Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Azt megnézted már,hogy leszedett injektorfedéllel mit mutat az alapjárati motor?

Van ugye egy pótlevegő járat az alapjárati motornak. Járó motornál megtúráztatod,aztán látszik ahogy a kúp elzárja vagy alapjáraton kinyitja a levegő útját.

Ha felpörög és mégsem látsz semmi különöset a kúp mozgásán,helyzetén,akkor nem ott a hiba.

Igazából így nem néztem meg csak kiszerelve megjárattam diag módban. De már mindegy majd holnap, kiderül ha berakom az újat.

Link to comment
Megosztás:

mostanában nekem is vacakol 2000-rel indit melegen 1600 , de ha ujraindittom néha beáll 800-ra a mi normális de van hogy csak úgy elkalandozik 1100-1400 között egy lámpaváltási időszakban.

Már töbször szétszedtem , takaritottam de szerintem csak rontott a helyzeten . Kiváncsi vagyok a tapasztalatodra a csere után......

Link to comment
Megosztás:

mostanában nekem is vacakol 2000-rel indit melegen 1600 , de ha ujraindittom néha beáll 800-ra a mi normális de van hogy csak úgy elkalandozik 1100-1400 között egy lámpaváltási időszakban.

Már töbször szétszedtem , takaritottam de szerintem csak rontott a helyzeten . Kiváncsi vagyok a tapasztalatodra a csere után......

Hát én is holnap kiderül. A nagy hidegekben -15-17 fok volt olyan reggel hogy egyáltalán nem volt alapjáratom, csak gázzal indult és minden lámpánál le akart állni amig be nem melegedett. Már akkor akartam rendelni mocit csak akkor nem volt itthon senki hogy átvegye.

Link to comment
Megosztás:

Hát én is holnap kiderül. A nagy hidegekben -15-17 fok volt olyan reggel hogy egyáltalán nem volt alapjáratom, csak gázzal indult és minden lámpánál le akart állni amig be nem melegedett. Már akkor akartam rendelni mocit csak akkor nem volt itthon senki hogy átvegye.

Nekem is volt ilyen,váltás közben is leállt -17 körül. Volt olyan is,hogy az a rugó fagyott meg, amit a gázbovden mozgat.

De mióta melegebb van, semmi gond nincs az alapjárattal. Ezért még nem cserélnék alapjáratit, bár azt nem tudom, hogy azóta is csinálja-e neked.

Az is igaz, hogy elég olcsón lehet venni. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt ilyen,váltás közben is leállt -17 körül. Volt olyan is,hogy az a rugó fagyott meg, amit a gázbovden mozgat.

De mióta melegebb van, semmi gond nincs az alapjárattal. Ezért még nem cserélnék alapjáratit, bár azt nem tudom, hogy azóta is csinálja-e neked.

Az is igaz, hogy elég olcsón lehet venni. :)

Hát az a felpörgés mindíg megvolt már évek óta, szóval mindenképpen tervben volt már a csere.

Link to comment
Megosztás:

Igen azt, ennyiért házhoz hozzák.

Esetleg egy sorozatszámot tudnál írni ha netán oda kerülök hogy nekem is cserés lenne akkor tudjam hogy milyen típusót vagy márkát kellene.

Köszi!

:)

Ma pl indítottam +5'C-be aztán a kipufogón lehetett hallani hogy most nem volt egyenletes hanem kicsit durrogott. Vagy ez a 3-om hengerezés? Ki gázadásra meg pár métert haladva meg kisimult az alapjárat ill ugye magas volt de nem durrogott a kipufogó.

Amikor 3-om hengerezik az dúrvább? ill hogy azt tut meghallanám vagy ez a durrogás már az?

Link to comment
Megosztás:

Esetleg egy sorozatszámot tudnál írni ha netán oda kerülök hogy nekem is cserés lenne akkor tudjam hogy milyen típusót vagy márkát kellene.

Köszi!

:)

Ma pl indítottam +5'C-be aztán a kipufogón lehetett hallani hogy most nem volt egyenletes hanem kicsit durrogott. Vagy ez a 3-om hengerezés? Ki gázadásra meg pár métert haladva meg kisimult az alapjárat ill ugye magas volt de nem durrogott a kipufogó.

Amikor 3-om hengerezik az dúrvább? ill hogy azt tut meghallanám vagy ez a durrogás már az?

