Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Komolyan mondom, annyira elegem van már ebből a motorból, hogy már szívesen kitépném belőle és bele vágnék egy 1.5 td isuzut a francba. Mindig van vele valami, nem is eszik keveset, ááááááááááááááá :D:D:D

Mert a dízelnek nem lehet semmi baja mi? Mikor a legnagyobb szívatást a fals levegő tudja okozni. :D

Egyébként az alapjárat ingadozás lehet a vákuumrendszertől is. Fals levegőt szív.

Link to comment
Megosztás:

Mert a dízelnek nem lehet semmi baja mi? Mikor a legnagyobb szívatást a fals levegő tudja okozni. :D

Egyébként az alapjárat ingadozás lehet a vákuumrendszertől is. Fals levegőt szív.

Nem mondom, hogy a dízelnek nem lehet baja, de az én eddigi tapasztalatom az, hogy a régi dízelek sokkal megbízhatóbbak (dízelnek az adagoló+izzítógyertya a lelke) mint a benzinesek, nincs benne ennyi jeladó stb.,amik közül egy elmegy és borul minden. Tesóm gépe (dízel) bent ragadt a hóban másfél napig, a motortérből lapátolni lehetett a havat úgy telehordta, szíjtárcsákat leöntöttük meleg vízzel, hogy leolvadjon és láss csodát elindult, szépen is járt. Ez az nz-s corsa is kapott egy kis havat már nyögvenyelősen indult, 3 hengerezett stb. De ez az én véleményem, tapasztalatom, nem írom le a benzineseket sem, mert jók azok is.

Link to comment
Megosztás:

Nem mondom, hogy a dízelnek nem lehet baja, de az én eddigi tapasztalatom az, hogy a régi dízelek sokkal megbízhatóbbak (dízelnek az adagoló+izzítógyertya a lelke) mint a benzinesek, nincs benne ennyi jeladó stb.,amik közül egy elmegy és borul minden. Tesóm gépe (dízel) bent ragadt a hóban másfél napig, a motortérből lapátolni lehetett a havat úgy telehordta, szíjtárcsákat leöntöttük meleg vízzel, hogy leolvadjon és láss csodát elindult, szépen is járt. Ez az nz-s corsa is kapott egy kis havat már nyögvenyelősen indult, 3 hengerezett stb. De ez az én véleményem, tapasztalatom, nem írom le a benzineseket sem, mert jók azok is.

Én is így jártam a március 15-i hófúvában, hogy a motorterem tele volt hóval. A motorháztető formáját is ki lehetett venni a hóban, de beindult, csak nem volt töltésem. :D Aztán úgy hagytam, elmentem vele fehérvárra és addigra kiolvadt, de már a várost elhagyva megjött a töltés. :D

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki! Most lehet hogy hülyeségnek fog tűnni amit kérdezek. Szal mikor megyek a kocsival olyan hangot hallok a motor felől mint amikor a kardán forog. Szal nemtudom mintha csapágyas lenne vmi. Váltóbol jöhet ki ilyen? Nem folyamatos, gázadásra jön csak.nem ékszíj nem kerékcsapágy azt tudom. És ha ez a váltóbol jön ki mit lehet vele tenni? mert nagyon arra gyanakszom. érti vki mit próbálok magyarázni? :) vki más hasonló problémával van?

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki! Most lehet hogy hülyeségnek fog tűnni amit kérdezek. Szal mikor megyek a kocsival olyan hangot hallok a motor felől mint amikor a kardán forog. Szal nemtudom mintha csapágyas lenne vmi. Váltóbol jöhet ki ilyen? Nem folyamatos, gázadásra jön csak.nem ékszíj nem kerékcsapágy azt tudom. És ha ez a váltóbol jön ki mit lehet vele tenni? mert nagyon arra gyanakszom. érti vki mit próbálok magyarázni? :) vki más hasonló problémával van?

