Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Rossz autóba ültél be. Keress egy benzinest a környéken, az lesz a tied :D
Szállj ki,és ülj át a te autódba. :D

Szerk.: Lassú voltam. :D

LOL. :D :D :)

Kopogást ?

Ciccegést ?

milyen hangot hallat az adagoló ?

Kerregőset. B) Nem tőke hang (legalábbis amilyen eddig volt egy tőke miatt).

Link to comment
Megosztás:

LOL. :D :D :)

Kerregőset. B) Nem tőke hang (legalábbis amilyen eddig volt egy tőke miatt).

Tavaly volt hasonló tapasztalatom....

Úgy hivják csapágyas vizpumpa.....

A tengely már megbillent de a szimering még tartotta magát , ha cseréled nézd meg a fog -profilt és hogy hány db talállható rajta...

Link to comment
Megosztás:

Központi injektoros légszabályozó házban ?

Mint az enyém ..... :D

Igen. Központi injektoros befecskendezéses. :D A "Z" ezt jelöli a motorkódban. :)

Tavaly volt hasonló tapasztalatom....

Úgy hivják csapágyas vizpumpa.....

Mondjuk mostanság érdekes dolgokat művel a vízhőfok mutató műszer.... ma is, sokat álltam egy kereszteződésben útépítés miatt, haladt felfele a vízhőfok, de a későbbi mozgás sem tudta lehűteni a vizet... ventik még nem indultak el (kettő van ugye a klíma miatt).

Link to comment
Megosztás:

Igen. Központi injektoros befecskendezéses. :D A "Z" ezt jelöli a motorkódban. :D

Mondjuk mostanság érdekes dolgokat művel a vízhőfok mutató műszer.... ma is, sokat álltam egy kereszteződésben útépítés miatt, haladt felfele a vízhőfok, de a későbbi mozgás sem tudta lehűteni a vizet... ventik még nem indultak el (kettő van ugye a klíma miatt).

Le kell venni a burkolatot és akkor ha meg lehet mozgatni a tengelyt gyorsan be kell szerezni másikat...

Viz legyen nálad...

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nekem egy olyan problémám volna, hogy amikor úgymond hidegen beindítom a kocsit és

lendületesen nagy gázzal indulok meg akkor olyat csinál hogy mikor kinyomom a kuplungot

felpörög kegyetlenül a motor és nem igazán akarja abbahagyni csak úgy ha leállítom

várok egy kicsit és újra beindítom ameddig ezt nem csinálom meg akárhányszor kinyomom a kuplungot

felpörög! Ha hideg indításkor finoman nyomom a gázt akkor nem csinál ilyet!

És még menet közben néha rángatni szokott vagy mikor elkezdem neki lassan nyomni a gázt

olyan mintha megtorpanna aztán ha odanyomon neki megindul.

Ha megyek vele és felengedem a gázt akkor meg néha szokott rángatni!

Bocsesz ha kicsit össze-vissza lett!

Ha tud valaki segíteni azt előre is megköszönném!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nekem egy olyan problémám volna, hogy amikor úgymond hidegen beindítom a kocsit és

lendületesen nagy gázzal indulok meg akkor olyat csinál hogy mikor kinyomom a kuplungot

felpörög kegyetlenül a motor és nem igazán akarja abbahagyni csak úgy ha leállítom

várok egy kicsit és újra beindítom ameddig ezt nem csinálom meg akárhányszor kinyomom a kuplungot

felpörög! Ha hideg indításkor finoman nyomom a gázt akkor nem csinál ilyet!

És még menet közben néha rángatni szokott vagy mikor elkezdem neki lassan nyomni a gázt

olyan mintha megtorpanna aztán ha odanyomon neki megindul.

Ha megyek vele és felengedem a gázt akkor meg néha szokott rángatni!

Bocsesz ha kicsit össze-vissza lett!

Ha tud valaki segíteni azt előre is megköszönném!

Alapjárat ingadozást, felpörgést leggyakrabban elkoszolódott alapjárai léptetőmotor, vagy esetleg fals levegő szokott okozni. Milyen motor, motorkód?

Link to comment
Megosztás:

Igen. Központi injektoros befecskendezéses. :D A "Z" ezt jelöli a motorkódban. :D

Mondjuk mostanság érdekes dolgokat művel a vízhőfok mutató műszer.... ma is, sokat álltam egy kereszteződésben útépítés miatt, haladt felfele a vízhőfok, de a későbbi mozgás sem tudta lehűteni a vizet... ventik még nem indultak el (kettő van ugye a klíma miatt).

Havernak egyszer a vízpumpáról, levált az a lapátos rész. Esetleg nálad ez...?

Link to comment
Megosztás:

ha jól emlékszem régen mikor megtaláltam a fórumot láttam valahol egy táblázatot ahova le vannak írva a motorkódok de most nem találom.

valaki megtudja nekem mondani hogy mi az én kódom? :$

1996. 1.6 16V EcoTec.

nagyon megköszönném, ezzel mindíg bajban vagyok :S

Link to comment
Megosztás:

ha jól emlékszem régen mikor megtaláltam a fórumot láttam valahol egy táblázatot ahova le vannak írva a motorkódok de most nem találom.

valaki megtudja nekem mondani hogy mi az én kódom? :$

1996. 1.6 16V EcoTec.

nagyon megköszönném, ezzel mindíg bajban vagyok :S

GyIK topik, másrészt a forgalmidban benne van. :D

Link to comment
Megosztás:

Alapjárat ingadozást, felpörgést leggyakrabban elkoszolódott alapjárai léptetőmotor, vagy esetleg fals levegő szokott okozni. Milyen motor, motorkód?

