Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv quote.

Meg történt az is le lett ellenőrizve a teljes üzemanyag ellátó rendszer táp szivattyú,alapjárati motor,MAP-szenvor ,sőt még az injektor is.Voltam diagnosztikán is de ott sem lettem okosabb.A vákuumcsöveket át nézem a motor C14nz 93"

Köszönöm szépen ja az ECU száma UH 16183409 ;)

A következő számú ECU-k jók még az autódba: 16139679, 16149919, 16153729, 16187569, 16183419, 16204799. Ha ezek közül tudsz egyet szerezni, akár próbára, elvileg jónak kell lennie. Jellemzően mikor csinálja ezt a felpörgés-leállás dolgot? Hidegen, üzemmelegen, vagy random?

Link to comment
Megosztás:

Heló! Lenne még egy problémám, mégpedig alapjárati gond! Már egyszer kérdeztem tőletek hogy guruló autónál kidobom üresbe akkor nem ejti el a fordulatot, hanem ingázik 1500-1700 között (nem mindig de sokszor csinálja mikor úgy gondolja)! Kitakarítottam az alapjárati motort (annyira nem volt szutykos), most patyolat tiszta és csinálja így is! Átnéztem a csöveket de csak a map szenzorhoz menő csövet kellet cserélnem a többi hibátlan, mégis csinálja! Tudtok ebben segíteni?

Még egy gyors kérdés, szelepfedél tömítést cseréltem (parafa), megkentem tömítővel is, megint elkezdett szivárogni. Lehet hozzá valahol gumi tömítést kapni? Köszi szépen!

Link to comment
Megosztás:

Heló! Lenne még egy problémám, mégpedig alapjárati gond! Már egyszer kérdeztem tőletek hogy guruló autónál kidobom üresbe akkor nem ejti el a fordulatot, hanem ingázik 1500-1700 között (nem mindig de sokszor csinálja mikor úgy gondolja)! Kitakarítottam az alapjárati motort (annyira nem volt szutykos), most patyolat tiszta és csinálja így is! Átnéztem a csöveket de csak a map szenzorhoz menő csövet kellet cserélnem a többi hibátlan, mégis csinálja! Tudtok ebben segíteni?

Még egy gyors kérdés, szelepfedél tömítést cseréltem (parafa), megkentem tömítővel is, megint elkezdett szivárogni. Lehet hozzá valahol gumi tömítést kapni? Köszi szépen!

Lehet. Unix, Bárdi, vagy autósbolt. Előző kettőnél szerintem tuti.

Link to comment
Megosztás:

Heló! Lenne még egy problémám, mégpedig alapjárati gond! Már egyszer kérdeztem tőletek hogy guruló autónál kidobom üresbe akkor nem ejti el a fordulatot, hanem ingázik 1500-1700 között (nem mindig de sokszor csinálja mikor úgy gondolja)! Kitakarítottam az alapjárati motort (annyira nem volt szutykos), most patyolat tiszta és csinálja így is! Átnéztem a csöveket de csak a map szenzorhoz menő csövet kellet cserélnem a többi hibátlan, mégis csinálja! Tudtok ebben segíteni?

Még egy gyors kérdés, szelepfedél tömítést cseréltem (parafa), megkentem tömítővel is, megint elkezdett szivárogni. Lehet hozzá valahol gumi tömítést kapni? Köszi szépen!

Az enyém is csinálja néha ezt az alapjárat-ingadozást, meg még pár embernek itt, sztem ne foglalkozz vele.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Már a olaj topicba irtam. hétvégén volt olajcserém (Q8-ról váltottam Total Quartz 10W40-re) és vezérléscsere. Másnapra hideg inditássnál hidrótőke hangot produkált a gép, néha* magas fordulaton iszonyatosan kerregő, idegesitő hangja van. Gondoltam olaj volt túl jó neki, és visszáltam mai napom Q8-ről és kapott a gép egy motorcsattogás csökkentő adalékot. de a hang továbbra is fent áll.

