Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hi!

Először is tisztázni kéne, hogy szikra vagy mechanikai probléma áll-e fenn. Csavard ki a gyertyát abból a hengerből (apropó, az megvan, hogy melyik nem megy?) és ellenőrizd, jó-e, nem törött, olajkokszos-e. Próba másik gyertyával, esetleg szikrapróba: gyertyát a pipába dugni, a gyertya fém házát a motorblokkhoz érinteni, valaki indítózik (az esetleges áramütésért nem vállalok felelősséget!), Te pedig megfigyeled, van-e szikra a gyertya elektródái között. Ha nincs, gyertyakábel, gyújtáselosztó ellenőriz. Ha van, akkor valami mechanikai gond lehet abban a hengerben, mivel központi injektorosként ugyanúgy kapja mindegyik henger az üzemanyagot. "Kompressziómérővel" ellenőrizni, hogy mennyit tudnak még a hengerek, mennyire egyformák.

kicseréltem a kábelt,gyertyát,és ugyanugy semmi,áram van mert megbaszott párszor:D ismerösöm aztmondta lehet h hidrotöke. nemtom milehet, az olajbeöntö alatt,az elsö,tehát jobrol az elsö. van egy 1.6-os astrám is,az jo,lehuztam ugyanazt a kábelt és detto azt csinálta mint az 1.4-es

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Urak!

Kedvenc autóm 2 napja nem hajlandó 4 hengerrel működni.Péteken még hazahozott Sárvárról de 2-szer kigyulladt a check lámpa és 2 henger megált de pár másodperc múlva elindult ma azonban az 1es és 4 henger megállt és kész.Gyertyák GM 2 pólusu 7 ezer km van benne,a motor X16SZR 121 ezer km és G Astra 99-es évjáratú,mi lehet a probléma?

Az X16SZR általában DIS (parazita) gyújtásos,ebben az esetben ha 2 henger nem megy egyszerre akkor 99,9%,hogy DIS trafó kuka.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos megint én vagyok.

Ma reggel elfordítom az indítókulcsot, és valamiért nem világít az olajnyomás jelző lámpa.

Eddig ilyenkor mindig világított, majd ahogy beindítottam, el is aludt...

Olajszintem teljesen renben van. Nem mertem vele elindulni... Szerintetek mi lehet a baj?

El lehet vele indulni ettől függetlenül?

Elképzelhető, hogy csak a visszajelző izzója égett ki?

Válaszotokat köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos megint én vagyok.

Ma reggel elfordítom az indítókulcsot, és valamiért nem világít az olajnyomás jelző lámpa.

Eddig ilyenkor mindig világított, majd ahogy beindítottam, el is aludt...

Olajszintem teljesen renben van. Nem mertem vele elindulni... Szerintetek mi lehet a baj?

El lehet vele indulni ettől függetlenül?

Elképzelhető, hogy csak a visszajelző izzója égett ki?

Válaszotokat köszönöm.

Előfordul hogy maga az izzó égett ki. Igazából hibát az jelez ha menet közben is világítt. Ugye akkor nincs olajnyomás és hamar megáll a moci. Szedd szépen ki a műszeregységet és cseréld ki az izzót, ha akkor sem világítt akkor megyünk tovább. Most nem tudom biztosan de ha lehúzod az olajgomba csatiját és egy dróttal összezárad a két pólust akkor világítani kell az izzónak gyujtáson ha jó. De mondom ebben nem vagyok teljesen biztos. Az olajgomba csatija a blokkon van a vezérlés felől hátul aláhasalva látszik.

Link to comment
Megosztás:

Előfordul hogy maga az izzó égett ki. Igazából hibát az jelez ha menet közben is világítt. Ugye akkor nincs olajnyomás és hamar megáll a moci. Szedd szépen ki a műszeregységet és cseréld ki az izzót, ha akkor sem világítt akkor megyünk tovább. Most nem tudom biztosan de ha lehúzod az olajgomba csatiját és egy dróttal összezárad a két pólust akkor világítani kell az izzónak gyujtáson ha jó. De mondom ebben nem vagyok teljesen biztos. Az olajgomba csatija a blokkon van a vezérlés felől hátul aláhasalva látszik.

Köszönöm a választ.

Holnap reggel megnézem.