Linket tudok mutatni:http://cromax.hu/index.php?katid=49507893&termek_al_id=34103&katnev=C14NZ,%20X14NZ ugye a legfelsőről van szó.

ha 3 hengerezik az nagyon durva eléggé rázkódik a motor, ha legközelebb ilyen van és van időd huzkodd le egyenként a gyertyakábeleket, ha az egyiknél nem változik a hangja akkor rényleg 3 hengerezik. Olyan alapjárati kipuff buborgás nekem is szokott lenni, főleg amikor szesszel jártam felesben. Mivel nem tudok rájönni mi az de különösebb problémát nem okoz beraktam amegoldatlan rejtélyek dobozba. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Linket tudok mutatni:http://cromax.hu/ind...=C14NZ,%20X14NZ ugye a legfelsőről van szó.

ha 3 hengerezik az nagyon durva eléggé rázkódik a motor, ha legközelebb ilyen van és van időd huzkodd le egyenként a gyertyakábeleket, ha az egyiknél nem változik a hangja akkor rényleg 3 hengerezik. Olyan alapjárati kipuff buborgás nekem is szokott lenni, főleg amikor szesszel jártam felesben. Mivel nem tudok rájönni mi az de különösebb problémát nem okoz beraktam amegoldatlan rejtélyek dobozba. :icon1:

Nekem is csinálja, valamelyik kipuffszelep nem zár rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Linket tudok mutatni:http://cromax.hu/ind...=C14NZ,%20X14NZ ugye a legfelsőről van szó.

ha 3 hengerezik az nagyon durva eléggé rázkódik a motor, ha legközelebb ilyen van és van időd huzkodd le egyenként a gyertyakábeleket, ha az egyiknél nem változik a hangja akkor rényleg 3 hengerezik. Olyan alapjárati kipuff buborgás nekem is szokott lenni, főleg amikor szesszel jártam felesben. Mivel nem tudok rájönni mi az de különösebb problémát nem okoz beraktam amegoldatlan rejtélyek dobozba. :icon1:

Ok köszi! Akkor lehet más baja van mert annyira nem dúrva csak hallom ugye nyitott ajtónál hogy puffog kicsit, diesel hang és rázkódáshoz azért messze van mert volt egy Opel Kadettünk diesel azért azt megismerném. :rolleyes: vagy lehet csak azért van mert túl hidege van, bár néha meg minusz sok fokba se hallom.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is csinálja, valamelyik kipuffszelep nem zár rendesen.

Amikor szakadt a szíj ellenőriztük a Karcsival aszelepeket és mind zárt rendesen, mondjuk azóta mentem vele már pár 10ezer kilómétert. Megjött az alapjárati moci, bele is raktam majd este úgyis megyek vele, kiváncsi leszek milyen lesz.

Megvolt a próbakör, egyenlőre nyoma sincs a kuplung kinyomásakor eddíg jelentkező felpörgésnek.

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

hali! nincs valakinek c18nz motorja?!egy nagyon nagy kérésem lenne, egy fotora lenne szükségem a jobb oladli motortaró bakról.nagyon nagy segítség lenne itt az email címem m.danek@vipmail.hu

illetve az is elég ha valaki tudja 100%osan hogy meg kell egyeznie az c14nzjével?! ugyan is oda próbáltam ma a az 1.8as motort, van egy motortartóbakom, c14nzről és hát nem nagyon egyeznek a furatok a váltó stimmel ott minden ugyan olyan,nem akarm feleslegessen kivenni,és nem vagyok 100%osan biztos abban hogy a kadett c18nzje meg egyezik az astrájéval...

Link to comment
Megosztás:

Nekem is csinálja, valamelyik kipuffszelep nem zár rendesen.

Úgy néz ki bizonyos időszakokban ugyanazt csinálják az opel motorok. Van amikor azzal van tele a fórum,hogy senkinek nincs alapjárata,stb... :D

szal nekem is "dudorog" mostanában kezdte,kompressziót megnéztem,de az összes hengerben tized bar pontosan egyforma volt.

