Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Látom SE-zés a téma. Ahogy olvasom, X14NZ-ből teljes értékűt nem lehet kihozni, de miket kéne fullosan vennem hozzá, hogy már majdnem SE legyen? Meg valakinek van valami lemért vagy esetleg kiszámolt (ha lehetséges) adata, hogy a 60 lóból körülbelül mennyit képes csinálni egy ilyen átalakítás? Meg aki már végigjárt ezen a történeten, tapasztalatot tudna mondani, hogy az X14NZ->SE érzésre sokkal jobb lett-e, elenyésző, egyátlalán van értelme megcsinálni?

Ez a fórummotor nem tud keresett adatokat megjeleníteni, vagy én vagyok béna, de ha beírod a keresőbe:

Kulcsszónak: elkészült

Keresés szerző neve szerint: Tápiószecső

és a Hozzászólásként opciót, akkor elég korrekt hozzászólásokat kapsz.

Ha az elkészült helyett átalakítás -ra keresel, akkor kicsit több találat lesz. ;)

Link to comment
Megosztás:

Csak akkor már fúrni kéne ésatöbbi, nem?

Autó motorjának a szerelésében végtelenül kezdő vagyok, eddig csak 2T-vel foglalkoztam, azt is max 125 köbcentiig, és annál nem volt olyan, hogy kicserélem a dugót csak úgy egy másikra, a kopási különbségek miatt, vagy rosszul beszélek?

Lehet, hogy teljesen hülyeséget írok, tényleg nem tudom. :D

Én emiatt biztos nem fúrnám, igaz én nem is cserélem a dugókat, ha egyszer sor kerül egy ilyen műtétre.

Link to comment
Megosztás:

Ezt honnan a bánatból szűrte le?? Vérprofi lehet a szaki! Olyan 999+1 mester lehet a pali :)

Tipikus hidró tőke...

A leírás egyrészt utal, hidro-tőke hangra ( ami egyébként valószínűleg jó olajjal orvosolható) másrészt pedig pontos leírása egy olyan szerelőnek, akihez egy fakockát nem vinnék, nem autót... :rolleyes:

Azért jól nyomjátok ti is. Látatlanban,hallatlanul megmondjátok,hogy ááá csak hidrotőke. Aztán a szerelő,aki azért így vagy úgy.de ebből él,látta az autót az meg hülyeségeket beszél...

Am nekem volt ilyen dízeles hangú 1.6sz motorom,amiben pont billegtek a dugók,mert megfőzték őket,és melegen egész jól elhallgattak,de hallatlanul nem állok neki zajokat elemezni. :D

Link to comment
Megosztás:

Azért jól nyomjátok ti is. Látatlanban,hallatlanul megmondjátok,hogy ááá csak hidrotőke. Aztán a szerelő,aki azért így vagy úgy.de ebből él,látta az autót az meg hülyeségeket beszél...

Am nekem volt ilyen dízeles hangú 1.6sz motorom,amiben pont billegtek a dugók,mert megfőzték őket,és melegen egész jól elhallgattak,de hallatlanul nem állok neki zajokat elemezni. :D

Jajj Te gyerök, pont ezért bactattalak pár napja hogy komplett diagnózist állítassz fel pár mondatból, vagy nem te vótál? :D

Link to comment
Megosztás:

Jajj Te gyerök, pont ezért bactattalak pár napja hogy komplett diagnózist állítassz fel pár mondatból, vagy nem te vótál? :D

Diagnózisnak nem mondanám,leírtam jóindulatból,tapasztalatból,hogy nagyon nem éri meg és főleg opel motort nem felújítani,megbontani. Mármint gyűrű meg csapágycsere sárkenegetés szintjén,amikor ennek árából lehet kevés km-es hibátlan, bontatlant kapni.

Link to comment
Megosztás:

Diagnózisnak nem mondanám,leírtam jóindulatból,tapasztalatból,hogy nagyon nem éri meg és főleg opel motort nem felújítani,megbontani. Mármint gyűrű meg csapágycsere sárkenegetés szintjén,amikor ennek árából lehet kevés km-es hibátlan, bontatlant kapni.