Közben olvasgattam, egyetlen ilyen problémát találtam. Ott egy olajgomba csere oldotta meg a hibát...

Köszönöm.

Üdv.

D.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos megint én vagyok.

Ma reggel elfordítom az indítókulcsot, és valamiért nem világít az olajnyomás jelző lámpa.

Eddig ilyenkor mindig világított, majd ahogy beindítottam, el is aludt...

Olajszintem teljesen renben van. Nem mertem vele elindulni... Szerintetek mi lehet a baj?

El lehet vele indulni ettől függetlenül?

Elképzelhető, hogy csak a visszajelző izzója égett ki?

Válaszotokat köszönöm.

Sztem esélyes, hogy az olajgomba az, nekem is ezt csinálta. Ahogy Zotya is írta, gombáról vezeték le, testelve világítania kell a lámpának. Sztem inkább ezt próbáld ki, mielőtt kibontod a műszeregységet.

Szabad-e bontott trafóval próbálkozni ebben az esetben vagy mindenképp újat vegyek?

Szabad ;)

Link to comment
Megosztás:

Szabad-e bontott trafóval próbálkozni ebben az esetben vagy mindenképp újat vegyek?

Megpróbálhatod a bontott trafót,de ugye ez kicsit lutri,nem tudni mennyit "ment"a DIS trafó.Nincs elöjele annak,hogy mikor szűnik meg létezni.Egyik pillanatról a másikra mennek tönkre általában.G Astrába megéri megvenni a gyárit,(BERU,BOSCH).Esetleg jó alternatíva lehet még az olcsóbb árfekvésű MEYLE is.
Link to comment
Megosztás:

Megpróbálhatod a bontott trafót,de ugye ez kicsit lutri,nem tudni mennyit "ment"a DIS trafó.Nincs elöjele annak,hogy mikor szűnik meg létezni.Egyik pillanatról a másikra mennek tönkre általában.G Astrába megéri megvenni a gyárit,(BERU,BOSCH).Esetleg jó alternatíva lehet még az olcsóbb árfekvésű MEYLE is.

Én is inkább újban gondolkodom,a Meylét néztem és még az ára sem olyan horribilis

A Cromax-nál 15000Ft

Láttam a Racing bazáron BERU-t szintén 15 ezer körűl,,van tapasztalatotok ezekkel,melyik lehet jobb választás?

Link to comment
Megosztás:

Hello

Mi a probléma ha a motor visszajelző világít és az alábbi hibákat produkálja?

Tudom, hogy legalább 30 féle hibalehetőség jele, de a múltkor az autószerelő számítógépe szerint „Sebesség érzékelő sérült”. Hiba leírása: Lassításnál jelentkezik, ha kiveszem üresbe + gáz elvétel (hirtelen fordulatszám-csökkenés, sebesség lassul) a motorvisszajelző kigyullad, vagy forgalmi ok miatti hirtelen lassításnál. Érdekes, hogy egyik esetben leáll a motor, máskor nem. Kilóméterórával nincsen gond.

Link to comment
Megosztás:

Hello

Mi a probléma ha a motor visszajelző világít és az alábbi hibákat produkálja?

Tudom, hogy legalább 30 féle hibalehetőség jele, de a múltkor az autószerelő számítógépe szerint „Sebesség érzékelő sérült”. Hiba leírása: Lassításnál jelentkezik, ha kiveszem üresbe + gáz elvétel (hirtelen fordulatszám-csökkenés, sebesség lassul) a motorvisszajelző kigyullad, vagy forgalmi ok miatti hirtelen lassításnál. Érdekes, hogy egyik esetben leáll a motor, máskor nem. Kilóméterórával nincsen gond.

Pedig az ECU a kilóméterórától kapja a sebességjelet,én első körben mégis az óránál néznék körül.
Link to comment
Megosztás:

Hello

Mi a probléma ha a motor visszajelző világít és az alábbi hibákat produkálja?

Tudom, hogy legalább 30 féle hibalehetőség jele, de a múltkor az autószerelő számítógépe szerint „Sebesség érzékelő sérült”. Hiba leírása: Lassításnál jelentkezik, ha kiveszem üresbe + gáz elvétel (hirtelen fordulatszám-csökkenés, sebesség lassul) a motorvisszajelző kigyullad, vagy forgalmi ok miatti hirtelen lassításnál. Érdekes, hogy egyik esetben leáll a motor, máskor nem. Kilóméterórával nincsen gond.