92 es ávjáratu a kocsi és 1.6 os motor!

Elvileg most lett benne cserélve az alapjárati motor, ez ugye az ami ami a karbi vagy inyektor / nem naon tom nézétek el nekem/ hogy ha szembe állok vele akkor ahol rámegy a levegőcső az a nagy müanyag az alatt van elég nehezen hozáférhető helyen! Ezeke után is ugyanugy csinálja!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy meleg motornál alapjáraton néha villog az olajvisszajelző lámpa a műszerfalon. Csak alapjáraton, ha adok egy kis gázt akkor nem, de utána ismét villog. Hideg motornál egyáltalán nem. Mivel lehet a probléma? Castrol olaj van benne, tavaly lett beletéve, de tervezem az újabb cserét.

Az autó: Astra f, 1.6 16V 1994.12

Előre is köszönöm a válaszokat.

Minden jót:)

Link to comment
Megosztás:

hali!

nekem olyan kérdésem lenne, hogy ki lehet e deríteni, vagy ha elviszem szerelőhöz, akkor megtudja e nézni hogy milyen állapotban van a vezérműszíj? mert az a baj h nemtudjuk h mikor volt cserélve, és ha nem lenne muszáj, akkor nem akarnám kicserélni még, mert az ugye nem olcsó mulatság

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy meleg motornál alapjáraton néha villog az olajvisszajelző lámpa a műszerfalon. Csak alapjáraton, ha adok egy kis gázt akkor nem, de utána ismét villog. Hideg motornál egyáltalán nem. Mivel lehet a probléma? Castrol olaj van benne, tavaly lett beletéve, de tervezem az újabb cserét.

Az autó: Astra f, 1.6 16V 1994.12

Előre is köszönöm a válaszokat.

Minden jót:)

Sztem várd meg az olajcserét, valami jobb minőségű 10W40-es olajat tegyél bele, lehetőleg ne Castrolt, azzal itt néhányunknak van negatív tapasztalata (Mobil1, Valvolin, Q8, Metabond inkább). Ha ezután is csinálja, akkor lehet nyomozni, első körben az olajnyomás visszajelző gombát ellenőrizném, ha elkoszolódik a furata, amin keresztül az olaj belemegy, akkor tud fals jelzéseket produkálni. Ha az jó, akkor az olajszivattyú, ill. a teknőben levő szűrője lehet gyanús.

Link to comment
Megosztás:

hali!

nekem olyan kérdésem lenne, hogy ki lehet e deríteni, vagy ha elviszem szerelőhöz, akkor megtudja e nézni hogy milyen állapotban van a vezérműszíj? mert az a baj h nemtudjuk h mikor volt cserélve, és ha nem lenne muszáj, akkor nem akarnám kicserélni még, mert az ugye nem olcsó mulatság

Meg tudja, de te is megtudod ha kifordítod egy kicsit és megnézed hogy az alja repedezett e.

Lehet nem olcsó de ha elszakad akkor még drágább lesz....

(Ismerősöm pl elvitte szerelőhöz az autót hogy nézze át és cserélje ki amit kell, minden rendben volt aztán másnap délután tolatásnál elszakadt a vezérműszíj...)

Link to comment
Megosztás:

hali!

nekem olyan kérdésem lenne, hogy ki lehet e deríteni, vagy ha elviszem szerelőhöz, akkor megtudja e nézni hogy milyen állapotban van a vezérműszíj? mert az a baj h nemtudjuk h mikor volt cserélve, és ha nem lenne muszáj, akkor nem akarnám kicserélni még, mert az ugye nem olcsó mulatság

Ránézésre csak saccolni lehet egy szíj állapotát, és sztem a szerelő nem fog garanciát vállalni rá, hogy az a szíj még X ezer kilométert ki fog bírni. Ha nagyon nincs pénz, esetleg azt meg lehet tenni, hogy leveszitek a szíjat, ellenőrzitek a görgők, vízpumpa állapotát (csapágyak hangját, lógását), és ha azok még jók, akkor csak a szíjat cseréled.

Link to comment
Megosztás:

hali!

nekem olyan kérdésem lenne, hogy ki lehet e deríteni, vagy ha elviszem szerelőhöz, akkor megtudja e nézni hogy milyen állapotban van a vezérműszíj? mert az a baj h nemtudjuk h mikor volt cserélve, és ha nem lenne muszáj, akkor nem akarnám kicserélni még, mert az ugye nem olcsó mulatság

Szerintem hiába nézeted meg a szíjat (amit egyébként akár re is meg tudsz tenni hiszen pár csavar és már lent is a burkolat és lehet nézegetni). Általában nem a szíj szokott tönkremenni, hanem valamelyik csapágy aminek aztán lehet a következménye a szíj károsodás, szakadás. A csapágyakat meg csak ha leveszed a szíjat lehet megnézni, de az sem garancia semmire, hiszen hiába forog szépen és nem kotyog, ha sokat futott akár pl egy golyóskosár töréstől bármikor beállhat.

Legtisztább cserélni és akkor sokáig nyugi van :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.