Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Pedig nincs elírás, az annyi!

Ami nem jelenti azt, hogy annyit is fogyaszt. Ez csak arra kell, hogy a garanciális időben meglepődő tulajoknak fel lehessen mutatni egy papírt, és el lehessen küldeni a jó .... anyjába ha reklamálni mer az olajfogyasztásért. :lol:

Az viszont tény, hogy a 16V -ek (sokkal) több olajat fogyasztanak mint a 8V-ek.

most nézem a javítási kézikönyben is írják, ott max. 1liter/1000km-ert. Ez már majdnem keverék. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem? Csont nélkül! :D Látod hogy ez van írva a táblázatba. De gondolom ez a maximális érték, ami még nem kóros. De akárhol nézegettem a neten, midenhol ez volt írva, a kezelési kéziköny meg nincs nálam, mert csak kölcsönbe kértem, a javításiban meg úgy rémlik nincs leírva.

Eredeti német kezelési könyvből írom, a C14NZ motortól a C20NE-ig, olajfogyasztás 0,075 l/100 km. C20XE: 0,09 l/100 km. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem? Csont nélkül! :lol: Látod hogy ez van írva a táblázatba. De gondolom ez a maximális érték, ami még nem kóros. De akárhol nézegettem a neten, midenhol ez volt írva, a kezelési kéziköny meg nincs nálam, mert csak kölcsönbe kértem, a javításiban meg úgy rémlik nincs leírva.

Tessék

Egy olyan motornak, ami 10000km-en megeszik 7 litert, annak már orbitális szaga, és szép kék füstje kell, hogy legyen, s nem sok kompresszió lehet benne. Volt 25 éves Hondám, ami közel fél litert nyelt 1000 km-en, azért tudom :D

Link to comment
Megosztás:

Tessék

Egy olyan motornak, ami 10000km-en megeszik 7 litert, annak már orbitális szaga, és szép kék füstje kell, hogy legyen, s nem sok kompresszió lehet benne. Volt 25 éves Hondám, ami közel fél litert nyelt 1000 km-en, azért tudom :D

és ez nem 7,5 liter 10 ezer kmre?

100km 0,075

1000km 0,75

10000km 7,5 liter

akkor hol a bibi?

Link to comment
Megosztás:

Ugye 10.000 km-t akartatok írni? :lol: :D

nem nem annyit akartunk írni

ha elolvasod amit te linkeltél, meg összeveted amit én meg zotya meg a többiek akkor nemértem mi a problámád...

de ez csak egy dolog, és messze álla reálistól... ahogy a többiek is mondták.

Gabit kérdeztem nemrégiben, 10 ezerre ő max 1,5 litert mondott

enyém pl 1 literből jön ki

kézikönyv szerint igen 7,5 lityót verhet be a moci

Link to comment
Megosztás:

hát lehet akkor hogy az a 0,6l/1000 a max. megengedet, de sztem ha már valakinek megeszik cserétol cseréig vagy 2-3litert akkor az már nagyon gondolkozik valamien javitáson

Nekem 7000 km után fogyott le minimum alá, aztán ráöntöttem egy litert és már lassacskán az is a minimum jelzésnél van. A gépsas felújítása meg már tervbe van, jelenleg pénzgyűjtés folyik.

Link to comment
Megosztás:

nem nem annyit akartunk írni

ha elolvasod amit te linkeltél, meg összeveted amit én meg zotya meg a többiek akkor nemértem mi a problámád...

de ez csak egy dolog, és messze álla reálistól... ahogy a többiek is mondták.

Gabit kérdeztem nemrégiben, 10 ezerre ő max 1,5 litert mondott

enyém pl 1 literből jön ki

kézikönyv szerint igen 7,5 lityót verhet be a moci

Ez vmi biztosíték lehet ahogy Epk -irta, hogy ne lehessen reklamálni. Én most a csereperiódus felénél járhatok, és még nem öntöttem bele egy litert.

Link to comment
Megosztás:

nem nem annyit akartunk írni

ha elolvasod amit te linkeltél, meg összeveted amit én meg zotya meg a többiek akkor nemértem mi a problámád...

de ez csak egy dolog, és messze álla reálistól... ahogy a többiek is mondták.

Gabit kérdeztem nemrégiben, 10 ezerre ő max 1,5 litert mondott

enyém pl 1 literből jön ki

kézikönyv szerint igen 7,5 lityót verhet be a moci

Hát, csak hogy hihetetlennek és irreálisnak tartom. Nem értem, milyen érték lehet ez, hiszen a gyakorlat az egytizedét mutatja.

Megnéznék egy olyan motort mondjuk, akár "csak" 6 litert is benyel 10000-en. Ja, a link az okés, egy nullával többre emlékeztem én.

Nekem amúgy szépen teljesíti a 0.0075 l / 100km -t. :D

Link to comment
Megosztás:

én értem thuby, de ezt tudja is mindenki, csak a könyv tudod :lol:

am nekem ugy 1 jó lityót bever sztem 1.4es létére...

7 ezernél jó fél litert megevett...

bár még ha így nézem, akkor kijöhet ez is 0.0075/100km ből :lol:

Jójó, én úgy emlékeztem, 0.007-et írt a könyv. Azért siralmas, hogy minden irodalom ilyent ír... Én csak arra merek gondolni, hogy a német mérnök úrnak már jóval a határérték felett volt a Hubertus a vérében, aztán éjszakás műszakban elgépelt valamit :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Cégünknél Opel flotta van. Csupa új(szerű) autó. Utóbb már csupa lízingelt. Kollégáim szerint nem győzik az olajat tölteni befelé. Pedig nem kezdők. 15 éve Opelt vezetnek. Mondjuk átlagban 2-3 ezer kilométerenként 1 lityó bemegy . Mellékesen elég sz@rok ezek az új autók. Astra, Vectra, mind túlsúlyos és agyon kütyüzött az emisszió miatt. Ezek szerint nem sok sikerrel, mert az olajfogyasztás sem megy az emisszió javára. Bár lehet, hogy a márGaszervízben zárt láncú a technológia, de a sok olajfogyás sem megy az emisszió javára. :D

Link to comment
Megosztás:

Cégünknél Opel flotta van. Csupa új(szerű) autó. Utóbb már csupa lízingelt. Kollégáim szerint nem győzik az olajat tölteni befelé. Pedig nem kezdők. 15 éve Opelt vezetnek. Mondjuk átlagban 2-3 ezer kilométerenként 1 lityó bemegy . Mellékesen elég sz@rok ezek az új autók. Astra, Vectra, mind túlsúlyos és agyon kütyüzött az emisszió miatt. Ezek szerint nem sok sikerrel, mert az olajfogyasztás sem megy az emisszió javára. Bár lehet, hogy a márGaszervízben zárt láncú a technológia, de a sok olajfogyás sem megy az emisszió javára. :D

Ezért kell a jó öreg nyolcszelepes F-ekkel járni...

A sok kütyü tényleg nagyon nem jó. Múlt héten párom édesapjának besegítettem és egy A6-osban kellett mindenfélét cserélni. A pollenszűrőhöz le kellett bontani a fél műszerfalat a a kesztyűtartóval. Meg hogy egy Focuson is csak úgy lehet izzót cserélni, hogy kibontom a lámpát. Ilyenkor azért jó érzéssel tölt el, hogy mennyire egyszerű konstrukció van a birtokomban, amivel ha szerelni kell nincsen tökölődés.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.