Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

sziasztok

keresek X16XEL motort

vasárnap elhoztam a kocsit, de szerelőtől fél úton megállt.

motordiagnosztika világított és leállt.

egy henger nem ment (a szerelő aztmondta, hogy kicserélte a hengerfejtömítést és most így az egyes hengerben 5-6 a kompresszióérték a többiben 15)

hazaértem vele aztmondta vegyem le az akksi sarut hátha a computer tárolt el valamit még.....

levettem 10perc visszatettem ugyanaz.... elindultam vele egy próbakörre de 50 méter után megállt és csak úgy tudtam beindítani ha padló gázt nyomtam neki....

ez a motor már egyszer volt generálozva mint ahogy írtam múltkor mert szétrobbant benne két dugattyú. ez volt 200-220.000 km környékén,

most van az autóban 320.000km. (96os az autó) X16XEL sedan

mennyibe fáj egy "új" motor bele?

http://racing-bazar.hu/alkatresz/komplett_..._komplett_elado

http://racing-bazar.hu/alkatresz/komplett_motor/x16xel_motor

http://racing-bazar.hu/alkatresz/komplett_...el_x16xel_motor

http://racing-bazar.hu/alkatresz/komplett_...omplett_motorok

+ némi legó. (vagy keresel F-ből, és akkor kevesebb legó)

Különben meg NE-t bele xD

Link to comment
Megosztás:

köszi a segítséget.

Milyen motort keressek? úgy értem milyen autóból?

A legjobb az lenne ha egy F astrából származna,de a többi típusban is ugyan ott vannak pl a motortartók meg stb?

Link to comment
Megosztás:

köszi a segítséget.

Milyen motort keressek? úgy értem milyen autóból?

A legjobb az lenne ha egy F astrából származna,de a többi típusban is ugyan ott vannak pl a motortartók meg stb?

Mint ahogyan írták, ha F astrából veszed akkor egyszerűbb, de ha másból veszed az sem gond csak akkor a régi motorról le kell szedni a dolgokat pl motortartó, csövek esetleg kábelek.

Link to comment
Megosztás:

Mint ahogyan írták, ha F astrából veszed akkor egyszerűbb, de ha másból veszed az sem gond csak akkor a régi motorról le kell szedni a dolgokat pl motortartó, csövek esetleg kábelek.

na elhoztam a kocsit a szervízből, állítólag azért állt le mert szutykos volt a benzin szűrő.... kicserélték a szűrőt (2000Ft) már erősebb mint volt de három és fél hengerrel nem az igazi :S

aztmondta a szaki, hogy elég ha egy motortömböt szerzek neki.... az úgy olcsóbb is és egyszerűbb....

szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

na elhoztam a kocsit a szervízből, állítólag azért állt le mert szutykos volt a benzin szűrő.... kicserélték a szűrőt (2000Ft) már erősebb mint volt de három és fél hengerrel nem az igazi :S

aztmondta a szaki, hogy elég ha egy motortömböt szerzek neki.... az úgy olcsóbb is és egyszerűbb....

szerintetek?

Szerintem meg neki egyszerűbb, neked meg nagyobb lutri. Egyrészt, nem nagyon lesz ember aki megbont neked egy motort, mert egyben se egyszerű eladni, de tömb nélkül nyugodtan a f.szára húzhatja a maradékot :) Tegyük fel, találsz mégis egy tömböt valahol, akkor mit is csinálsz? Veszel egy darab vasat. Honnan tudod, hogy milyen? Miért lett szétszedve? Egy komplett motor legalább kipróbálható (ugyanis kipróbálható motort veszünk, nem raklaposat...) Szerintem olcsóban nem jössz ki belőle, mert veszegetheted mindenhova a tömítéseket, lehet síkolgatni, stb. Ha egy jó motort teszel bele, akkor az ott is jó lesz. Nem kell szétszedni, nem kell bontogatni, nem kell gépmunkálni, nem kell a tömítéseket cserélgetni, és szívni eszement mennyiségű időt. ;) (persze, órabérben azért boldogabban szív az ember :lol: )

Link to comment
Megosztás:

lpg-vel nem menne jobban?

nekem is virít benzinen a szervízlámpa, kopogásszenzor, lambda meg mittudomén mit villogtat

elég ócskán is megy benzinnel(nem is igen megy sokat avval)

gázon meg nagyon babán megy, sima keverős, szóval még a ecu sem kell neki okosításnak

egy tesztet megérne.......hátha..........