Ellenőrizd a váltóolaj szintjét például.

Link to comment
Megosztás:

Üresben nem hallani csak mikor megyek.

Nekem is ad egy ilyesféle hangot, ahogy gyorsítok és sebességváltásnál is változik a hangja, tehát motor fordulatszám függő a dolog. Új GM váltóolaj van benne, előtte kitakarítva, új tömítések, féltengely szimeringek, satöbbi, új kuplung is, de maradt ez a "hangjelenség". Úgyhogy lesz.rom magasról a hangját. :D Picit Ikarusz buszos a hangja, de ez van és csak belülről hallani. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ad egy ilyesféle hangot, ahogy gyorsítok és sebességváltásnál is változik a hangja, tehát motor fordulatszám függő a dolog. Új GM váltóolaj van benne, előtte kitakarítva, új tömítések, féltengely szimeringek, satöbbi, új kuplung is, de maradt ez a "hangjelenség". Úgyhogy lesz.rom magasról a hangját. :D Picit Ikarusz buszos a hangja, de ez van és csak belülről hallani. :D

[/quote

Akkor most megnyugodtam kicsit. Azt hittem csak nálam van ilyen apró probléma. Eddig engem sem zavart csak gondoltam biztos ami biztos rákérdezek. Am ha jobban belegondolok meg van az oka miért ad ilyen hangot: nem mai jószág :)De azért nagyon szeretem! :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Van egy 96 os F caravan 1.7 td Isuzu dízelem, az olaj csöpögést már vagy háromszor próbálta a szerelőm meg szüntetni de nem akkar se hogy se. Most váltok szerelőt, de valaki nem tudná mi lehet az oka ennél a típusnál. Plusszba van még az, hogy inditás után mig a motor benem melegedik nyikorog az ékszíj szerintem olaj került ráá lehetséges ? És rázós úton az akksi töltési szint villog lehet, hogy sarú lazulás ? A tankszintjelzőm nem jó nézegetek bontott jel adót megoldás lehete ? ha valaki tudna ezekbe a hibák orvoslásába segíteni meg köszöném.

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Van egy 96 os F caravan 1.7 td Isuzu dízelem, az olaj csöpögést már vagy háromszor próbálta a szerelőm meg szüntetni de nem akkar se hogy se. Most váltok szerelőt, de valaki nem tudná mi lehet az oka ennél a típusnál. Plusszba van még az, hogy inditás után mig a motor benem melegedik nyikorog az ékszíj szerintem olaj került ráá lehetséges ? És rázós úton az akksi töltési szint villog lehet, hogy sarú lazulás ? A tankszintjelzőm nem jó nézegetek bontott jel adót megoldás lehete ? ha valaki tudna ezekbe a hibák orvoslásába segíteni meg köszöném.

Üdv, olaj csöpögés, oké de honnan? A helyét kell megkeresni , aztán lehet megszüntetni. kartertömítés, főtengely szimering, szelepfedél....stb. Az ékszíjon feszíteni kell, ha olaj került rá akkor meg cserélni...is. A töltésjelzés lehet pont azért villog mert megcsúszik a szíj és nem hajtja a generátort. A tankszintjelző nem jó, ez pontosan mit takar? Ez csak tájékoztató műszer nem fogja literre pontosan lejezni az üanyagszintet.

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Van egy 96 os F caravan 1.7 td Isuzu dízelem, az olaj csöpögést már vagy háromszor próbálta a szerelőm meg szüntetni de nem akkar se hogy se. Most váltok szerelőt, de valaki nem tudná mi lehet az oka ennél a típusnál. Plusszba van még az, hogy inditás után mig a motor benem melegedik nyikorog az ékszíj szerintem olaj került ráá lehetséges ? És rázós úton az akksi töltési szint villog lehet, hogy sarú lazulás ? A tankszintjelzőm nem jó nézegetek bontott jel adót megoldás lehete ? ha valaki tudna ezekbe a hibák orvoslásába segíteni meg köszöném.

