Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok.

Ismét segítséget kérnék tőletek.:

Kérem ha valaki jártas C14NZ injektor (befecskendező) tisztításban az írja le a tapasztalatait.

Nem kavicsot akarok spórolni csak jobban bízom a saját munkámban :)

Ki szeretném pucolni az injektort de nem tudom hogy fogjak hozzá....Nem bízom azokban a szerekben amikkel a benyát kell hígítani.

Elképzelésem az lenne hogy kábelek,csövek leszerelése után injektor leszedem és valami jófajta hígítóban vagy alkoholban átmosni (esetleg kompresszorral kifújni) ez járható út szerintetek?

Kéne valami leírás is hogy azt a darab vasat hogy varázsolom bele a vödörbe :D

Kerestem googlen de nem találtam semmit ;)

Köszönöm szépen

Zsolti

Leveszed a nagy fekete kalapot az injektorról két csavarral, ott figyel középen. Lehúzod a csatiját, kitekered a torx-csavart abból az L-alakú rögzítőból, és kiveszed. Én ennyire tudtam szétszedni roncsolás nélkül, szerintem nem lehet áztatással takarítani. Az olcsóbb, és valszeg kevésbé hatékony megoldás az általad is említett benzinbe keverhető lötyik, a drágább az ultrahangos tisztítás.

331615.jpg

Link to comment
Megosztás:

nagyon jó C16SE-t lehet csinálni belőle (100LE), még a dugattyúk is olyanok benne. Egy C16SE motorról kell a hengerfej az összes sallangjával, kábelköteggel, motorvezérlő computerrel, egy-két víz-és vákuumcső is más benne, meg kell egy nagynyomású (3bar) AC-pumpa. Előnye, hogy a motorszám nem változik, mert a blokk marad, viszont ettől még illegális, ha pl. műszakin észreveszik.

Nos akkor ösze kelllene szedni hogy mi is kell hozzá pontosan mert ugy néz ki meglesz minden csak tudni kell mi kell pontosan.

Zotya a polcot menyiért vetted?

Link to comment
Megosztás:

nagyon jó C16SE-t lehet csinálni belőle (100LE), még a dugattyúk is olyanok benne. Egy C16SE motorról kell a hengerfej az összes sallangjával, kábelköteggel, motorvezérlő computerrel, egy-két víz-és vákuumcső is más benne, meg kell egy nagynyomású (3bar) AC-pumpa. Előnye, hogy a motorszám nem változik, mert a blokk marad, viszont ettől még illegális, ha pl. műszakin észreveszik.

Nos akkor ösze kelllene szedni hogy mi is kell hozzá pontosan mert ugy néz ki meglesz minden csak tudni kell mi kell pontosan.

Zotya a polcot menyiért vetted?

Nem tudom pontosan, mert egyben fizettem egy csomó mindent.

Link to comment
Megosztás:

Leveszed a nagy fekete kalapot az injektorról két csavarral, ott figyel középen. Lehúzod a csatiját, kitekered a torx-csavart abból az L-alakú rögzítőból, és kiveszed. Én ennyire tudtam szétszedni roncsolás nélkül, szerintem nem lehet áztatással takarítani. Az olcsóbb, és valszeg kevésbé hatékony megoldás az általad is említett benzinbe keverhető lötyik, a drágább az ultrahangos tisztítás.

[ig]http://kep.psharing.com/331615.jpg

Nagyon szépen köszönöm a választ.

Remélem a pucolása megoldja a fogyasztási problémámat :)

Köszi Zotya (50 Pont) :D

Módosítva : uhuhu
Link to comment
Megosztás:

Szia FPepe!

Egy villám kérdés, minap beszélgettem egy ismerőssel és felötlött a gondolat, a C-s motoroknál 1,4 -1,6 ugyan az a hengerfej mint az Se-nél? Ha van időd és kedved akkor utána néznél a progiban? Ez egy érdekes dolog amit említett, de ő meg van győződve róla, hogy egy és ugyan az a kettő.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Szia FPepe!

Egy villám kérdés, minap beszélgettem egy ismerőssel és felötlött a gondolat, a C-s motoroknál 1,4 -1,6 ugyan az a hengerfej mint az Se-nél? Ha van időd és kedved akkor utána néznél a progiban? Ez egy érdekes dolog amit említett, de ő meg van győződve róla, hogy egy és ugyan az a kettő.

Köszi

Ezt nem egészen értem. Az a kérdés, hogy az NZ-é ugyan az-e, mint az SE-é? Természetesen nem. Vagy hogy az 1.4 és 1.6SE-é ugyanaz-e?

Utánanéztem, mindegyiknek más a száma. Hogy fizikailag mi a különbség, azt nem tudom, de a számuk más.

Link to comment
Megosztás:

Ezt nem egészen értem. Az a kérdés, hogy az NZ-é ugyan az-e, mint az SE-é? Természetesen nem. Vagy hogy az 1.4 és 1.6SE-é ugyanaz-e?