Így van. Ahogy már korábban is írtam, a motorgenerálom 150 ezerbe került, cakkumpakk. Míg egy ugyanilyen bontatlan motort kaptam volna 40 ezerért szívórésszel, üzemképesen, kipróbálhatóként.

Link to comment
Megosztás:

Én emiatt biztos nem fúrnám, igaz én nem is cserélem a dugókat, ha egyszer sor kerül egy ilyen műtétre.

Nem is kell fúrni a hengert miatta, mert ugyanakkorák. Egyébként ha meg egy blokkot már hónolni kell, akkor inkább egy komplett motorcsere, mivel a speckó fémfelületet simán leszedi a hónolás, ami minden ilyen opel motorban benne van. Enyémet sem kellett hálisten így mehettek vissza az alapméretű dugók.

Link to comment
Megosztás:

Azért jól nyomjátok ti is. Látatlanban,hallatlanul megmondjátok,hogy ááá csak hidrotőke. Aztán a szerelő,aki azért így vagy úgy.de ebből él,látta az autót az meg hülyeségeket beszél...

Am nekem volt ilyen dízeles hangú 1.6sz motorom,amiben pont billegtek a dugók,mert megfőzték őket,és melegen egész jól elhallgattak,de hallatlanul nem állok neki zajokat elemezni. :D

Ahhoz nem kell látni az autót, se hallani hogy biztosra merjük mondani azt hogy a szerelő hülyéket beszél! idézem : "Egy szerelő már megnézte -ráhallgatott-......"

Hallásból itélkezni, bármi lehet! Főleg nem dialízíst mondani...

Mivel leírta a hibajelenséget, KÖVETKEZTETTÜNK arra hogy hidrótőke, mert egy benzinesnél nem valószínű hogy a dugók megfőzése és annak kottyanása fogja csinálni ezt a hangot!

Ha benyást megfőzöd akkor az nem megy onnan tovább sehova!

Elöbb csattog a hidró mint a dugesz!

Ha dugesz lenne akkor mivel hidegen "kottyanik" akkor enné az olajat, meg a benyát is, de mivel írta hogy se olaj se benya nem fogy .....következik hogy hidró...

De mivel mi segíteni akartunk hogy ne vegyen egyből új dugókat, meg álljon neki furatni meg nagygenerál, hanem elöbb próbálja meg az olcsóbbik megoldást,(olajcsere) "HÁTHA" az a baja, és megússza ennyiből, nem muszálj ránk halgatnia.... :)

Link to comment
Megosztás:

Diagnózisnak nem mondanám,leírtam jóindulatból,tapasztalatból,hogy nagyon nem éri meg és főleg opel motort nem felújítani,megbontani. Mármint gyűrű meg csapágycsere sárkenegetés szintjén,amikor ennek árából lehet kevés km-es hibátlan, bontatlant kapni.

Az a baj egyrészt nem mindenki olyan bátor, mint akik simán kicserélik a motort és nem foglalkoznak azzal egyezik-e a motorszám a papírokkal, másrészt nem mindenkinek vannak egyforma lehetőségei, harmadrészt minden motor más.

Biztos Te tudsz szerezni nem drágán jó motort, de erre nem mindenkinek van lehetősége, mert aki ilyennel foglalkozik nyilván ráteszi a saját hasznát. Ha mégis sikerül kapni, akkor még mindig ott van, hogy a motorszám eltér. Tudom el lehet intézni, hogy "elhasználódott" stb. , de az újabb macera és pénz. Ugyanígy vannak az alkatrészek kedvezményei. Van aki 30-50%-ot meg tud kapni, van aki nem. Ráadásul a motorra sem lehet általánosítani, van amelyiknek nem ér semmit a gyűrű-csapágy csere (esetenként a gazdájának, mert "ez nem is olyan lett mintha új lenne") van amelyik vígan elvan egy gyűrű és csak hajtókarcsapágy cserével, mert esetenként felesleges még főtengelycsapágyat is cserélni.

