja a szerelő,vagy nemsokára előjön,teljesen :lol:

próba egy új tömítés,de vmi gotz tömítés,az jó...

Link to comment
Megosztás:

nézd át a vízcsövek bilincseit,főleg a motor mögött,az utasstér elött,nekem ott volt lelazulva 1 vízcső,de csak akkor könnyezett kissé,amikor nyomás volt a rendszerben/forró moci/..

akkorát szívtam vele :lol: ,és csak tükörből tudtam meghúzni a bilincset,mert olyan szar helyen volt...

utánna megszünt a vízfogyásom....

igaz szar forró mocinál ott kavarni,kissé égető az érzés .... :lol:

:lol: könnyezett az mit jelent? látványosan, vagy aki nem ért hozza (pl én ) az is észreveszei hogy valami nem oké? mondjuk a "könnyezés" attól is függhet mennyire van meglazulva (gondolom én).

köszi, majd megsasolom én is hogy könnyezzik e.

Link to comment
Megosztás:

:lol: könnyezett az mit jelent? látványosan, vagy aki nem ért hozza (pl én ) az is észreveszei hogy valami nem oké? mondjuk a "könnyezés" attól is függhet mennyire van meglazulva (gondolom én).

köszi, majd megsasolom én is hogy könnyezzik e.

én nálam úgy sikerült rájönni a gondra,hogy tök véletlenül megfogtam,és akkor láttam meg,h vizes,ugyanis a cső alja volt vizes,nem a teteje,akkora kis genya volt,tudta,h,h kell engedni,hogy jó idejig én is csak öntögettem rá a vizet :lol:

a könnyezés az pont az,h picit van lazulva,ha folyna akkor pikk-pakk látnád h hol a baj,de így próbálni kell,keresgetni.....

Link to comment
Megosztás:

az a helyzet,h ha fejes a gép azt ugyis tudja a szerelő,vagy nemsokára előjön,teljesen :lol:

próba egy új tömítés,de vmi gotz tömítés,az jó...

Na, olaj- és fagyállócserén már a vas.

Kissé aggódom, hogy meddig lesz így jó új hengerfejtömítéssel, de síkolás nélkül :lol:

Ja és persze vezérműszíjat és fesz. görgőt a régit rakták fel...

Link to comment
Megosztás:

amugy erre tökéletesen megfelel 1 sima 1xerű olaj,ez a motor mosó szlötyi,nah azt én talán nem raknám bele :lol: ,drága,és tiszta olajjal átjárod kissé,az is tök jó...

Erre a "motor tisztításra", "átmosásra" az igazi olajcsere előtt a tesco olaj is jó?

Link to comment
Megosztás:

Na, olaj- és fagyállócserén már a vas.

Kissé aggódom, hogy meddig lesz így jó új hengerfejtömítéssel, de síkolás nélkül :lol:

Ja és persze vezérműszíjat és fesz. görgőt a régit rakták fel...

hengerfejtömítés-csere síkolás nélkül elég tűzoltás jellegű megoldás :lol:

Link to comment
Megosztás:

A szerelők is ezt mondják :lol: Most szedessem szét?! Talán kibírja vezérműszíjcseréig, akkor szerintem kicseréltetem újra a hengerfejtömítést és síkoltatok - várhatóan tavasszal.

Hajtani kell! :lol:

én most már várnék, ha kibírja, ok, ha nem, akkor meg úgyis szét kell borítani.

Link to comment
Megosztás:

A szerelők is ezt mondják :lol: Most szedessem szét?! Talán kibírja vezérműszíjcseréig, akkor szerintem kicseréltetem újra a hengerfejtömítést és síkoltatok - várhatóan tavasszal.

hát ezt te tudod ha a szerelőd azt mondja,h ráér még,akkor ......

csak ha neked emiatt menetközben megkotlik....az gáz.

vagy figyeld az eseményeket,h mivan...

olajszint,meg h mi történik.

ha szürkül az olaj akkor vége :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Szereztem hűtőt, aztmondta a srác hogy ez GSiben volt, de hazahoztam és valahogy nem hasonlít az enyémhez... Remélem kiderül hogy nem lesz jó bele.

Szóval a két hűtő egymás mellett, a különgségek pirossal bejelölve:

F_nyk_p-0099a_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Megnéztem a két hűtő annyiban különbözik egymástól hogy a tetején lévő felfogatásuk nem ugyanaz. a régimnek a felső rögzítése felül volt ennek pedig oldalt. Ezt be lehet rakni a kocsiba úgy hogy normálisan rögzítve legyen? :lol:

Szerk.: méretre, vastagságra stimmelnek. Csak ezekben térnek el... Meg egy kicsit máshol vannak a csövek helyei.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.