Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Tudod hogy miért szakadt el ez neked? ;) Mert ez még kőkorszaki időkből valósi lehet :D

5 évente cserélni kell ugye... amióta én opelezek (nem most kezdtem), azóta nem láttam már ilyen gates logót,

szóval nem egy fiatal darab lehetett :blush: Lehet ez volt még a gyárija? :lol:

Nem tudom mikori, van rajta egy szám az 96-al kezdődik, talán ez lehet a gyártási szám. De az se biztos, hogy a szíj volt a hunyó, mert nincs olyan agyonhasznált kinézete, szinte újnak látszik, hanem inkább mintha megszorult volna a vezérlés. Eltört egy himbám is, lehet ez volt előbb, és emiatt volt a szakadás, és nem fordítva. Ki tudja? Mindenesetre tanulópénznek nem volt rossz. B) :)

Link to comment
Megosztás:

Na, holnap én is előkeresem hogy nekem milyen alkatrészeket raktak vezérléscserekor. Mindenesetre kb.28000Ft volt akkori(2007 ősz) árfolyamon számolva.

Nekem 33000Ft-omba került szereléssel együtt, de ebben benne volt az olajcsere is. Olajcseréhez én vittem az anyagokat. Anyagárakat már nem tudok.

Szíjból csakis gates vagy GM ! B)

Continental vezérműszíj van benne most egyébként. Hatvanezer kilométer múlva úgyis cserélem.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mikori, van rajta egy szám az 96-al kezdődik, talán ez lehet a gyártási szám. De az se biztos, hogy a szíj volt a hunyó, mert nincs olyan agyonhasznált kinézete, szinte újnak látszik, hanem inkább mintha megszorult volna a vezérlés. Eltört egy himbám is, lehet ez volt előbb, és emiatt volt a szakadás, és nem fordítva. Ki tudja? Mindenesetre tanulópénznek nem volt rossz. B) ;)

Vizpumpád szorulhatott meg,unicstesómnak az bacta szét.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 33000Ft-omba került szereléssel együtt, de ebben benne volt az olajcsere is. Olajcseréhez én vittem az anyagokat. Anyagárakat már nem tudok.

Continental vezérműszíj van benne most egyébként. Hatvanezer kilométer múlva úgyis cserélem.

Én felajánlottam eladásra az adok veszek be a gates vezérmű szíjamat és hossz bordás szíjamat is, de nem érdekelt senkit pedig vadonat újak. Ott vannak a méretek és számaik is.

Link to comment
Megosztás:

Én felajánlottam eladásra az adok veszek be a gates vezérmű szíjamat és hossz bordás szíjamat is, de nem érdekelt senkit pedig vadonat újak. Ott vannak a méretek és számaik is.

Hosszbordás szíj megvan még? Az motor típusfüggetlen egyébként? Mert az érdekelne. nincs még baj vele, de azért már ráérett a cserére, eléggé kopottnak látszik. B)

Szerk: nem találtam meg a topicban... ;)

Link to comment
Megosztás:

Hosszbordás szíj megvan még? Az motor típusfüggetlen egyébként? Mert az érdekelne. nincs még baj vele, de azért már ráérett a cserére, eléggé kopottnak látszik. B)

Szerk: nem találtam meg a topicban... ;)

Próbáld megnézni, milyen hosszú a mostani, keress rajta feliratot.

Link to comment
Megosztás:

Tudod hogy miért szakadt el ez neked? B) Mert ez még kőkorszaki időkből valósi lehet :blush:

5 évente cserélni kell ugye... amióta én opelezek (nem most kezdtem), azóta nem láttam már ilyen gates logót,

szóval nem egy fiatal darab lehetett ;) Lehet ez volt még a gyárija? :D

Akkor kinai hamisitvány lehetett... :lol: :) :P

Link to comment
Megosztás:

Vizpumpád szorulhatott meg,unicstesómnak az bacta szét.

Nem tudom, azt is cseréltük, szépen forgott, de nem kotyogott.

