Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Semseyp!

Igen, természetes, mivel vissza van vezetve a kartergáz.

Az alsó képen a MAP szenzort látod (szívócső-vákum).

Köszi.

Azt olvastam a (talán a TUNING) fórumon, hogy érdemes ezt a kartergáz visszavezetőt kikötni. Na most azt írtátok, hogy valmi szűrőt kell a végére szerkeszteni a lehúzott csőnek, és hogy lesz majd róla kép is.

Tud akkor nekem valaki egy leírást, hogy pontos hogy is kell csinálni? És tényleg érdemes?

Link to comment
Megosztás:

fojtócsappantyú potenciométer?

Legalábbis nálam van ilyen és ha ez kontaktos lenne vagy ilyesmi, akkor erre is gyanakodnék, mert ha nem zudja pontos helyzetét, akkor babrálgathatja....remélem nem írtam túl nagy hülyeséget... :oops:

Qpack!

Az enyémen csak egy alapjárati kapcsoló van, a pllangószelep vezérli. Neked is C20NE a motorod??

Link to comment
Megosztás:

Semseyp!

Igen, érdemes kikötni. Nekem is úgy lesz megcsinálva, elméletileg a

jövő héten talán lesz annyi időm rá... Akkor majd lesznek képek is.

Egyébként nem csak szűrő kell, hanem lecsapató is. Az egész buli

cakkpakk 6-8000HUF.

Az jó lesz, majd észben tartom, és ha nem raksz fel képeket, akkor majd molesztállak! :twisted:

És a kipufogógáz visszavezetést is érdemes kikötni? Azt hallottam, hogy akkor alacsonyabb fordulaton, jobb lesz egy nagyon picit a motor.

Link to comment
Megosztás:

Igen, pontosan. Hamar tanulsz. :D

Azért azt a molesztálást remélem nem 18-as karikával gondoltad! :)

Ja, ja, autó, számítógép és nők amibe az ember hamar beletanul! Na jó, a nőkbe lehet, hogy nem lehet. :lol:

Nem, nem 18-as karikával gondoltam! Hacsak nincs 2 nagy cicid! :wink:

Bocs az OFF-ért!

A kipuf.gáz.vissz.vez. kikötése annyiból áll csak, hogy azt az UFO alakú bizbaszt leszerelem a szívósoról, és egy lemzzel letakarom a lukat? (Persze rendesen eltömítve)

Link to comment
Megosztás:

Qpack!

Az enyémen csak egy alapjárati kapcsoló van, a pllangószelep vezérli. Neked is C20NE a motorod??

Ott van az aláírásomban 8) a lényeg még véletlenűl sem...1.6 -os a kicsike

Szerintem lambda szonda és az alapjárati motor is lehet hiába cserélgetted! :wink:

Link to comment
Megosztás:

CO nő, fogyasztás nem, ha lezárod az AGR-t.

És sokkal egyenletesebben fog járni a motor, nem lesz kis rángatás

alacsony fordulaton gázadásra.

És a műszakin még átmegy, meg a zöldkártya vizsgán?

Aprópopó ez utóbbi, kártya mostanság mibe kerül?

Az elmúlt 700km-en evett a kocsim 59.9 lityi benyát városban ez nagyjából 8.5l/100km, és ebből kb: 250km, üzemi hőfok alatt, szinte alapjáraton. (x14xe)

Link to comment
Megosztás:

És a műszakin még átmegy, meg a zöldkártya vizsgán?

Aprópopó ez utóbbi, kártya mostanság mibe kerül?

Az elmúlt 700km-en evett a kocsim 59.9 lityi benyát városban ez nagyjából 8.5l/100km, és ebből kb: 250km, üzemi hőfok alatt, szinte alapjáraton. (x14xe)

Ti viszitek az autót, amikor a zöldkártyát csináltatjátok? :)

Nekem 4700 pénz volt. + 200 borravaló a csávónak, mert kijött a parkolóba felragasztani a matricát. :wink:

Link to comment
Megosztás:

AGR szelep gyilkosok!