Utánanéztem, mindegyiknek más a száma. Hogy fizikailag mi a különbség, azt nem tudom, de a számuk más.

Oke! Köszi! Igen az lett volna a kérdés, hogy az Nz ugyan az-e mint az Se, ő váltig állította, hogy semmi különbség köztük és minek cseréltem hf-et én mikor értelmetlen baromság. Részemről képben voltam, hogy nem véletlenül cserélgetik azt is az emberek, egy motorbontás azért ne olyan mulatságos meló az új tömítések árából kiindulva sem. Na mindegy, heckeljenek ahogy akarnak, nekem az nem fáj :)

Link to comment
Megosztás:

Oke! Köszi! Igen az lett volna a kérdés, hogy az Nz ugyan az-e mint az Se, ő váltig állította, hogy semmi különbség köztük és minek cseréltem hf-et én mikor értelmetlen baromság. Részemről képben voltam, hogy nem véletlenül cserélgetik azt is az emberek, egy motorbontás azért ne olyan mulatságos meló az új tömítések árából kiindulva sem. Na mindegy, heckeljenek ahogy akarnak, nekem az nem fáj :)

A központis hf szívó oldalán négyzet alakúak a nyílások, az seén pedig kerek. Asszem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy ha a lambda szondámnak a porcelán része el van törve az befolyásolja a működését? Ragasztani vagy valahogy javítani lehet? Mert vettem után gyártottam bele, de azzal kidobja a 44 es hibakódot. előre is köszönöm. Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy ha a lambda szondámnak a porcelán része el van törve az befolyásolja a működését? Ragasztani vagy valahogy javítani lehet? Mert vettem után gyártottam bele, de azzal kidobja a 44 es hibakódot. előre is köszönöm. Üdv!

Sztem az törötten nem fog működni. nem igazán lehet vele mit kezdeni mint kuka :)

Amugy sem igazán működnek az utángyári szondák jól. Én is szívtam utángyári bosal szondával pár hónapot bírt csak. Végül csak meg kellett vennem a gyárit azzal már évek óta jó.

Link to comment
Megosztás:

Más a dugó, és hf kiképzése.

Köszi!

Csak elméleti szinten kérdezem, hogy ha nem foglalkozunk a kompresszióviszonnyal, akkor kivitelezhető lenne egy hf csere nélküli átépítés?

Úgy értem felmegy a hengerenkénti a központis torok helyére? Vagy esetleg ebben is van különbség a két hf. között?

c/x14ne :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Csak elméleti szinten kérdezem, hogy ha nem foglalkozunk a kompresszióviszonnyal, akkor kivitelezhető lenne egy hf csere nélküli átépítés?

Úgy értem felmegy a hengerenkénti a központis torok helyére? Vagy esetleg ebben is van különbség a két hf. között?

c/x14ne :)

Többen is megcsinálták, és sztem nem cseréltek dugót. Így elképzelhető, hogy nem SE, hanem NE lett belőle. Ám sztem még ez is kompenzálható, ha lefaragunk egy kicsit a hf aljából. Ismerek olyat, aki 1 mm-t szedetett le gépműhelyben. Mondjuk az C20NE egyébként is. Olyan az alapjárata majdnem mint egy 2 üteműé. :D

A torokcserével azért nem megoldható, mert az SE-é kerek, míg az NZ-nek szögletes a nyilás. Túl nagy lenne az áramlástani veszteség.

Link to comment
Megosztás:

Tudom, az volt a kérdés, hogy a hengerfej más-e vagy sem.

Ebből is egyértelműen következik, hogy a hengerfej más.

Többen is megcsinálták, és sztem nem cseréltek dugót. Így elképzelhető, hogy nem SE, hanem NE lett belőle. Ám sztem még ez is kompenzálható, ha lefaragunk egy kicsit a hf aljából. Ismerek olyat, aki 1 mm-t szedetett le gépműhelyben. Mondjuk az C20NE egyébként is. Olyan az alapjárata majdnem mint egy 2 üteműé. ;)

A torokcserével azért nem megoldható, mert az SE-é kerek, míg az NZ-nek szögletes a nyilás. Túl nagy lenne az áramlástani veszteség.

Adam, ne szakértőzz már. Balázs megkapta a választ, te meg megint belevau. Sebaj, megint generáltunk 10+ kommentet, és 11re eljutottunk oda, ami kiderült a 2.ból.

:) :D ;) ;) :P ;)

Akkor elvileg, ha csinálok egy NZ-ből SE-ét, és csak a HF-et cserélem attól még nem lesz "82" lovas, a moci ahhoz cserélnem kell a dúgókat is hozzá, hogy "82" lovas legyen??? Ugye???

NZ és SZből lehet rendes SE-t csinálni

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.