Kérdésem: a Vezérléstől lehet ilyen hangja (rosszul felltett szíj stb...) Valaki járt már így? bármi tanácsot szívesen fogadok. Rohadt idegesít már az egész!

*jav: szinte mindig

Link to comment
Megosztás:

Megvan a hidrotőke csattogásának az oka! nem volt megfelelő olajnyomás a tőkéknek ezért csattogott. hogy miért ? az majd holnap derül ki, szerelő széjjel szedi. igaz igyis mentem vele kb 400km-t. rohadtul fosok nagy a baj....

Nem hiszem hogy a hidrotőkéknek bármi baja lenne. Ha nem volt elég olajnyomás én inkább főtengely vagy hajtókar csapás károsodástól tartanék, de ha szerencséd van 400 km nem tett kárt. Mennyi volt az olajnyomás?

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem hogy a hidrotőkéknek bármi baja lenne. Ha nem volt elég olajnyomás én inkább főtengely vagy hajtókar csapás károsodástól tartanék, de ha szerencséd van 400 km nem tett kárt. Mennyi volt az olajnyomás?

Nem tudom megmondani, szerelő vette te a 710-es alkatrészt, belenézet,és " hé itt nincs is (elég) olaj...." leadtam , holnap megállapitja mi a gond. nagyon nem hiányzott ez nekem....

http://www.keptelenseg.hu/pps/710-es-alkatresz-3270

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Volna egy opel astra f 96-os caravan X18XE 1,8 16v tipúsú motorú autom és motor átalakításon gondolkodom!

Soktól hallottam már hogy megoldható! C20XE motort átlehet rakni ha megmarad az eredeti X18XE motor blok??

aki vágja leírja mikre kellene vigyázni? mennyire macerás a dolog?

calibrából tudnék kikapni egy ilyen motort! vagy van valami más típusú motor ami jobb belle?;) előre is köszi a segítségetek!

Link to comment
Megosztás:

Pontosan mi is van az olajnyomással akkor...?

Q8-at használtam eddig, és most Total-t öntöttem bele, ami "kimosta "a lerakodásokat a motorból és eldugaszolta valszeg olajszűrőt, és igy nincs elég nyomás és a hidrotökékhez nem jut megfelelő mennyiségű olaj. autószerelő csak holnap szedi szét a motort, majd akkor lesz bővebb informáciom...

Link to comment
Megosztás:

Q8-at használtam eddig, és most Total-t öntöttem bele, ami "kimosta "a lerakodásokat a motorból és eldugaszolta valszeg olajszűrőt, és igy nincs elég nyomás és a hidrotökékhez nem jut megfelelő mennyiségű olaj. autószerelő csak holnap szedi szét a motort, majd akkor lesz bővebb informáciom...

És nem egyszerűbb előbb egy olajszűrőcserével próbálkozni, mint motort bontani? Lehet, hogy kifogtál egy hibásat, de, ha tényleg "csak" telement szutyokkal, akkor is. Mert nem hinném, hogy a két olaj közt ekkora különbség lenne.

Link to comment
Megosztás:

Q8-at használtam eddig, és most Total-t öntöttem bele, ami "kimosta "a lerakodásokat a motorból és eldugaszolta valszeg olajszűrőt, és igy nincs elég nyomás és a hidrotökékhez nem jut megfelelő mennyiségű olaj. autószerelő csak holnap szedi szét a motort, majd akkor lesz bővebb informáciom...

Honnan van abban annyi olajsár...?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Tegnap kb. 400 km autópályáztam. Ma reggel viszont amikor beindítottam az ékszíj körül furcsa süvítő "csapágy" hangot adott ki magából nem a tipikus ékszíj hang amikor új az ékszíjat felteszik és meglehet tőle süketülni, tovább vizsgálódva ugy vettem észre hogy nem a vezérműszíj adja ezt a hangot.