A nem teljes felújítás persze kockázattal jár, de olcsóbb is ami a mai világban nem keveset számít. A szakinak nyilván az a kevesebb kockázat, ha mindent újra cserél, de annak ára van. Az autósnak más a kockázat és van aki bőven eljár még azzal a motorral amit Te már kidobtál, mert használja az autót és ha az megy akkor jó, ha nem akkor pedig nem.

Link to comment
Megosztás:

Szia mindenki!

94es X16SZ motoros Astrával szivok.

Először azt csinálta, hogy menet közben, ha alapjárati üzemre lett volna szükség (piros lámpa, stop tábla) leállt a motor. Azonnal indult, és alapjáraton hibátlanul járt bármeddig, üresben forgatva is visszaállt alapjáratra, nem állt le, viszont ha mozgott az autó, akkor szinte minden megállásnál amikor motorfék után kinyomtam a kuplungot, leállt. A hiba megjelenésével egy időben elromlott a Km-óra is. Nem tudom van-e összefüggés.

EGR-t kipucoltam, nem lett jó, "lefalaztam" nem lett jó.

Cseréltem gyertyákat, azóta viszont nem indul az autó. Visszatettem az eredeti gyertyákat, nem indul.

Injektor spriccel, szikra mind a 4 gyertyán van, vezérlés szemre OK.

Valakinek valami ötlete van esetleg? Hibakódot olvasni még nem volt alkalmam.

Link to comment
Megosztás:

Szia mindenki!

94es X16SZ motoros Astrával szivok.

Először azt csinálta, hogy menet közben, ha alapjárati üzemre lett volna szükség (piros lámpa, stop tábla) leállt a motor. Azonnal indult, és alapjáraton hibátlanul járt bármeddig, üresben forgatva is visszaállt alapjáratra, nem állt le, viszont ha mozgott az autó, akkor szinte minden megállásnál amikor motorfék után kinyomtam a kuplungot, leállt. A hiba megjelenésével egy időben elromlott a Km-óra is. Nem tudom van-e összefüggés.

EGR-t kipucoltam, nem lett jó, "lefalaztam" nem lett jó.

Cseréltem gyertyákat, azóta viszont nem indul az autó. Visszatettem az eredeti gyertyákat, nem indul.

Injektor spriccel, szikra mind a 4 gyertyán van, vezérlés szemre OK.

Valakinek valami ötlete van esetleg? Hibakódot olvasni még nem volt alkalmam.

Igen, összefügg az óra elromlása és a kinyomott kuplung esetén történő leállás, úgyhogy csináld meg az órát.

A gyertyacserénél nem cserélted össze a gyújtókábeleket?

Mit jelent az az EGR lefalazásánál, hogy nem lett jó?

Link to comment
Megosztás:

Igen, összefügg az óra elromlása és a kinyomott kuplung esetén történő leállás, úgyhogy csináld meg az órát.

A gyertyacserénél nem cserélted össze a gyújtókábeleket?

Mit jelent az az EGR lefalazásánál, hogy nem lett jó?

Azt gondoltam, hogy esetleg felakad az EGR, és amiatt áll le. Ezért tettem alá aluból egy lemezt, ha fel is akad, ne kapjon kipugázt mikor nem muszáj. De ez nem változtatott a leállás problémáján, de az autó indult, működött. Most viszont be sem indul. A kábeleket nem cseréltem fel, mert adott hosszúságúak ráadásul 1esével csináltam a cserét.

Link to comment
Megosztás:

Ahhoz nem kell látni az autót, se hallani hogy biztosra merjük mondani azt hogy a szerelő hülyéket beszél! idézem : "Egy szerelő már megnézte -ráhallgatott-......"

Hallásból itélkezni, bármi lehet! Főleg nem dialízíst mondani...

Mivel leírta a hibajelenséget, KÖVETKEZTETTÜNK arra hogy hidrótőke, mert egy benzinesnél nem valószínű hogy a dugók megfőzése és annak kottyanása fogja csinálni ezt a hangot!