Gondolom ha nem zárna,akkor azért az a nyomás értéken látszódna..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! C14se motoromat szerettem volna kicserélni c18nzre de végül nem lett belőle semmi csak azért írom le hogy ne legyen az hogy össze vissza kérdezösködöm. szóval!

azt hittük hogy hengerfejes :o nem volt fűtés,nem ment fel a víz hőmérséklet csak ha megálltam és pl alapjáraton járt de akkor elég gyors iramban :D na hát ma szét szedtük szemre nem volt semminek baja. megvettem mindent új tömítést termosztátot. össze raktam tök ######a menet közben felment a vizem majdnem 90re,aztán megálltam a belvárosban és megint elindult a mutató felfelé :icon11: az utolsó jel és a száz között félúton bekapcsolt a ventilátor és vissza hűtötte 90re aztán megint fel, megint bekapcs és vissza hűtés ezt játszotta úgy 1,5órán keresztül kb 3-4alkalommal amíg végre nem tudtam megint rendesen haladni vele aztán megint megélt 90en.

szerintetek ez miért lehet, gondolom ez nem túl normális?!?!víz rendesen van benne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! C14se motoromat szerettem volna kicserélni c18nzre de végül nem lett belőle semmi csak azért írom le hogy ne legyen az hogy össze vissza kérdezösködöm. szóval!

azt hittük hogy hengerfejes :o nem volt fűtés,nem ment fel a víz hőmérséklet csak ha megálltam és pl alapjáraton járt de akkor elég gyors iramban :D na hát ma szét szedtük szemre nem volt semminek baja. megvettem mindent új tömítést termosztátot. össze raktam tök ######a menet közben felment a vizem majdnem 90re,aztán megálltam a belvárosban és megint elindult a mutató felfelé :icon11: az utolsó jel és a száz között félúton bekapcsolt a ventilátor és vissza hűtötte 90re aztán megint fel, megint bekapcs és vissza hűtés ezt játszotta úgy 1,5órán keresztül kb 3-4alkalommal amíg végre nem tudtam megint rendesen haladni vele aztán megint megélt 90en.

szerintetek ez miért lehet, gondolom ez nem túl normális?!?!víz rendesen van benne.

Megnyugtatlak ez a normális. :)

90 körül van az üzemi hőmérsékelete, amit menetközben a termosztát szabályoz. Nehogy a menetszél ennél jobban visszahűtse.

Álló helyzetben viszont nincs menetszél, ezért felkúszik a hőmérséklet és egy adott hőmérsékletek 100°C körül bekapcsol egy hűtőventillátor, ami visszahűti.

Ha sokáig toporog az ember egyhelyben, akkor a mutató fel és le vándorol. Jobb esetben. Ha nem kapcsol a venti időben és nem hűti vissza, na akkor lesz gond. Vagy akkor, amikor iszonyatosan sokára melegszik fel a hűtővíz.

Link to comment
Megosztás:

Megnyugtatlak ez a normális. :) 90 körül van az üzemi hőmérsékelete, amit menetközben a termosztát szabályoz. Nehogy a menetszél ennél jobban visszahűtse. álló helyzetben viszont nincs menetszél, ezért felkúszik a hőmérséklet és egy adott hőmérsékletek 100°C körül bekapcsol egy hűtőventillátor, ami visszahűti. Ha sokáig toporog az ember egyhelyben, akkor a mutató fel és le vándorol. Jobb esetben. Ha nem kapcsol a venti időben és nem hűti vissza, na akkor lesz gond. Vagy akkor, amikor iszonyatosan sokára melegszik fel a hűtővíz.

Értem, köszönöm a választ, azért volt furcsa mert apukámnak van egy roverja és azon mindig középen áll a mutató ha dugóban araszolok vele akkor is :D és ventitsem nagyon hallom.

Link to comment
Megosztás:

Hali valamiért 2000-es fordulaton van az autóm inditáskor - néha 10-percig sem esik vissza 800-ra 1600-környékére áll , ujboli inditások után meg szokott javulni , van valakinek ötlete x16szr alapjárati ,folytószelepállásérzékelő hőgomba ujj

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok:

1 olyan kérdésem lenne, hogy ma, mikor indítóztam, nehezen tekert. Alig indult el, mintha valami vissza fogta volna!!

Szerintetek mi lehet? mert ilyen még nem volt. Köszi.

Mikor be is indult olyan egyenetlenül járt, de azért össze szedte magát.

Gyenge akksi, szoruló önindító, nem tölt rendesen, és ezért nincs villany az akksiban, az önindító kábelei oxidosak, a csatlakozásnál nem érintkeznek rendesen, testkábelek csatlakozásai, stb. stb. Sok minden okozhatja, el kéne kezdeni méregetni :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.