Kérdésem az ékszij tárcsákban van csapágy vagy valami ilyesmi ami ilyen hülye hangot tudd kiadni, hány km megtétele után illik cserélni a szijat.. kép amit feltöltöttem és bejelöltem honnan is hallom ezt a furcsa muzsikát ott a csövek alatt van egy biggyó én arra gyanakszom a képen nem az én motorom látszik a neten turkáltam egyet. Teljesítményen nem érzek csökkenést. Bár reggelente picivel nehezebben indult pedig garázsban áll eddig nem kellet annyit forgatni mint most pedig 1 éves az aksi...

Ha van valakinek tippje esetleg találkozott már ilyen problémával azt szívesen meghallgatom nem vok egy autószerelő mester bocsánatot kérek ha hülyeséget kérdeztem vagy rosszul fogalmaztam volna.

A kép linkje:

http://kepfeltoltes.hu/view/111113/astra_w...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Tegnap kb. 400 km autópályáztam. Ma reggel viszont amikor beindítottam az ékszíj körül furcsa süvítő "csapágy" hangot adott ki magából nem a tipikus ékszíj hang amikor új az ékszíjat felteszik és meglehet tőle süketülni, tovább vizsgálódva ugy vettem észre hogy nem a vezérműszíj adja ezt a hangot.

Kérdésem az ékszij tárcsákban van csapágy vagy valami ilyesmi ami ilyen hülye hangot tudd kiadni, hány km megtétele után illik cserélni a szijat.. kép amit feltöltöttem és bejelöltem honnan is hallom ezt a furcsa muzsikát ott a csövek alatt van egy biggyó én arra gyanakszom a képen nem az én motorom látszik a neten turkáltam egyet. Teljesítményen nem érzek csökkenést. Bár reggelente picivel nehezebben indult pedig garázsban áll eddig nem kellet annyit forgatni mint most pedig 1 éves az aksi...

Ha van valakinek tippje esetleg találkozott már ilyen problémával azt szívesen meghallgatom nem vok egy autószerelő mester bocsánatot kérek ha hülyeséget kérdeztem vagy rosszul fogalmaztam volna.

A kép linkje:

http://kepfeltoltes.hu/view/111113/astra_w...ltoltes.hu_.jpg

Vedd le az ékszíjat és indítsd el. Ha még mindig hallod akkor vezérlésnél lehet valami csapágya(pl. feszítő), ha nem akkor generátor csapágy pl.!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Tegnap kb. 400 km autópályáztam. Ma reggel viszont amikor beindítottam az ékszíj körül furcsa süvítő "csapágy" hangot adott ki magából nem a tipikus ékszíj hang amikor új az ékszíjat felteszik és meglehet tőle süketülni, tovább vizsgálódva ugy vettem észre hogy nem a vezérműszíj adja ezt a hangot.

Kérdésem az ékszij tárcsákban van csapágy vagy valami ilyesmi ami ilyen hülye hangot tudd kiadni, hány km megtétele után illik cserélni a szijat.. kép amit feltöltöttem és bejelöltem honnan is hallom ezt a furcsa muzsikát ott a csövek alatt van egy biggyó én arra gyanakszom a képen nem az én motorom látszik a neten turkáltam egyet. Teljesítményen nem érzek csökkenést. Bár reggelente picivel nehezebben indult pedig garázsban áll eddig nem kellet annyit forgatni mint most pedig 1 éves az aksi...

Ha van valakinek tippje esetleg találkozott már ilyen problémával azt szívesen meghallgatom nem vok egy autószerelő mester bocsánatot kérek ha hülyeséget kérdeztem vagy rosszul fogalmaztam volna.

A kép linkje:

http://kepfeltoltes.hu/view/111113/astra_w...ltoltes.hu_.jpg

Nekünk anno a dieselen a szervószivattyú halódásának volt ilyen hangja.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.