Akkor kinai hamisitvány lehetett... ;) :blush: :D

Ki tudja? Vagy csak simán szar volt, vagy túl volt feszítve, vagy amit írtam, először a himba tört el, az szabta el a szíjat. Majd a Mulder kinyomozza. B)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mikori, van rajta egy szám az 96-al kezdődik, talán ez lehet a gyártási szám. De az se biztos, hogy a szíj volt a hunyó, mert nincs olyan agyonhasznált kinézete, szinte újnak látszik, hanem inkább mintha megszorult volna a vezérlés. Eltört egy himbám is, lehet ez volt előbb, és emiatt volt a szakadás, és nem fordítva. Ki tudja? Mindenesetre tanulópénznek nem volt rossz. B) :D

Lehet hogy akkor 96-os volt még az a szíj ;) Én 99-től opelezek, bár volt már előtte is egy kadett :blush:

Continental vezérműszíj van benne most egyébként. Hatvanezer kilométer múlva úgyis cserélem.

Macinak pont egy ilyen szakadt el időn belül, ha emlékeim nem csalnak. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én felajánlottam eladásra az adok veszek be a gates vezérmű szíjamat és hossz bordás szíjamat is, de nem érdekelt senkit pedig vadonat újak. Ott vannak a méretek és számaik is.

Igen meg van.1.6-os F astrához Gates 5310XS 40433x17HSN 111 fogas vezérműszíj és egy 68402 6PK1463 as hosszbordás szíj.

http://kepfeltoltes.hu/view/090109/09-01-0...ltoltes.hu_.jpg]%7Boption%7D

http://kepfeltoltes.hu/view/090109/09-01-0...ltoltes.hu_.jpg]

Link to comment
Megosztás:

nem akarok hazudni, de nekem az a gates logo nagyon ismerős, mintha azokon szíjakon is ilyen lenne amit cserélünk mostanság...

majd egyet lefényképezek és összehasonlítom ezzel ;)

Miért arra gondolsz,hogy nem jó B)

Link to comment
Megosztás:

nem akarok hazudni, de nekem az a gates logo nagyon ismerős, mintha azokon szíjakon is ilyen lenne amit cserélünk mostanság...

majd egyet lefényképezek és összehasonlítom ezzel ;)

Hasonló az is, ami sok év óta van rajta, de nem pont ilyen :blush:

Nekem is van lent a lépcsőházban relatíve új szíjam, majd fényképezek B)

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltem a termosztátot.:-)

Szóval, nem ok nélkül agonizáltam ennyit.

Most totál megfigyeltem a motor melegedését.

Amikor a vízhőmérő elhagyja a kéket akkor kezd csak kinyitni a termosztát.

Simán lehet érezni a vízcsöveken.

És üzem közben is fölmegy fél mm-el a 90 fok jel elé.:-) Azelőtt eddig soha, de ha nagyon meghajtottam akkor is csak kék és a 90 közé.

Kíváncsi leszek meddig bírja.

Link to comment
Megosztás:

Igen meg van.1.6-os F astrához Gates 5310XS 40433x17HSN 111 fogas vezérműszíj és egy 68402 6PK1463 as hosszbordás szíj.

http://kepfeltoltes.hu/view/090109/09-01-0...ltoltes.hu_.jpg]%7Boption%7D

http://kepfeltoltes.hu/view/090109/09-01-0...ltoltes.hu_.jpg]

Nos. Ha jól informálódtam gúgli által, akkor ez nem klímáshoz és szervóshoz jó. De nekem van szervó és klíma is. (hosszbordás szíjról van szó)

Szerk: hja és későn jutott eszembe megnézni milyen van nekem. Ahhoz hogy megtudjam, gondolom le kell operálnom, ügye?

Link to comment
Megosztás:

Nos. Ha jól informálódtam gúgli által, akkor ez nem klímáshoz és szervóshoz jó. De nekem van szervó és klíma is. (hosszbordás szíjról van szó)

Szerk: hja és későn jutott eszembe megnézni milyen van nekem. Ahhoz hogy megtudjam, gondolom le kell operálnom, ügye?

Nem muszáj, ha úgy áll meg, láthatod a feliratokat rajta (ha még vannak).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.