Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ja, meg ha meleg a motor, kicsit hajtsd meg olyan 3500-4000-s fordulaton (pl. ne válts fel 5-be), ettől még kicsit felélednek az öszvérek és jobban fognak húzni. :lol:

Oké majd megpróbélom,bár nincs benne fordulatmérő 93-as de lehet azt érezni nagyabból.

Link to comment
Megosztás:

Oké majd megpróbélom,bár nincs benne fordulatmérő 93-as de lehet azt érezni nagyabból.

Sebaj, ha már mleg a motor rendesen (ugye 90-et mutat a hőfokjelző), akkor nyugodtan húzasd ki, kicsit hagyd mindegyik sebességben tovább pörögni- 100 körül már kb. 3000-et forog (persze 4-ben). Én is ezt csináltam hétvégén, akkor 2x 60km volt így. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sebaj, ha már mleg a motor rendesen (ugye 90-et mutat a hőfokjelző), akkor nyugodtan húzasd ki, kicsit hagyd mindegyik sebességben tovább pörögni- 100 körül már kb. 3000-et forog (persze 4-ben). Én is ezt csináltam hétvégén, akkor 2x 60km volt így. :D

Csak 3ezret forog 4.ben 100-nál? Azt hittem jóval több. Meleg idő lesz lehet megjátszom én is mert már 5.be szoktam váltani 70-80körül! <_<

Link to comment
Megosztás:

A lényeges kérdésem hogy akkor meddig húzassam 4.ben hogy felébredjen? :D Meg főleg ne csesszem szét a motort! <_<

Miért csesznéd szét a motort? Ha autópályzol 5.-ben is 3500 fölé megy ha mész 130-at. Ergó normál üzem. Ha már sok a fordulat úgy is letilt és észreveszed :D

Neincs mostanában autópályás utad valahova? Az a legegyszerűbb mert akkor nem feleslegesen pörgeted hanem haladsz is.

Link to comment
Megosztás:

Miért csesznéd szét a motort? Ha autópályzol 5.-ben is 3500 fölé megy ha mész 130-at. Ergó normál üzem. Ha már sok a fordulat úgy is letilt és észreveszed :D

Neincs mostanában autópályás utad valahova? Az a legegyszerűbb mert akkor nem feleslegesen pörgeted hanem haladsz is.

Áhh nincs, olyan tempóval haladnék felénk akkor meg a motornak lehet jót tenne, de a futóműnek nem használna az biztos.van kb egy 10km-es szakasz ahol meg meglehetne húzatni csak gondoltam nehogy bemérjenek mert akkor meg attól para! <_<

Link to comment
Megosztás:

Áhh nincs, olyan tempóval haladnék felénk akkor meg a motornak lehet jót tenne, de a futóműnek nem használna az biztos.van kb egy 10km-es szakasz ahol meg meglehetne húzatni csak gondoltam nehogy bemérjenek mert akkor meg attól para! <_<

Nem kell 5-ösben kiforgatni addig :D Vannak ettől kisebb fokozatok is azon a váltón :) :D

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor az enyém nagyon trutyis lehet már vagy fel éve nem volt 3 ezer fölött ,mindig 2500 már váltok. Főúton meg 3ezernel már majdnem 130, és ott 2500 szoktam közlekedni. :D

Nem a használt fordulatszámtól függ, hanem a hidegüzemtől. Attól hogy nem pörgeted, még bemelegszik <_<

Link to comment
Megosztás:

Szia nem teker,csak kattan 1 nagyot.

Ba... kocogtassátok meg egy kicsit, majd próbáljátok meg- ha ígysem megy, akkor önindító le, kitakarít, majd mehet vissza. Rosszabb esetben, vagy ha még nem lett felújítva, érdemes kicselél/tet/ni a kopóalkatrészeket, ha már 1x le lesz véve.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.