Ha benyást megfőzöd akkor az nem megy onnan tovább sehova!

Elöbb csattog a hidró mint a dugesz!

Ha dugesz lenne akkor mivel hidegen "kottyanik" akkor enné az olajat, meg a benyát is, de mivel írta hogy se olaj se benya nem fogy .....következik hogy hidró...

De mivel mi segíteni akartunk hogy ne vegyen egyből új dugókat, meg álljon neki furatni meg nagygenerál, hanem elöbb próbálja meg az olcsóbbik megoldást,(olajcsere) "HÁTHA" az a baja, és megússza ennyiből, nem muszálj ránk halgatnia.... :)

Azt hát!! :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azt gondoltam, hogy esetleg felakad az EGR, és amiatt áll le. Ezért tettem alá aluból egy lemezt, ha fel is akad, ne kapjon kipugázt mikor nem muszáj. De ez nem változtatott a leállás problémáján, de az autó indult, működött. Most viszont be sem indul. A kábeleket nem cseréltem fel, mert adott hosszúságúak ráadásul 1esével csináltam a cserét.

EGR-től nem állhat le, mivel annyi kipufogógázt nem kap, hogy megfulladjon tőle a motor. A lezárást hagyhatod, de sírni fog érte a motorvezérlő. Valami akkor sem kóser, ha gyertyacsere után be sem indul. DIS-es (fekete kocka) a gyújtás gondolom. A pipák tövénél oda vannak írva a számok, hogy melyik-melyik hengerre mennek onnan a kábelek.

Link to comment
Megosztás:

Így van. Ahogy már korábban is írtam, a motorgenerálom 150 ezerbe került, cakkumpakk. Míg egy ugyanilyen bontatlan motort kaptam volna 40 ezerért szívórésszel, üzemképesen, kipróbálhatóként.

Nekem 90eft volt beszerelve egy hátul törött, 60emérföldet-t futott jobbkormányos g-astrából egy x16szr. A dugócsörgős motorom beszámításával,de benne volt az árban komplett vezérlés,olaj,szűrők, gyertyacsere minőségi cuccokból.

Az olajevős motorom ami később csak dízelcsörgős lett na az is kb ennyibe került munkadíjjal együtt HF-et meg csapágyakat,gyűrűket cserélgetni rajta. Na az totál kidobott pénz volt,de mindig tanul az ember.

(tanul,úgy mint haverom aki beletörte a c-mercije ötgangos automatájába az én négygangosom nívópálcáját,mer szerinte tök úgy nézett ki a járata,mint az övé, amiben csak dugó van gyárilag.) :D

Link to comment
Megosztás:

EGR-től nem állhat le, mivel annyi kipufogógázt nem kap, hogy megfulladjon tőle a motor. A lezárást hagyhatod, de sírni fog érte a motorvezérlő. Valami akkor sem kóser, ha gyertyacsere után be sem indul. DIS-es (fekete kocka) a gyújtás gondolom. A pipák tövénél oda vannak írva a számok, hogy melyik-melyik hengerre mennek onnan a kábelek.

Kábelek tuti jók nem nagyon lehet azt összecserélni, mielőtt hozzányúltam ,meg ment.

A fekete kockán meg nem piszkáltam a kábeleket.

Az biztos, hogy valami nem kóser.

Egyszer már csinált hasonlót kb 2 éve, csak akkor a riasztó miatt állt le. Úgy tudtam csak beindítani, hogy a folyószelepre rálöttyintettem kannából egy adag benzint...

Azóta nem volt indítási probléma vele.

Mindenesetre köszi a válaszokat!

Az órának hogy érdemes nekiállni? van valami tipikus probléma?

Link to comment
Megosztás:

Kábelek tuti jók nem nagyon lehet azt összecserélni, mielőtt hozzányúltam ,meg ment.

A fekete kockán meg nem piszkáltam a kábeleket.

Az biztos, hogy valami nem kóser.

