Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hűű de apróó ! :lol:

De látszik kinyomtatva ! :D

Köcönöm !

katt a képre

ott be kell jönnie nagyban

nagyon nagy kép, 5 mega !

az oldalon katt a picire, ott ha gyors a net, lehet bejön egyből kicsibe, de ott kell lennie nagyítónak, és akkor eredeti méretbe hozza, ami nagyon nagy.

nekem működik

Link to comment
Megosztás:

Remek ! Amúgy most olvasom milyen olcsóság 1 új hengerenkénti befecsi 100-150eft ! :D a bevizsgálást ezzel szemben 6-8eft-ért megcsinálják. Amúgy hol csinálnak ilyen vizsgálatot, mondjuk BOSCH szervízbe érdemes vinni? Valahogy az OPEL szervíz ki tudja miért, de nem vonz !

Pontosítok a tisztítás, bevizsgálás injektoronként 4eft ! :lol:

Legalább is itt Szolnokon a BOSCH Car Service-nél :lol:

Link to comment
Megosztás:

Pontosítok a tisztítás, bevizsgálás injektoronként 4eft ! :D

Legalább is itt Szolnokon a BOSCH Car Service-nél :lol:

Tsz már csináltatott a gats kft-nél 4db injektor tisztítást, és neki ha jól emlékszem, feleennyi körül volt :lol:

És adtak hozzá valami mérési papírt is, hogy mit teljesítenek a fejek egyenként.

Link to comment
Megosztás:

Tsz már csináltatott a gats kft-nél 4db injektor tisztítást, és neki ha jól emlékszem, feleennyi körül volt :lol:

És adtak hozzá valami mérési papírt is, hogy mit teljesítenek a fejek egyenként.

No fene !

Csak az a baj, hogy messze van nekem a gats :D

Amúgy délután viszem vissza eletronyikus vizsgálatra. 5eft-tért rámérnek, rátesznek néhány műszert és azután már okosabbak leszünk.

Nekem a figura azt mondta, hogy ritkán találkoznak befecsi hibával és, ha kiderül, hogy az a baja, akkor azon az esetek többségében nem segít az ultrahangos tisztítás.

Link to comment
Megosztás:

Csak nem műszerész vagy? :D

Amúgy nálam is a legfőbb gond, azonkívül, hogy a gyertyák olyannyira odavannak már külsőleg, hogy ha leírnám, nem lenne szalonképes. Azért csodálkozott autószerelő, hogy egyáltalán még mindig működik mind a négy... megjegyzem én is. :lol: Azt ajánlotta, hogy ne nagyon közlekedjek a verdával, mert hazavághatja a trafót a rossz gyertyakábel, ez igaz lehet?

Olyasmi,távközlés technikus.Tönkreteheti a trafót de a meghajtó egységét még hamarabb.

Link to comment
Megosztás:

No fene !

Csak az a baj, hogy messze van nekem a gats :D

Amúgy délután viszem vissza eletronyikus vizsgálatra. 5eft-tért rámérnek, rátesznek néhány műszert és azután már okosabbak leszünk.

Nekem a figura azt mondta, hogy ritkán találkoznak befecsi hibával és, ha kiderül, hogy az a baja, akkor azon az esetek többségében nem segít az ultrahangos tisztítás.

A kopott injektornál az ultrahangos tisztítás már nem segít,én is így hallottam illetve olvastam róla.

Link to comment
Megosztás:

No fene !

Csak az a baj, hogy messze van nekem a gats :lol:

Amúgy délután viszem vissza eletronyikus vizsgálatra. 5eft-tért rámérnek, rátesznek néhány műszert és azután már okosabbak leszünk.

...

És láss csodát, okosabbak nem lettünk mert a gépsasom baxott kommunikálni a faggató gép compjúterével. :D

Csupán odáig jutottunk, hogy a hibát kiolvastuk, ami előttem is nagyrészt ismert volt az AGR/EGR szelep lefalazása okán 400, 1405, de volt még 1 hiba, aminek a számára már nem emlékszem, mert a srác reflexből törölte, de emlékeink szerint "vezérlő egység végfok hiba"-t irt tán 1466-os kóddal. :D

A Simtec hibakódok között ilyen nem is szerepel :lol:

Holnap délután azért folytatjuk a gyújtótrafó cseréjével :lol:

Amúgy ez a hiba már a vééég??

Link to comment
Megosztás:

Nem (csak) az a lényeg hogy meg legyen tisztítva hanem hogy ha be van mérve akkor tudja az ember merre hány méter.