Valószínű a szelepfedél tömítésre gondolsz, kenjétek be jól pasztával, ha az sem segít ki kell cserélni lehet elvetemedett, mert ugye műanyag. Ékszíjat cseréld ki és feszíts rajt, meg fog szűnni (nem nagy összeg). Töltés lehet a szíjtól is, de lehet a generátor fesszabályzó is.

Link to comment
Megosztás:

pontosabban nem tod mi volt a baja?

Nem, ennyit tudok én is, hogy "trafó és elosztó- egyik vitte magával a másikat..."

Majd megkérdezem ha találkozok vele.

Szerintem nem sok, nagy az árszórás, de pölö az én 5 ezres trafóm nagyon kattog bár működik, de ki tudja meddíg.

Nem néztem utána, mennyibe is kerültek a dolgok, de ha csak egy átlag 4ezer ft-os óradíjat számolunk, akkor kb. 2 órás melóva és az alkatrészekkel nem tűnik soknak/lehúzásnak. De ez van, mivel nem én találtam meg a megoldást, nem is lett olcsóbb... :D

Mindegy, nincs más gond a géppel, remélem így is marad. :)

Link to comment
Megosztás:

Én akárhogyan raktam össze szárazon, pasztázva, gumi tömítéssel vagy parafával alu karikákkal,mindig csak egy évig bírta szivárgás nélkül...

Nekem a gyári most kezdett el ereszteni halványan. 2011. márciusban lett megcsinálva, mikor felújításra került a motor.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a gyári most kezdett el ereszteni halványan. 2011. márciusban lett megcsinálva, mikor felújításra került a motor.

Ez sem szivárog még nagyon vészesen most éppen parafa tömítés pasztázva. Lemosom néha annyira nem gáz hogy hozzányúljak. Érdekes hogy a karter szintén parafával szintén pasztázva nem szivárog, pedig ott elméletileg nagyobb a terhelése.

Link to comment
Megosztás:

Ez sem szivárog még nagyon vészesen most éppen parafa tömítés pasztázva. Lemosom néha annyira nem gáz hogy hozzányúljak. Érdekes hogy a karter szintén parafával szintén pasztázva nem szivárog, pedig ott elméletileg nagyobb a terhelése.

A karternél a letapadt olajsár is segít a tömítésben.

Link to comment
Megosztás:

Húsvét van legyen igazad, az olajsár tömített már ez első perctől fogva. :D

Takarítsd ki, aztán tedd vissza tömítéscsere nélkül. Ömleni fog. :D Vagy ahogy már itt jó páran is írták, hogy motormosót alkalmaztak és azóta számtalan helyről szivárog a motorolaj. :) Még Te is írtad régebben, hogy az olajsár jótékonyan tömít is, ameddig tud. Fűtőradiátornál a vízkő is ilyen.

Link to comment
Megosztás:

Takarítsd ki, aztán tedd vissza tömítéscsere nélkül. Ömleni fog. :D Vagy ahogy már itt jó páran is írták, hogy motormosót alkalmaztak és azóta számtalan helyről szivárog a motorolaj. :) Még Te is írtad régebben, hogy az olajsár jótékonyan tömít is, ameddig tud. Fűtőradiátornál a vízkő is ilyen.

Szerintem az volt a baj korábban hogy a kocsi alatt fetrengeve cseréltem a tömítést a kipufcső felett bejátszva a kartert, közben a fele pasztát lehúztam, nem is tudtam normálisan lepucolni a felületet.Egyik kezemmel tartva az olajteknőt a másikkal a csavarokat tekergettem tiszta kínlódás volt. Most a szimering cserekor eldöntöttem a motort, szép kényelmesen tudtam dolgozni ,csavarokat meg menet rögzítőztem mert mindíg kilazultak korábban.

978366-20130401-fuNRJS.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.