Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

üdv!

érdeklődni szeretnék a felől, hogy kinek milyen tapasztalata van a sport légszűrökről vagy miket hallott afelől, hogy menyire káros a motornak. egy 1996-os 1.6 benzines caravan-om van és már régóta gondolkodom azon, hogy kicserélem. hallottam és olvastam olyat hogyha rendszeresen tisztítódik a szűrő akkor nem lehet gond de hallatom olyat is hogy 2-3 év alatt a motort is tönkreteszi.

ezzel kapcsolatba szeretném ha írnátok pár sort, hogy kinek milyenek a tapasztalatai vagy miket hallott olvasott.

előre is köszönöm.

Ha direktszürőt teszel azzal megszünik a hangcsillapitása a szürőháznak , a pillangószelepnél lévő nyilás teljes átmérőben ...amit ugye nem használlsz..????

kb 40 mm

a légszürő házhos vezető cső kb 60mm , tehát nincs szükitve..

A direktszürő és a gyári meglévő szürö felülete lkb azonos ,csupán azt érdemes figyelembe venni hogy a légszürő ház megvédi a szürőt a felszapodó viztöl-sártol .....

Link to comment
Megosztás:

Hello!!!

Nekem olyan kérdésem lenne,hogy mikor levettem a hátsó dobot,akkor víz volt benne az mitőllehet?

Vagy az természetes,hogy van benne víz?

A katalizátor üzemszerű működésének és a hidegnek a következménye.

Link to comment
Megosztás:

Egyrészt érdemes pasztát is alkalmazni hozzá, másrészt nem szabad szétnyomni a tömítést, mert akkor semmit se ér.

Pasztát sajnos nem kaptam hozzá, így anélkül lett felrakva anno.

Az elején teljesen jó volt (egy éve kb), csak egy kicsit elkezdett szivárogni.

Veszek pasztát meg egy új tömítést és megcsinálom rendesen.

A mostani tömítés egyébként nincs szétnyomva.

Nem fél menettel szakadás előttig húztam a csavarokat :D

Link to comment
Megosztás:

Pasztát sajnos nem kaptam hozzá, így anélkül lett felrakva anno.

Az elején teljesen jó volt (egy éve kb), csak egy kicsit elkezdett szivárogni.

Veszek pasztát meg egy új tömítést és megcsinálom rendesen.

A mostani tömítés egyébként nincs szétnyomva.

Nem fél menettel szakadás előttig húztam a csavarokat :D

Nincs rajta a tömítés csomagolásán? A HF-tömítésén rajta volt.

Link to comment
Megosztás:

A parafát bámilyen nyomatékkal húzod le mindig szivárogni fog az olaj ha nem kened be tömítővel . Hát sajna ez van én már minden árfekvésűt ki próbáltam de mindegyiknél ugyan az volt . Tőmitőnélkűl nem megy .

Nekem is szivárog, többet nem veszek parafát, tök úgy néz ki mintha magán az anyagon jönne átt az olaj. :D

Sziasztok,

96-os X18XE astránál ingadozik az alapjáratom, néha indítás után (melegen) le is áll. Az alapjárati motort kell megpucolni, vagy más (is) lehet a gond? Ezt hol találom egészen pontosan ?

Előre is köszi!

Valahogy így néz ki. Nem tudom hol lehet, valahol a szívóoldalon keresd ...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.