Nem akarnám átalakítani, elég macera, egyébként benzinnel tökéletesen megy nincs bajom a menetdinamikával.

Csak ez a torpanaás na lenne induláskor.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg neki egyszerűbb, neked meg nagyobb lutri. Egyrészt, nem nagyon lesz ember aki megbont neked egy motort, mert egyben se egyszerű eladni, de tömb nélkül nyugodtan a f.szára húzhatja a maradékot :) Tegyük fel, találsz mégis egy tömböt valahol, akkor mit is csinálsz? Veszel egy darab vasat. Honnan tudod, hogy milyen? Miért lett szétszedve? Egy komplett motor legalább kipróbálható (ugyanis kipróbálható motort veszünk, nem raklaposat...) Szerintem olcsóban nem jössz ki belőle, mert veszegetheted mindenhova a tömítéseket, lehet síkolgatni, stb. Ha egy jó motort teszel bele, akkor az ott is jó lesz. Nem kell szétszedni, nem kell bontogatni, nem kell gépmunkálni, nem kell a tömítéseket cserélgetni, és szívni eszement mennyiségű időt. ;) (persze, órabérben azért boldogabban szív az ember :lol: )

ok tehát eljött a szerelő váltás ideje.... :P nyitott szemmel szétnézek motorpiacon

köszi :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy C14se gazdája vagyok.Egy hatalmas problémám van vele, hogy az elméletileg 82 lóerő nekem a gyakorlatba még a felét sem éri el , és nagy a motor hangja-_- ..

Nemrégiben volt hengerfejes, de megoldottam a problémát( cseréltem hidrotőkéket, szelepszárszimeringeket,tömítéseket)

Hidrotőke csere után is megmaradt a nagy motorhang, és a motor ugyanolyan gyenge még midnig:/ Kompressziót még nem mérettem, lehet h jó ötlet lenne?? Kivillogtattam ,hibát nem talált..

Mégegy hatalmas problémám, h váltásnál amikor benyomom a kuplungot, a fordulat nem esik le, hanem felbőg a motor mindig 2-3 ezerig...

Remélem tudtok segíteni..

Előre is Köszi!!!:lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg tudjátok mondani nekem, hogy a c18xe motoroknál a fekete illetve a piros szelepfedéllel rendelkezők között mi volt a különbség? A neten van egy rakás videó és nem egynél hangsúlyozzák, hogy c18xe red top.

Illetve egy ilyen beépítéséhez mit kell cserélni az x14nz motoros astránál?

(motor, váltó, kipufogó meddig?, tartóbakok stimmelnek-e?, elektronikánál az immo számít-e?, a kasznin a felfogatási helyek jók-e?, a váltóba bele megy-e a mostani féltengely és hasonló dolgok érdekelnének)

Ja, és ennél a motornál kell-e figyelni valami típushibára?

Köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg tudjátok mondani nekem, hogy a c18xe motoroknál a fekete illetve a piros szelepfedéllel rendelkezők között mi volt a különbség? A neten van egy rakás videó és nem egynél hangsúlyozzák, hogy c18xe red top.

Illetve egy ilyen beépítéséhez mit kell cserélni az x14nz motoros astránál?

(motor, váltó, kipufogó meddig?, tartóbakok stimmelnek-e?, elektronikánál az immo számít-e?, a kasznin a felfogatási helyek jók-e?, a váltóba bele megy-e a mostani féltengely és hasonló dolgok érdekelnének)

Ja, és ennél a motornál kell-e figyelni valami típushibára?

Köszi a válaszokat!

Volt c18xe, meg c18xel. Az első az 125lovas, az utóbbi 115. Azt nem tudom, hogy a gyertyatakarókat milyen rendszer alapján pakolászták felfelé.

Tudtommal 1.8 alatt már 50es kipuff van, tehát végig. Tartóbakok cserések, immo számít(már ha a beépítendő motor ecuja immos). Kell hozzá nagyobb váltó is, másik féltengelyek, másik gólyalábak. Kábelköteg is nyilván csere. AC, (fékek...)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, idáig csak olvasgattam, hasznos...

