Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hülye kérdés: mértétek már a generátor feszültségét emelt fordulaton? Nem lehet, hogy túltölt némileg?

Egyébként mi a célod ezzel a motorral? Mert ha rendbe kéne hozni rendesen a kocsit, akkor motorgenerállal kéne kezdeni, mert amiket írtál végnyomásértékeket, az alapján nem sok élet van már abban a motorban. Ha csak hobbiként csinálgatod, akkor nem szóltam :lol:

fokoznám a hülyeséget, esetleg váltófesz állásban mérve mutat-e valamit, talán csak valamelyik dióda szállt el a hídban. Tudom, hogy az aksi elég nagy elkonak számít, de sose tudni

lehet gyorsabb lenne lelökni a szíjat a generátorról és tenni egy próbát

Link to comment
Megosztás:

Hülye kérdés: mértétek már a generátor feszültségét emelt fordulaton? Nem lehet, hogy túltölt némileg?

Egyébként mi a célod ezzel a motorral? Mert ha rendbe kéne hozni rendesen a kocsit, akkor motorgenerállal kéne kezdeni, mert amiket írtál végnyomásértékeket, az alapján nem sok élet van már abban a motorban. Ha csak hobbiként csinálgatod, akkor nem szóltam :lol:

A tech szerint 13.8 V a feszültség. Igazából most már becsületbeli ügy az egész, "szakmai önérzet". Senkit nem érdekel, ha nem megy fel a hegyre, de legalább tisztességesen lehessen vele elindulni.

fokoznám a hülyeséget, esetleg váltófesz állásban mérve mutat-e valamit, talán csak valamelyik dióda szállt el a hídban. Tudom, hogy az aksi elég nagy elkonak számít, de sose tudni

lehet gyorsabb lenne lelökni a szíjat a generátorról és tenni egy próbát

Váltó vefszt nem mértünk, de ezt még kipróbáljuk. A következő az AC csere lesz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítség kellene! C14NZ akinek ilyen motorkódja van, segítsen. Van egy aktív fém szűrő (benzin gőzleválasztó) a motortérben. Ezen találtunk alul egy 90 fokban tört csonkot, amire nincs semmi rádugva. Ez nálatok is így van? Vagy mi kellene, hogy ott legyen?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítség kellene! C14NZ akinek ilyen motorkódja van, segítsen. Van egy aktív fém szűrő (benzin gőzleválasztó) a motortérben. Ezen találtunk alul egy 90 fokban tört csonkot, amire nincs semmi rádugva. Ez nálatok is így van? Vagy mi kellene, hogy ott legyen?

Köszönöm!

Nem tudnál esetleg képet dobni róla?

Link to comment
Megosztás:

Ja, a kerék felett, a műanyag dobbetéten bellül? Azt még nem néztem meg , nem volt kibontva. Nem lehet , hogy ott távozik a kicsapódott benzingőz?

Benzingőz csak a motor felé távozhat. Ott max levegőbeáramlás megy, de azt ha jól emlékszem a motortér alsó részéből szívja egy vastagabb csövön.

Azt hiszem a karosszéria témában nemrég linkeltek be egy képet, amin kérdezték, h mi ez. Pont ez az aktív szén szűrő volt a képen a rámenő csövekkel együtt. Ha rászámom magam visszalapozgatok és belinkelem.

Link to comment
Megosztás:

attól függ honnan nézzük :lol:

Szemből bal

A lényeg, nekem állítólag van ott egy plusz csonk, amin nincs semmi

Aki tud nézzen majd rá plíz, hogy neki sincs ott semmi?

Nekem fölül van rajta a 3 cső, 'oszt cső. :lol:

Nem emlékszem,hogy alul lett volna rajta valami,de ha van csonk akkor nem megy rá semmi.

Link to comment
Megosztás:

Tartozom egy beszámolóval az ominózus motorletiltással kapcsolatban.

Az okozó mindmáig ismeretlen, és úgy fest a dolog az is marad. Az autó főszponzora (nevezhetnénk tulajdonosnak is) nem hagyta jóvá a benzinpumpa projektet. Ezért egészen addig míg teljesen maga alá nem sz@ik az autó ez az egész letiltósdi homályába vész.Bár gyanítom a jármű következő projektjében már nem mi leszünk érdekeltek, hanem valamelyik hulladék feldolgozó vállalkozás.

Mindenesetre köszönöm az ötleteket, J0hnny-nak a tevékeny közreműködést, Udinak és mindenkinek az információkat és a supportot. Tamás barátomnak lógok egy pár korsó sörrel (remélem a másodiknál elfelejti :D :P :lol: ).