Ha lezárjuk az agr szelepet, az történik h. az égés hőmérséklete magasabbra fog emelkedni, mivel a kipufogógáz visszavezetésének lényege az h. ha bizonyos menyiségü elégetett gáz jut vissza az égéstérbe, csökken az égés hőmérséklete. Ennek következtében a nitrogén oxidációja sokkal alacsonyabb szinten tartható, vagyis az NO2 EMISSZIÓ alacsonyabb. 8)

Ha belefutsz egy kpm-es ellenőrzésbe és szar az értéked, simán megbüntetnek érte, lekorlátozzák a zöldkártyád, és mellesleg a környezetet is mérgezed vele, bár gondolom ez senkit sem érdekel. :x

Ha én tuningolni akarnék, nem ehhez nyúlnék..

Link to comment
Megosztás:

... és mellesleg a környezetet is mérgezed vele, bár gondolom ez senkit sem érdekel. :x

Ha én tuningolni akarnék, nem ehhez nyúlnék..

Szerintem egy AGR és katalizátor nélküli tuningolt autó 100000km alatt bocsájthat ki annyi káros anyagot, mint egy nagyobb gyár 1 hónap alatt, és hát az utók nagyon kis százaléka tuningolt, nem?

Egébként is az Astrám előtt Wartburgom volt, és már azzal, hogy azt lecseréltem, már azzal is sokat tettem a környezetért. :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem egy AGR és katalizátor nélküli tuningolt autó 100000km alatt bocsájthat ki annyi káros anyagot, mint egy nagyobb gyár 1 hónap alatt, és hát az utók nagyon kis százaléka tuningolt, nem?

Egébként is az Astrám előtt Wartburgom volt, és már azzal, hogy azt lecseréltem, már azzal is sokat tettem a környezetért. :)

ű

Ez a szomorú, h. a legtöbben igy állnak hozzá. Persze egy vartburgnál jobb. Sőt azt is felhozhattad volna példának h. egy billencses kamaz v. egy ifa 100szor akkora kárt okoz.

Ugy is megközelithetjük a kérdést. h. a motorod élettartamát rövidited meg vele mivel emeled az égés hőmérsékletét, nő a hőterhelése a motornak.. legfőképpen kritikus ez a hengerfejre nézve.

A másik h. a lambdaszonda is emissziós értéket szolgáltat vissza (bocsi, nem is igazán, mert oxigént mér), de végül is ez a befecskendező vezérléséhez szükséges. Ha változtatsz az agr kiiktatásával, változik a keverék összetétel is, vagyis nem igazán lesz pontos a befecskendezett üza mennyiség sem.. Az úgy van jól kitalálva ahhogy van..

Bár megértelek, a wartburg sokkal egyszerübb szerkezet..

Link to comment
Megosztás:

gabo007!

Tény, a wartburgot motorját egyedül is mertem bütykörészni.

Viszont amit leírtál az nagyon elgondolkodtató, és megfontolandó! De hát ezért kérdezek, valaki vagy megerősít, vagy lebeszél a hülyeségeimről :lol: ! Úgyhogy AGR megmenekült! :) De csak addig, amig valaki meg nem cáfol téged! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Gabo!

Na erről a témáról homlokegyenest más véleményen vagyunk. :)

AGR: ez csakis az újabb és újabb környezetvédelmi normák betartása

miatt került bele a motorba, egyáltalán nem használ neki, sőt, károsítja.

Ugyanis a visszavezetett gázzal egy csomó olyan anyagot is produkál

a szívórészre, ami károsítja a azt, lerakódással, savas mivoltával.

Valamint szépen lerontja részterhelésen a motor alsó fordulaton mérhető

nyomatékkarakterisztikáját.

A lezárással az égési hőmérséklet nem igazán változik, max. visszamászik

az eredetileg kitalált értékre, ugyanis az anyagok és a technológia a

blokkban és a hengerfejben is a C-s motorokból jött át, ahol ugye nincs

AGR, és köztudottan strapabíró motorok voltak. :D

A lambdaszondával kapcsolatosan még annyit, hogy egyáltalán nem

gond az AGR kiiktatása, mivel a befecskendezési tábla relatív, mindig az

aktuális helyzethez igazodik, a lambdaszonda mérései alapján. Az adott

oxigénszint változása a befecskendezésben is változást hoz, így igazodik

az új helyzethez. Fogyasztásban ez nem fog jelentkezni, mivel nagyon

szépen helyrejön a motor karakterisztikája alsó fordulaton.

Emisszióban sem jelent túl nagy változást, Nekem anno már lezárt AGR-el

ment át legál zöldkártyavizsgálaton.

Remélem tudtam segíteni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.