Egyébként szerintem sem az a baja.

Amúgy ez a moci honnan veszi a gyújtáshoz az adatokat? Az nem lehet, hogy valahol ott van valami bibi?

Link to comment
Megosztás:

olyat próbáltál már, hogy kivenni egybe az egész injektorhidat, és megnézni hogy jön az injektorokbol a cucc?

Háát annyira merész nem vagyok ! :D

Nagy meló kibányászni az injektorhidat? Mert egyenlőre a szemrevételezést követően elfogyott a bátorság! :lol:

Olyan nagyon elrontani nem akarom !

Link to comment
Megosztás:

Háát annyira merész nem vagyok ! :D

Nagy meló kibányászni az injektorhidat? Mert egyenlőre a szemrevételezést követően elfogyott a bátorság! :lol:

Olyan nagyon elrontani nem akarom !

nemtom neked hogy néz ki a moci, de se-n nem nehéz.

a hidat fogja pár csavar, aztán ki lehet húzni, kuposan záródnak az injektorok, ehát meg kell egy kicsit erősen húzni.

legalábis eddig így működtek, amiket szétszedtünk.

Link to comment
Megosztás:

És láss csodát, okosabbak nem lettünk mert a gépsasom baxott kommunikálni a faggató gép compjúterével. :lol:

Csupán odáig jutottunk, hogy a hibát kiolvastuk, ami előttem is nagyrészt ismert volt az AGR/EGR szelep lefalazása okán 400, 1405, de volt még 1 hiba, aminek a számára már nem emlékszem, mert a srác reflexből törölte, de emlékeink szerint "vezérlő egység végfok hiba"-t irt tán 1466-os kóddal. :D

Na akkor megvan a gondod... ugyanis az egyik AGR hibakód arra vonatkozik, hogy kontaktus hiba van az AGR és az ECU

között, tehát vagy nincs rádugva, vagy vezetékszakadás van, vagy csatlakozókontakt, vagy teljesen szar az AGR. Namost

ebben az esetben bizony vészprogramon fut az ecu, és ez okozhat gyengeséget, rángatást, plusz fogyasztást.

Viszont ezzel együtt kéne világítania a checklámpának is... nem égett ki az neked, ha nem világít? :lol:

Amúgy ez a moci honnan veszi a gyújtáshoz az adatokat? Az nem lehet, hogy valahol ott van valami bibi?

Nem, mert ellenőrző kóddal van védve a memóriája, ha nem stimmel, el sem tudnád indítani az autót.

Link to comment
Megosztás:

Na akkor megvan a gondod... ugyanis az egyik AGR hibakód arra vonatkozik, hogy kontaktus hiba van az AGR és az ECU

között, tehát vagy nincs rádugva, vagy vezetékszakadás van, vagy csatlakozókontakt, vagy teljesen szar az AGR. Namost

ebben az esetben bizony vészprogramon fut az ecu, és ez okozhat gyengeséget, rángatást, plusz fogyasztást.

Viszont ezzel együtt kéne világítania a checklámpának is... nem égett ki az neked, ha nem világít? :lol:

Hát szokott világitni, úgy érdekes módon már beinduláskor, de én tényleg betudtam annak, hogy az AGR valahol megszorult, és amiatt van. :D

A levakolással járó tipikus eset egyike. Világít, de le van xarva, mert úgyis az agr-től van. Bár furcsa volt, hogy már szinte induláskor is világit nem pedig a hosszabb motorfékezést követően.

Nos most kellene mennem vissza a BOSCH-hoz, azért csináltassam még meg a tegnap elmaradt vizsgálatokat? Vagy xerváljak felújított AGR-t ?

Link to comment
Megosztás:

Nos most kellene mennem vissza a BOSCH-hoz, azért csináltassam még meg a tegnap elmaradt vizsgálatokat? Vagy xerváljak felújított AGR-t ?

Akár bontott AGR is jó bele, ha le van falazva... akkor úgyis mindegy, csak működjön.

De még nincs kizárva a kábelhiba vagy kontakt sem.

Link to comment
Megosztás:

Akár bontott AGR is jó bele, ha le van falazva... akkor úgyis mindegy, csak működjön.

De még nincs kizárva a kábelhiba vagy kontakt sem.

Hát a csatinál a kontaktot WD40-nel kezeltem már, de a vezetékek hova mennek az ECU milyen lábainál lehetne mérni őket?

Ha vészprogin van, akkor a motor check mindenképpen világít?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.