Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ha nincs ECU, akkor lambda sincs, vágom vazze :D Én úgy tudtam, hogy a szívó autókban nincs injektor, sem ECU, és azért szívó :D és nem befecsis :D

Nembaj, van még pár év a suliból... :D

a szívó, nem a befecsire vonatkozik, akkor egy alap lada is feltöltött lenne, mert van benne AC. :) ha csiga, vagy kompresszor lóg benne, majd akkor nem szívó.
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Vettem az 1.6-os benzines astra f kombimhoz 4db GM gyertyát 2 pólusút és azt szeretném kérdezni ezen kell gyertya hézagot állítani vagy valamit, vagy csak fogom és teszem egyből a motorba ?

Esetleg ha kell hézagot állítani akkor mi a mérete a hézagnak ?

Hivatalosan nem kell állítani, mert új kapod, hogy be van állítva, leellenőrizni azért érdemes, biztos ami biztos.

Most hézagot nem tudok mondani, mert nincs fent az autodata. Majd egy lelkes kolléga megmondja. :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Vettem az 1.6-os benzines astra f kombimhoz 4db GM gyertyát 2 pólusút és azt szeretném kérdezni ezen kell gyertya hézagot állítani vagy valamit, vagy csak fogom és teszem egyből a motorba ?

Esetleg ha kell hézagot állítani akkor mi a mérete a hézagnak ?

0,7

Link to comment
Megosztás:

jard, láb, mérföl, km, cm, mm, mikrom, nano???

Amúgy érdemes belerakni a 2 pólusút? azt hallottam, hogy nem tartósabb az élettartama semmivel sem..

DIS-nél kell a kétpólus, mert az 1 pólust hamar kinyírja, és nem is megy tőle.

Opel szerint kétpólusú kell a DIS-hez, 1 pólusú elég a rotoroshoz. Ami egyébként logikus, mert a DIS körülbelül dupla annyi gyújtófeszültséget ad le.

Link to comment
Megosztás:

DIS-nél kell a kétpólus, mert az 1 pólust hamar kinyírja, és nem is megy tőle.

Opel szerint kétpólusú kell a DIS-hez, 1 pólusú elég a rotoroshoz. Ami egyébként logikus, mert a DIS körülbelül dupla annyi gyújtófeszültséget ad le.

És a 2 pólus mitől jobb? Mitől több?? mert ahova behúz a szikra az ugyan ugy mind a kettőnél egy pontba megy, és sosem a vége ég el hanem ahova behúz!

Nekem mindig is 1 polus volt, DIS-es motorban, ha most én azt kicserélem 2 esre akkor mit fogok tapasztalni?mind abban a percben, mind abban a héten és mind abban a fél évben?? Azért kérdem mert Gyertya csere elött állok épp..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.