Szóval van egy 1.7-es Isuzu diesel F astrám, és a főtengely végén levő ékszíjtárcsa valahogy furcsán jár. A belső stabil fém kerék rendesen, szitálás nélkül forog, a külseje meg valahogy nem. Szóval rángatja a két ékszíjat keményen. Mit lehetne ezzel kezdeni. Házilag valahogy javítható a külseje, vagy kuka, és bontottat vagy újat bele??? én lennék a legboldogabb, ha lenne valakinek tanácsa, mert az expresszen 30 000Ft egy új.

Köszi

Szia!

Javítható a tárcsa. Ha leszeded, úgyis szét fog esni, belülről adsz neki fémragasztóval. Mondjuk ezt csak ideiglenes javításnak ajánlom, a végleges megoldás a csere lesz. Bontott tárcsát vehetsz, de nézd meg alaposan, hogy milyen állapotban vana gumis része.

Link to comment
Megosztás:

Volt c18xe, meg c18xel. Az első az 125lovas, az utóbbi 115. Azt nem tudom, hogy a gyertyatakarókat milyen rendszer alapján pakolászták felfelé.

Tudtommal 1.8 alatt már 50es kipuff van, tehát végig. Tartóbakok cserések, immo számít(már ha a beépítendő motor ecuja immos). Kell hozzá nagyobb váltó is, másik féltengelyek, másik gólyalábak. Kábelköteg is nyilván csere. AC, (fékek...)

Köszönöm!

Tehát ha ilyet szeretnék akkor érdemes egy komplett kocsit megvenni és abból átpakolni a cuccokat.

Fogyasztás adatokat viszont nem találtam. A c20xe 12 literes fogyija nem vonzó sajna.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!

Tehát ha ilyet szeretnék akkor érdemes egy komplett kocsit megvenni és abból átpakolni a cuccokat.

Fogyasztás adatokat viszont nem találtam. A c20xe 12 literes fogyija nem vonzó sajna.

c20xe 12liter? Honnan veszitek ezt az ordenáré baromságot? :lol:

Amikor nekem XE-m volt, 8-8,5 literrel eljárkáltam vele. Gyorsulás és pályanapozás után, nagy nehezen megetettem vele a 9-9,5et. De ott szinte végig nyélen ment. ;)

Link to comment
Megosztás:

c20xe 12liter? Honnan veszitek ezt az ordenáré baromságot? :lol:

Amikor nekem XE-m volt, 8-8,5 literrel eljárkáltam vele. Gyorsulás és pályanapozás után, nagy nehezen megetettem vele a 9-9,5et. De ott szinte végig nyélen ment. ;)

Hmmm!

Városban 8-8,5 liter? Ez sokkal jobban hangzik már!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!

Tehát ha ilyet szeretnék akkor érdemes egy komplett kocsit megvenni és abból átpakolni a cuccokat.

Fogyasztás adatokat viszont nem találtam. A c20xe 12 literes fogyija nem vonzó sajna.

Akkor még a motort is ki tudod próbálni. Nekem megmaradtak amúgy ezek a cuccok x18xe bontásból...szóval ha már van tuti motorod, akkor meg tudunk egyeztni sztem.

12? Hát még sose evett annyit. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Rendes Opel GM olaj van benn 2 napja lett cserélve de elötte is ilyen hangja volt, leginkább hidegen van nagy hangja mintha dízel lenne, melegen annyira nem hangos.

Előtte is "rendes" GM olaj volt benne? Nekem rosszak a tapasztalataim a GM olajjal (hamisítják), lehet más márkával kéne próbálkoznod (Mobil Metabond, Q8...), mielőtt nekiesel a motornak.

Link to comment
Megosztás:

Én egy hete cseréltem, darabja 2400 volt.Ez egy középkategóriás német márka..., de a szelephangja megmaradt sajnos, úgyhogy

fogalmam sincs mit kezdjek vele:S

Ha valakit érdekel akkor van gyári GM hidrotőkém pár darab. (Úgy 30 lehet)

Vadi újak, még olajos zacsiban. :-)

Meg lanos 1,5-ös 86 lovas motorblokkom fűzve 0km-es. (gyári, új.)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.