Egyszer már csinált hasonlót kb 2 éve, csak akkor a riasztó miatt állt le. Úgy tudtam csak beindítani, hogy a folyószelepre rálöttyintettem kannából egy adag benzint...

Azóta nem volt indítási probléma vele.

Mindenesetre köszi a válaszokat!

Az órának hogy érdemes nekiállni? van valami tipikus probléma?

Nem a km spirál van elszakadva? Az lenne a legegyszerűbb.

Link to comment
Megosztás:

Nem a km spirál van elszakadva? Az lenne a legegyszerűbb.

Nem tudom, abszolút nem foglalkoztam vele. Nem is gondoltam, hogy az ecu a spirálos óráról veszi a sebességjelet... azt hittem elektronikus óra van benne, De ezek szerint nem :D

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, abszolút nem foglalkoztam vele. Nem is gondoltam, hogy az ecu a spirálos óráról veszi a sebességjelet... azt hittem elektronikus óra van benne, De ezek szerint nem :D

Akkor azt nézd meg először, általában az a baj. A spirál forgását érzékeli egy jeladó az órában és onnan van sebességjel.

A gyertyás témára: keress egy képet X16SZ motorról és nézd meg a Tieden ugyanúgy vannak-e a kábelek. (az ördög nem alszik)

Esetleg nem cseréltél elemet is a kulcsban és elveszett belőle az immo-chip?

Link to comment
Megosztás:

Akkor azt nézd meg először, általában az a baj. A spirál forgását érzékeli egy jeladó az órában és onnan van sebességjel.

A gyertyás témára: keress egy képet X16SZ motorról és nézd meg a Tieden ugyanúgy vannak-e a kábelek. (az ördög nem alszik)

Esetleg nem cseréltél elemet is a kulcsban és elveszett belőle az immo-chip?

Nem bántottam a kulcsot, és benzin, meg szikra is van. Csak gondolom valamiből nincs elég.

Valami hideg üzemi +spricni nincs ezekben? Vagy minek kell még meglenni indításhoz?

Egyet egyet röffen néha, de nem indul.

Link to comment
Megosztás:

Nem bántottam a kulcsot, és benzin, meg szikra is van. Csak gondolom valamiből nincs elég.

Valami hideg üzemi +spricni nincs ezekben? Vagy minek kell még meglenni indításhoz?

Egyet egyet röffen néha, de nem indul.

Motorhőmérsékletet néz, és onnan számol befecskendezést.

A fekete kocka alatt van egy kétvezetékes jeladó.

Link to comment
Megosztás:

Nem bántottam a kulcsot, és benzin, meg szikra is van. Csak gondolom valamiből nincs elég.

Valami hideg üzemi +spricni nincs ezekben? Vagy minek kell még meglenni indításhoz?

Egyet egyet röffen néha, de nem indul.

Akkor ott valami nagy galiba van, játszik még egy benzinpumpa hiba is vagy pumparelé.

Nálam is volt szikra, meg benzin, csak az utóbbiból volt kevés, emiatt erőtlen volt és be sem indult általában. X16SZR-ről beszélünk, ami 4LE-vel erősebb a tiedénél, de amúgy majdnem ugyanaz.

Link to comment
Megosztás:

Nem bántottam a kulcsot, és benzin, meg szikra is van. Csak gondolom valamiből nincs elég.

Valami hideg üzemi +spricni nincs ezekben? Vagy minek kell még meglenni indításhoz?

Egyet egyet röffen néha, de nem indul.

Elektromos alapjárati motor van még benne ami kicsit magasabb ford, számon engedi pörgetni a mocit induláskor, de nem hinném hogy attól nem indul!

Lambda szonda vajon jó lehet? ki lehet mérni! Az is tud érdekességeket csinálni! (egy ismerősnek igaz WV Polo volt de nekik sz@r volt a lambda és az miatt be sem índult) mondjuk az nyáron volt...

Ha néha néha röffen akkor immo chip nem lehet mert akkor semmi nem lenne.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.