U.i.:

Ha autót vesztek egy jótanács: 3000-nél letilt, hagyjátok ott. Soha nem fogjátok megtudni mi okozza. :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Pályanapról hazatérésem azzal telt, hogy ne 1000-2000 közötti fordulatszámnál akarjak gyorsítani, főleg emelkedős részen, mivel úgy berángat ilyenkor a verda, hogy a bakkecske megirigyelhetné. ECU nem problémázik semmiért, én a gyertyáimra gondoltam, mint hibaforrás. :lol: Bár lehet hozzájárult a néhány liter (10) etanol is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Asszem elraktam a vezérlésem Hening majsztro leirását és képeit tanulmányozva.

A sértett fél egy C16NZ, amin Főtengelyszimering cserét barkácsoltam mert drága felujitó cégnél szaru rakták be és okádta a drága GM-et.

A vezértengely jelölés a z világos a számomra. De valószinü a főtengelynél nagyon nagy homályba burkotam magam,mert én nem a bordáskerék képen lefelé mutató kiemelkedését (ami egyben a szijtárcsa ékét is képezi) és a képen nem látszó olajpumpaház középtájánlévő kis kocka szerü jelölést raktam össze, hanem a szijtárcsa és a müanyag burkolat jeleit. Erösitsétek meg,hogy e b...tam, mert akárhogyis néztem a két jelpár közt van vagy 1-2 bordányi eltolodás. De mié akkor a szijtárcsa és burkolat jel? alap előgyuszi lehet tán?

Köszi a hozzákiáttást előreis.

http://kep.tar.hu/hening/50573867/34523123#2

Link to comment
Megosztás:

Pályanapról hazatérésem azzal telt, hogy ne 1000-2000 közötti fordulatszámnál akarjak gyorsítani, főleg emelkedős részen, mivel úgy berángat ilyenkor a verda, hogy a bakkecske megirigyelhetné. ECU nem problémázik semmiért, én a gyertyáimra gondoltam, mint hibaforrás. :lol: Bár lehet hozzájárult a néhány liter (10) etanol is. :lol:

Az etanoltól biztos nem lehet.

Sziasztok.

Asszem elraktam a vezérlésem Hening majsztro leirását és képeit tanulmányozva.

A sértett fél egy C16NZ, amin Főtengelyszimering cserét barkácsoltam mert drága felujitó cégnél szaru rakták be és okádta a drága GM-et.

A vezértengely jelölés a z világos a számomra. De valószinü a főtengelynél nagyon nagy homályba burkotam magam,mert én nem a bordáskerék képen lefelé mutató kiemelkedését (ami egyben a szijtárcsa ékét is képezi) és a képen nem látszó olajpumpaház középtájánlévő kis kocka szerü jelölést raktam össze, hanem a szijtárcsa és a müanyag burkolat jeleit. Erösitsétek meg,hogy e b...tam, mert akárhogyis néztem a két jelpár közt van vagy 1-2 bordányi eltolodás. De mié akkor a szijtárcsa és burkolat jel? alap előgyuszi lehet tán?

Köszi a hozzákiáttást előreis.

http://kep.tar.hu/hening/50573867/34523123#2

Szerintem jól csináltad, a főtengelyen a szíjtárcsán van egy bemarás, mintha valaki flexel belevágott volna, azt kell jelre tenni, meg a vezérműtengely bemarását a műanyag burkolat jeléhez. Elindítottad a motort? Ha kézze átforgatod akkor akadásmentesen kell forognia, és a következő körben is jelen kell maradnia mindkét tárcsának.

Link to comment
Megosztás:

jelek alul felül egybe vannak a müanyag jelölésekhez, simán átfordul a motor de ha jár a motor most megint pöförög a kipufogónál és hullámzik. Mig nem szedtem szét simán ment. Holnap megnézem feljön-e felső holtpontra a dugó a jelöléseknél.

apropo: titeketis kidob az oldal ha hsz-t vagy gyorsválaszt megirtátok és be akarjátok küldeni? mert nekem állandoan ujra bekell jelentkeznem

Link to comment
Megosztás:

jelek alul felül egybe vannak a müanyag jelölésekhez, simán átfordul a motor de ha jár a motor most megint pöförög a kipufogónál és hullámzik. Mig nem szedtem szét simán ment. Holnap megnézem feljön-e felső holtpontra a dugó a jelöléseknél.

apropo: titeketis kidob az oldal ha hsz-t vagy gyorsválaszt megirtátok és be akarjátok küldeni? mert nekem állandoan ujra bekell jelentkeznem

A főtengelynél nem az ékszíjtárcsa jelét kell nézni, hanem a vezérműszíjkeréken levő nyilat, és a blokkon levő kiöntött jelet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.