A kilóméteróra hátulján van a sebesség jeladó, lehet az halódik. Ha a középkijelző két gombját egyszerre benyomod úgy 5 másodpercre menet közben mit ír ki?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

van egy 1,4-es 1996-os Sedan Opel Astram, az a jelenség mutatkozott 2 napja (nem minden indításnál) hogy amikor elindítom 2-5-10 másodpercig (mikor meddig) ciripelős zörgős hangot ad, majd elhallgat, kérdésem az lenne hogy ez mitől lehet? hidrotőke esetleg? vagy hülyeségre gondolok? Válaszaitokat előre is Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

van egy 1,4-es 1996-os Sedan Opel Astram, az a jelenség mutatkozott 2 napja (nem minden indításnál) hogy amikor elindítom 2-5-10 másodpercig (mikor meddig) ciripelős zörgős hangot ad, majd elhallgat, kérdésem az lenne hogy ez mitől lehet? hidrotőke esetleg? vagy hülyeségre gondolok? Válaszaitokat előre is Köszönöm!

Jójó de honnan hallani?

Link to comment
Megosztás:

valaki tudna segiteni alkatrész ügyben? kéne egy 1.6 16v hengerfej,meg még pár aproság,de még nemtomi! valakinek esetlek elado??

Szia Déwid!

Fateromnak van egy elhervadt X16XEL motorja, aminek a blokkjától nem válik meg a motorszám miatt, de a többit lehet hogy eladja neked. Dunaföldvár mellett, telefonszám: 30/371-8837

Jó üzletelést!

Cső

Link to comment
Megosztás:

Szasztok Cartársak!

Hú de rég voltam itt, alig igazodom el az új felületen.

Jelenségem van nekem is a motor felől, kérek tippeket:

jól megy, nem fogyaszt sokat, nem villan ki a motorlámpa.

Némi zözgés hallatszik. Fémesen, apró kattogások, de csak 2.000-es fordulat feletti, egyenletes gázpedál állásnál (tehát 80 feletti tartós tempónál csak). Húzatva, motorfékezve rögtön elhallgat! Olaj forrásához tudnám hasonlítani a hangot, de magasabb, fémesebb hangon. Légkondival vagy anélkül, mindegy. Az elmúlt 1000km-en nem sűrűsödött és nem hangosodott - nem romlott az állapot.

Olajszint jó, hidrotőkék elég újak, benzinkúttól független, oktánszámot azt használok, amit mindig máskor.

Van valami tippetek? Főként azért kérdezem, mert nem tudom, hogy szerelőhöz fussak vagy járjak nyugodtan (most sok ezer városi kilométer vár rá, alig lesz 80 felett az autó, amikor a jelenség előjönne). Motordiagnosztikára érdemes vinni vagy szereltessem rögtön? Lambda még gyári (230ekm az autóban), az lehet ludas ilyen jelenségért?

Várom a tippeket, köszönöm, ha hozzám szóltok!

Olcsóbb üzemanyagot mindenkinek!

Cső

Link to comment
Megosztás:

Az X16SZR általában DIS (parazita) gyújtásos,ebben az esetben ha 2 henger nem megy egyszerre akkor 99,9%,hogy DIS trafó kuka.

Na akkor bejött az a 0,1%!daykiller autóján tökéletesen működik a trafóm,sőt átraktuk az ő gyertyakábeleit az enyémre de továbbra is dadog.

Indulni simán elindul nem is áll le de nem megy minden henger,egyik gyertya helyett már tettem be másikat de azzal se ment

Mi lehet még?

Link to comment
Megosztás:

Na akkor bejött az a 0,1%!daykiller autóján tökéletesen működik a trafóm,sőt átraktuk az ő gyertyakábeleit az enyémre de továbbra is dadog.

Indulni simán elindul nem is áll le de nem megy minden henger,egyik gyertya helyett már tettem be másikat de azzal se ment

Mi lehet még?

Mechanikai probléma, mérj "kompressziót" a hengerekben, ill. ha nem központi injektoros autóról van szó, az injektorok/vezérlésük is lehet a hiba oka, cserélj fel kettőt, viszi-e magával a hibát.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.